Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nezmar

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 15:41 jana – nezmar
prosím pomoztemi máme nezmar ve velkém akvárku je všude po skle po kamenech jak se ho máme zbavit?? napište mi kdyžtak na emile prodamorce@seznam.cz :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 21:43 Lorsson
Ahoj, nenasel jsem podobny problem tak to pisu sem, treba nekdo poradi. Pozoroval jsem zblizka jednu rybu a pritom jsem si nahodou vsiml malych bilych potvurek zevnitr na bocnim skle. Je to mala sotva pul milimetru, bile telo s takovym mensim ocaskem. Jezdi to rychle po skle, nevim jak to popsat, asi jako vodomerka na vode, tak tahle brebera na skle. Je jich tam par ale netusim o co se jedna. hmm Kdybych se nedival opravdu zblizka, nezaregistroval bych to. Nemate nekdo podobnou zkusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 22:01 Muž ghostik [81]
Nojo jsem si rikal ze to zacinalo na n... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ghostik
Bílý zákal "rozlišitelný" lupou byli pravděpodobně nálevníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: xx
Srandy není nikdy dost. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:12 xx – Re: Sid
Je potřeba trochu legrace, ne? Takové hezké téma s medem nemůže ÚV lampa rozhodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:07 Muž ghostik [81] – Re: Sid
V tom pripade to nebyly nezmari. Udelal se mi bily zakal z malinkych bilich tecek. Az pod lupou jsem zjistil teprve ze je to zive a plave to ve vode a jelikoz to plavalo tak to proslo i tim UV kde to zheblo rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:02 Muž recht [10]
Takovy hloupy dotaz proc tam tyhle potvurky muzou vadit? Rybky si tím jidelnicek nespestrej? Nemam je jen se ptam. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: xx
ÚV... :-D To mi něco říká... smich
Ale jinak souhlas - UV lampa by zatočila s nezmary, jen kdyby se do ní vypravili na exkurzi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:15 xx – Re: ghostik
ÚV lampa nezmary nezabije.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 19:53 Muž ghostik [81]
Mne pomohlo u 200l AQ na 30hod. zapnout 8W UV a bylo po nezmarech. Neni to ani tyden co jsem je nicil :o) Jo a kapl jsem polovicni davku EXIT Esha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:57 houbeless
Effouš napsal: procti si diskusi tykajici se nezmaru. Nelibi se jim treba med.

Pro všechny, kteří bez diakritiky nepřečtou nic, stejně jako já a přemýšlejí, jaký může mít med vliv na nezmary a jestli raděli lesní, nebo lipový, jen doplním, že jde o MĚĎ (Cu).


vidis to, to mi vubec nedoslo :))
ale je to pekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2008 15:20 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: houbeless
procti si diskusi tykajici se nezmaru. Nelibi se jim treba med.

Pro všechny, kteří bez diakritiky nepřečtou nic, stejně jako já a přemýšlejí, jaký může mít med vliv na nezmary a jestli raděli lesní, nebo lipový, jen doplním, že jde o MĚĎ (Cu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:18 xx – Re: lenka
Nejdřív si zjisti, co tam vlastně máš. Co třeba se na to podívat pod lupou?

nezmar Hydra:
www.isi.edu/…
www.akva.sk/…

naproti tomu třeba Hydracha - water mite:
www.naturegrid.org.uk/…
images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 14:59 houbeless
procti si diskusi tykajici se nezmaru. Nelibi se jim treba med.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 14:57 lenka – Re: athaya
netusite co s tim???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 14:04 athaya
to je nezmar ziadny pavuk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 13:28 houbeless
a nejsou to nezmari?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 13:27 Lenka – Vodni pavouci
Ahoj, da se rici, ze jsem akvarista zacatecnik. Akvarko mam cca 2 mesice a objevili se mi tam mali, bili, transparentni pavouci. Jsou prisati na skle a na kamenech. Je jich stale vice. Velikost tela je jako hlavicka od spendliku a nohy jsou tenke jako nit. Prosim vas o radu co s tim?? Predpokladam, ze to neni zrovna to spravne, jak se to da zlikvidovat??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 12:15 Chrostík – NEZMAŘI
Fotka k příspěvku Já bych se chtěl zeptat, jestli můžou nezmaři otravovat život rybám. Začátkem týdne jsem našel v akváriu asi 10 kusů nezmarů kteří jsou zbarveni zeleně. Před chvilku jsem si akvárium prohlédl znovu a našel jsem jich tam řádově stovky. Na rybkách jsem zatím žádnou změnu nepozoroval, tak nevím, jestli mám nasadit nějaký chem. prostředek, nebo počkat, jak se to v aq bude dále odehrávat.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 08:53 Štěpán
Správný odkaz na to, co našla Lucia: www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 15:38 Muž isamik [180] – Re: Lucianetta
Ja jsem o ne prisel sad odesli samy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 15:15 Žena Lucianetta [43]
nevím, někde na netu... jestli chceš odkaz, tak stačí zadat do googlu "nezmar" - obrázky, a vyjede ti několik stránek s textem i názornýma ukázkama :-)
edit: link hodil Štěpán výš......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 15:00 Štěpán
A kde, KDE našla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 14:58 Žena Lucianetta [43]
Fotka k příspěvku Já jsem našla tohle:
Nezmaři patří mezi láčkovce. Jsou to menší vodní živočichové (do 5 mm) s trubicovitým smrštitelným tělem. Na horním konci těla kolem přijímacího a vyvrhovacího otvoru jsou kruhovitě umístěna chapadla. Kořist loví pomocí žahavých vláken. Omámenou nebo usmrcenou kořist si pak chapadly přisunou k ústnímu otvoru. V akváriu jsou nebezpeční především potěru. Velmi rychle se množí. U nás žije asi 8 druhů nezmarů - z rodů Hydra, Pelmatohydra a Chloralhydra.

