Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 22:19 Žena holčík [0]
Právě, že jsem nic v poslední době neměnila. Ze začátku byly naprosto v pohodě a pak z ničeho nic se jejich chování změnilo. Přemýšlím o výměně vody, ale bojím se, aby se to ještě nezhoršilo. Fakt nevím co s tím. Chybí mi to jejich předvádění.............. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 20:23 Muž kalahare [11] – Re: holčík
Tohle dělají ze stresu nebo se necítí dobře ve svém prostředí. Neměnila si něco ve svém akva v poslední době? Já je měl bledé po vypuštění a za pár dní krásně ztmavly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 18:31 Žena holčík [0]
Ahoj všem. Mám 10 Parmiček čtyřpruhých a už dlouhou dobu mají vybledlé (asi tedy stres-podle fora)pruhy. Stále jsou schovaný u dna v rohu. Vyplují jen při krmení - tam se chovají ,,normálně,,. A když zhasne aq tak taky vyplují ven. Vůbec nevím, co dělám špatně. Ostatní ryby jsou v pohodě. A na začátku se parmičky chovaly skvěle, to bylo pokoukáníčko, úplné divadlo. Díky za jakoukoliv radu. Mě už napadá jenom vyměnit kompletně celou vodu. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 13:11 Muž TomášB [12]
pořád někdo nemá info?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 15:45 Muž TomášB [12]
když sem to já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 15:44 Muž navik [908] - Sumci – Re: TomášB
Zrovna je někdo nabízí v inzerátech ;-) - edit asi Ty smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2008 15:37 Muž TomášB [12] – Parmička Schwanenfeldova
Fotka k příspěvku Má někdo info nebo nejlépe chová někdo tyto rybky?
Parmička Schwanenfeldova
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 13:17 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Horác
tak to sem se zas strapnil smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 23:13 Muž Horác [3942] – Re: iblik
Sklo si (nějak) vyčistí každej ťuňťa :-D ... tady se řešila řasa na rostlinách. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 22:08 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: pavliina
a co skusit tohle www.akva-exo.cz/… podle mě to pomuže alespon trochu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 20:06 Page
Otíci mi moc řasu nežrali nevim jak vam :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 19:46 Žena pavliina [50] – Re: Yirka
Krunýřovce jednopruhé tam mám ale zelenou štětičkovou řasu asi moc nemusí či co :-) Počtu ryb přizpůsobuji údržbu akva ;-) a rybiček je víc, to nepopírám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 19:40 Žena pavliina [50] – Re: vaclav
Jj, ty dvě kardinálky a parmičky jsem chtěla dát pryč ale nějak se mi je nepodařilo darovat :-) SAE tedy nebudou, budu rozumná... zelenou štětičkovou řasu tam mám, nic strašného to není ale prostě to chci mít dokonalé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 19:37 Muž Yirka [9118] – Re: pavliina
Parmička SAE nejenže vyroste, ale roste poměrně rychle a AQ by ti přerostla za pár měsíců. Pokud chceš menšího řasožravce podobného vzhledu, který dorůstá méně pak bych ti doporučil rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy. A doporučení Václava k tomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 19:24 Usine – Re: pavliina
Nic proti, v prvním případě bych zredukoval osazenstvo tvého akva. Krásné akvárium plné ryb, bez řas nevydrží dlouho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 18:16 Page – Re: pavliina
Myslim že v takovém akva dorostou jen do patřičné velikosti odpovídající akva :-) . Já bych tam 2 šoupnul, je to výborný řaso žrout. Nznám lepšího ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 17:16 Muž Horác [3942] – Re: pavliina
Já jsem pro to větší akva ;-) ... Jinak to co zmínil isamik se řešilo zde: rybicky.net/forum/7243
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 17:11 Žena pavliina [50]
Tak, dávat si je tam jen nachvilku než povyrostou, to se mi moc nechce hmm koho pak budu přemlouvat, aby si je vzal :-D Nebo ještě možnost, pořídit si větší nádrž :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 17:07 Muž isamik [180] – Re: pavliina
Nedavno jsem nekde cetl, ze 400l je na ni malo... myslim, ze to rikal Horac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 17:06 Muž achyles73 [12] - Živorodky – parmička
Opravdu dorůstá větší velikosti, já bych ji tam ale dal a až vyroste tak ji někomu věnoval ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 16:49 Žena pavliina [50] – Parmička černopruhá v 60 l - trápení?
