Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nezmar

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 18:24 Žena Hanumana [71] Re: vaclav
Kupodivu jsem ten článek už četla, ale nepsalo se tam na nic přímo o nezmarech. A myslím že nad vodou je na rostlině neuvidíš. A ani pod vodou bych řekla že nejde stoprocentně rict, že je čista. Máš zkušenost, že by je ten roztok zabil? A dá se aplikovat na všechny rostliny? Vím že se ničí i proudem nebo asi spíš mědi co se uvolňuje ale zjistila jsem že třeba růžkatec to taky těžko rozdychava. No tak právě zjišťují zda je mozna nějaká prevence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 17:48 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hanumana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 15:59 Žena Hanumana [71] – Rostliny
Ahoj,
je nějaký zaručený recept, co udělat s rostlinami před zasazením pokud je podezření, že by tam mohl být nezmar nebo jiná pakáž? Šneci mi nevadí, ale nezmary nemám ráda no tone rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 12:20 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: Kubaa
ten je prepchatý na týždeň :) skúsim teda tú no planariu, možno sa hneď zbavím aj nechcených obyvateľov... len neritiny budú musieť asi von
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 12:11 Muž Kubaa [718] Re: JagerMaister
To by asi musel mít velký hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 12:09 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
dal som tam na skúšku beťáka, ale ten o nich nejaví záujem tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 12:06 Muž Kubaa [718] Re: JagerMaister
Zelený má symbiotické řasy, takže vydrží déle hladovět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 11:18 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: Kubaa
musím sa priznať že v akvárku pozorujem aj nejaké perloočky, takže asi sa živia nimi.. je zaujímavé koľko zavlečeného života sa v akváriu nachádza, neviem či to bude súvisieť so svetlom lebo nedávno som menil svetlo za silnejšie kvôli rozsivkám ..
PS: je to zelený nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 11:01 Muž Kubaa [718] Re: JagerMaister
Tak to asi žerou nějaký zákal. To se vyřeší samo. Pokud je ten nezmar ale zelený, může to trvat déle, v takovém případě by se možná vyplatilo omezit svícení. Já měl v akváriu vždycky hnědé nezmary a obvykle tam, kde jsem hojně krmil drobnou živou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 10:57 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: Kubaa
nekŕmim vôbec, akvárium ešte len zabehujem pre crystalky už 2mesiac, obyvateľov tvoria len neritiny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 09:38 R Muž ctibum [6926] Re: RE5PEKT
Tak občas mi žahli krevetku, ale bez následků. Pak se jim krevetky častěji vyhýbaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 09:29 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
Já je kdysi před lety měl a přišlo mi, že bodají/žahají rybky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2018 09:15 R Muž ctibum [6926] Re: JagerMaister
A škodí ti tam nějak?
Já je měl kdysi ve "12". Kde se vzali, tu se vzali. Neškodili ani malým krevetkám a časem se jejich počet sám výrazně zredukoval...
Krom toho se mi hodně líbili... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 09:13 Muž Kubaa [718] Re: JagerMaister
Tak je přestaň krmit, zmizí sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 08:52 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
zdravím, pôsobí no planaria aj na nezmarov? Z ničoho nič ich mám plné akvárko

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 21:07 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Amazonka
Mně se nezmaři celkem líbili, měl jsem jich asi pět, nikomu nepřekáželi, tak jsem je nechal být.
Bylo mi celkem líto, když po asi třech týdnech zmizeli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 20:59 Muž MichalP [2] Re: Amazonka
Já to řešil stejně, jako ctibum. Razborám nevadili, neměli co žrát a po nějakém čase zmizeli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2017 20:51 R Muž ctibum [6926] Re: Amazonka
Já nedělal nic, jen pozoroval, jsou to prďácký potvory. Nikomu neubližovaly, tak jsem je nechal žít. Jak se objevily, tak časem zmizely... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 20:20 Žena panikaaaaa [730] Re: Amazonka
Použila jsem Panacur, koupíš na veterině ;-)
A návod na použití tady: www.krevetkus.cz/…