Přirozeně je likvidují labyrintky. Nejlepší je obyčejný rájovec dlouhoploutvý (Macropodus opercularis) nebo velké druhy čichavců (Trichogaster) - nejčastěji čichavec šedý a modrý. Ryby se nesmí krmit do té doby než nezmary v nádrži vyhubí. Jiný způsob je použití kousku měděného plíšku, který se dá do vody v blízkosti nezmarů, za 5 až 14 dní (v závislosti na pH vody) je uvolňující měď postupně začne likvidovat. Jak se začnou zmenšovat jejich chapadla a nezmaři začnou chřadnout, musí se plíšek vyndat, ale voda se nemění, nechá se původní. V žádném případě ale nedoporučuji rozpouštět měděný drátek pomocí baterie, zabije to ryby a poškodí rostliny. Nezmary ničí i někteří plži, např. plovatka bahenní (Limnaea stagnalis), která ovšem poškozuje rostliny.

Pokud v akváriu nejsou plži, lze použít chemii - Antihydrin, Gastropex nebo Limacid. Po biologické stránce jsou ale labyrintní ryby jednoznačně nejlepší řešení.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že se nezmaři rozmnožují nepohlavně - pučením, nelze je likvidovat mechanicky, neboť se tím jejich množství v akváriu jen zvýší. Z každého zbytku i rozmačkaného nebo roztrhaného nezmara se vytvoří nový jedinec. Stejně tak když některé ryby nezmary okusují a opět je vyplivnou, protože jim nechutnají, přispějí k tomu, že se množství nezmarů v nádrži jen zvýší.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 13:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: martival
Jestli spíš nemáte místo plovatky bahenní levatku ostrou - ta vám nezmary asi žrát nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 12:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: martival
tak plovatka ten problém vyřeší určitě.. mě se tam vyskyt nezmar, když jsem měl dvou centimetrový plovatky a do týdne jsem nenašel oni jednoho.. (se mi to stalo několikrát)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 12:39 martival
jeje, to jsem hezky ujela, to je tak kdyz clovek pracuje a sem tam jukne na net......
no tak presne tuhle potvurku tam mam, snazim se ji vyhazet, at mi nelikviduje rostliny - nezmaru si moc nevsimaji (zatim), chemii taky nerada pouzivam, jen zvazuju moznosti, jak se nezvaneho navstevnika zbavit a nechce se mi kupovat ryba, kterou jsem neplanovala, a bohuzel zadny znamy nechova rajovce apod. k moznemu zapujceni, kteri, jak jsem pozistovala by mohli problem vyresit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 12:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: martival
jestli to bylo na mě, tak plovatka není žabička ale plž rybicky.net/atlasostatnich/plovatka_bahenni. já nevím, ale dávat do akva něco, co je něčemu toxické se mi nezdá moc dobrý, asi spousta lidí bude mít jinej názor, ale sice se ryby při tomto "léčení" neotrávěj, ale co to s nima způsobí.. až budou za pár měsíců ryby umírat na spoustu nemocí, aby ste se nedivila. no a tím, že ste krmila fakt málo, tak se mi to zdá jako docela dobrej nápad. ale spíš z důvodu omezení potravní nabídky pro nezmara, tyto malé rybky by mohly promíst nádrž fakt důkladně od všeho možného ve vodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 12:08 martival
vida, zabicky...... tak to me nenapadlo, ja okukuju nejake mensi labirintky, i kdyz jsem neco podobneho neplanovala..... jinak Boraras urophthalmoides neni tezke sehnat, jen se tedy dovazi pod jinym nazvem - Boraras brigittae, ale ty moje jsou na 99% ty prvne uvedene ;-)
vodu bych mela mit cistou, menim 1x tydne 1/3 vody - odkalovanim, a na pomerne malo rybek mam akva celkem zarostle 70l
zatim jsem si rikala, ze necham rybany hladovet, jestli by si neporadily samy..... no a zvazuji dat na chvili kousek medi, ale prave nevim, jestli by to nebylo pro rasborky toxicke, preci jen jsou to pidaly, mozna na chvili odlovit......
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 09:50 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: martival
hm, mikrorasborky, jak závidím.. no, knim bych si sehnal plovatku bahení (pokud nemáte nějaké jemné a křehké rostliny), ta totiš nezmary aktivně požírá..
a možná že by pomohla i velmy častá výměna vody (aby neměli potravu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 09:18 martival
tak jsem vcera zjistila, ze mi akva okupuji nezmari, tak zvazuju jak je vypudit tone
trosku problem je, ze mam Boraras urophthalmoides (mikrorasborky) a tak se trochu bojim dat tam med nebo nalit nejakou chemii, vy co jste resili podobny problemek s krevetkami, co se vam nakonec osvedcilo?