Ahoj, přemýšlela jsem na tím, že bych zkusila parmičku čenopruhou na zelenou štětičkovou řasu ;-) (krunýřovům moc nejede) ALE nevím jestli je to dobrý nápad pořizovat jí do 60 litrů. Narazila jsem tu na nádrže, kde jí třeba v padesátkách mají. Opravdu doroste do 15 cm? Nebo doroste podle velikosti nádrže? Předem dík za názory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:02 Vašek – parmička nádherná
Ahoj,
moje čerstvá zkušenost - zabydluji akvárium a nechal jsem se ukecat na parmičky. Zvolil jsem tedy ty "nejmírumilovnější". A protože tam mám na zabydlení pávčata, vzali jsme ještě jednoho moc pěkného samečka. Ten dopadl! Všech šest se na něho vrhlo a skoro ho uštípali dříve, než jsme je stačili vrátit. Shodli jsme se s majitelem na tom, že byly zvyklé o samotě, bez dalších ryb. Snad proto ta agresivita?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: RahoeG
...A nebo neni to zpusobeno prerybnenim meho akvaria, malym prostorem...
Tohle je velký problém... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 17:37 RahoeG
...jo a ted sem si vsiml ze ma nejak nacervenaly zabry....nevi nekdo co je to za nemoc? Prosim pomozte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 19:42 RahoeG – Parmicka Cervenoocasa
Mam dotaz.....chovam ve svem (bohuzel jen 60 l ) akvariu jednu parmicku cervenoocasou...nevim jestli samce ci samici ale to je jedno. Zajima me jen zda nekdo z Vas akvaristu nevi co muze byt pricinou zmeny v chovani ryby...byvala cila, dominantni, mrstna, rychla a mela velkou chut do vseho co jsem do akva hodil....jenze v posledni dobe je takova malatna, pomalu se pohybujici, cervena barva na hrbetni ploutvi je cim dal vic vybledla a nejak uz ani nema chut do jidla...V akvariu neni skoro vubec zadny proud, nemuze to byt tim? A nebo neni to zpusobeno prerybnenim meho akvaria, malym prostorem, nebo snad nemoc....ostatni rybky se chovaji uplne normalne....udrzbu akvaria provadim kazdy tyden, tj...odsani kalu, castecna vymena atd....voda ma teplotu 25 stupnu, dusicnany 0. Mate-li nekdo zkusenost anebo dokonce vite "JAK NA TO" budu rad za prispevek...diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 21:07 Muž Yirka [9118] – Re: DoctorT
Myslím, že ti zůstane rozlousknout dilema, vyměnit ryby nebo rostliny. Některé rostliny jim prostě chutnají a hotovo. Sám jsem takhle dojel asi 5x. Nakonec vždy ustoupily rostliny rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 19:02 DoctorT – Re: Eva_R
Kopřivu vyzkoušim, ale obávám se, že zbytečně, s kolegou Fantastou máme zřejmě parmičky z jednoho "vrhu" :) jelikož já těm mým již od jejich útlého věku podstrojuji kde co, ale ty rostlinky jsou asi zakleté, jelikož jen a jen do nich se pustí. sad
Ale jinak to jsou ty nejživější a nejakčnější rybky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 10:13 R Muž Silent [5949] – Re: wayn
Jenže moje parmičky striktně odmítají nabízenou jakoukoli náhradu a to včetně salátu, kopřiv i okurky. Asi jsou extrémně zmlsané. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 23:18 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: DoctorT
Našim moc chutná spařená kopřiva palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 22:29 Muž wayn [79] – Re: fantasta
Sušené krmení je jen sušené a nenahradí potřebu čerstvé stravy. Já parmičkám dávám na přilepšenou kus okurky nebo mražený špenát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 21:26 pcword
JÁ DÁVÁM KAŽDÝ DEN 2 LUPENY SALÁTU ZELENÉHO.......A RÁŃO JSOU JEN TVRDÉ STONKY.....JINAČ JE LUPEN CELÝ PRIČ...MOŽNÁ POMÁHAJÍ I ANCISTRUS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 11:56 DoctorT – Re: fantasta
Zkusím na rostlinky pověsit miniaturní cedulky s nápisem, ZÁKAZ OKUSOVÁNÍ
a uvidim... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 11:52 R Muž Silent [5949]
Moc Tě nepotěším. Potýkám se s podobným problémem už dlouho. Taky jim podstrojuju zelený krmiva bez i se spirulinou, různé druhy, ale ty bestie jakmile dostanou chuť, tak jsou schopny ohlodat rostlinku až na stonek. Pár kytek už takhle skončilo. Takže přeju pevný nervy. Abych se přiznal, tak jsem to částečně vyřešil tím, že z jemnolistých tam mám už jenom Bahnatku a ta ten úžer stihne kompenzovat rychlým růstem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 11:16 DoctorT – Jak zabránit parmičkám v okusování rostlin.
