Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2024 18:20 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: Sputniik
Nedali je do čerstvé vodovodní vody? Taky se stává a musí to být pro ně velký šok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 23:46 Muž Sputniik [1] Re: Perlas
To bohužel nedokážu říct, nemám s krevetkami vůbec žádné zkušenosti. Když byly odchycovány, tak jsem ai prohlížel ostatní akvárka, takže nevím.

Ponaučení z toho tedy plyne, že bych měl transportovat krevetky s mnohem větší opatrností. Je možné, že jsem batohem moc házel, protože jsem takhle vždycky nosil rybičky a ty byly pokaždé v pořádku. Taky jsem rád, že to není akvárkem a můžu si pořídit další, tentokrát snad s větším úspěchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2024 21:50 Muž Perlas [546] Re: Passenger77
Taky mne napadá otázka, jaká byla třebas manipulace s krevetkama při odlovu? pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2024 21:04 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Sputniik
Asi byly už načlé v akvaristice...nemyslím si, že by to bylo přepravou z akvaristiky domů za 20 minut. Ani venkovní teplota nebyla dnes nijak ohrožující... Asi bych to šel omluvit prodejci v pondělí o hlavu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 19:35 Muž Sputniik [1] Re: Perlas
Dostal jsem k nim dovnitr filtracni vatu. Je možné, že jsem batohem trochu házel. Jedna ještě napůl žije, chvíli se snaží chodit, chvíli leží na zádech. Je možné, že by přežila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 19:33 Muž Perlas [546] Re: Sputniik
OT: Netřesal jsi hodně s batohem a neumlatil je? Měli tam aspoň něco čeho se drželi?

Popř: nepadlo na ně něco v batohu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 19:21 Muž Sputniik [1] Re: ctibum
V batohu cca 20 minut pesky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 19:15 R Muž ctibum [6838] Re: Sputniik
Jak dlouho trval transport? A jak jsi je přenášel? V batohu, v tašce, jen v pytlíku, autem, pěšky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 18:59 Muž Sputniik [1] Re: Freedlo
V obchode kde jsem je koupil pak ten sacek s vodou daji do papiroveho pytliku jeste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 18:23 Muž Freedlo [177] Re: Sputniik
Trosku me znervoznuje veta ‘kdyz jsem je vyndal v papiroveho pytliku’ .. ale za me nezvladly prepravu a nema to nic spolecneho se stavem a podminkami akvariu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 18:01 Muž Sputniik [1] – Krevetky
Dobré odpoledne,

dneska jsem se rozhodl pořídit si krevetky do mého 30l akvárka. Už když jsem je vyndal z papírového pytlíku, tak 4 z 5 ležely na zádech. Myslel jsem si, že jsou v šoku z cesty a začal jsem je pomalu aklimatizovat. Nejdřív jsem hodil pytlík do akvárka aby se srovnala teplota, a pak pomalu přiléval vodu z akvárka. Zhruba po 15 minutách jsem je dal do akvárka, jedna někam odplavala a zbylé 4 zůstaly ležet na zádech a postupně umírají. Vůbec nevím co jsem udělal špatně, teplota je 26°C, pH 8, GH 10, KH 6, NO2 0, NO3 0, NH3 0 a phosphaty na 0.5mg/ml.

Nevíte někdo kde se mohla stát chyba, prosím? Rád bych si do akvárka dal krevetky a byl bych nerad kdyby to příště dopadlo stejně. Jedná se o Neocaridina Cherry.

