Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nezmar

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 05:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eva_R
Eva_R napsala: Takže i ryby přežijou v mrazáku :)

Nevím co měla dáma z bíži, ale možná by to chtělo učebnici přírodopisu tak cca sedmá třída... smich Mohla by si pak ujasnit, jak je to s dělením živočichů a čeho jsou, či nejsou schopni. Mimochodem je známé, že karas zamrzlý v ledu po "roztání obživne". Pokud pochopíte, že někteří živočichové mohou promrznout skrz na skrz bez újmy na životě, pak nebudete hledat živé ryby v mrazáku. hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 00:14 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: LiborSprysl
Takže i ryby přežijou v mrazáku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2012 22:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eva_R
Kdyby nezmar nepřežil mráz v mrazáku, tak by zmrzl i na rybníku...z toho vyplývá, že přežije... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 20:42 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Kde se vzal?
Fotka k příspěvku Tak mám taky nezmara, zatím vidím jenom jednoho, objevila jsem ho u žebrovníků. Jak se vlastně do akvária může dostat, když tady nekrmím ničím z vody venku? Leda by byl přichycený na okounech, ty jsou ale nějakej čas v mrazáku, to by snad nepřežil, ne? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 14:38 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ahoj, nejspíš mám v akvárku nezmara, je to zelené, malé, přichycené na skle a kytkách. Netuším s čím jsem to donesla, ale za měsíc do toho akvárka přijsou krevetky. Teď tam mám šneky a 2 otíky. Jediná možná varianta na zničení je Flubenol? Zkusim odlovit co nejvíc šneků. Kde ho seženu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 19:01 Muž Matess777 [0] - Raci, krabi, krevetky – Jsou to nezmaři?
Fotka k příspěvku Ahoj, potrebuju poradit jestli na fotce jsou nezmari nebo je to jina havet, kdyz se dotknu rostlinky tak to zmizne ale po chvilce se to zase objevi. Vi nekdo co to je?
Děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fidorka
O mně je známo, že nezmary nesnáším, protože mi žerou potěry. Flubenolu momntálně nemaje, pustil jsem do jedné nádrže kde byl, dvě sta centimetrových perlovek...Už tam není a perlovky jsou v plném počtu s narvaným pupkem, takže já bych řešil. Nač živit darmožrouty? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 00:04 Žena Fidorka [312]
Tak jsem prošla celé vlákno, a pořád nějak nevím, tak se zeptám na názor ostatních... Včera jsem založila malé krevetkárko (prezentace Křupkárko), dnes se objevili bílí nezmaři. Zatím dva velcí a pár podezřelých bílých fleků, vše na skle. Voda je použitá částečně ze zaběhlýho akvárka, částečně z vodovodu, v současný době je zakalená a trochu do hněda. Tak mě napadlo, pokud je ten zákal způsobený nálevníky, tak maj ty nezmaři asi dost hostinu. Tak nevím jestli to mám nebo nemám řešit - nerada bych pak řešila katastrofu na poslední chvíli, ale na druhou stranu se bojím cpát do akvárka nějakou chemii, která by mohla částečně zůstat i delší dobu, tedy i v době kdy tam už budou krevetky. Tak co myslíte? Nechat to být, nebo jakou metodu zvolit? Jinak čichavce mám, ale nerada bych přišla o čerstvě zasazenou cubu, navíc je to úplně čerstvý akva (i když filtr zabíhal asi 2 - 3 týdny ve velkým akvárku)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 15:11 Žena irča [0] - MiniakváriaRe: usine
tohle jsem dělala ve starém akvárku, ale šneci byli asi mlsní, nakonec jsem nasadila pestřence, ten byl stoprocentně účinný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 15:09 Žena irča [0] - MiniakváriaRe: romant
díky moc, nasadím dietu, i když mám teď jen krevetky a potěr....kdyby měly hlad můžou ochutnat šneka a nebo lehce pálivého nezmara.

