Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 17:58 R Muž romant [27987] Re: Katka
Tak jestli je v menším než 150 litrovým akváriu sama, mohla by to být stresová reakce, ale to je jenom divoká střelba od boku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 17:46 Katka
Co mám dělat když parmička červenoocasá ma vybledlý ocas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 22:17 Muž Mislow [304] – Parmicka cervenoploutva
Zdravim, chtel bych se zeptat na vase zkusenosti s p. cervenoploutvou, uvazuji ji pridat do akvarka (780 l, 5 skalar, 8 gavunku, 6 otiku, 1 red parrot, 7 mrenek nadhernych, 2 SAE a krunyrovec pardali). Cetl jsem v atlase o jejich mozne agresivite k vlastnimu druhu. Jaky je vas nazor a pripadne kolik jedincu by jste doporucili, ukrytu je v akvu dost. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 19:21 Muž Zip [277] – Parmička mechová - karanténa
Zdravím, 2 dny máme v karanténě 10 parmiček mechových. Karanténa je starší AQ, 60l, rostliny, bublifuk, štěrk, zajeté 3 měsíce.
Rybky jsou stále schované pod listy, skoro nevyplouvají, je to normální chování?
EDIT: takže vyplouvají když zhasne světlo, že by jim vadila i těch 15W zářivka? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:48 žaneta Re: romant
právěže já jsem je už tak koupila mám takové dvě samičky a jednoho samečka. kuknu děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:47 R Muž romant [27987] Re: žaneta
Možná je plná jiker, ale mladé bude čeakt až její jikry oplodní sameček, mrkni e na patřičnou kartu v atlase, jak je nejlépe postupovat při rozmnožování toho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:40 žaneta – lihnutí
Fotka k příspěvku máme parmičku zlatou čtyřpruhovou a na 100% čeká mladé, za jak dlouho je asi bude mít, kdy ji oddělit z akvária od druhých ryb?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 17:32 R Muž romant [27987] Re: Mavic
Pokud se tak projevuje stále, normání to není, dělá-li to jenom občas nemusel by to být žádný zásadní problém, ale jejich chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 12:55 Žena Turbínka [2558] Re: Mavic
Normální to zrovna dvakrát není, možná problém s plynovým měchýřem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 11:37 Humr
Podle mě ano když třeba si samci dělají teritoria ale může být třeba ochrnutá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 10:44 Mavic – parmička
Ahoj Parnička čtyřpruha mi plave hlavou dolu.Je to normální

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 22:28 Koště Re: 77Dasa
V tom případě děkuji za informaci palec

Nicméně, budu rád za další info od chovatelů, ať mám pořádný ,,statistický vzorek" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 22:25 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Koště
a já byla tak laskavá a slušně Ti napsala osobní zkušenost, parmičky nám kytky nám nikdy neokusovaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 22:09 Koště Re: 77Dasa
Žádal jsem o reálnou zkušenost, zda-li opravdu přikrmování postačí k tomu, aby neožíraly nebo neumějí i tak odolat... to co píšeš ty, na to mi stačí pouhá dedukce nebo pohled do atlasu. Offtopic s Ancistrusem a Otíky mne momentálně nějak nezajímá.

P.S.: Nenech své osobní averze ovlivňovat tvoje ,,veřejné" vystupování X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 21:50 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Koště
U rybiček je to stejně jako u lidí.Ne každý má stejný apetit. smich Pokud se budeš o ně dobře starat a krmit dostatečně i rostlinnou složkou,nebudou si zdroj hledat jinde.Ale když to jednou zachutná,těžko se odnaučuje.Já měla problém s ancíkama,sežrali co se dalo,ale třeba Otíkům se u mě daří výborně.Určitě si akvarista Tvého kalibru poradí a parmičky Ti budou dělat jen samou radost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 21:42 Koště
Zdravím, chtěl bych se zeptat na parmičku polopruhou a její vztah k rostlinám. V atlase je napsáno, že si ráda pochutná na rostlinkách. V cizojazyčných zdrojích, které jsem četl, se neustále opakovala zmínka o dokrmování zeleninou, ale o ožírání rostlin ne. V atlase jeden říká, že neokusovaly vůbec, někdo že mu sežraly celou kytku.

