Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 13:56 R Muž Silent [5949] – Re: dado
Může to být úlekem, nebo se jen necítí dobře. Prostě to způsobí nějaký stresor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 13:48 dado – Parmička Mechová
Ahoj,mam asi 8kusov Parmičky Mechovej a niekedy zbadam ze jedna alebo dve su blede ,poradte preco su blede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:56 R Muž Silent [5949]
Parmičky bývají v malém prostoru značně agresivní. Je to pro ně stresující, navíc dost zaneřáďují vodu. Takže pokud je možnost je rozhodně lepší chovat parmičky v hejnu alespoň 8 ks v 100 litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:46 suchysvatonovice – Re: prikpa
Nezpochybňoval jsem názor.Jen jsem napsal svou zkušenost.Je fakt,že asi před 20 lety jsem měl v malém akva paví oka a parmičky čtyřpruhé a oka to měly spočítané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:38 Muž Diego [72]
píšu,že je lepší se těm soužitím nedopustit když to tak nemusí být.Já jsem je měl taky se skalárama a nic,ale 3 pavím okům ukously ocas. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:31 suchysvatonovice
I ryby jsou osobnost a vždycky toto soužití nepřináší problémy.Já (můj malý syn)obdržel darem parmičky čtyřpruhé a nešlo je dát jinam než do poměrně přerybněného akva 60 l,kde jsou skaláři a black/gold molly a už tam bez jakýchkoli problémů fungují přes půl roku.Skaláři se v klidu třou,molly rodí,no prostě idyla.Podotýkám,že vrácení parmiček bylo drahou polovičkou rázně odmítnuto slovy:vždyť je kluk dostal ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:28 Muž Diego [72]
jo,ale nesmí tam být např.skaláři,paví očka,neonky atd. (parmičky jsou neúnavní plavci,tak by je mohly rušit a kousat) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:08 mato127 – Parmička čtyřpruhá
Môžem dať do 50l akva Parmičky čtyřpruhe a kolko no pyste
:-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 12:24 many – Re: Paul Ramon
no kdyby zlikvidovaly celou rostlinku,tak jim jí dopřeju,ale oni vykoušou pouze vrcholové růžice a vlastně rostlina zdegeneruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 11:57 Muž Paul Ramon [17] – Re: many
No já u těch svých zatím rabování kytek nevidím, ale je pravda, že 8 cm zatím nemají. No kdyby se mi pustily do Heteranthery, tak bych jim byl i vděčen, pač to její ustavičný protrhávání už mě nebaví :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 11:55 rolandmynar – Re: sharon
Já Thajku vytáhnu v pohodě, protože bydlí v dutině a když čistím AQ, tak ji myndám i s ní v pohodě, ale stejně nepůjčím :-P :-P :-P :-P ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 11:53 Žena sharon [126] – Re: amazonstar
tak nad těmi inzeráty pochybuju..nevím, komu by stálo za to komplet vyklidit celé akva, aby chytil zdravou thajku k půjčení nebo k vrácení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 11:50 many – Re: Paul Ramon
no já mám z SAE zkušenost,že když bylé,tak skutečně šrotovaly jen řasu ,ale tak od osmi cm jim řasa nstačí/ne že by nebyla/ale pochoutkou jsou pro ni vrcholky rostlin,zejména vrcholové růžice Heteranthera zosterifolia a to mně štve.Problém je je slovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 11:41 rolandmynar – Re: sux
Problém je právě v tom, že kde je Thajka, neměly by být jiná ryba, která se krmí řasama. Lepší je ale když tak pěstovat pro ni řasu za oknem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 11:36 amazonstar
Uz vidim ty inzeraty.:Pujcim prisavku Thajskou na uklid akvaria..Znacka: levne a rychle... X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 10:58 Muž sux [117] - Amerika