(Děkuju Luďkovi ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 16:24 Žena Amazonka [33] – Co s tím??
Dobrý den, mám 13 dní založené akvárium viz prezentace. Včera jsem tam našla nezmara. A dneska 2. Podařilo se mi je ale dát pryč ( ale předpokládám že budou přibývat ). Co mám udělat?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 07:58 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: mysz
Když sem měl nezmary v krevetárku, půjčil jsem si z přírody dvě plovatky bahenní. Do dvou dnech byli nezmaři pryč a plovatky se vrátily domů. Ale jsou to čuňata, takže denně nebo obden měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 21:06 Muž xbohus [1] – za hoďku je klid - jen vodu vyměníš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 20:25 Žena mysz [12] – Hodně zelených nezmarů
Tak zase po čase se mi namnožili nezmaři. Tentokrát nějak víc, takže pozoruji, že to vadí beťákovi (přece jen mám malé akvárium, nezmaři sedí na skle, na kořeni, na kytkách...). Chemii moc použít nechci, mám tam i šneky. Je nějaká babská rada? Pomohlo by vyhladovění? (Nepřekrmuju, tak moc nevím, kde se tam najednou v takovém množství vzali.) Nebo měděný plíšek? Nebo něco jiného šetrného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 14:27 Ivan Kňaze – Nezmar
Dobrý deň, prosím Vás pekne, ak máte v akvariu nezmara, poprípade aj hubky, hneď mi napíšte na email: knaze.foto@gmail.com, potrebujem tieto živočíchy odfotografovať. Prídem,...Vopred Vám srdečne ďakjujem a prajem pekný deň tel.: 0915 612 891

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 19:10 Muž motýlek [275] Re: vaaclav
jo - to my pamětníci známe ;-) ... ale já to nikdy nepoužil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2017 19:06 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny
Něco z prehistorie: Kdosi zabíjel nezmary plochou 9V baterií, oba kontakty strkal do blízkosti nezmarů a elektrolýzou je zabíjel. Předchůdce twinstaru. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 18:57 Muž motýlek [275] Re: Charles
jo - ale na začátku dotazu je informace o osádce - a to si nejsem jist, zda by přežila???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 17:48 Charles
Nezmary spolehlivě zlikviduje parmička nádherná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 13:34 Muž motýlek [275] Re: DavFM
přesně tak - do tří týdnů je po problému ... jinak lze použít k urychlení MOLUCID od Dajany - vyzkoušel jsem - funguje to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 12:43 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: lacewings
Aha tak to je dobré vědět :-) No pokud tedy nic není s vodou tak mi to až tak nevadí. Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 12:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ziki
-pokud se jedná o nezmara zeleného ,tak ten žije většinou v symbióze s řasou
-jestli tam nejsou řasy ,tak zmizí sám ,během pár dnů
-horší je hnědý nezmar ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 11:47 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: DavFM
Leda že by byli nešikovný poněvadž tam mini tvorů plave docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 11:45 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Ziki
Možná chcípli hladem, já se jich vždycky zbavil takhle. Nedával jsem nic živého (artemka,blechy) a postupně vymizeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 11:43 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: DavFM
No to mě nenapadlo, tak uvidim... ale normálně se při vyrušení zbalí do takové kuličky a tihle se ani nenamáhají. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 11:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Ziki
A jsou mrtví? Mi se občas zdálo, když měli hladovku, že se prostě pustí podkladu a doufají, že je proud vody přemístí na lepší místo.A pak vždycky uvízli v nějakém víru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 11:31 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše – hromadný úhyn
Dobrý den dnes ráno jsem si všimla že spousta nezmarů plave mrtvých u hladiny. Nejsou to všichni ale je jich dost. :-O Z čeho by to mohlo být? Je fakt že se mi zdálo že zahnívá řaso-kámen ale nepřijde mi že by to mohlo zavinit úhyn. Mám totiž strach o krevety a potěr, jestli neni něco s vodou.. :-O Jinak krevety i potěr jsou čilí a vypadají zdravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2017 13:09 Muž rudiezi [3]
Akým spôsobom by som mohol získať nezmara ? Ja práve naopak by som bral dákych nezmarov do pohára a pozoroval ich, dosť ma fascinujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 08:04 R Muž ctibum [6926] Re: lenkalor
lenkalor napsal: Třeba u mě v krevetkáriu je sežrali Otocinclus affinis.

