Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nezmar

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 20:29 Muž xbohus [1] – Nezatracujme tu měď...
Fotka k příspěvku Nedávno jsem založil novou nádrž s novýma rostlinkama, osazenstvem atd. A poprvé jsem viděl i NEZMARA.. Rozhodování bylo dlouhé, Panacur sic doma mám, ale novou rybí osádku, krevetky a šnečky jsem nechtěl riskovat. Takže porada s panem Googlem, pak měď a elektrika..a vyřešilo se to za pár hodin.. Dnes se krevetky nejméně 10x namnožily, dokonce i Kardinálky vietnamské mi nechaly pár mladých žít přímo v nádrži. Prezentaci této nádrže chystám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2015 20:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
Tak ctu:
"mg Cu2+/l 0,0005-0,001 nastává hynutí láčkovců - nezmarů"
Zdroj: akvarijni-hnojivo.cz/… uplne dole.

Ryby vydrzi mnohem vic, takze i poter by mohl byt tolerantnejsi nez nezmari, ale to je z me strany jen tip, co hledat, treba to neni vhodne reseni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2015 20:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
Priste to vytri v gumove rukavici hadrou s malo naredenym Savem, to nemuze prezit nic a nejakych zbytku Sava se nemusis na rozdil od jinych dezinfekci vubec bat ;-) .

Co ted delat, to fakt nemam tucha.

EDIT: Stejne sis ho tam mohl zanest z akvaria treba sitkou, kdyz jsi lovil ryby ke treni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 19:57 Muž RBeil [174] Re: MichoCZ
Četl jsem že na to pomáha 3% peroxid vodíku, na netu o tom najdeš nějaké články a fóra a zároveň pomáha na řasu. Já ho zkusil použít a na nezmara zabrla, ale jen z části, male nezmazmary které nešli vidět jsem ho neaplikoval a nyní zase vyrostl. Maximálni koncetrace je do 1ml peroxidu/1 litr vody. Trochu mi to pomohlo ale nic moc. Jinak jsou na ně některá léčiva, ale to bys musel pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 17:33 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Tak mám taky nezmara. U týden starých teter červených. Zatím asi dva, protože další čtyři jsem odsál při čištění. Ale na dně jsou takové tečky, které taky lezou. Použít chemii asi není úplně ideální, takže co teď? Mám se je pokusit někam přelovit i tak mladé?

Celkem nechápu jak se tam vzali. Před třením jsem akvárko důkladně vymyl teplou vodu a po vylíhnutí jsem krmil jen artemkou Ocean Nutrition a Sera Micron. V některé literatuře jsem se sice i dočetl před třením desinfikovat hypermanganem, ale to nedělám. V deníčku mám desítky úspěšných tření a tohle mám poprvé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 11:11 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Heimdall
tak musím konstatovat, že Gastropex na nezmara opravdu zabírá. Aplikovaní doporučené dávky stačilo na to, aby po 11-ti hodinách po aplikaci byl vidět účinek. Filtrační hmota byla před aplikací místy obsazená zelenými ostrůvky. Teď po nich není ani památky. Aplikoval jsem dnes opět doporučené množství. Ještě zítra a pak nádrž vyčistím a uvidíme, jestli se znovu neobjeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2015 23:46 R Muž Silent [5949] Re: ŠtefanT
To záleží na odolnosti nezmarů. Mně tehdá stačilo předepsané dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 23:41 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Heimdall
no to riskovat nebudu, na to nemám srdce. Přelovím je a zkusím aplikovat ten gastropex. Množství dle návodu, nebo....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 23:37 R Muž Silent [5949] Re: ŠtefanT
Potěr bude mít problém s prakticky jakýmkoli takovýmto přípravkem. Pokud je použití nutné a rybky není možné přelovit tak bych asi otestoval přípravek na malém vzorku ryb. I když měsíční ryby by to už rozdejchat mohly ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 23:29 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Heimdall
jo to jo, píšou, že to na nezmara zabírá. Otázka je, co na to necelý měsíc staré rybky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 23:28 R Muž Silent [5949] Re: ŠtefanT
Mně kdysi na nezmara zabral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 23:22 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky – nezmar v odchovně
V odchovně s kominíčky se mi začali houfně množit nezmaři. Prolezl jsem doma šuplíky a našel jsem Gastropex. Máte někdo zkušenosti s tímto přípravkem na ničení nezmara? Kromě kominíčků v nádrži nic jiného nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 17:46 Žena Lucnilama [18] Re: TomasV
Krasavec :-) Zajímavé je, že má poměrně krátká chapadla - já jsem ve svém akvárku pozorovala nezmara, který měl při délce těla několik mm chapadla dlouhá snad 6 cm. Vyfotit se mi je ale nepodařilo, byla úplně tenoulinká, na hranici viditelnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2014 17:29 Muž TomasV [5] - vybrané druhy ryb a rostlin – Nezmar zelený
Fotka k příspěvku jedna povedená fotka.. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 07:53 Hryzo
to je to comu som sa chcel vyhnut ... neplodnosti :)
prelovovat som to nechcel ... to sa ani neda to viete sami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 21:52 Muž maryn [40] Re: zervan
Já dávkoval dle doporučení zde na foru, nicméně mám také podezření na neplodnost krevetek... Ale nemohu to tvrdit na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 20:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: maryn
A žiadne negatívne účinky? My sme toho nezmara nakoniec zničili tým Stop-Hydrinom, ale museli sme niekoľkonásobne zvýšiť dávku a spôsobilo to neplodnosť krevetiek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 14:19 Muž maryn [40] Re: zervan
Já tedy nezmara zlikvidoval jednou dávkou panacuru, už je to delší dobu a nevrátil se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2014 10:46 Hryzo – s odstupom
no presli 2 tyzdne a zatial som nezmarov navrat nezaregistroval. pravidelne kazdy den pozeram do akvaria kvoli stale sa rodiacim eleganskam aby som ich spocital takze verim ze by som si nezmara pri tej podrobnej prehliadke akva urcite vsimol.

