Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 01:58 kattya
Tak u mna sa deje to iste.. tabletu si obsadi iba SAE a ked sa k nej priblizi ina ryba tak prudko utoci. Jedina ryba do ktorej si nedovoli je ancik ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 22:08 Žena Alena.sv [89] – Re: Chrostík
Mám stejnou zkušenost,dvě stejně staré parmičky,jedna má tak 11cm,druhá 8cm.Nekamarádili spolu,spíš na seba byly agresivní.Nakonec jsem je rozdělila.Ta malá je hodná,ta vzrostlejší bývá agresivnější- hlavně při krmení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 21:35 Chrostík
Fotka k příspěvku Na levo, i na pravo jsou stejně staré SAE.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 21:29 Chrostík
Vegetarián a k tomu ještě nějakej divnej, když s ostatníma od prvního dne vůbec nekamarádí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 21:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Chrostík
ta co nitě a patentky nežere
Pravověrný vegetarián! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 21:22 Chrostík
Tak podle mého máš doopravdy SAE, ale čím to je že ti okusujou pancíky (pokud je vůbec okusujou), tak to fakt netuším. Třeba potřebujou krom řas také nějaké to maso :) . Já mám SAE 5 kusů, z toho 4 žerou patentky a nitěnky, ta pátá je odmítá. Ty čtyři mi za dva a půl měsíce vyrostly asi o 6cm a ta co nitě a patentky nežere vyrostla jen asi o cenťák ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:50 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku A takhle vypadají hřbetní ploutvičky. Snad to bude trochu vidět. Nemoc to podle mě není.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:40 Žena Naďa [33] – Moje SAE
Fotka k příspěvku Za hřbetní ploutví je kamínek, je úplně průsvitná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 19:20 Žena Naďa [33] – Re: Chrostík
Na fotce se pracuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 18:28 Chrostík – pro Naďu
Fotka k příspěvku Naďo, jsou ty tvoje parmičky doopravdy SAE? Jestli tvé parmičky jsou tak agresivní, jak píšeš, tak to v tvém akvárku nemůže dopadnout dobře :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 18:15 Žena Naďa [33] – Re: Malapa
Ale kdo? Betty nebo molly? Ale parmičky opravdu ostatním rybám při krmení jedou po hřbetních ploutvích. Teď tam mají okurku a jediné SAE v ní dělají rýhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 18:12 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Naďa
Tak to by jsi měla mít SAE a ty by agresivní být neměly. Pachatelem bude patrně někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 16:16 Žena Naďa [33]
Moje SAE mají pruh až do ocasní ploutve a ostatní ploutvičky průsvitné. Vločky zatím nežerou (k hladině se ještě nepropracovali, když už padá, tak ano), jen granule, tablety a chipsy. Jinak stále ojíždí vše v akvárku spolu s ancistrusem, nevím jak řasa vypadá.
Ancistrus se většinou krmení nezúčastňuje, je malý. Měl 4 cm, teď 5,5 cm a začíná být sebejistější. Občas jim ji sebere a zaleze s ní pod kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 13:18 Rosťa
Mám tři a ostatních rybek si nevšímají, většinou se drží dvě při sobě a tu třetí prohánějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 13:02 Muž Malapa [494] - Afrika
Problém bude asi v tom, že nemáš SAE, ale jinou podobnou parmičku. Pravé SAE jsi mírumilovné, což se nedá říc o spoutě podobných druzích, které podle literatury bývají teritoriální. Má tvoje "SAE" černý pruh i v ocasní ploutvi, nebo končí před ní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 12:56 Muž Killer [133] - Sumci – Re: petroch25
mladé ne,ale buď je vyžraná nebo vyžraná a plná jiker..neni to živorodka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 12:41 Muž Paul Ramon [17] – Re: Naďa
A tobě SAE nežerou vločky? Jdou jen k tabletám? Ty moje moc na tablety nejdou, pač dostanou přes hubu od ancistruse smich Ale když se ancistrusové najedí, tak po nich pak připlavou na chips...
Jinak vločky žerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 11:52 mato – mlade
ahoj!je to tazko ucrit!parmicka duhova patry medzi kaprovite druhy a tie maju pri dobrej potrave a podmienkach vetsie brusko!moze to byt znak , ze ma ikry!ale moze to byt aj nejaka choroba sad !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 11:20 petroch25 – bude mít parmička mladé?