No žahli občas krevetku, ale nikdy nikoho nazabili... Zkus to tu projít, třeba nějaký postupy najdeš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 16:16 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: ctibum
No nikomu neubližujou, ale podle mě občas žahnou potěr a nerada bych aby se přemnožili. Hlavně podle atlasu můžou dorůst až 3 cm a to by byli větší než plánovaní endleráci. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 16:05 R Muž ctibum [6926] Re: Ziki
A ubližujou někomu?
Já je neřešil, protože neškodili a jak se objevili, tak i zmizeli. Skoro úplně :) Jsou prčovní, bavilo mě na ně koukat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 15:59 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše – jak se zbavit nezmara?
Dobrý den, v akvu se mi objevili nezmaři. Přemýšlím jak se jich zbavit a 99% chemie nepřichází v úvahu jelikož tam mám krevetky a malinkej potěr. Neexistuje nějaký živočich co by si s nimi poradil? Spíš plž než rybka jelikož akva je malý. Po čase tam půjde pár samců endlerek, myslíte že si s nimi poradí? Problém je v tom že se ti nezmaři hrozně rychle množej. tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 14:35 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Nepletu... píšu o Flubenolu na špičku nože do stovky...Tak to jste měl asi smůlu nebo já štěstí, nebo umřeli ještě na něco jiného. To už se ale asi nikdy nedozvíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 14:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: MartinH
Nepletu... píšu o Flubenolu na špičku nože do stovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 14:07 Jirka – Nezmaři a ploštěnky
Dobrý den, mám dotaz z jiného soudku. Já se nechci nezmarů zbavit, ale naopak je potřebuji na výuku :-) Je tu někdo z Prahy či okolí, kdo by mi byl ochoten pár nezmarů případně ploštěnek věnovat? Předem díky
Jiří Zeman zeman@jesenickaskola.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.02.2017 10:18 host Re: Tojsouvěci
Naprosto souhlasím a přesně vystihuje problém Tvoje poslední věta. Nejde o to zda použít na nezmara např. měděný plech nebo flubenol, jde o to, zda (obecně) vím co a jak v daném prostředí dělám.Kolik lidí dokáže s určitostí diagnostikovat nemoc či parazita a s tím souvísející léčivo a způsob léčení aby nebyly ohroženy ryby a nakonec vlastně i chovatel.
Kolik akvaristů použije přípravky a léčiva třebas s tou malachitkou či antibiotika a vesele se potom máchá v akvariu. A pak se diví!
Snad je jasné, že jsem nenaváděl aby se strkal měděný plech na nezmara, ale aby si všelijací léčitelé uvědomili co vlastně do nádrží lijí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 00:48 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: MartinH napsal: Já jsem před 2 týdny zlikvidoval nezmary Flubenolem, zbylo mi ho trochu po boji s ploštěnkami v jiném akváriu. Na oboje účinkuje velmi dobře a ničemu nevadí, šneci i krevetky to přežili bez problémů.
Velcí plži Flubenol nepřežijí ... nevím které máte na mysli vy, ale prostě nevěřím...například ampulárie často dokonce uhynou i v nádrži, kde byl Flubenol aplikován a ještě nedošlo k dostatečné výměně vody...

Mám oproužáky, kružníky, piskořky a jednu helenu v druhém akva jsou levatky a jinrj druh piskořek a všechno to přežilo... (krom heleny, její přežití nemohu potvrdit, vídám jí tak jednou za půl roku).
Nezabíjí Flubenol šneky až při daleko větší koncentraci než je potřeba na ploštěnky či nezmary? Takže když se to nepřežene, mělo by to být OK. Nicméně velké šneky nemám tak mě nekamenujte.
EDIT: Každopádně Ampulárky a další velké šneky lze před deratizací odlovit ;-)
Nepletete si náhodou Flubenol a Nopalaria? Ten myslím hubí i šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2017 23:32 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: host
Měď je důležitá pro tvorbu pigmentace,kalogenu,funkčnosti vnitřních orgánů atd.,takže všeho z mírou,v malém množství je pro organizmy nezbytná,jak nedostatek ,tak nadbytek způsobuje zdravotní problémy,její obsah v léčivech je při dodržení postupů bezpečný,což se nedá říct,při použití měděných plíšků, a mnohdy urychlované reakce pomocí elektrického proudu.Když dva dělají totéž,není to totéž,jen namátkou,bude to ovlivňovat objem vody ,plocha mědi,vliv pH na mocenství,citlivost ryb a rostlin,čas,pozorovací talent a o obsah oxidů,které laik nezměří.
Skalpelem se dá operovat,ale i pitvat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2017 21:18 R Muž ctibum [6926] Re: mysz
Jestli tam máš jen beťáka a jestli mu nezmaři nemaří žití, tak bych je nechal. Je to život a ten do akvárka patří... Navíc se mě osobně líbí, jsou prčovní. Já je měl v krevetárku a nikomu neškodili, až na občasné žahnutí krevetky. A časem se výrazně sami od sebe zredukovali... Takže jestli se jako začíná hlasovat, tak já jsem v tvém případě pro nezmary ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 19:54 Žena mysz [12]
Tak ještě k mým nezmarům: beťák čtyři dny nekrmen, ale nezmarů si dál skoro nevšímá. Přitom mi přijde, že nezmarů přibývá. Ryba vypadá, že jí to nevadí. Co byste poradili? Nechat být, s nadějí, že třeba opravdu časem zmizí, nebo opravdu sáhnout po nějakém prostředku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 08:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: MartinH
MartinH napsal: Já jsem před 2 týdny zlikvidoval nezmary Flubenolem, zbylo mi ho trochu po boji s ploštěnkami v jiném akváriu. Na oboje účinkuje velmi dobře a ničemu nevadí, šneci i krevetky to přežili bez problémů.
Velcí plži Flubenol nepřežijí ... nevím které máte na mysli vy, ale prostě nevěřím...například ampulárie často dokonce uhynou i v nádrži, kde byl Flubenol aplikován a ještě nedošlo k dostatečné výměně vody...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 12800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1295-nezmar?od=51