Thajka mi normalne okusuje okurku jako krunyrovci! A ze se nema prikrmovat neni zase tak uplne pravda!Po nejakem case by zacala stradat!Potrebuje docela velkou plochu k tomu aby si nasla dost potravy a kdyz ma konkurenty jako jsou SAE tak urcite bych tam tu okurku daval obden a zkus treba cuketu tu ma taky docela rada!A neskladaj zbrane moc brzo me trvalo temer mesic a pul presvedcovani aby neco zacala zrat!Ale ted uz pravidelne hryze jako ostatni! :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 10:50 Muž Paul Ramon [17]
SAE nemusíš přikrmovat ničím speciálním...žerou všechno. Myslím, že se ani nemusíš bát toho, že by se ti pustily do rostlinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 22:09 rolandmynar – Re: sharon
Teda ty jí podstrojuješ. Chtěl bych být tvoje Přísavka ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 21:58 Žena sharon [126] – Re: Saal
asi to není ideální, ale moje přísavka thajská žere jen sterilovaný hrášek z plechovky a rozemleté filety s česnekem. Jiného žrádla si nevšímá. Zato parmička černopruhá žere všechno, vločky, patentky, nitěnky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 21:37 rolandmynar – Re: Saal
Přísavku přikrmuj jen krmivem (tablety) pro obyvatele dna a bude to v pohodě. Po rostlinách se plazí pořád a listy jim neokusuje, jen z nich sbírá řasu. Neuč ji na listovou zeleninu, nebo se ti do rostlin jednou pustí. Maximálně spařený, měkký list salátu. Jinak je ale opravdu nejvhodnější chovat Přísavku tam, kde rostou řasy, protože to je hlavní složkou její potravy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 21:32 Žena Saal [4] – Čím krmit přísavku thajskou a parmičku černopruhou
Čím mám krmit tyto dvě rybičky aby mi neokusovaly rostlinky? Parmička někdy příjde k ostatním na vločkové krmivo nebo tabletu, ale přísavka furt hledá po listech a skle a nikde už není žádná řasa. Mám strach, že mi budou okusovat rostlinky hmm Na okurky taky nešly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:56 Muž chicko [124] – Re: tomaskupilik
To máš taky pravdu. Je spousta věcí co jí může být a třeba se z toho nic nevyklube, asi bych taky zůstal u pozorování...příroda si třeba poradí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:55 Muž tomaskupilik [9] – Re: chicko
Myslím že jirky nevypustila..do karantény jí zatím dávat nebudu když to takhle má fakt delší dobu a ostatní rybky nic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:50 Muž chicko [124] – Re: tomaskupilik
nevypustila při tom otírání i jikry??? Nevím jak by dlouho vydržela s infekční vodnatostí jako jediná nakažená rybka.... Ty skvrny jsou opravdu pigment, to už bych asi nechal stranou. podívej se do sekce nemoci jestli něco nenajdeš, jinak bych to dále pozoroval-nic to nemusí ještě znamenat, jinak ta karanténa by nebyla tak špatná věc... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:45 Muž tomaskupilik [9]
Teď jsem na ní chvilku koukal a párkrát se rychleji otřela o rostliny spodní částí těla :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:44 Muž tomaskupilik [9] – Re: chicko
Jenže ona to břicho má takhle dost dlouho.Ty skrvny tak 2-3 týdny ale břicho měsíc určitě a nikdo z ostatních rybek to nemá :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:42 Muž chicko [124] – Re: tomaskupilik
Nevím jestli takhle přesně vypadá rybka plná jiker, ten tvar mi moc nesedí. Asi bych ji dal do karantény, pro případ té vodnatelnosti - je to infekční :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:41 Muž tomaskupilik [9]
rolandmynar napsal: Jikry kdyby vypustila, tak to nemusíš ani postřehnout, protože oni je okamžitě spapají.
