Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nezmar

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2022 12:02 Muž M0RGAN [120] Re: zblav
Prodá? :-D
Já doma v akváriích nějaké mám (zelené) a snažím se jich naopak zbavit (bez chemie), takže kdo si přijde, ten je může mít. Praha 21 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2022 07:15 zblav – Nezmar
Ahoj, daruje/ prodá někdo nezmary? Nemůžu je nikde sehnat. Shaním je do školy pro děti na pozorování. Mladoboleslavsko, Jičínsko i Praha a Liberecko. Děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2022 13:47 Muž Papik [617]
Jak bylo o kousek níž napsáno, nezmary s chutí požírá plovatka bahenní. To samé jsem tuším četl v Historii Československé akvaristiky, díl první.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2022 13:44 Muž Adzo [6] Re: mikig
V našej 112-ke,ktorej bude čoskoro 2 roky sa vyskytuje stále bez ohľadu na všelijaké liečivá či obsah NO3. Po kŕmení živou artémiou vždy nastane populačná explózia. Nie nadarmo sa volá nezmar ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2022 12:56 Muž mikig [512] - Živorodky – Nezmar zelený
Fotka k příspěvku Objevila se mi na předním skle a jednom listu echináče malá kolonie nezmara.V týdnu jsem krmil sumatránky perloočkou, které zrovna moc neholdují,takže nějaké zbytky mohly být pravděpodobně spouštěčem k jeho namnožení.Neholduji větším zásahům v akva,tak zatím budu jen pozorovat vývoj.Z vlastních zkušeností v jiných nádržích mám odpozorováno,že i bez větších zásahů časem vymizí (i zkušenosti jiných zde v diskuzi).Tak snad tomu bude i teď :-) .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 13:13 Muž Roger [1873] Re: zelenakapusta
Na ně se mi osvědčilo je odstraňovat ze skla ubrousku určenými do akvárií, a zároveň nekrmit drobnou potravou jako sušenou, cyklop apod.. po půl roce vymizeli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 11:07 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Je to nezmar!! :-D
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny,