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2023 23:34 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Katrinkkaa
Můžeš si vyžádat bezpečnostní listy co ten postřik obsahoval a dohledáš snadno zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2023 08:48 R Muž Anthrax [4730] Re: Katrinkkaa
Já bych si tipl na ten postřik. Často obsahuje látky, které bývají vysoce toxické pro vodní organismy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2023 08:01 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Katrinkkaa
Tak předně ampulárka je hlavně býložravá a mrchožravá...určitě sama nic zdravého neuloví ;-)
Těla krevet jsou schopné se poměrně rychle rozpadnout..třeba uhynuli před oddělením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 17:27 Žena Katrinkkaa [2] Re: Lojza007
Děkujiii, ale podmínky aby je dělily vejpůl? :( A do nové Ampulárky se tohle nedělo a všichni žili no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 13:33 Muž Lojza007 [1175] Re: Katrinkkaa
Pokud jsou tam jenom šneci, tak na vraha nevěřím. Spíš jsou to něčím nevyhovující podmínky, ale to z těch několika fotek nejde poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 13:07 Žena Katrinkkaa [2] Re: Lojza007
Přes 4 měsíce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 12:50 Muž Lojza007 [1175] Re: Katrinkkaa
A to akvárium je založený jak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 11:58 Žena Katrinkkaa [2] – Je tam vrah?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, mám novou ampulárku fialovou a taky jsem zakládala úplně nové krevetky. Bohužel všechny umřely a většina měla oddělenou hlavu od těla…něco je žere? Nějaký Freddy Krueger v mém akváriu? Nebooo třeba jen silný filtr (mám takový ten klasicky mini turbo Aquael) neboooo to mohl způsobit i jed? Ale že by se jim rozpadla těla? Dělal se postřik proti potravinovým broučkům (značku postřiku neznám) po zemi na konci místnosti od akvária.
Podezřelí: jako první byla poslední krevetka..ale jelikož i ona skončila rozpůlena, tak jsem ji z okruhu podezřelých vyloučila, dále ta ampulárka, dvě malé zebrové neritinky a teď po nějaké době po vysazení rostlinky imigrovali nějací malincí šnečci, že úplně pidi a pak asi okružaci. Žádné rybky ani nic jiného u nás nežije.
Foto číslo 3-trochu nekvalitní, ale je to pouze ocásek :(
Děkujiii rozzureny ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2023 08:37 Muž Tom86 [0] Re: Lojza007
Díky za rady, jen mi je divný, že to poměrně dlouho fungovalo... krmím spíš víc, než dřív, takže hlady by trpět neměli... Ale nic jiného mě taky nenapadá... Příjde mi to pravděpodobnější, než že chcípnou a něco je uklidí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.09.2023 17:32 Muž Lojza007 [1175] Re: Tom86
No to je jednoduchý, mladý krevetky loví paví očka, ten zbytek parmičky čtyřpruhé. Tato kombinace nikdy nebude fungovat a v tomto případě to nebude fungovat ani ve chvíli, kdy budou mít krevetky dostatek úkrytů, parmičky je prostě najdou a sežerou. Ten zbytek, co je teď občas vidět, během pár týdnů vidět nebude, kupovat další nemá význam, bude to akorát drahý krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2023 16:36 Muž vlka [3426] Re: Tom86
Čauky, Parmičky čtyřpruhé, to jsou dravci jako hrom a co se hýbe, to sežerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2023 15:53 R Muž Anthrax [4730] Re: Freedlo
Šneci a ostatní živočichové nenechají povalovat se mrtvou krevetku dlouho. Do par hodin je vše beze zbytku zpracováno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 14:47 Muž Freedlo [177] Re: Anthrax
Můj amatérský odhad je, že byly sežrány. Kdyby umíraly, tak se tam někde povalují. Takže jediný logický závěr je, že je rybky měly k snídani, obědu i večeři.
(pokud je filr nenasává, což mi přijde jako blbost, protože ten tvůj je celý uzavřený, ale možná bych ho pro jistotu rozebral a kouknul se)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 13:16 Muž Tom86 [0] Re: Anthrax
Aquárium je založené cca 3 měsíce (krevetky v něm měsíc) rybky si jich nevšímali a krevetky se krásně promenádovali po aquárku. Paví očka jsem přidával současně s krevetkama a byly daleko menší než krevetky a přežily. Úkrytů měli v roští dost, krmení také spíš zbývá - mám dva druhy obyč. vločkové a pak sušené dafnie. V akvaristice mi tvrdili, že se žrát mezi sebou nebudou a na internetu jsem tenhle problém taky nikde neobjevil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 12:50 R Muž Anthrax [4730] Re: Tom86
To jsou ryby, které jsou schopny Red cherry v pohodě sežrat. Zvlášť když člověk nestihne nakrmit a je hlad. A pokud zemřely krevetky z jiného důvodu (třeba postupně věkem), tak jejich mrtvolky osazenstvo do pár hodin v pohodě odklidí. Mrtvolky tak nenajdeš. :-)
Edit: Aha tak věkem ne, když tam byly měsíc. Krevetky jsou citlivé na nově založené nádrže. Nemůže být problém zde? To by odpovídalo těm vyskočením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 12:50 Muž Tom86 [0] Re: Freedlo
Mám tam pár rybek se kterými jsou tam přes měsíc bez problémů. Pokud by je nějaký druh žral tak by ty rybky museli popraskat přežráním... A když jim dám krmení, tak všechny rybky žerou a žádná se neválí přežraná opodál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 12:47 Muž Tom86 [0] Re: Tom86
Pardon, aquárko 60 litrů, filtrace vnitřní (AquaEl Fan Filter 1 Plus), vzduch, kořen, hrad
Krevetky jsou Red Cherry - Ty co utekly jsem našel vždy do 1m od aquária a určitě se nemají kam schovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 12:41 Muž Tom86 [0] Re: Rovano
Já se nebojím, jen není s děckama úplně čas. Mám tam samé malé rybky, Paví očka, parmičky čtyřpruhé, tetry červené a krunýřovec jednopruhý. Pár šneku a kytičky (pokud vím, tak to nejsou masožravky... :-| )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 12:39 R Muž Anthrax [4730] Re: Tom86
Ahoj. Uveď alespoň druh krevet, v jakém akváriu, případně s kým a jak dlouho byly. Jinak se opravdu nepohnem :-) Takhle to není ani na věštění ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 12:36 R Muž Anthrax [4730] Re: Freedlo
Jak které krevetky. Např. neocaridiny podle všeho na souši nejsou schopny ničeho jiného, než sebou párkrát mrsknout. Jinak bezmocně leží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 11:25 Muž Freedlo [177] Re: Tom86
Jj prezentace by byla fajn. Mohl je nekdo sezrat nebo mohly utect. Slysel jsem, ze krevetka na sousi je extremne rychla nez zemre tak buhvi, kam by se zabehly…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 10:45 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Tom86
Přesnou odpověď ti nikdo bez informací nemůže dáti. To by bylo věštění.