Jinak tedy jak to jde, tak šneky vyndávám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 15:05 Žena irča [0] - MiniakváriaRe: usine
noo, akvárku je měsíc a kousek a jak je malý, tak je to těžší, ale nemyslím, že bych to přeháněla ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 05:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlacek
Nezmar žere živé :-) nejvíc, tedy ten potěr. Zjevně jste je dotáhl s něčím živým. Třeba byli plžům na ulitě.
S tím padáním je to podobné jako u plžů. Ty odolné vydrží, ty háklivé padnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 19:20 Muž vlacek [402] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Artémií také ne?

ani artemii, ciste prachove a parkrat okurek

Ke krevetkam - ja jsem nepozoroval zadny negativni vliv flubenolu na krevetky. Palmaty i red cherry se mi vesele dal mnozi, nepadla zadna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 18:17 Muž tomikku [1] Re: Tomas Enderson
to splňuje ten mosazný drát protože jak je známo mosaz je slitina mědi a zinku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 17:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas Enderson
Taky blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 17:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlacek
Artémií také ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 15:51 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: LiborSprysl
No je to dost možné že slušné firmy na měď zapomněli, ale jak tak čtu příspěvky ostatních tak ten Flubenol má jednu výhodu. Plže jež se dobře množí tak nechá na živu a ty co si akvarista za těžké peníze kupuje tak vyvraždí. Hele nemělo by to být spíš obráceně. :-( Jo, a jak na to reagují krevetky?

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 15:35 Muž vlacek [402] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Dáši zkus dát špetku Flubenolu ampulárce...zdechne. Všichni chtění plži zdechnou (piskořky, neritiny...). Hodně nechtěných to přežije, ale i dost jich chcípne.

Potvrzuji nedavnou zkusenost s likvidaci plostenek - po druhe davce padly plostenky, ale ma 3leta neritina take. Clithon v jinnem akvarku take padl. Ovsem pozor, helenky to prezily vsechny. Navic po doneseni nove neritky nekolik tydnu po aplikaci flubenolu nova neritka jevi stejne symptomy otravy - postupne prestava lezt a jen na pul vyleza z ulity, az nakonec asi take zemre.

Jinak jsem zrovna dnes objevil v me odchovne slusnou kolovnii nezmaru, je posete cele dno. Nevim, co zerou, protoze mrazenym ani zivym nekrmim, jen sera micron prachove pro male otiky negrose.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 15:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas Enderson
Martine ta chemie na bázi čisté mědi již prakticky není, slušné firmy ji opustily. Nyní se dělá právě s látkami blízkými zmiňovanému Flubenolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 15:24 R Muž romant [27982] Re: Tomas Enderson
Drsně řečeno, použít to jde, ale jenom jednou a s jasným a neodvratným koncem, takže rada, která je hodna zapomenutí. :-) Ovšem ne ta Tvoje rada. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 15:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
No Dáši, okružáky či levatky s nimi opravdu nezhubíš...ty ostatní bezpečně...Ampulárka zamkne víčko a pak jen hnije a smrdí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 15:19 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: tomikku
Minimálně jeden z těch vodičů (drátů) musel obsahovat měď. No a elektrolýzou se ionty té mědi uvolňovali do vody a tím jste ty nezmary vyhubili. Jenže dnes, když jsou v akvárku třeba krevetky, tak to použít nejde, jelikož ty jsou na obsah mědi ve vodě citlivé. No vlastně, když jsou v akvárku krevetky tak nepomohou ani komerční přípravky, jelikož skoro všechny jsou na bázi iontů mědi.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 14:53 Žena Danila [4489] - Sumci
Za chybu uvedenou u Fluenolu - že nelikviduje šneky- se omlouvám,tady jde o osobní zkušenost, která je jak vidno špatně...To, že moji šneci přežili je zřejmě čestná výjimka:-)