rybky tam padom uplne bez ujmy, rastlinky tiez

krevetky - tam mam malicky problem ale nedokazem urcite ci to bolo planariou alebo tym ze som zmenil podmienky v akva. po planarii som mierne (kazde 2-3 dni) zacal davat hnojivo plantamin od tetry a pridavat tekute co2 (kazdy den) od rataja a tak isto som musel zvysit teplotu kvoli eleganskam na 26stupnov. od toho casu (vsetky tieto zmeny boli v celkom kratkom case - par dni) mi odisli 3 starsie dospele kusy (tam predpokladam na starobu) a asi 4 kusy mladych (cca 0,5cm velkych). ostatne krevetky sa vsak tvaria spokojne takze skumam a patram dalej. vidim tam aj celkom male kusy ktore sa museli narodit prednedavnom.

takze zaver si (zatial) spravte sami ale podla mna to planariou nieje a ked tak je len vedlajsia pricina a na hlavnu musim este len prist.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 14:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Hryzo
Vďaka za opis skúseností, ešte by bolo dobré s odstupom času napísať, či sa nezmar znovu neobjavil (keď sme ho likvidovali pomocou Stop-Hydrin, mysleli sme, že je po ňom, ale asi nejaký prežil a namnožil sa) a či sa krevetky naďalej množia (keď sme zvýšili dávku, prestali sa).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2014 13:23 Hryzo
po vyhratom boji sa chcem podelit so skusenostami ... nezmar sa mi objavil v 54L krevetkariu pricom z akeho zdroja sa mi tam dostal neviem proste som ho jedneho dna nasiel a dalsie dni sa mi pred ocami mnozil a mnozil. identifikoval som ho ako nezmara hnedeho. tak som behal po nete cital a cital ale nevedel som sa rozhodnut ako s nimi zatocit, takmer vo vsetkom ma blokovali prave krevetky. uz som mal aj rezervny plan, ze si od suseda poziciam jednu z jeho bojovnic a prinajhorsom pojde aj par krevetiek. nastastie bola akurat akvajesen v BA a po troche dalsej diskusie (hlavne s panom vysluzilom :)) som sa rozhodol pre no planaria.
po prvom nadavkovani v sobotu poobede bolo na nezmaroch uz po par hodinach vidno mensiu reakciu a to ze sa pomaly zacali stahovat do seba. na druhy den este pred druhou davkou bolo krasne vidno ako takmer vsetky zaliezli a cakaju na svoju smrt co ma potesilo a pokracoval somv liecbe podla navodu. na druhy den uz bola vacsina poodpadavana a teraz presne tyzden od prveho aplikovania no planaria som uz minimalne 3 dni nevidel ziadneho ani jeho pozostatky.