před chvílí jsem v dvoustovce objevila kolonii nezmarů zelených, viz foto. Pokud mi nezamoří celé akvárium a nezačne škodit obsádce, nechám je na pokoji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 00:53 Okounek
Nezmary hubí plovatka bahenní a větší plůdek čichavců. Nebo se může akvárium zastínit, vložit do něj sklo a na to sklo svítit. Poté se sklo vyndá a opláchne horkou vodou. To se několikrát opakuje. Rostliny před vložením do akvária namočím do vody s octem.
Toto vše je z mého pomocníka, komunistické knihy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2019 21:40 Žena lenkalor [580] Re: Roger
Ve společenském akváriu je to něco jiného než v odchovně potěru, kde se musí hodně krmit a potěru je hodně v poměrně malém objemu. Tam pak nezmar zřejmě může napáchat dost škod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2019 21:30 Muž Roger [1873] Re: ctibum
Jj, četl jsem když si to tu psal, prošel jsem celou diskuzi a hodně lidí psalo to co píšeš ty. Pokud nebude zlobit osadníky nechám ho být, patří to k životu za sklem, ale četl jsem že dokáží terorizovat obyvatelé a to bych nerad, zatím se drží pár kousků dva týdny tak uvidím, vydržím, pokud se stane invazí budu muset vymyslet taktiku boje
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:25 R Muž ctibum [6926] Re: Roger
Fešák :) Já je měl, v miníčku, jak se objevil, tak časem zmizel, stejně jako u Lenky. Občas bez následků žahnul krevetku. Kalamita to nebyla, zdržovali se převážně v miniproudu z filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:21 Žena panikaaaaa [730] Re: Roger
Ano ;-) Hezká fotka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:19 Muž Roger [1873] Re: lenkator
Fotka k příspěvku Díky Leni, to bude první co udělám :-) vyhlásím válečný stav, strava na příděl (stravenky obstarám :) ) a uvidím zda se někdo vykrmí na těchto potvorách, větrat budu nadále zatím 1x týdně. Jestli jich bude přibývat tak budu muset vyhlásit válečný útok, ale doufám že ne, za těch 14 dní je pořád jen pár kousků.
Edit: Jestli se nepletu je to on že?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 16:18 Žena lenkalor [580] Re: Roger
Měla jsem nezmara v několika novějších nádržích, jak přišel, tak odešel, nevím, že by někomu vadil.
Když se objeví, tak vím, že mám méně krmit a víc větrat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 16:10 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Tekuté CO2 jsem nikdy nepoužil. Jojo, nikdy jsem kytky nekoupal, ale pravda je že poprvé jsem vzal kytky od někoho z fb a ne z e-shopu. Je tam už dobrých 14 dní a zatím je jen pár kousků, u kytek bych se na něj dostal ale za filtr se nedostanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2019 16:08 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Příště si rostliny vykoupej v hypermanganu možná jsi si přitáhl i horší věci než je nezmar. Pokud máš tekuté CO2 tak na ně celkem spolehlivě funguje, musíš ale přímou na ně jako na ruduchu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 16:06 Muž Roger [1873] Re: ZDRI
Abych řekl pravdu, netuším jestli ho žerou, je to asi 14 dní (možná déle) co jsem koupil od jednoho frajera kytky a všiml jsem si ho na jedné z nich, (živým nekrmím). Jestli ho moje ryby žerou netuším, co jsem si stačil načíst tak nikde o mých rybách nebyla zmínka. Zatím se nijak nerozšiřuje, je sem tam na té rotale a mezi filtrem a sklem. Tak to mi asi nezbývá než doufat že ho ryby zlikvidují nebo budou redukovat. Četl jsem i o Flunebol (nebo jak se píše) na špetku nože ale do toho se mi moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 15:49 Muž ZDRI [1415] Re: Roger
Tvoje ryby ho nežerou? Pokud ne, tak bych se vážně znepokojoval, protože se dokáže celkem rychle namnožit. Určitě škodí krevetám, ale při velké expanzi bude problém i pro ryby. Já s nimi kdysi válčil v odchovných nádržím s potěrem, který decimoval (přitáhnut s živým krmením). Aktuálně s ním zde (ne zcela úspěšně) bojuje kolega Lesha, pokud vím, nezbavil se ho 100% ani po použití chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 15:28 Muž Roger [1873] – Nezmar
Ahoj, od jednoho človíčka od kterého jsem na fb koupil kytky jsem si společně snimi zatáhl do Malého bazénu nezmara, zdržuje se za filtrem (takže pro mě nedostupný) pak na Rotala rotundofolia, zatím se nejedná o žádnou invazi, ovšem nemám s ním žádnou zkušenost (za to vím od koho kytky už nebrat). Otázka zní mám se znepokojovat, nebo přistoupit k souboji proti němu? V akváriu krom šneků jsou Dania Myanmarské, Sevelie pruhované a krevetky. V případě že mu budu muset vyhlásit souboj, tak jak by měl zápas vypadat vzhledem k osazenstvu, pokud myslíte že osazenstvu z pohledu vás co s ním mají zkušenosti nevadí tak ho nechám být