Jak na tom reálně je, sem tam užďíbne něco jemnolistého nebo je to opravdu šroťák?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2015 23:01 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Lorennzo
mrkni se ještě sem www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 18:26 Muž Lorennzo [5] – Odchov
Zdravím, mám na Vás dotaz. Chci zkusit odchovat parmičku duhovou rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova . Máte někdo nějaké zkušenosti nebo vychytávky mimo to co je napsané tady o téhle nádherné rybičce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 18:38 Libcin Re: 42 jana
Můj tip jsou paraziti sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 18:31 42 jana – přísavka thajská
dobrý den mám dotaz,máme par parmičky thajské, samička vypadá,že se jí daří,ale najednou jí narostlo objemně bříško a jak jsem o ní cokoli četla tak je všude hubená.Je možné,že by byla tak objemná,že by měla v sobě jíkry a nebo nějaké parazity. Může mi prosím někdo poradit.Děkuji Jana
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:12 Muž luckyway [5] – Parmicka duhova
Fotka k příspěvku A jeste jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:10 Muž luckyway [5] – Parmicka duhova
Fotka k příspěvku Dneska mi parmicky predvadely krasne svatebni tanecky. Jen by me zajimalo, kdo ma byt pri nich dominantni, protoze dnes mela asi vetsi chute samicka potlesk
Ps: Jen skoda, ze jsem to musel fotit digitalem. Zrcadlovka je v oprave, jinak by to byly pekne ditailky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 15:26 Muž patamatix [408] Re: cvilinek
Stává se my,že ryby občas zblednou,ale vždy se to srovná,většinou se to děje,když dělám nějaký delší zásah v akva,prostě jsou stresované a nelíbí se jim to. Já,když jsem nas.. tak zrudnu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 14:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: cvilinek
Nemusí, môže to byť vekom. No z popisu to môžeme len hádať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 22:52 cvilinek – Vybledlá parmička nádherná
Ahoj, máme šest parmiček nádherných, máme je už půl roku v 200 l akvárku. Před pár dny nám jedna z nich trochu vybledla, nevíte čím by to mohlo být? Je nemocná? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 23:10 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Mislow
Noo, tak to ovšem mění situaci, do takového objemu by fakt chtělo něco, co bude vidět. :-D Anebo opravdu hooodně velké hejno, k tomu se ale líp hodí skutečné hejnovky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 23:04 Muž Mislow [304] Re: Kaira
No, nevim, zda se mi ke skalaram docela mala. Mam tam taky 2 Red parroty a poohlizim se spis po vetsich rybkach. Nase skalary navic nejsou na male ryby zvykle a samci uz jsou pekni macci (kolem 15 cm delka, pres 20 cm vyska). Mimoto jde o 780 l hrubeho objemu a tam uz by techto parmicek muselo byt par desitek, aby se neztratily. :-D Zatim jsem uzsim vyberem zhodnotil jako moznou schudnou cestu gavunky, bud nadherneho nebo tripruheho, ale porad jeste zjistuji dasi inf. Atlas na rybickach mam precteny od A do Z. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 22:34 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Mislow
To tedy není. :-D Ke skalárám by byla parmička duhová dobrá volba. Nebude je okusovat, ani otravovat přílišnou aktivitou. Jen s tím počtem nevím, kolik jich si jich představuješ? Nevím, jestli když jich bude třeba 20, nebudou se už samci mezi sebou moc mydlit. Není to hejnová ryba v pravém smyslu, samci jsou dost solitéři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 21:39 Muž Mislow [304] Re: Kaira
Vidis, ja prave hledam hejno k doplneni akvarka. Rusim tlamovce :-D Hlavne tedy z toho duvodu, ze se furt mnozi a kdo to ma porad odchytavat. Misto nich koukam po jinem druhu a mel jsem v hledacu parmicku velkoskvrnnou jako moznou variantu, ale pro jeji prilisnou zivost (koukal jsem na videa na youtube) si myslim, ze ke skalaram nebude zrovna idealni. No, neni parmicka jako parmicka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 21:29 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Mislow
Parmičky to tolik nežerou :-D Samičky se většinou drží pospolu a někde se pasou nebo odpočívají a samci se potloukají okolo. Na rozdíl např. od teter měděných jsou mnohem klidnější a pomalejší a neruší ostatní obyvatele, což se hodí, když člověk chová třeba čicahvce nebo jiné klidné ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2014 20:47 Muž Mislow [304] Re: Kaira
Jj, to mi pripomina tlamovce, kdyz jsem mel 2, tak jeden byl levy a druhy pravy. Kdyz jsem mel samcu 6, tak jeden byl pravy a ostatni byli levi. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2014 20:20 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Mislow
Nejde vůbec o agresivitu, titejky jsou klidná, nekonfliktní stvoření. Nechovají se ale jako klasické hejnové ryby. Chovat v párech podle mne znamená mít hejno složené v poměru 1:1. Samci "obhajují" teritorium - každý má svůj kousek prostoru a ostatní samce z něj odhání. Je tedy potřeba mít jen tolik samců, aby měl každý dost místa. Já mám v akváriu 2 samce a je naprosto jasné, který je levý a který pravý. :-)
Edit: jo a plaché nejsou ani omylem, jsou to taková zlatíčka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2014 20:08 Muž Mislow [304]
Ano, je to trochu kontroverzni, ale muze na tom i neco byt. Pripomina mi to trochu skalary, kdy se doporucuje je chovat bud v paru nebo vetsim hejnu. Ve vetsimu hejnu se vnitrodruhova agresivita utlumi ci rozlozi mezi vice jedincu a vysledek je pak uspesny chov. U mnoha hejnovych ryb se take udava, ze pri samostatnem chovu jsou rybky bud plache nebo to naopak odnesou rybky jine. Proto by mozna nebylo od veci se zamyslet pri dalsim porizeni techto parmicek nad otazkou kolik. Pro hejnove ryby obecne plati, cim vic, tim lip, pocet 4 hejno neudela. :-) Ale opet upozornuji, ze jde ciste o uvahy nepodlozene zkusenosti s temito rybami. Spravny set up je casto take velmi dulezity, rekl bych i v nekterych pripadech rozhodujicim faktorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 18:48 Muž luckyway [5]
Zajimave cteni na tech seriouslyfich strankach.
Diky MarekP a Mislow
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2014 03:45 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Mislow
Zajímavá úvaha a dost možná bude pravdivá. Opravdu tady www.seriouslyfish.com/… píšou, že by se mělo pořídit alespoň těch 6-10. Na těch stránkách je toho opravdu hodně, mají tam i uvedené odkazy na literaturu, ze které čerpali, vypadají věrohodně. Ještě je tam uvedeno, že chov v hejnu způsobuje, že není plachá, přirozené chování (v hejnu), že ryby mají lepší vybarvení apod. Opravdu to vypadá, že údaje tady v atlase nejsou přesné. Ale co jsem se tak díval na českých stránkách, tak se skoro všude uvádí, že je lepší chov v párech.

