Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:02 Muž patamatix [408] Re: smajdalf
Trošku asi jo,ale určitě ti je nezdecimují,pokud se rostlinám daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: smajdalf
jemnolisté klidně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:53 Muž smajdalf [0]
je mozne aby mi parmicky 4pruhe nebo mechove oziraly rostliny? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 11:42 Muž luckyway [5] Re: souky
Diky tobe i ostatnim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 11:32 Muž luckyway [5] Re: MarekP
Diky, nasel jsem si je na anglickych webech, jen jsem si nebyl jisty. Skoda, moc se mi libily :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.03.2014 19:23 Muž souky [592] - RostlinyRe: luckyway
na parmičky je 54 málo, minimálně dvojnásobek, spíš víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2014 19:08 Muž MarekP [812] - MalawiRe: luckyway
Ostatně info tu o nich je, jsou stejné jako čtyřpruhé - rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2014 19:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: luckyway
Budou je okusovat na 100%. S těmito parmičkami nemůžou být ryby s dlouhými ploutvemi. Navíc jsou to hejnové ryby - alespoň 8 kusů. A co se týče těch duhových, tak zde rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova se píše, že jsou někdy plaché, takže pokud je máš v akva chvilku, tak se teprve aklimatizují. Zkus jim hodit žrádlo a odejít od akva, třeba se pak nebudou plašit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:05 Muž luckyway [5] Re: patamatix
Mam je jen par dni, tak to se asi teprve rozkoukavaji :-) Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:04 Muž luckyway [5]
Fotka k příspěvku . Parmicka mechova - je to takova zelena parmicka, anglicky Green Tiger Barb? Je to hejnova ryba? V atlase ryb neni popsana Staci mi do 54l Aq 3 kousky? A nebudou mi okusovat pavi ocka? Diky za info
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:57 Muž patamatix [408] Re: luckyway
Měl jsem je a pro žrádlo si zašly vždy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:56 Muž luckyway [5] – Parmicka duhova
Chci se zeptat na parmicku duhovou. Koupil jsem par parmicek duhovych, ktere se drzi spise v dolni polovine nadrze a pri krmeni susenymi vlockami se jim moc nechce k hladine. nevite co maji tyhle rybky rady k papani? Udajne jsou vsezrave. Dik za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:33 Muž MarekP [812] - MalawiRe: radim
Ok, díky oběma za názory. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:30 radim Re: MarekP
mívali jsme je dřív ve velkém akva o cca 30 kusejch se skalárami a čichavci perleťovími a ok ;-) ale to bylo šestikilo. Samci se takto oddělovali většinou po dvojicích a bili se...už jsem ti napsal můj názor co se s ním děje. Ale počkej si on se ozve někdo jiný. Čauec;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2014 17:19 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: radim
No je to každopádně zajímavý ano Člověk tim získává další zkušenosti a dozvídá se nové věci. No neni ta akvaristika krásná hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:19 Muž MarekP [812] - MalawiRe: radim
Naposledy 6. března - 30%. Všechno si píšu do deníku, co dělám s akva.

A dávám za pravdu deckovi, co se týče těch pancéřníčků, i v atlase se píše: "Jsou to velmi čilé, rychle plavající ryby, které rády okusují ploutve pomalejším rybám. Bude-li jich v akváriu jen pár, bude se tak dít s velkou pravděpodobností. Je-li chováno hejno alespoň 8 (lépe však 10) kusů, pak si jiných ryb tolik nevšímají.".