Neboj se toho a založ prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2023 09:36 Muž Tom86 [0] – Záhada zmizení krevetek
Ahoj, stalo se vám někdy, že vám v zaběhnutém akváriu začali mizet krevetky, které tam byli poměrně dlouho spokojené? Zvláštní je, že jsem nikde nenašel uhynulé kusy. Z cca 20 krevetek jsem našel 2ks venku (to už je ale dlouho) zbytek (cca 15) prostě nikde není. Zůstala 1. Jsem začátečník a ještě zde nemám žádnou prezentaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2023 11:40 Muž Lojza007 [1175] Re: pmas
Můj odhad je ten, že dokud se přidávalo CO2, pH kleslo pod 7 a tím pádem rostliny spotřebovávaly přímo NH4, což v kyselém prostředí nevadí ani živočichům. Jakmile přestalo proudit CO2, začlo se zvyšovat pH a tím pádem se amoniak stal toxickým pro živočichy a protože neproudila voda, nestíhaly bakterie postupnou přeměnu na relativně bezpečný NO3. Výměna vody pak samozřejmě pomůže, odstraní se přebytky všech forem dusíku.
Není to úplně přesně, chemie nikdy nebyla můj koníček, zdejší chemici mě kdyžtak opraví, jestli píšu blbosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2023 21:43 Muž pmas [0] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Tak akutní otrava to byla. Jak píšeš tak bez testu na to nepřijdeme. Rozboural si mi moji krásnou teorii o otravě z nefunkčního filtru :-) ale ten filtr tam nějakou roli sehrál. Ale dám mu ještě šanci:-) pokud to ještě selže tak vyměním za ehaim klasik 250. Ale dnes je vše ok. Nepoznal bych rozdíl. Ponechám ještě pár dní ten vnitřní. Každopádně moc děkuji za reakce na můj dotaz. Vážím si toho. Krásný víkend:-) přikládám aktuální foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2023 19:48 R Muž Anthrax [4730] Re: pmas
Každopádně to jako otrava působí. O její příčině tu můžeme pouze diskutovat. Pokud nemáš spolehlivé testy. :-) Může to být i otrava nějakou chemikálií (ani nemusí být v akváriu, stačí v místnosti použít třeba repelent) nebo náhlou změnou parametrů vody. Každopádně výměna vody pomáhá a toho bych se držel.