Chov v párech - www.aquapage.cz/…

Chov v párech - www.akva-exo.cz/…

Tady píšou, že je to hejnová ryba, ale pod tím mají napsáno, že se má chovat v párech - www.akvarko.cz/…

No a tady je zase toto: "Jedná se o skupinové společenské rybky, které netvoří typická hejna, každý jedinec využívá větší samostatný prostor a měl by mít možnost většího odstupu od ostatních. Můžeme je chovat společně s jinými druhy, ale akvárium by rozhodně nemělo být příliš hustě zarybněné. Nehodí se ani příliš robustní a agresivní, ze kterých budou parmičky duhové vyplašené, ale ani příliš křehké a lekavé druhy, které budou rušeny hektickými reji parmiček ve středu vodního sloupce v době krmení, námluv a tření. V akváriu okolo 60 litr; se skupinou šesti parmiček duhových jsou to zejména takové doplňkové druhy, jejichž životní prostor je hlavně při dně, nebo naopak u hladiny. " - www.akvarista.cz/…

Takže Mislow palec zřejmě přišel na to, kde je problém. Kromě těch závojnatek samozřejmě. Po přečtení různých odkazů věřím tomu, že je to hejnová ryba, která se při chovu v málo kusech chová jinak než v hejnu a může být agresivní.