Tak teď ještě by mě zajímalo to s tím samcem u filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:14 radim Re: MarekP
nedošlo k výměně vody? to by lecos vysvětlovalo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:09 Muž MarekP [812] - MalawiRe: radim
Tak to určitě nepopírám. Jen mě zajímá vysvětlení toho, co se děje u toho filtru. Co tam ten samec dělá. Že by si vytvářel teritorium? Možná trochu napoví v tomto vláknu, když se mrknete níž, tak jsem psal něco v příspěvku 11.02.2014 21:32.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:05 radim
deck má pravdu, být to hejno větší cca 20ks tak v 200L probíhalo by to jinaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MarekP
Teď jsem se mrknul na pohlaví a vychází to na 5 samců a 3 samice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:02 Muž MarekP [812] - MalawiRe: radim
8 ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:01 radim Re: MarekP
ukazuje, že je dominantní a nejspíš se mu chce třít. Kdyby tam byk sok jemu rovný, tak se neškodně pobijou a potrhají si ploutve...děje se to u hejnových ryb normálně. Samci si dokazují kdo je v hejnu alfa. Jak velké je hejno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:00 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deck
Trošku jsem je teď zkusil přikrmit a to připlavou všechny. Jinak je teda většinu času ten samec u toho filtru a ostatní si plavou normálka v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 16:48 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deck
deck napsal: Prostě se chovají, jak se normálně v dostatečně velkém akva nechovají.
To by přicházelo v úvahu, kdyby se tak chovaly všechny parmičky. Navíc jakou souvislost by to mělo, když vezmu v úvahu, že to dělá jen jeden samec a jen u filtru? Dneska poprvé takové chování pozoruju. Kdysi jsem choval Ramirézky a tam se samec choval úplně stejně, ale pouze když hlídal jikry před ostatními.
Teď jsem se na ně díval a občas se ten samec od filtru vzdálí a plave v pohodě mezi ostatními v hejnu. Jak se ale vrátí k tomu fitru, hned všechny odhání. Tak fakt nevím, čím to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 16:23 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MarekP
Dokážu si dost dobře představit, že je to určitě ta čtyřpruhá. Je to pro ně dost malé akva a určitě se nebudou chovat jak ve většim. Takhle se projeví, že je to pro ně nedostatečný prostor pro normální chov. Prostě se chovají, jak se normálně v dostatečně velkém akva nechovají. Je to pro ně malé :-| Větší akva a bude to ok ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 16:16 Muž patamatix [408] Re: Bára
Tak mohla by to být jen plíseň,Měnil bych obden 1/3 vody,zasolil 1 lžíce na 50l vody. Možná i eshu 2000,měl jsem stejný problém a esha 2000 my pomohla. A nějaký rašelinový výluh by neuškodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 14:58 Muž MarekP [812] - Malawi – Chování samce parmičky čtyřpruhé
Mám parmičky čtyřpruhé. Dneska ráno jsem si nejdřív v akváriu všiml, že 3 z 5 pancéřníčků Panda mají oškubané hřbetní ploutve. Jsem si na 100% jistý, že včera je měli v pořádku. Tak jsem si sedl k akváriu a pozoroval jsem, čím to může být. Všiml jsem si, že největší samec parmičky čtyřpruhé neustále plave kolem filtru, jak kdyby tam něco hledal (hlídal?), a odhání od sebe všechny ostatní ryby, včetně Dánií pruhovaných. Agresivní je zejména na ostatní parmičky (všechny včetně samic). Jako první mě napadlo, že se tam se samičkou třeba vytřeli a on je proto agresivní. Každopádně s jejich odchovem nemám zkušenosti, nikdy jsem se o to nepokoušel, a tak ani nevím, jaké je jejich chování, když se třou. Každopádně snažil jsem se pořádně prohlédnout okolí filtru a nikde nic není, resp. žádné jikry. Od toho filtru ale odhání neustále všechny. Ještě předtím, než jsem si tohoto chování všiml, jsem ryby krmil a všechny jedly společně bez problému.

1) Pancéřníčkům někdo oškubal přes noc hřbetní ploutve a vzhledem k výše popsanému odhaduji, že to má na svědomí ten samec parmičky, je to možné? Asi by byla velká náhoda, kdyby to mělo jinou souvislost.

2) Jak si vysvětlit chování toho samce?