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 10:18 Franz7 Re: Planorbella
Jednou sem to setřel magnetickou stěrkou, ale objevilo se to znovu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 23:32 Muž Planorbella [643] Re: Franz7
Zkusil jsi to setřít prstem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 17:55 Franz7 – Co je to?
Fotka k příspěvku Dobrý den, na skle se mi objevily bílé šmouhy. Co by to mohlo být? Je to nezmar?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 00:13 Muž ValaRa [26] Re: tramtra
Fotka k příspěvku ja som si nezmary tiez oblubil, kym ich bolo pomenej, tak ako na fotografii pri nasej Betke, ale v posledne dva tyzdne ich mam vsade... ako som zacal Betku prikrmovat mrazenymi patentkami. Hold, "vôna proteinov" ich laka mnozit sa viacej :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 22:31 Žena tramtra [3202] Re: Smetany
Ze skla jsem je při údržbě, když byla voda odpuštěná, jednoduše setřela poskládanou papírovou utěrkou, i pod vodou. Když jich nebylo moc, tak je stačilo seškrábnout přímo trubkou odkalovače, aby je to rovnou vycuclo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 22:25 Muž Smetany [1226] Re: tramtra
Mě v podstatě taky nevadí kromě čelního skla a škrábat se mi je nechce tak sem myslel že lokální aplikace by je mohla alespoň z toho skla dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2019 21:53 Žena tramtra [3202] Re: Maq
Jo, nezmar si své jméno zaslouží. :-) Nemusíš krmit ničím, v akváriu pořád nějaký mikroživot je, navíc žije v symbioze s řasami, jak víš...pro srandu králíkům to zřejmě nedělá. Jsou to moc znajímavé potvůrky. Takhle v malém množství mi nijak nevadí, vlastně je mám docela ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 21:38 Maq Re: tramtra
Nezmaři jsou nezmaři. Já jsem si je zavlekl s novýma rostlinkama, které jsem přijal tak nábožně, že jsem je raději ani v hypermanganu nekoupal. V akváriu jsou jen krevetky a nikdy jsem ničím nekrmil. A už je to víc jak měsíc, a nezmaři jaxi nechtějí mizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2019 19:13 Žena tramtra [3202] Re: vaclav
Jo, ten jsem taky zkoušela, když jsem ho měla. Funguje. Peroxid byl účinnější. Ani jednoho se tam nesmí lít hodně. Stříkačka s jehlou je k aplikaci nepostradatelná. Ale dokud jsem v akvárku hodně krmila Artemií, bylo jedno, co jsem na ně použila...vždycky se objevili zase. Jakmile jsem přestala vykrmovat potěr, Nezmaři jsou na ústupu. Pár týdnů/měsíců to ale trvá. Teď bych je už hledala lupou...ale stále tam jsou... připraveni vrátit úder. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 18:52 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tramtra
Funguje na ně i tekuté CO2 neboli 1,5% glutaraldehyd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2019 18:08 Žena tramtra [3202] Re: Smetany
Jo zkoušela jsem to. Zlikviduje je to. Ale když jich máš víc než pár kousků a mají co žrát, jsou hned zase zpět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:56 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
To by mohlo pomoct, ale nezkoušel jsem, okružáci na to reagují celkem negativně, stáhnou se hluboko do ulity a někteří ani nikdy nevylezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 17:54 Muž Smetany [1226]
Chtěl bych se zeptat jestli někdo zkoušel na nezmara lokálně aplikovat peroxid?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 08:16 Muž ValaRa [26]
Ja som si všimol, že u mňa sa Nezmar "objavuje a mizne" v určitých intervaloch. Istý čas ho na skle skoro vôbec nevidno, iba pár na anubiskách. Teraz ho mám na skle zas vo väčšom počte. Zaujímavé, že iba na čelnom skle, na bočných som ho ani s lupou nedokázal nájsť. A ešte poznámka, pred týždňom do akvárka k Otíkom pribudla Betka. Kŕmená granulkami pre Bojovnice, 2-3 krát do týždňa aj mrazenými patentkami.