Ahojsa všichni,
nemáte někdo nějaký tip? Mám hejníčko 8ks Parmiček zlatých ve společenské nádrži 70l a mršky mi okusují snad všechny rostlinky, krom tuholistých echinodorusů a anubiasu ( mam egerii, valisnerii, morypholium,a mnoho dalších. tone
Nakoupil jsem rostlinné krmení - vločky i tablety všemožných výrobců a nepomáhá to, když jim hodim salát, nechají jej být a věnují se rostlinkám, už nevím co dělat, ale pryč se mi je nechce dávat, jsou to jinak super ryby.

Díky za rady a tipy. ;-)

hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 21:05 Muž wayn [79]
Fotka k příspěvku Takhle vypadají moji krasavci :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 20:56 Muž Diego [72]
Já mám už odrostlejší samce a sou skoro celí červení.Nádhera a hlavně oživí akva. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:45 Muž wayn [79] – Re: Pujinka
Problémem akvaristik je, že ne všude mají optimální podmínky pro ryby a ty pak vinnou stresu ztrácí zbarvení. Někdy i prodávají mladé kusy u kterých se zbarvení ještě plně neprojevilo. Takže se neboj, dříve či později se hezky vybarví, pokud jim poskytneš velmi dobré podmínky, tak se odmění úžasnými barvami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 16:36 Tereska
Já mám samečka a samičku, sameček je nádherně oranžovej, má úžasně dlouhý ploutve a je okrasou celýho akvárka:) a samička je menší a žlutá, ale taky moc hezká. když jsem je kupovala, byly dost nevýrazný, ale ted jsou fakt krásný, nedam na ne dopustit.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 07:32 JUMP
A jak tak koukám na to krásné červené zbarvení pod tlamou a na ploutvích u samců, tak to jsou pěkně nadržený kluci smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 07:29 JUMP
No tak to sis odpověděl sám. Vyblednutí barvy bude značit právě ten stres z toho, že jí nahánějí všichni samci. Přemýšlej o dokoupení několika samiček X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 19:57 dado
Stara nebude ale toto sa stalo okolo obeda a teraz je normalne sfarbena no neviem ale možno to je preto že ju nahanaju vseci samci,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 19:37 bibi
skus se zeptat v akvaristice moza je uz stara....poto ma takovou barvu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 19:34 Dušan2
To že je hlavou dolů je normální, tyto parmy tak odpočívají, mě to dělaly všechny když sem je měl. Tu barvu nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 15:38 dado – Mrenka Machova (Štvorpruha)
Fotka k příspěvku Ahoj,neviete prečo je taka bleda?a prečo plava dole hlavou?uz sa mi to viac krat stalo a vždy to su samičky,poradte
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:14 karelxh
Já si 5 kousků pořídil cca před měsícem. Z počátku byl takové "mdlé". Po 14dnech se nádherně vybarvili do oranžova a jsou pořád krásně barevné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 11:23 R Muž Silent [5949]
U Parmiček nádherných je základní barva oranžová. Může se trochu měnit odstín, ale k výraznější změně barvy dochází jenom u samečků v době tření, kdy může být barva až červená s perleťovými odlesky. U mých samečků přetrvává toto zabarvení ještě relativně dlouho po tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 10:49 Pujinka – Parmička nádherná - zbarvení
Chtěla bych si pořídit tyto Parmičky...závojovou formu.
Jen by mě zajímalo zda se rybky vybarví?

Jsem dneska ráno si je vyhlédla a všechny mi přišly zbarvené jak samice.
Holčina mi toho moc neřekla, jen že se časem mají vybarvit..ale neříkala to zrovna dvakrát přesvědčivě.

Tak nevím sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 19:45 Muž Onďa [32]
Moje SAE jsou k ostatním rybám vcelku přátelské, mám 3- dvě větší a jednu trochu menší, momentálně je mám ve 200l s terčovcema, neonkama, blackmollama a kropenáčema(prezentaci chystám) a jsou v pohodě, akorát někdy po krmení se ty 2 větší točí kolem sebe, až jim ten černej proužek úplně vybledne, pak toho nechaj a za chvíli se jim ten černej pruh zas vrátí cozeTa menší si jich nevšímá, ale jinak s nimi plave ve skupince. Když byly ještě v 80l, tak ze všech ryb měly respekt akorát z ancistruse, teď ve 200l se drží dál jen od terčovců, teda mimo dobu krmení, to je jim to jedno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 11:18 Žena Janica [5] – Re: Naďa
U mě je to úplně jinak. Mám 2 SAE, tablet ani jiného krmiva si téměř nevsímají. Jenom luxujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 11:11 Žena Naďa [33] – Re: kattya
Přesně jak u nás. Jediná rybka, ze které mají zatím respekt je ancík.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13027?od=501