Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nezmar

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.04.2011 10:36 Žena Danila [4489] - SumciRe: Barakainus
To, že některé tablety pro psy obsahují fenbendazol,který lze použít u ryb, je mi známo.

To, že většina odčervovacích přípravků ho neobsahuje, evidentně není známo Vám.

Tudíž Vaše tvrzení, že lze použít jakýkoli odčervovací preparát pro psy, je mylné a zavádějící.

Navíc Vaše tvrzení, že fenbendazol zabírá na krupičku je objevem roku coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 18:43 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Danila
To ze Fenbendazol (odcervovac na psi) fungue na zabijeni nezmaru a plostenek (a nespis i na krupicku) aniz by zabijel krevetky taky nespadlo z nebe, ale nekdo to vyzkousel.
Pokud ale mate takove znalosti o cervech (coz ja nemam), urcite budete vedet co presne fungovat bude a co ne. I bez zkouseni. Dobre ze taci lide na tomto foru jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.04.2011 18:17 Žena Danila [4489] - Sumci
Barakainus napsal: "...si myslim, ze to za zkousku stoji, protoze vsechny by mely fungovat stejne - zabiji cervy a neposkozuji obratlovce. ...

Klasická ukázka neznalosti působení léčiv a problematiky helmintóz.
Blábol a navíc nebezpečný tím, že to někdo vyzkouší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:54 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Danila
"v podstate be mel" neznamena to same co "bude" ;) Ale i tak si myslim, ze to za zkousku stoji, protoze vsechny by mely fungovat stejne - zabiji cervy a neposkozuji obratlovce. Ono mozna nadrtit odcervovac na ryby do vody by take mohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 10:59 Žena Danila [4489] - Sumci
Barakainus napsal: V podstate by mel fungovat jakykoliv odcervovac na psi. Zkus mistni Pet Shop.

Sul nefunguje. To driv zabijes ryby nez ty nezmary.



Použít JAKÝKOLI odčervovač na psy je opravdu hodně špatná rada, protože účinné látky se u jednotlivých preparátů výrazně liší. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   20.04.2011 03:16 Muž Barakainus [654] - Rostliny
V podstate by mel fungovat jakykoliv odcervovac na psi. Zkus mistni Pet Shop.