Dusíkaté látky jako takové nevzniknou úmrtím bakterií. Jsou v akvárku pořád. Jsou produktem metabolismu ryb, dalších živočichů i rozkládajících se části rostlin. Ty produkují toxický amoniak a následně dusitany. Teprve funkční nitrifikace je přemění relativně neškodné dusičnany.
Nitrifikaci zajišťují právě bakterie. Odejdou-li bakterie, tak nemá kdo tyto škodlivé látky přeměňovat. Bakterie ale nejsou jen ve filtru ale na dně a dalších površích v akváriu. Proto by nemělo většinou při výpadku filtru dojít k žádné katastrofě. Pokud tedy není akvárium na hraně stability (např. přerybnění). Musela by to být pomyslná poslední kapka. Ancistrus je sám o sobě držák ale je to prvotřídní bordelář a krevetky vyžadují čistotu. Ryby rostou, co funguje dva roky, nemusí fungovat po dvou a půl letech. :-)

A ano, vzduchování při takovém druhu otravy pomůže. Ale opět jen do jisté míry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2023 19:08 Muž pmas [0] Re: Anthrax
Ahoj, díky za reakci, Ta hladina mi nepřijde pravděpodobná, nemám mastnou/ slepou hladinu, dropchecker byl tmavě zelený skoro do modra ( kapalina profiplants, podle mě reaguje docela rychle, po výměně vody úplně modrý do cca 20 min. )Abych se vrátil, po celou dobu cca měsíc rampa nasměrována dolů ( rozpouštím CO2 ) a vše bylo OK ( nečeřil jsem hladinu ). Ancistruse mám 1ks ( už asi 2 roky :-) je to držák :-). Výměna vody extrémně pomohla - dnes bych nepoznal rozdíl. Zítra a v neděli vymění dle tvé rady třetinu. Ty dusíkaté látky mě zajímají : vzniknou tím že nejde filtr a umřou nirifikační bakterie ??

( jako to mě napadlo jestli ty bakterie poté co ve filtru umřou neotráví vodu ) ten filtr se mohl občas pootočit.
Přeci s vnitřní vzduchování při výpadku neotrávím ryby ani do týdne - to mám vyzkoušeno.