zatim jsem trochu prisolila vodu, a rano vypadaly chapadylka zvadle, alespon na jednom skle, a ryby budou mit hladovku (krmim zivym, tak to asi nezmarum taky kostovalo, pred par dny jsem si jich nevsimla, ted je to uplna invaze)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 11:36 werča – Re: Horác
Já myslela spíš jak vypadaj ty moje...mě se nezmar taky hrozně líbí, ale tendle vypadá jak žižala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 11:33 Muž Horác [3942] – Re: werča
Já vím jak vypadá nezmar :) ... (ale dělal jsem si spíš legraci, doufám, že ho seženu někde poblíž).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 11:27 werča – Re: Horác
Viděls jak vypadaj? Takový žížalky, nevím, jestli by Ti na něco byli, jsou fakt mrňaví... dlouhý jsou i cenťák, ale chapadla jsou vidět jen někdy. Jinak akvárko jsem už vylila, ale pár nezmarů jsem nechala vedle pro profesora. Jestli jsi z Prahy, můžu Ti je ukázat, jestli by se Ti zamlouvali. Ale myslim, že bys o ně ani zájem neměl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 11:23 Muž Horác [3942] – Re: werča
Kolik bys chtěla za jednoho takového velkého boubelatého pučícího nezmara? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 11:14 Muž Nik [191]
Krásný příklad toho, jak jsou vlastně škůdci užiteční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 10:57 rolandmynar – Re: werča
Třeba, když žabkám chvíli nedáš krmivo, zbaví se nezmarů samy. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 10:54 werča
Jestli se na nezmary doporučují ryby, tak žáby jsou snad eště větší popelnice... No všimla jsem si jich teď a to tam už musí být dlouho, tak jim asi nevadí. A žáby prospívaj, dokonce začaly předčasně kvákat...že by to urychlily nezmaři? :-| :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 10:25 rolandmynar – Re: werča
Asi jim ti nezmaři chutnají. ano Nevím, ale jestli můžou žabky baštit nezmary. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 10:25 werča
Jinak s tim rybníkem, náš profesor na gymplu si pořád stěžuje, že ty rybníky už nejsou tak čistý a že musí na nezmary jezdit až do Domažlic... Tak mu aspoň udělám radost :-|...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 10:23 werča
To je pravda, no tak je tam nechám a holt nemusim tak krmit :-). A já se divila, proč pořád hrabou v těch šutrech, když už tam žádný patentky stopro nemaj hmm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 10:17 rolandmynar – Re: werča
Nevím, jestli budou vadit žabám, ale když jsem byl ve škole, chodili jsme na nezmary do místního minirybníčku a tam je nezmarů i žab. A žijí tam leta letoucí spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 10:14 werča
Tak mám další problém...nezmaři jsou i u žab...Jestli budu muset celý to velký akvárko čistit, tak se asi ... rozzureny rozzureny rozzureny
Budou žabám vadit? Jelikož u krevetek je všechno to, co bylo dlouho u žab, čekala jsem, že u žab toho bude víc, ale vypadá to, že ne. Tak to se asi potvůrky přikrmují..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 22:14 werča
Jj, pročetla jsem si všechna témata tady probírající nezmary a pár způsobů, jak se jich zbavit, jsem taky našla...
Paradox je, že jako prcek, když jsme je brali ve škole, jsem je strašně chtěla vidět...chodila jsem potoky a rybníky a furt nic. A teď? No aspoň něco odnesu na základku, ať maj co ukazovat :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 22:13 Muž isamik [180]
Proc bohuzel? Jestlize neni nezmar po celem akvariu ve velikem mnozstvi, tak podle mych pozorovani krevetkam vubec nevadi. Mam ho jak ve 12l tak i ve 20l spolu s krevetkama a ty se mnozi jako o zavod. Spis pozoruju ubytek nezmaru :-(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 22:00 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Existuje na ne pripravek ale nejsem si jistej co na to krevetky.http://www.akvarista.cz/web/shop/item-sera-schneckopur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 21:59 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Bohuzel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 21:53 werča
Fotka k příspěvku tady je fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 21:53 werča – je to nezmar?
Dobrý den, na dně akvárka se mi objevilo něco jako nezmaři a jelikož je to akvárko s krevetkami, tak by to byl pro mě docela problém. Mohli byste se podívat na tu dost špatnou fotku (lepší nemám) a poradit mi? Pomohla by kompletní generální úklid akvária?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 12799x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1295-nezmar?od=501