Edit: Nezmary zamorili takmer celé akvárium, najmä rastlinky. Je to odvtedy, ako tam mám Bojovnicu a kŕmim ju mrazenými patentkami. Manželka mala námietku, že sa objavili prvýkrát keď som do akvária priniesol riasové guľky a premnožili až kŕmením patentkami...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 15:20 Muž Planorbella [643] Re: Sysalka
S krmivem nevím, myslím, že spíše ne, protože nezmar nejspíš nemá stádium které dokáže přečkat nepříznivé podmínky jako např. bakterie. Na suchu umírá. V úvahu připadají vajíčka jako např. u perlooček ty se rozšiřují tak že se jejich vajíčka v obalu zachytí na peří vodních ptáků a ti je roznesou po krajině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 22:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sysalka
Sysalka napsala: Je možné že jsou v tom krmení nebo jsem je dotáhla na něčem jimém a jenom po tom sušeném živém se jim daří víc než po těch granulích a vločkách?
-Hydra je v podstatě masožravec ,proto raději to sušené žívé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 16:24 Žena Sysalka [277] Re: ValaRa, Deepinpeat
Díky za vaše teorie.
Hold sušeným budu krmit výjimečně ať se jim moc nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2019 17:38 Deepinpeat Re: Sysalka
V sušených žábronožkách ne, spíš s nějakou rostlinkou. Malé částečky potravy nezmaři dokážou snadno zachytit a pohltit. Pak jsou vidět, jelikož mají plné láčky a samozřejmě krmení nezmaři se množí o dost lépe, než nekrmení. Velké částice potravy, které se navíc nevznášejí, prostě nezachytí, takže tablet ani vloček se moc nenají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2019 16:16 Maq Re: ValaRa
Úvaha hodna Holmese! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 13:30 Muž ValaRa [26] Re: Sysalka
Ahoj,
niekde som práve čítal, že v sušenej potrave by sa Nezmary nemali preniesť. Ja ich mám iba v 60-tke, kde sú Otíci a Ampulárie, kŕmim ich občas tabletou so spirulinou, občas oparený šalát, uhorka. Všetky rybičky, slimáky, rastliny, koreň, kamene, substrát a príslušenstvo mám od jedného predajcu. Predpokladám že som si ich doniesol na nejakej rastlinke, alebo už bol v aktívnom substráte. Ten bol v kýbliku a vlhký, čiže tam niečo mohlo byť. Okrem Nezmara som si priniesol aj Rhabdocoelu.
Edit: teraz ma napadlo, že tými tabletami so spirulinou som občas prikŕmil aj slimáky v malej 12-tke, a mám tam aj rastlinku a koreň od toho istého dodávateľa a tam Nezmara nemám. A nemám tam ani ten aktívny substrát, čiže za vinníka považujem najskôr tento substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 11:08 Žena Sysalka [277] – nezmar a sušené žábronožky
Ahoj,

před nějakou dobou se u mě objevili nezmaři. Ne moc, ale sem tam nějaký je.
Je možné že jsem si je přitáhla v krmení?
Mám podezření, že se objevili po koupi sušených žábronožek.
Dělala jsem pokusy, kdy jsem s nimi nekrmila, nezmaři skoro zmizli, a po dalším nakrmení se znovu objevili. Jinak krmím granulemi a vločkami.

Je možné že jsou v tom krmení nebo jsem je dotáhla na něčem jimém a jenom po tom sušeném živém se jim daří víc než po těch granulích a vločkách?