Tak mě napadá : malé akvárium, výkonný filtr, hodně bakterií, výpadek a otrava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2023 18:01 R Muž Anthrax [4730] Re: pmas
Ahoj. Ano, je to možné. Buď je to tím, že filtr přestal dostatečně čeřit hladinu a neprobíhala dostatečná výměna plynů (i ten dropchecker má zpoždění.) (a)nebo jsou na vině důlkaté látky, které vzniknou po delším výpadku filtru. Předpokladem pro obě situace je ale „akvárium na hraně“ (máš tam živorodky i ancistruse ve zhruba 40 litrech stále ještě čerstvé vody). Tak jako tak, je podle mě výměna vody správným krokem. Je to po ní lepší? Ve výměnách vody pokračoval bych nadále ale už v třeba jen 1/3 denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2023 17:26 Muž pmas [0] – "mimořádná událost"
Ahoj, prosím o radu respektive o vysvětlení. Jsem věčný začátečník ale poslední cca 2 měsíce jsem se do to opřel :-). Akvárko 60l, filtr JBL 902 ( můj první externí filtr cca 2 měsíce nový, rozstřikovací rampa ). CO2 cca měsíc ( externí atomizer). Do včera vše OK. Včera se zasekl filtr ( netuším proč, po rozebrání vše jako nové ( uvnitř Matrix, Purigen, De,nitrate, + molitany, ano moc se vtom nevyznám a nechal jsem se zblbnout reklamou :-) , na sání mám hustou houbu + ještě předfiltr invital ( v jedné kóji je i vata -). Tato kombinace krásně snížila průtok tak výkonného filtru. Jak jsem psal - do včera vše Ok ( rostliny perlí ) rybky a krevetky v klidu. Omlouvám se, snažím se to tu detailně popsat tak je to dlouhé. Včera zaseklý filtr, 10 krevetek uhynulo ( red neokardina nevím jak se to píše ), ostatní skoro vylezly z akvária ( dýchaly vzduch ).
Ryby - neonky 15ks, asi 12 gupek - zrychlené dýchání ale neuhynuly. V první chvíli jsem nepoznal že nejede filt ( normálně hučel ) tak mě napadlo CO2 ale dropchecker tmavě zelený. Okamžitá výměna asi 80 procent vody. prověření filtru. Po rozmontování zase jede ale přijde mi že má strašně nízký výkon - už mu nevěřím tak sem tam ještě přidal úplně obyčejný vnitřní. Konečně můj dotaz: může mi výpadek filtu ( cca 12 hodin - déle to být nemohlo )otrávit ryby a krevetky ?? Chápu že to nějaké parametry vody rozhodí ale takto brutálně ? Předem děkuji za reakci. PS aktualizuji profil a přidám poslední foto.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 13:46 Žena Beastie [314] Re: Maximus87
Měla jsem tylomelánie i v 28°, 26°, 25°, 24° a upřímně nikdy jim to nevadilo, množí se mi a není až takový rozdíl v úrovni aktivity/zahrabávání se, takže pomalu snížit a ony si stěžovat nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 13:11 Muž janesik1xjakep [63] Re: Maximus87
S tím bych se možná uspokojil jako s vysvětlením. Pokud to jiným krevetkam "stejného druhu" nevadilo a a těmhle neocaridinam to vadí, tak možná bude "chybna várka", možná nějak geneticky postihnuta nebk jak to pojmenovat.
Pokud jsou ostatní podmínky v pořádku, tak nevím, co by mohlo být problém.