Fotka k příspěvku ahojky, bude mít moje parmička duhová mladé nebo má takové bříško normálně??? ahoj ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 10:25 Žena Naďa [33]
Betty jsem domluvená v akvaristice, že si je vezmou zpět. SAE má asi schodné teritorium s nacíky. Když dostanou chips, tak je to mela celého akvárka a SAE jsou tam mezi prvními (teda jen ta jedna - rozeznám je). A když se k chipsu či tabletě nedostane, tak se zaměřuje na hřbetní ploutve ostatních a ti hned uskočí. Tak se tam většinou propracuje. Ancík se vtírá jinými pohyby, takže na hřbetní ploutve to od něj nevipadá. Jako rozpad ploutví to nevipadá. Jsou to drobné obloučky, jako po odkousnutí. Spíš ta blanka mezi paprsky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 09:41 Muž Diego [72]
U mě si sae s ostatními rybami vycházi dobře.(asi vědí proč,protože jsou po neonkach zatím nejmenší ryby) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 08:01 Muž DonJuanKarlos [30]
Moje SAE se mezi sebou perou (mám 4 v 200 litrech) a někdy to odnesou i Paví očka. Jenom vzácně si ublíží. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 07:55 Žena sharon [126]
Taky jsem viděla SAE okusovat ryby. Svého času mojí perleťové čichavce vykousaly lysinu do hlavy, která se hojila několik týdnů, viděla jsem je, jak ji okusujou. Měla jsem 2, cca 10 cm, 200 litrů. Nejsou tak neškodné, jak se tvrdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 05:53 Chrostík – ???
Já mám v akvárku 5 parmiček SAE a 11 pancéřníků (Štěrbáky a pandy) a nikdy jsem žádné napadání nepozoroval. Čas od času se SAE porvou mezi sebou, ale útok na ostatní rybky jsem ještě neviděl. Ba právě na opak, je docela zábavné pozorovat, jak se 2 centimetrové pandy pouštějí do boje o patentky s 10cm SAE. Naštěstí pro pandy si parmička patentek jenom zobne a odjede je sežrat o kousek dál, aby se po chvilce vrátila pro nové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 01:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Mrakoplash
Neříkám,že to možné není,ryby dělají občas zvláštní věci,já sám jsem se s tím nesetkal,a že mám kusy,ale odporuje to způsobu stravování těchto rybek.Občas mi SAE ojedou i terčovce,ale moc škody nenadělají,to nevrlý gibbiceps jim na těle nechá jinačí stopy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 00:30 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Romy
Kdybych to nevidel tak to nepisu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 00:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Paul Ramon
Ancík se pustí do mrtvol,jinak ne.Asi bych to opravdu viděl na noční nájezdy betty,ta jediná je agresivnější vůči jiným rybám.Zvláště když je v 75-ti litrech s dalšími asi 30-ti rybkami.
To Mrakoplash:To bych rád viděl při způsobu,,obrábění"stravy.SAE nekoušou,ale brousí.Přirovnal bych to k rozbrusce,s jemným kotoučem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 00:12 R Muž Mrakoplash [1776]
To ja mam trosku jinou zkusenost.
Odvezl jsem SAE Horacovi, pac sem ji i videl jak ukousla ploutev bette.
Měl sem jen jednu a cca 10cm (200 litriku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 00:10 Muž Paul Ramon [17]
Že by to byly SAE, tomu moc nevěřím. U mně v nádrži plavou dvě, mají cca 9cm a jsou to poslední ryby, které by na někoho útočily, nebo někoho proháněly. Prohánějí se maximálně mezi sebou. A když hodím tabletku krunýřovcům a SAE jí náhodou zmerčí a chtějí si dát, tak je ancistrus tak rychle odežene, že se diví. Dokonce je na nich vidět, že k němu mají respekt. Mám pocit, že SAE to nebudou, ale když se podívám na tvé osazenstvo, tak nevím kdo jinej. Možná ancistrus, ale to se mi taky nezdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 00:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Naďa
Crossocheilus siamensis(SAE),to určitě nebude,tato ryba neokusuje,ale spíše brousí podklad,nebo krmivo.To si můžete všimnout při krmení.Není ani agresivní.Ani nečíhá na rybu,jen odpočívá na místě,ze kterého má přehled.Nenažrané jsou,to jo,mým terčovcům kradou žrádlo u huby.Bohužel jsou SAE pěkné popelnice,takže brzy jim Vašich 75 l nebude stačit.Během jednoho roku jsem se dostal z potěrové velikosti 3 cm na 10-11 cm,a to mám 3 ve 200-250 l.Při krmení je jich všude plno.Spíše bych to viděl na bettu,a na její noční výlety,nebo na nějakou nemoc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 23:32 Žena Naďa [33]
Sedí na kořeni a pozoruje pancíky pod sebou. Kdo jiný by jim ty hřbetní ploutve mohl (všem 8) okousávat? - Platy, molly, ancistrus, sae, neonky a betty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 22:48 Alofok – Re: Naďa
Já bych ju oddělala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 22:24 Žena Naďa [33] – Parmička černopruhá (SAE) okusuje rybám ploutve, co s tím?