Jo to jsem si všiml když se mi třeli zakrsláci...vyletěli jikry a parmičky mi je všechny strašně rychle sezobali.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:40 Muž tomaskupilik [9] – Re: chicko
Právěže jen tahle jediná!A ani vypouklé břicho ostatní nemají..Bylo mi jasný že to nebude nemoc,protože je normálně čilá a v pohodě, napadlo mě jen jestli ho nemá plné jiker palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:40 Muž chicko [124] – Re: tomaskupilik
To vypouklé bříško vypadá na střevní/břišní parazity, ale nejsem si jistý, chtělo by to i kvalitnější fotku a hlavně někoho kdo to lépe posoudí :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:40 rolandmynar – Re: tomaskupilik
Skvrny jsou pigmentové. Nafouklá může být kvůli vodnatelnosti anebo je plná jiker. Přečti si o vodnatelnosti příznaky. Jikry kdyby vypustila, tak to nemusíš ani postřehnout, protože oni je okamžitě spapají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:38 Muž chicko [124] – Re: tomaskupilik
No tak s fotem jste mne už předběhl. Tak se zeptám má to jen ta jedna nebo všechny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:37 Muž chicko [124] – Re: tomaskupilik
Já bych i na těch ploutvých pokud se nijak nedrolí, nebo nezahnívají, typoval na ten "vyšlechtený" pigment. Možná by pomohla fotografie :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:36 Muž tomaskupilik [9]
Fotka k příspěvku Takhle vypadala 10.1. a dnes to má víc... vidíte to vypouklé břicho?!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:34 Muž tomaskupilik [9] – Re: rolandmynar
Ne tak úplně.. hlavně ty skrvnky má i na spodních (červených) ploutvých... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:12 rolandmynar – Re: tomaskupilik
Mrkni se na ty moje jestli je ta skvrna stejná? rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:06 Muž chicko [124]
Tenhle problém jsem tu již četl a byl rozluštěn jako pigment z důvodu přešlechtění, zkus hledat na foru možna to najdeš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:03 rolandmynar – Re: tomaskupilik
Může to být jen pigment. Moje to mají taky. Mechovka je taky Parmička čtyřpruhá, ale s pigmentem na celém těle. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:00 Muž tomaskupilik [9] – Parmička čtyřpruhá
Na samici parmičky čtyřpruhé se mi tak před dvěma týdny objevila černá skvrna mezi druhým a třetím pruhem a i na spodních červených ploutvých. Navíc na první pohled má těžké vypouklé břicho.Jde o nemoc či o znak možnosti tření?! coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 16:28 Muž Diego [72]
U mě se snese 6 skalárů,4parmičky nádherny,4parmičky duhovy a 18 neonek červených(skaláři jsou s nima od malička). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 16:05 Eva – Re: Page
Mno já mám párek parmiček nádherných ve 190ce spolu se 4 skalárama amaz. a snesou se uplně v pohodě, dokonce jsme je nepořizovali najednou, ale parmičky (byly spíš nevhodný dárek) tak 2 roky po skalárách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 01:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Turok
Možná právě proto jsi problémy neměl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 00:16 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 23:07 Elka
Mám akvárko chvíli a snažím se ho udržovat v čistotě... ale ještě v tom nejsem natolik zběhlá a nevím, čeho se vyvarovat, aby řasa nebyla :-( tady se spíš dozvím, co s ní, než proč se vlastně v akvárku objevila ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 17:18 Muž Turok [18]
no tak já nikdy nějak problémy s rašami neměl za ta léta a obešel se bez chemie a podobných nesmyslů, bez úpravy vody a pod :-D :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 17:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Turok
Pokud budou trvat podmínky pro rozvoj ruduchy, tak tam bude po odlovení rybky stejně zase hned zpátky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 14:49 Muž Turok [18]
Elka tyhle rybky se sice do menších akva nehodí ale když si seženeš menší jedince a po spořadání je zase prodáš tak se zs tolik nestane :) pokud nevíš jak jinak si s rduchou poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 14:47 R Muž Mrakoplash [1776]
Elka
Co zkusit nevytvaret pro ruduchu podminky, nez hledat zivocicha co ji basti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 14:08 Elka
Toho jsem se bála :-( a nějaká menší rybka, likvidující ruduchu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 21:16 R Muž Mrakoplash [1776]
Priklanim se k tomu ze je velka, rychla a potrebuje prostor ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9752x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13027?od=601