Ještě i ta teplota by se dala přemýšlet, já jsem u krevetek nikdy tak horko nemival, ale to už je otázka asi na odborníky, když se udává do 28 stupňů, což nepřekračuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 12:45 Muž Maximus87 [1] Re: Sha
Vzhledově jsou krevety v pohodě, parazita nevidím. Zkusím jít ještě na 25°C, ale vzhledem k tomu že jsou tam také tylomelanie, tak těm by zase nižší teplota jak 24-25°C nemusela dělat dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 12:39 Muž Sha [500] Re: Maximus87
Teplota pro Neocaridiny je udávaná do 28°C. Teplejší voda nejspíš také zkracuje dobu života. Zkuste tu teplotu ještě srazit. Otevřít kryt nebo třeba namražená petka pomáhá. Nemají krevety na sobě nějakého parazita? Třeba bílý "pankáč" na hlavičce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2023 12:22 Muž Maximus87 [1] Re: janesik1xjakep
Kousek sepiovky tam mám, mám tam i minerální kámen nějakej japonskej, co má v sobě ty potřebný minerály a absorbuje škodlivý látky. Ten světlý kámen v popředí nevím co je zač, ale když jsem na něj dával ocet, tak nešuměl, ale můžu ho zkusit vyndat. Krevety padaj vlastně od začátku cca od 4.12.2022 co jsem si je přivezl z aquaburzy. Předtím jsem tam měl cca měsíc pak i chvilku souběžně s těma žlutýma ještě krevety blue jelly 20ks asi - světle modrý a ta neumřela ani jedna, než jsem je odlovil, mám je ještě v miniakvárku vedle toho velkýho a ty jsou v pohodě navzdory tomu, že by to měl být stejný druh, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 11:55 Muž janesik1xjakep [63] Re: Maximus87
Co tam máš za bílý kámen v popředí? Nemůže on něco pouštět? A jak dlouho tam máš krevetky a jak dlouho Ti padají?
Edit: A máš tam pro ně sepiovku nebo tak? Kdysi dávno jsem něco podobného taky zaznamenal (sice ne v takovém měřítku, ale za 14 dní mi 2 odešly) a přidat sepiovku pomohlo. Možná souhra náhod, možná řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 11:49 Muž Maximus87 [1]
Ahojte, poradí prosím někdo? marně přemýšlím proč mi stále umírají krevetky, sice jich z 50ks mám asi odhadem 80ks nebo i víc, ale i tak každý den najdu 1-2 mrtvé a nějak už moc netuším kde by mohl být problém, NO3 do 10, NO2 je na 0, PH 6,5-7 teplotu jsem stáhl na 26 kde se ted drží i bez topítka, zářivky totiž vodu trochu ohřejí, co2 jen sporadicky spíš míň, tekutina je něco mezi modrou a zelenou, takže ideálně by to klidně ještě chtělo, chemii už nepoužívám víc jak měsíc, ale krevety padají stejně jako když jsem hnojil, takže asi beze změny. Spousta jich pořád nosí vajíčka a rodí se další ale stejným tempem i umírají, jde tedy hlavně o ty kusy, které jsou koupil jako dospělé a říkal jsem si, že se hůř přizpůsobily nebo už byly třeba sešlé věkem :-D ale ted už občas vidím i mrtvolu nějaké větší krevety, která se narodila v akváriu. Bojoval jsem s lasturnatkama, pořád tam asi nějaké jsou ale už jsou vidět minimálně, ted jsem viděl i ze 3ks ploštěnky, tak zkusím koupit past, jak z odkalováním?, vzhledem k tomu, že se snažím nepřekrmovat a vždy jsem nasál malinkaté krevetky již několik posledních týdnu neodkaluji, stejně tak s množstvím substrátu jsem to přehnal mám tam obrovskou vrstvu, ale rýpat už do toho asi nemám že? Děkuji za každý podnět

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2023 16:04 pepe242 Re: Kreveťák
Nie, predtým som dával asi 20/min. Ale radšej som to stiahol. Chcem dať Elektroventil a vypínať na noc, ale momentálne mám na pravej ruke dlahu, ktorá sa nesmie namočiť, ešte 2 týždňe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2023 18:07 Muž Kreveťák [2] Re: pepe242
5 bublin za minutu? Neni to nejaka blbost? To vychazi jedna bublina za 12 sekund...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2023 10:49 pepe242 Re: Sha
Často znamená častejšie ako je obvyklé. Udrelo to do očí. Rastliny Ludwigie rôzne druhy, Echinodorus, flat Moos. Ludwigie rozvetvené. Keď sa vrátim zo zahraničia, urobím foto. Teraz dávam 5 bublín za minútu a vyzerá to v pohode. Drop checker aj tekutina v ňom nové. Na začiatku tmavomodrá a teraz tmavozelena. Pre istotu vymením ešte raz tekutinu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 21

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23533x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038-uhyn-krevetek