Zkusím je pozorovat dál, i když na to nemám 100% času. Kdyby se objevilo něco nového, tak to sem připíšu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 11:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Bára
Koľko vody vymieňaš? No vyzerá to na bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 23:32 Bára – parmička nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat jestli se jedná přímo o bakteriální rozpad ploutví. Na fotce je vidět jen hřbetní ploutev ale to samé je i na ostatních ploutvích ve větším měřítku. Parmičky černopruhé mám tři a u všech se projevilo toto zbělené a trhavé zakončení ploutví. Už se mi něco podobného v menším měřítku objevilo před rokem a pomohla výměna vody. Toto však nastalo před týdnem a to byla voda právě vyměněná. V akvárku jsou spolu s dalšími 5ti rybkami, které nemají žádný rozpad ploutví a ani ancistrus nic takového nemá. Za poslední půlrok do akvárka nepřibylo nic nového a výměnu akvária provádím vždy stejným postupem a prostředky.
Předem děkuji za radu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 12:12 Muž MarekP [812] - MalawiRe: visek
Mrkni se do atlasu ryb a tam si můžeš vyhledat, kdo je má v akváriu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 09:31 Muž visek [75] - Tetry
chova nekdo parmicky cervenoocasy? potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:32 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Správanie mreniek je v húfoch i voči iným rybám trochu nervózne a agresívne; čiže chov v spoločenstve sa odporúča, len ak už máte nejaké skúsenosti. Často bojujú, aby si určili dominantného samca, a niekedy slabšie a choré ryby bývajú izolované. Ak chcete akvárium čisto pre mrenky, tak pre 6 rýb vám bude treba aspoň 81 litrové akvárium. V prírode žijú v čistých jazerách a riekach, preto použite dobrý filtračný systém. Keďže veľa plávajú, je v strede akvária potrebný priestor bez akýchkoľvek rastlín či dekorácií. Mrenky nepoškodzujú rastliny, ony medzi nimi spia; takže po stranách akvária a na zadnú stranu umiestnite vysoké rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:58 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: MarekP
No mám za to že v akva prostě funguje nějaká hierarchie a postavení v hejnu a proto takto bojují je to o postavení v hejnu, dělají mi to pořád a ta agresivita v době tření je fakt silná zaplísnila mi během jednoho dne samička, tak že nepřežila, neměla vůbec ploutve.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 23:58 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
Jj, tak já to neřeším proto, že bych musel, je mi jasný, že tyhle ryby si nic neudělají. Jenom mě to zajímá a nikde jsem o tom pořádné informace nenašel. Agresivní bývají samci pouze k samicím, a to pouze v období tření, jak jsem se dočetl, ale to není tenhle případ. Asi si teda vyřizovali jenom nějaký účty. :-D Ale fakt by mě zajímalo, co za tím je. Třeba se ještě někdo ozve. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 22:35 Muž patamatix [408] Re: MarekP
Jo tak to znám,měl jsem je taky. Občas bojovali,al nikdy si neublížily,tak jsem to neřešil no chlapi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 21:32 Muž MarekP [812] - MalawiRe: simule
Jsou to stoprocentně dva samci. Dá se to lehce poznat podle zbarvení. ;-) Já mám parmičky čtyřpruhé a dneska jsem si poprvé všiml, po 8 měsících, co je mám, že taky dva samci bojují. Zkoušel jsem hledat na internetu nějaké relevantní informace o tomto jejich chování. Nevíte někdo, kde bych se mohl dočíst o vzájemné agresivitě těchto parmiček? Nebo nemáte s tím někdo zkušenosti? Na youtube jsem našel video a vypadalo to přesně takhle: www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:51 Žena simule [58] - Miniakvária
Nikdo jiný se nepřidá?No dělají to často a konečně se mi povedlo udělat pár fotek. Je to pro nás Super podívaná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2014 15:20 Muž stupi [-84] - MiniakváriaRe: simule
ahoj za mě 100% samci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 14:20 Žena simule [58] - Miniakvária – A jeste jedna..
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 14:16 Žena simule [58] - Miniakvária – ?
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 14:12 Žena simule [58] - Miniakvária – ?
Fotka k příspěvku Ahoj..chtela bych se jen zeptat jak to vidite?Jsou ta dva samci pri boji a nebo samicka se sameckem?Diky za odpovedi. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:25 Žena Myssinka [0] Re: Tomáš
Jediný, co vím jistě, je že skaláry a tenhle typ parmiček není dobrá kombinace. Tak aspoň nějaká rada :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:16 Tomáš – Parmičky
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,které druhy můžu dát k parmičkám čtyřpruhým? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:03 R Muž romant [27987] Re: Myssinka
Osobně bych je nepořizoval, jsou to aktivní plavci a spíš bych do akva Tvého objemu pořídil hejno menších rybek, jenž tam vynikne daleko více než dvě titejky. ;-) Jinak to jsou rybky na pohodu a okusování ploutviček se nekoná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 17:54 Žena Myssinka [0]
Zdravím, máte někdo zkušenosti s pramičkami duhovými? Chci si koupit dvě do 60l akvaria. Podle všeho stačí jen samec a samička, jelikož samci jsou teritoriální. Chtěla bych vědět jestli je to pravda a jestli jsou k ostatním rybkám mírumilovné a neokusují ploutve ostatním ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 15:48 R Muž romant [27987] Re: Kucatka
Do Tvého akvária bych to nepokoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 15:16 Kucatka – Soužití
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli se parmičky čtyřpruhé snesou s rájovci a betou...nerada bych aby mi je okousali :-D a s razborkami by neměl být problém pokud bude hejno alespoň 8 kusů parmiček??? razborek je 12 :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 12:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Macaman
podle této fotky skoro nic nepoznáš, nemáme věštící kouly, zkus udělat nějakou lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 21:14 Macaman – Parmička zlatý je podle mě příliš tlustá.
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat, mam parmičky a jedna parmička zlatá je oproti ostatním příliš tlustá. Nevíte jestli je to problém nebo jestli je to normální? Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 14:54 Muž Anakyel [3] Re: romant
Ano, mám hejno parmiček o 10kusech (jedná se o mechovky), ale přemýšlel jsem zvětšit hejno o ty "hong kong."
Proto jsem také kladl tu otázku :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9752x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13027?od=151