Co se nezmarů a ploštěnek týče,je účinnost Flubenolu 100% ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 13:53 Muž tomikku [1] – nezmar
kdysi jsme s tatíkem na nezmary pouřívali 2dráty jako elektrody a 4,5 voltů baterku, jeden byl mosazný a druhý nevím bylo mi tehdá 12 roků, dráty se pověsily do akva na každý se napojil jeden pól baterky a spustila se elektrolýza, při 4,5 voltech to rybám nic nedělalo teda skaláři si nestěžovali a fungovali zcela normálně a nezmary to buď ochromilo nebo komplet zabilo a ryby je potom normálně sežraly. Stačilo několik minut a bylo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   31.03.2012 13:03 Krevetky – Ploštěnky, pijavice, nezmaři...
Ahoj,
aby si odstranil/a všechny potvůrky (nezmaři, ploštěnky, pijavice,...) bez jakékoli chemie, doporučuji vyčistit úplně celé akvárium-krevetárium. Bude se ti to stále množit když včas nezasáhneš!!! :) A to není zrovna nejpříjemnější. Časem ti to začne i žrát rybičky a další malé...
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 22:38 Muž navik [908] - SumciRe: Danila
Danila napsala: tomchamik napsal: ...Flubenol likviduje i plže???....
Nezmary to likviduje, ploštěnky to likviduje, ale šneky ne.


;-) ... tak to jsem to měl před časem vysvětlit mým piskořkám ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 18:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomchamik
No jo, krmič, Dáša mne tahá do Braníka...já tam nějakou kolonii krmení budu muset nechat...:-) Ale fakt neslibuji, kdy to bude...Přece jen musím mít cestu kolem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 18:47 tomchamik Re: LiborSprysl
ampulárky nechci,chci okružáky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 18:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
Dáši zkus dát špetku Flubenolu ampulárce...zdechne. Všichni chtění plži zdechnou (piskořky, neritiny...). Hodně nechtěných to přežije, ale i dost jich chcípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 16:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: irča
Šneky, neboli plže, jde odstranit velké množství poměrně jednoduše. Stačí slupka z okurky hadovky položená vrchní stranou na dno. Až na ní nalezou tak jí stačí vyndat. Pokud to zopakujete několikrát je po invazi. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.03.2012 15:48 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Danila
To mi připomíná jeden starej fór repelentu na komáry, který by v lehké úpravě mohl vypadat takto:

Prodavač v akvaristice: Uchopíme plže mezi palec a ukazováček, otočíme jej"bříškem" nahoru a kapeme mu Flubenol přímo do tlamičky tak dlouho dokud nepojde!
Zákazník: Ale když už mám toho šneka v ruce, tak ho můžu rovnou rozmáčkout a vyhodit, ne?
Prodavač se zamyslí a odpoví: Anebo tak! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2012 13:47 Žena Danila [4489] - SumciRe: tomchamik
tomchamik napsal: Flubenol likviduje i plže???,Protože dost krmim z přírody,sem tam se nezmar ukáže,,špetka flubenolu a je v pryč,ale okružáci rejdí dál