Sul nefunguje. To driv zabijes ryby nez ty nezmary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 20:45 Žena Danila [4489] - SumciRe: JJaanca
Dimethylsulfoxid, organické rozpouštědlo. Držím palec a posílám vzkazem info.Dan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 18:05 Žena JJaanca [67] Re: Danila
Co je to DMSO? Hmm, budu muset někde sehnat ten Flubenol, jen nevím kde. Zatím jich tam mám jen pár, ty jsem odsála tak uvidím co bude dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 14:02 Žena Danila [4489] - SumciRe: JJaanca
Nezmaři jsou mrchy a donesla jsem si je na kytkách...navíc se množí a množí , tone zkoušela jsem i měď, ale bez úspěchu.
Nakonec zabral dokonale Flubenol a dokonce i bez rozpouštění v DMSO a byl pokoj. Zlikvidoval i ploštěnky. Jen dva tři dny bylo akvárko bílé jak mléko.... Držím palce. Dan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.04.2011 21:56 Muž Jurasek [137] Re: simka894
Je to živočich, sám od sebe tam nevznikne. Musí se tam donést, podobně jako šneci - většina je má a málokdo si je někde koupil:-) Dobře se regeneruje, takže stačí ho donést kousek, třeba s rostlinkou, a on si doroste :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:51 Žena simka894 [0]
Prečo vlastne vznikne v akvarku nezmar? Chcela by som sa mu vyhnuť keďže čítam o ňom že je dosť nepríjemný a v akvariách sa až tak dobre nevyznám. Ďakujem za odpoveď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:46 Žena JJaanca [67] Re: rriki
Sůl v jaké koncentraci? Pročítám o nezmarech co se dá a bohužel všude dokolečka čtu, že jsou pro potěr nebezpeční a dá se zlikvidovat Flubenolem. Koupím špetku Flubenolu!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:28 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JJaanca
Apistogramám nezmar nevadí.Rodiče si redukují počet mladýc sami.Lze použít i sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:17 Žena JJaanca [67]
Tak mě to taky potkalo. Ve společenském je mi to fuk, ale mám je i v malém akvárku s potěrem Ap. Agassizi. Kde bych mohla sehnat Flubenol? Nebo jak s tou mědí? Prcků ubývá tak nevím jestli je nemaj na svědomí ti nezmaři. Mám zelené sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 08:52 Muž gati [13] – Re: Sid
Nechám to teda být,snad to časem zmizí jak radíte no uvídíme,uvidíme.Díky!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 23:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: gati
Nechte to tak - za krátký čas zmizí i bez chemie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:54 Muž gati [13]
Taky jsem v akvárku objevil nezmara a chci se zeptat jestli má smysl ho likvidovat.Chovám terčáky a jakákoli chemie se mi do akvárka lít nechce,aby to neublížilo rybám.Jak moc je nezmar nebezpečný dospělé rybě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 16:53 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: rriki
Ve společenské nádrži - NIC. A pokud přesto vůbec něco, tak maximálně to, co píše Jarda. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 15:11 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Jarda
sůl nebo flubenol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 14:14 Jarda
Ahoj, mel jsem taky problem s nezmary, nejdriv jich bylo par, pak se zacli premnozovat, po preceteni diskuzi, jsem tyden nekrmil ryby a pak jen minimalne, aby nebyly nejake zbytky a svete div se, asi po mesici stridmeho krmeni - tedy bezezbytkoveho- nezmari vyhynuly:). Takze doporucuji tento zpusob:). Nyni to je asi pul roku a po nezamrech ani stopy :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:52 Usine – Re: Podholka
14 dní to vydrží ryby bez problémů. Kdo by mě ryby krmil každou dovolenou.
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:48 Podholka – Re: vaclav
No já je nekrmím už od té doby co je mám to jsou asi dva týdny. Akorát tam teda mám i ty krunýřovce a těm sem ze začátku hodila občas tabletku a chutnala i čichavcům. Tak sem jim dávala jen salát a okurku, ale i toho si čichavci občas uďobly. Když přestanu krmit úplně nepojdou mi krunýřovci dřív než čichavci sežerou nezmary? Mám 3 krunýřovce (cca 4cm) na 100 l a pak ty dva perleťové čichavce a šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:24 Usine – Re: Podholka
Jak je napsáno v článku. nesmíš ryby krmit tak dlouho dokud nezmary nesežerou. Pokud mají co žrát určitě se jich nevšimnou. 14 dní klidně i 3 neděle vydrží o hladu.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:08 Podholka – Re: vaclav
Díky za odkaz, to už sem samozřejmě všechno četla. Ale nikde jsem nenarazila na to, jak velká ryba musí být, aby ty nezmary opravdu sežrala. Ze začátku jsem čichavce párkrát viděla, jak se snažil sezobnout nezmara, ale vždy ucuknul a když ho jednou uďoubnul, tak ho zase vyplivnul :( Teď už mi přijde, že čichavci nezmary poznají a úplně je ignorují sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Podholka
Svého času jsem si poprve v životě pořídil své zelené nezmary spolu s rostlinkou z ostravské burzy. :)
Vegetili si v krevetkáriu, kde jsem z nich taky žádnou velkou radost neměl... :-O
Už jsem měl na ně koupenou chemii a byl jsem skoro rozhodnutý ji použít, když mi řekl Johan, ať je nechám být - že zmiznou sami. A měl pravdu! :-) A ani to netrvalo dlouho... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:02 Podholka – Re: Sid
No já se snažila je ignorovat. Nevadí mi jako tvorové, je zajímavé je pozorovat. Ale bohužel se opravdu přemnožili a jsou všude :( Mít jen rostlinné akvárium, tak to asi neřeším, i když to, že nemůžu čistit sklo, mě trochu štve. Ale je opravdu vidět, že to krunýřovcům znepříjemňuje život a rybičky jsou v tomhle ohledu pro mě důležitější. Takže s tím chci něco dělat, ale nerada bych používala nějakou chemii. To ani rybičkám moc neprospěje a zabilo by mi to šneky. Ne, že by byli zvaní hosté mého akvária, ale už jsem si na ně zvykla a je sranda je sledovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 07:57 Těhňajs