Takže rada pro luckyway zní: Odstěhovat závojnatky a pořídit několik dalších parmiček duhových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2014 01:54 Muž Mislow [304]
It’s a schooling species by nature, and at least 6-10 specimens should be purchased. Schvalne jsem se na tuto rybku mrknul na seriouslyfish, cimz nechci rict, ze je to lepsi web ;-) ale vzhledem k poznatkum - teoretickym ohledne ostatnich parmicek, se mi to zda presnejsi a myslim, ze tam bude zakopany pes problemu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2014 01:30 Muž Mislow [304]
Zdravim. Nikdy jsem parmicky nemel, ale shodou okolnosti hledam vhodne rybky na doplneni sveho akvarka a 3 druhy parmicek mam i na seznamu. Podle toho, co jsem si o vsech parmickach precetl mne celkem prekvapuje specifikace nize uvedeneho druhu - chovat nejlepe v parech. Protoze jsem zadne parmicky nikdy nemel a tedy uz vubec ne tyto, tak nechci radit, ale tak nejak mne napada podle ziskanych teoretickych udaju, ze mozna by i tuto rybku bylo lepe drzet ve vetsim hejnu a situace by mozna byla jina. Potom ovsem vzhledem k velikosti akvaria by se muselo asi zmenit i spolecenstvi ostatnich ryb nebo parmicky pryc, co myslite? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 21:18 Muž MarekP [812] - MalawiRe: luckyway
Já bych v první řadě co nejrychleji dal ty závojnatky pryč a až pak to řešil dál. Protože se agresivita mohla objevit z nedostatku prostoru v akváriu a potom může klidně odeznít. Je to ale jen tip. Rozhodně bych nezkoušel přidávat dalšího samce teď, když jsou tam ještě ty závojnatky. I to může být řešením, ale taky se ti může stát, že pak budeš mít dva samce agresivní vůči sobě i vůči pavím okům. Já bych to nechal být minimálně do doby, než budou závojnatky pryč. Další možnost je zbavit se parmiček nebo pavích ok, ale to mi přijde zbytečný, protože nejdůležitější je určitě zbavení se těch závojnatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:50 Muž luckyway [5] Re: romant
Voda to nebude. Tak jak rikas, podle chovani ostatnich rybek, kytek atd. je vse OK. Gupky, se mi zacli schovavat az kdyz je ta parmicka zacla prohanet po celem AQ. A prave tady potrebuji poradit, zda ty parmicky darovat anebo koupit jeste jednoho samecka. I tak diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:44 R Muž romant [27987] Re: luckyway
Víš, já vodu moc neměřím, spíš věřím tomu co vidím a odvozuji od chování obyvatel a to co popisuješ mě tak nějak na tu vodu ukazuje, ale určitě se ozve někdo, kdo to rozebere a rozklíčuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:39 Muž luckyway [5] Re: romant
Voda dlouhodobe.
PH 6.6-6.8
NO2 0
No3 mezi 5-12mg
Kh cca 4dH
Gh 6-7dH
Co bude na me vode spatne, necham si poradit :-) . Objevila se mi v AQ clunka pravohrota, zije udajne v ciste vode (neovereno). Zavojnatku se snazim nekomu darovat.

Jinak muj dotaz opet bez uzitecny odpovedi sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 20:09 Muž MarekP [812] - MalawiRe: luckyway
Jestli je tvoje prezentace aktuální, tak bude problém možná úplně jinde, když máš v tak malým akva ryby uvedené v prezentaci.
EDIT: Romant je všude. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2014 20:08 R Muž romant [27987] Re: luckyway
Ty je tam máš společně se dvěma závojnatkama? Tedy jestli ano, tak si tipuji ne zcela košér vodu a to chování pramenící z vyšších N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:03 Muž luckyway [5] Re: MarekP
coze No prave - Jedná se o mírumilovnou a klidnou rybku, někdy až plachou. jsou vhodné do společnosti menších klidných rybek. A za druhe - samečci si navzájem imponují a neškodně spolu bojují.
Takze muj predchozi dotaz je stale aktualni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:20 Muž MarekP [812] - MalawiRe: luckyway
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 18:58 Muž luckyway [5]
Chci se jeste zeptat parmicka duhova - samec mi honi pavi ocka a ty uz jsou dva dny schovane v porostu u hladiny. U techto parmicek je napsano, ze jsou mirumilovne, ale ten chachar samec moc mirumilovny momentalne neni. Myslite,ze by pomohlo koupit jeste jednoho samce, aby si vybily energii na sobe nebo to bude jeste horsi? A ted babo rad. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 04:51 R Muž romant [27987] Re: smajdalf
Může jim chybět rostlinná složka v potravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:33 Muž smajdalf [0]
že by to delaly molly?mam je tam od pocatku akva a nikdy nic takovyho nedelaly az posledni mesic.chybi jim neco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:09 Muž MarekP [812] - MalawiRe: smajdalf
Mám čtyřpruhé a žádné rostliny mi neožírají. "Ďobou" do všeho, ale rozhodně mi neničí rostliny. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9752x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13027?od=101