Díky za názory ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2019 21:21 R Muž ctibum [6926] Re: ValaRa
Já u nich měl jen krevetky a nic moc se nedělo. Občas nějakou žahli, ale jinak si hleděli svého...
P.S. "kŕdeľ" mě dostalo smich Ač rozený Čechoslovák, musel jsem googlit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 20:58 Muž ValaRa [26] Re: ctibum
Áno, to dúfam aj ja, nechám tomu asi čas, Razborky musia počkať u chovateľa, aj keď si myslím, že malý počet Nezmarov v nádrží neuškodí. Len ak by sa veľmi rozmnožili a mal by som tam kŕdeľ, dajme tomu 12-15 Razboriek, ťažšie by som sa s tým vysporiadal. Teraz, keď sú tam iba 4 Otíci a tie 2 ampulárky je to ľahšie... OK, ostáva iba trpezlivosť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2019 20:31 R Muž ctibum [6926] Re: ValaRa
U mě Nezmar zmizel stejně jako se objevil... Ničemu neškodil, tedy jsem ho neřešil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 20:21 Muž ValaRa [26] – Nezmar zelený
Dobrý večer,
po nedávnom objave Rhabdocoela v mojom mini akvárku 54L (cca 45L čistých) som dnes objavil aj Nezmara zeleného, na skle, na koreni aj na rastlinkách. Akvárko má približne 3 mesiace, mám tam zatiaľ iba štyroch Otíkov a 2 Ampulárie. Rhabdocoelu a aj Nezmara som objavil len teraz, po prvom zástrihu rastlín a po súčasne väčšom odkalení, keďže som sa chcel pripraviť na doplnenie rybičkami. V pláne boli Razborky, prípadne živorodky Endlerky. Teraz som v rozpakoch, či počkať ako sa situácia vyvinie, a či Nezmar postupne sám zmizne. Nechcel by som sa uberať chemickou cestou, a odporúčaným Rajovcom nebude stačiť moje malé akvárko. Prečítal som celé toto fórum, vyše 600 príspevkov, ale nenašiel som jednoznačnú informáciu, či si nejaký menší druh poradí s Nezmarom. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2019 16:40 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: jirka147
www.krevetkus.cz/… Platí to i pro nezmary,Panacur u veterináře cca 20Kč/1 tableta/450L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 16:23 jirka147 – Likvidace nezmara
Ahoj,

Přemnožuje se mi v akvu s krevetkami nezmar. Prvního jsem zpozoroval před 14 dny a dneska už je tam úplný les. Krevetky už skoro nekrmím, ale vůbec to nepomáhá. K plovatce bahenní se nemám jak dostat (respektive kde ji koupit), tak mě napadlo, jestli je třeba nelikviduje i nějaký jiný šnek, třeba ampulárie?

Nebo myslíte že 2 týdny jsou ještě málo a měl bych počkat, zda sám nezmar nezmizí? Mám strach že krevetky zahubí - úhyn zatím žádný, ale evidentně je to žahá pořádně, když tak uskakují :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 19:54 veris – Redukce nezmarů
Jdu se podělit o zkušenost. Dala jsem do akva čichavce zakrslé, ale jelikož jsou ještě malí, tak nejsou schopni nezmary nějak výrazně redukovat, spíš je nakusováním množí (stejně jako šněci).
Na nejexponovanější místa jsem tedy zkusila aplikovat "tekuté CO2" (které jsem původně koupila na odřasení microsora, které to nepřežilo rozzureny ) Po aplikaci ze stříkačky (ředím 1:1) se stáhnou do kuličky a tyto kuličky dlabou jak čichavci, tak šneci a dokonce i sotva 2 cm velká dánia perlová. Bude to asi velká dobrota, jelikož nezmaři jsou rádi na místech, kde pořádně proudí voda, takže malé galaxy se musí dost snažit, aby se k nim dostali. No a v podstatě dneska se na šneky a čichavce ani nedostalo smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 13:57 tomhala
Ahoj, nemá někdo z libereckého kraje nebo z Prostějova v akvárku přebytečného Nezmara? Rád bych si ho vzal ke studiu a k chovu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 20:23 Žena Hanumana [71] Re: vaclav
To je zajímavá informace vzhledem k tomu, že mě to jistě zase někdy potká a vím jaký jsou to odolný bestie. Akorát nemám zkušenost s tekutým CO2. Myslíš něco takového www.akvariumruzicka-eshop.cz/… nebo www.rostlinna-akvaria.cz/… a dávkovat podle návodu? Ale ten hypermangán asi preventivně zkusím taky používat jistota je jistota potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 18:30 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hanumana
Do hypermanganu můžeš dát jakékoliv rostliny a nezmary to zničí. Jinak už jsem je měl mockrát na chodbovém akváriu a v dost velkém množství ale vždycky jen asi měsíc a pak zmizeli. Tekuté CO2 jim také nesvědčí ze stříkačky přímo na ně. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 12800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1295-nezmar