Je možné, že mám kvůli nezmarům problém s rukama? (hrozně mě svědí po manipulaci v akváriu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 07:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Podholka
Zkuste ty nezmary ignorovat - měli by během pár dní zmizet sami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 21:56 Usine – Re: Podholka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 15:58 Podholka – Jak velký čichavec umí žrát nezmary?
Ahoj, v akváriu se mi přemnožili nezmaři :( Jsou na stěnách akva, rostlinkách i kořenech. To, že nemůžu čistit sklo akvária bych přežila, ale štve mě, že žahají krunýřovce a je vidět, že jim to fakt není příjemné a ráda bych se nezmarů zbavila. Zjistila jsem, že nezmary mohou požírat větší druhy čichavců a tak jsem místo původně zamýšlených čichavců zakrslých pořídila dva čichavce perleťové. Snažila jsem se je vyhladovět, ale pořád se jim do požírání nezmarů nechce :( Je možné, že jsou na to ještě příliš malé? Jsou velcí cca 4 cm bez ocasu. Nechci je trápit hlady, když třeba vůbec nejsou schopní nezmary požrat. Máte s tím někdo zkušenost? Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:17 harpunar – Effe-prvoplánově na ploštěnky,ale nezmaři
vyfičeli souběžně s nima. A to se tady už mám dojem probíralo.Funguje to spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 15:58 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: harpunar
No já ji vyzkoušenou nemám, jen mě zaráží, že jeden nejmenovaný prodejce No planarie (mimochodem zkušený chovatel krevetek) mi tvrdil, že funguje pouze na ploštěnky, nikoliv na nezmary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 15:54 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :) – Re: pard
Ona se ptá, kde je pořídit ne jak se jich zbavit :) Jí nějaké nabídněte :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 15:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: pard
Tam kde mají podmínky a nemají nepřátele, tak se množí jako šílení. Tak proč jim ty podmínky děláte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 15:17 jose – Re: Eff
na akva.sk podľa užívateľa SoRex áno, vlastnú skúsenosť budem mať až keď to vyskúšam, cca 3 týždne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 15:09 harpunar – No vidíš Effíku,jaké máš mezery ve vzdělání!!!
Hlavně na nezmary,hlavně na nezmary!!!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 14:33 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: Calfína
Nezmarů se nejde zbavit, já jich mám stovky. Tam kde mají podmínky a nemají nepřátele, tak se množí jako šílení. Prostředky na ničení nemůžu použík kvůli toxicitě. Ale není na nich moc k vidění, protože jsou hodně malí, i když použiji makroobjektiv, tak toho moc nevidím. Dobře jsou vidět jen pod mikroskopem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 14:13 Muž Eff [417] - Rostliny
jose napsal: zbavíš sa ho flubenolom alebo No planaria.
No Planaria účinkuje i na nezmary? To je mi novinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 13:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Calfína
no ja je mam v akvarku, jinak zkus rybnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 13:28 Calfína – Re: jose
nechci se ho zbavovat...chci ho chovat..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 13:28 jose – Re: Calfína
Ľahko, s rastlinami a myslím že aj mrazenou potravou, zbavíš sa ho flubenolom alebo No planaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 13:25 Calfína – Jak chytit nezmara?
Nevíte nekdo kde a jak se da chytit nezmar???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 21:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hop
mel jsem nezmary, pak jsem zvedl teplotu z 20-18°C na 22-25°C a sneci s rybami to vyresily za me, ale zase sezerou i vsechen pludek co se vykuli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 21:13 Muž hop [26] - Rostliny – Re: bluedream
flubenol 5%...na špičku nože cca do 100l za 2-3dny tam není ani jeden krevetkám to nevadí ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2010 14:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hop
U mě musí krevetky pracovat! Nemám je na výkrm, ale na údržbu kytek! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 14:54 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Sid
já krevetky krmím vším, mražené, sušené, živé, pelety, spec krmení pro krevety, špenátek, spirulinu a co milují řasu na sushi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 18:00 Muž ČUPR [204] - Tetry
Jo Nezmar je nezmar....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 15:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hop
Chvíli jsem měl zelené nezmary všude, i na sklech... Odešli i bez Flubenolu. Přesně, jak předpověděl Johan. :)
A co je důležité - šneci zůstali! :-) (Mám v tom krevetkáriu růžové okružáky. Bylo by jich škoda... Díky, Ustavprochore! ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:44 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Sid
nezmaři nevadí ale při velkém množení jsem použil flubenol...nezmaři zmizeli...krevetky jsou ok, šneci bohužel zatím taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 23:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: provokater
Krevetky nekrmím ani živým ani mraženým. Zeleného nezmara jsem si donesl s rostlinkou z ostravské burzy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 12800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1295-nezmar?od=351