viem ze no planaria je pre vela ludi "bordel" alebo bolo to najprijatelnejsie riesenie mojho problemu s nezmarmi, ktory som chcel riesit promptne, pretoze na spominanej akvajeseni som planoval a aj kupil molinezky slicne ktore rodia dost malicke mlade a nechcel som aby ich tie nezmary zrali (2 mlade sa mi uz aj narodili) :)
tak mozno to niekomu pomoze a mozno ma len skritizujete :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 20:16 Muž maryn [40] Re: dudak
Díky za odpověď, taky to tak zkusim, nechce se mi tam ten Panacur cpát zbytečně, hlavně kvůli krevetám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 19:31 Muž dudak [1885] Re: maryn
já ho dával na nezmary jen jednou a už se znovu neobjevili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 09:11 Muž maryn [40]
V akváriu se mi vyskytli nezmaři a vzhledem k tomu, že se poměrně rychle množili a začali vadit rybám i krevetkám, rozhodl jsem se k jejich likvidaci Panacurem. Dávkoval jsem dle www.krevetkus.cz/…. Nezmary dva dny po aplikaci není vůbec vidět (resp. lze ještě občas vidět jejich torza), ryby i krevety vypadají zcela v pořádku. Mám ale dotaz, zda je nutno dodržet v článku uvedené dávkování (tzn. druhá dávka cca po pěti dnech a další za tři týdny). Ptám se proto, že se mi nechce do akvária ten Panacur cpát zbytečně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2014 17:54 Muž Horác [3942] Re: sony14
sony14 napsal: Chcel by som sa ale opýtať na priame skúsenosti s týmto parazitom Zkušenosti nemám, leč měl bych jednu technickou poznámku ... ani dospělý nezmar, ani žádné z jeho vývojových stadií nežije paraziticky, tudíž označení parazit není na místě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 16:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sony14
Zatahl jsem si je k Betkam, ale byli malicci a zeleni. Za par dni uz se mi zadneho nepovedlo najit a to jsou Betky krmeny slusne. Treba se jim u mne jen nelibilo, zrat je jsem zadnou Betku nevidel, takze s jistotou nereknu, ale ony ochutnaji fakt ledacos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 16:22 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky – nezamarrrrrrrrr
Fotka k příspěvku Zdravím

Tak sa mi v akva s rakmi objavili nezmary... coze
Čítam že teda nie sú extrémne nebezpeční ale že nie sú ani príjemní (svojimi chápedielkami pôsobia na ryby podobne ako na ľudí medúzy - teda tak som to čítal).
Rájovca nemám a nechcem ho kupovať len na odstránenie nezmarov... hodil som tam bettku čo mám doma a nechávam ju teda hladovať ako sa tu píše - uvidím či ich vydzobe.