Nezmary to likviduje, ploštěnky to likviduje, ale šneky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 13:39 R Muž romant [27982] Re: irča
Osobně bych nejdříve zkusil postupovat ne tak agresivní metodou, za jakou použití gastropexu považuji, měl jsem již tu příležitost několik akvárií po použití toho přípravku vidět a platí tam co jsem napsal včera. Odkalil bych řádně dno a nasadil hladovku obyvatelům. Týden nekrmit ničím a potom ob den velmi maličký dávky krmiva tak, aby to co se do akvárka nasype bylo do 20 vteřin skonzumováno a na dno nedopadlo nic, nebo skoro nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 13:34 Žena irča [0] - MiniakváriaRe: romant
O tom jsem taky přemýšlela...
Velcí šneci jsou odstranění, ale problém je, že se geometricky namnožili a jsou jich teď stovky...maličkých milimetrových. Znamená to, že by nemuselo být tolik biomasy, která by se pak rozkládala.
To by vyžadovalo časté měnění vody. No pořád s tím váhám...
V příbalové informaci stojí, že by se krevetám nemělo nic stát..i když je to s podivem:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2012 10:51 tomchamik Re: LiborSprysl
Flubenol likviduje i plže???,Protože dost krmim z přírody,sem tam se nezmar ukáže,,špetka flubenolu a je v pryč,ale okružáci rejdí dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 10:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: usine
Když se budou mazat mé odpovědi, tak to vypadá divně, ale ty, protože prvotní problém je nezmar a šnek (nebo lépe plž) až jako něco vzadu smich A jak známo na nezmara neplatí nic o překrmování, ale Flubenol, stejně jako na plže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
Nebyla řeč jen o nezmarech jestli se nepletu, ale i o šnecích. Takže kdo má nesmyslné reakce? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:54 R Muž romant [27982] Re: irča
Tak s tím gastropexem bych byl velmi obezřetnej. Velmi snadno se může stát tzv. dvojí kalamita. První, že neblaze zapůsobí nejen na šneky a třeba i nezmary, ale i na ostatní obyvatele akvária a ta druhá v momentě, kdy se povede těch šneků vyhubit větší množství a jejich rozkládající se mrtvolky za velmi krátkej čas vyrobí z akvária mrtvou zónu. Dusitany vyletí nahorů a rybí osádka bude v ohrožení života, pokud se včas nezasáhne a nenasadí intenziví terapie v podobě denních, obdenních výměn vody. Nestraším, jenom informuji o možných rizicích spojených s použitím toho šnekovraha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:46 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
no,já když krmila buchankama a perloočkama,tak se nezmarům u mě dařilo ano bez přísunu živé potravy za čas vymizeli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: usine
Nesmyslná reakce...nezmar nemá s množstvím krmení nic společného!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 17:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: irča
Chce to jen správně udržované akvárium a nepřekrmovat. Nebude potom problém z podobnou havětí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 17:48 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: irča
Kvůli tomu, že tam máš i krevetky bych to nedělal, chemie na šneky je nebezpečná i pro ostatní bezobratlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:57 Žena irča [0] - Miniakvária
Tak jsem dnes objevila nezmara zeleného... protože sev akvárku ohavně rozmnožily šneci - řekla bych že první vrh...rozhodla jsem se opatřit si Gastropex od eshy na šneky, má prý zabírat i na nezmary...tak uvidíme:)

držte palec!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 19:18 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: seic
Vodu zbavit planktonu kterým se živí, ale to si opravdu neumím představit. Mám obavu, že se bez chemie neobejdeme :-O
Ještě jsem našel nějaký článek
www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 11:29 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – poprve i u me
- objevil se mi nezmar zeleny u yellow, projel jsem tady diskuzi
- chemii nechci pouzivat, labyrintky by me vycistili i krevetky
- pomuze tedy castejsi odkalovani, vymena vody urychlit vymizeni nezmaru? cistejsi voda = mene nezmaru ?

P.S. musi se nechat, jsou ale zajimavy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 22:17 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Johan
Asi, na druhou stranu jsou to zajímaví tvorečkové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 20:52 Muž Johan [4945] - Rostliny
Tak koukám do akvária a hle. Před měsícem sem tam poprvé viděl nezmara a dnes tam pořád sou. To je můj rekord, nikdy u mě takhle dlouho nevydržel. No jo, voda z přírody mu asi dává dost krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 11:46 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: host
Jj, to také znám s baterií.Flubenol také se dá prý použít Entizol. Neomlouvej se, také nic nenaznačuji a nejsem vztahovačný. Psané slovo mnohdy vyzní všeljak X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 09:58 host Re: pavelbartek
Omlouvám se, nebylo to myšleno konkrétně na tebe, ale všeobecně.
Ta měď se používala než se objevil Flubenol běžně, když to hořelo, tak i přes baterii aby se zlikvidoval rychleji. Samozřejmě potom přišla na řadu výměna vody. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 09:49 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: host
Však píši o kontraindikaci, kontra produkci a s názorem o ohovadinách bys jako mi z duše mluvil. Ta měď se používá jako jed, ne že tam napochodují, do akvária ovšem asi nemyslitelné! Našel jsem článek (výše) a zaujal mě tam pouze ten Síran amonný - je levný a snadno dostupný, Dík moc za reakci ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 12799x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1295-nezmar?od=251