Mám ve 112 litrovém akvárku 2 SAE a v poslední době pozoruji, že hlavně panceřníčci mají okousané hřbetní ploutve. Nejdřív jsem myslela, že je to práce nových bett (1+2), ale dnes jsem se utvrdila v tom, že SAE se naučily žrát chipsi a tablety na dno a ostatní ryby odhání ukusováním ploutví. Co s tím? SAE mají asi 6 cm, platy a pancíci 2-3 cm.

Minulý týden mi uhynula jedna plata, ta měla ale přes noc úplně pryč hřbetní i ocasní ploutev. Stalo se jí to podruhé (poprvé jsme to vyléčili). Domnívám se, že to ale byla práce bett. Jsem začátečník, prosím o názor. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:42 Muž Diego [72]
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:39 dado
Presne ako hovory Prikpa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:38 Muž Diego [72] – Re: Paul Ramon
To já je měl se skalárama a dobry hmm ,ale paví očka vžádném případě!!!!!!!!!!! tone tone no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:37 dado
Aj ja mam v akva 8ks a so Skalarami vychadzaju dobre :-) vsimaju si len seba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:32 Muž Paul Ramon [17]
Nevím proč má většina lidí čtyřpruhé parmičky v nemilosti. Několik jich vlastním a nikdy žádnej problém nebyl. Když jich bude 8 a více tak si všímají jen sebe! Jeden čas jsem měl dokonce jen tři a nikoho si nevšímaly. Se skalárami nemám zkušenost...chce to vyzkoušet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:18 Muž Diego [72] – Re: agent007
souhlas.Taky je mám. palec (pětipruhy),ale chce to skupinku. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 14:35 agent007
Pořiď si pětipruhé.Jsou super bez problému a jsou k dostání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 08:13 Žena Janica [5] – Re: agent007
Pracuji na odlovu parmiček, není to jednoduché z šesti mám zatím dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 21:55 stařík
Nám chvilku šly parmičky i po mečovkách, které jsme přidali do nádrže. Ale trvalo to jen chvilku a nechaly toho. Měli jsme 4ks v 84l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 20:03 Muž kalahare [11]
No k těm skalárum to vážně není to pravé:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 18:33 agent007 – Re: Janica
No takto si vyber rychle. Čtyřpruhé nejsou vhodnék ničemucomá delší ploutve nebo závoje. Jinak náhradoujsou pětipruhé jsou stejně krásné, ale jsou MÍRUMILOVNÉ. Mám je se skaláry, neonkama, tetrama krvavýma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 14:31 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Janica
Ja myslel ze uz kazdej vi ze tetrazony a skalary k sobe v zadnym pripade nepatri.Na velikosti akva moc nezalezi pokud to neni nejaka dvoutisicovka.Brzo budou skalary bez ploutvi rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 13:59 Muž isamik [180] – Re: kalahare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 13:51 Žena Janica [5]
ahoj Mám 240 litrů v něm 6 parmiček čtyřpruhých, dnes jsem koupila 4 skaláry jsou ještě takové vy jukané. Parmičky po nich docela jdou. Je možné, že si jich přestanou všímat. V malém akvariu asi ne ale ve větším? Parmičky jsou dost zvědavé, třeba je to omrzí. Nebo si budu muset vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 12:57 Muž kalahare [11]
ahoj, ja mám ve svém 53l akváriu tyhle parmičky spolu s neonkami, panceřníčky panda a ancistrusem. V téhle kombinaci mi nedělají žádné společenské problémy. Spíš mě dnes po ránu překvapil jeden samec neonkovej, když útočil jak na neonky, tak i na ty parmičky, které byloy docela v šoku, když je prohnal smich Ryby mají podle mě osobnost a někomu se chovají tak a někomu jinak. Ale pro mě to jsou nádherný rybky. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 21:10 Nobody – Re: dado
Může být stres nebo taky podřízení samečci nebo samičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 13:57 dado
aha tak dakujem :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13027?od=551