Chcel by som sa ale opýtať na priame skúsenosti s týmto parazitom - či ste ho niekto mali v akva dlhodobejšie (niekoľko mesiacov) a či je to tak vážne, že by sa mal odstrániť alebo nie je až také riziko. Odhliadnúc od toho že to esteticky nevyzerá pekne (to by som prežil :) ).
Aktuálne v nádrži sú 2resp.3 mladé raky, spomínaná betta (samec) a 3galaxky (pozostatok z hejníčka, čo sa mi nepodarilo odloviť a očividne ani raci na ne nemali chuť, či skôr rýchlosť).
Neviem či by som mal skúsiť ten Panacur (síce keď neublíži krevetkám, rakom by tiež nemal, či?)- bojím sa všelijaké takéto srandy liať do akva.
Ak ten nezmar okrem toho, že to nevyzerá pekne , nemá iné nežiadúce účinky tak by som to ani neriešil, s najväčšou pravdepodobnosťou bude akva prehodené na väčšie ale to asi až tak za 1 až 3 mesiace.
Preto za každú info budem vďačný palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2013 19:57 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky – Nezmar
Ahoj, doufám, že mně nikdo nezmasakruje, ale musím to tady písnout. Je to pouze z mého pozorování akvárka a neříkám, že je to zaručený recept. Cca. před 2 měsíci se mi v mini akvíčku taky objevil Nezmar. Během přibližně 14 dnů se pomnožily na odhadem nějakých 20ks. V té stejné době jsem začal pozorovat i ploštěnky. Nijak jsem je neřešil. Nebylo jich nějak moc. Tak a před týdnem jsem si koupil Invital Carbon, protože jsem nechtěl kupovat set na CO2 do miníčka, ale chtěl jsem zkusit trošku podpořit rostlinky. Po cca. 4 dnech zmizel Nezmar a dnes už nevidím nikde ani ploštěnky palec . Nevím jestli to mohl způsobit ten Carbon, ale byla to jediná věc, která se změnila. Možná, že je to cesta :-O ? Pokud má někdo vysvětlení, sem sním ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:31 Muž . : Hunter : . [17] Re: romant
sorry, je to dlhé, ja sa ponáhľam, už odchádzam :-D a ďakujem za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:21 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: . : Hunter : .
ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:17 Muž . : Hunter : . [17] Re: ivaha
ale pomôže to aj na nezmarov ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2013 16:47 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: . : Hunter : .
Panacur, dávkování zde www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2013 15:04 amrtin Re: . : Hunter : .
Krevetky by zareagovaly blbě - takže měď rozhodně ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 12:34 Muž . : Hunter : . [17]
Ahojte, nemám čas, aby som si to celé prečítal. Mám v akvárku veľa nezmarov, pekne aj vidieť ako sa množia ( tz. pučaním ) perfektné na môj seminár z bioly ale čítal som že sú nebezpečné pre krevetky. Dve krevetky budú mať mladé, mám tam ešte pavie očká, no tak by som chcel vedieť či existuje nejaká vec čím by som sa ich zbavil. O medenom pliešku som počul ale neviem ako by zareagovali krevetky .... za radu ďakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 17:31 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: amrtin
Přesně takové to mám :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 14:55 finnnp Re: romant
Asi jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 14:47 amrtin Re: finnnp
Fotka k příspěvku Krevetky i plavou!A vidět teda rozhodně jsou :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2013 14:46 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Však fajn, taky vím, že jsou, ale nějakou obecnou povědomost snad mám a tazatel tu obavu o krevetky vyjádřil již ve svém dotazu v návaznosti na ty preparáty a když tu jeho prezentaci z 30 litrovým akváriem vidím, tak tam dát rájovce, no to potěš koště a nemusely by tam ani krevetky bejt. Já prostě, aby se dávala ta správná informace. Nemám naprosto nic proti rájovcům při použití na zpucování nezmara, ale už mě vadí to doporučení do dané litráže. Lidi jsou ovce a to, že to neudělá třeba tazatel, neznamená, že si to nepřečte jinej koumes a "psali to na internetu" a už tam párek do svýho miníčka napere. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 14:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: bali
bali napsal: zkus flubenol (k sehnani u veta, ale velky baleni. tak ze ti nekdo odsype) - daval sem na nezmary, ale jde to i na plostenky
todle neznam.


Výroba zastavena...není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 14:39 finnnp Re: romant
Já nikdy ty malé potvory krevetky neměl.Nevim o nich vůbec nic.Jen,že to leze po dně a není to vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 14:31 R Muž romant [27987] Re: finnnp
No, nevím do 30 litrů a ke krevetkám? To je otázka kdo zmizí rychleji. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 13:53 finnnp Re: martin386
Hladový Rájovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 13:48 R Muž romant [27987] Re: martin386
A já bych s nima nedělal nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 13:47 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: martin386
zkus flubenol (k sehnani u veta, ale velky baleni. tak ze ti nekdo odsype) - daval sem na nezmary, ale jde to i na plostenky
todle neznam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 13:43 Muž martin386 [17] - Živorodky
Používáte nějaký přípravek proti nezmarům ?
Našel jsem toto www.akva-exo.cz/….
Může to být, nebo máte nějaký jiný co pomáhá a nezabije krevetky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 21:12 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: rriki
Díky....a nějaký nápad,co by to mohlo být ? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 21:07 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Vlaďka
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:30 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – brebery
Fotka k příspěvku V akváriu u Axolotlů se mi objevily takové malé cca 2-3mm dlouhé pohyblivé nitky na skle.
Pod mikroskopem se pak objevil takový jakoby vak,který se pohybuje.Postupně jak na sklíčku odumíral,ty kuličky,co jsou původně v něm,se začaly pohybovat okolo něj vně.
Neví někdo co to je?Mohl by to být nějaký nezmar???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 15:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eva_R
To není o dohadování...vím, že mnozí žasnou, že nezmrzne třeba kapřivec, že přežívají v mrazu zárodky chorob...tak jsem to jen rozvedl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2012 12:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: LiborSprysl
Tak to vím, že existujou živočichové, co přežijou mráz. Přiznávám, zapomněla jsem, že mezi ně patří i nezmar. A ta moje odpověď měla být spíš vtipná, jako reakce na Vaší zjednodušenou odpověď. Nepovedlo se, nevadí, s Vámi se dohadovat radši nechci ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 12800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1295-nezmar?od=201