Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 05:21 Marcel G Re: ludvik
Ale obsahuje. Vápník totiž pomáhá ten chitin zpevnit. Jinými slovy, bez vápníku by těm krevetkám ten chitin neztvrdnul. Alespoň to jsem se dočetl v literatuře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: ludvik
To máš pravdu, důležitý je chitin. Ale myslím že v těch přípravcích (JBL, Dennerle) je všechno důležitý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2014 19:36 Muž ludvik [1082] Re: Marcel G
Nevadí, že krunýř krevetek neobsahuje vápník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:04 Marcel G Re: predator3313
Také bych na tvém místě ještě ověřil raději i tvrdost vody. Mně spousta krevetek jednou uhynula i kvůli tomu, že jsem měl extrémně měkkou vodu (= prakticky žádný vápník). Také se mi krevetky svlékly, ale už se jaksi neměly do čeho "obléknout". To se ale stává jen výjimečně, a většinou jen v případě, kdy používáš vodu z reverzní osmózy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2014 18:08 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: were
Měřila jsi i tvrdost a tak? Parametry byt stejné nemusí.... Já třeba mam 3 akvarka a nikdy nejsou hodnoty stejné, ale podobné jsou no. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2014 18:04 Žena were [2] - RostlinyRe: KarlosS
Ano filtr byl zaběhlý a test je od sery, pokud vím tak jsem si hledala ten nejspolehlivější. Budu úhyn sledovat a uvidím a zkusím to :) Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:01 Žena were [2] - RostlinyRe: predator3313
Z přendavání to být klidně může ale to by zemřeli už asi před 2 týdny. A stářím? Byla tam i malá krevetka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 17:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: were
Tak to je dobré, ty jsi asi měla zaběhlý filtr, ne?. Nevěřím ale, že ten test na NO3 měří dobře. Co mám vyzkoušeno, tak NO3 měří dobře jen od sery a jbl. To ale nevadí, ty parametry budou dobré. Takže jediné co mě napadá je špatná aklimatizace. Já kolikrát aklimatizuji na nové prostředí i 3 -4 hodiny. Každopádně jestli úhyny nebudou pokračovat, tak bych to neřešil. Pokud máš měkkou vodu přidávej do vody JBL Nano Crusta nebo Dennerle Crusta mineral, lépe zvládají nové krunýře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 17:52 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: were
Krevetky mohly umřít i proto že akva sice bylo zaběhlé ale nepřendávala jsi je jak jsi měla, to jest že je máš v nějake nadobce s puvodní vodou, pak postupně přilíváš vodu z noveho akva a pak teprve je dáš do noveho akva, takže ti mohly třeba umřít proto že jsi je jen přelovila...:-D Jinak mě nic nenapada :-D Co stáří? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 17:42 Žena were [2] - RostlinyRe: KarlosS
Ahoj, tak jsem koupila test a výsledek je 0,0 NO3. Co dál? NO3 a výsledek je 0,0. Takže jsem zase na začátku zjištění proč mi pár těch krevetek zemřelo.
Jinak parametry by měly být cca stejné ne? Když měním vodu ve stejný dem a ze stejného zdroje? A jinak u těch mrtvých jsem nenašla známky polosvlečení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 13:04 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: were
Krevetky se svlíkají když se dostanou do vody s jinými parametry než v jaké byly předtím, stává se to dost lidem když přelovují krevety do noveho akva...některé se svléknou v poho jine u toho mužou umřít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 10:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: were
Je to ukazatel změny parametrů vody. Lepší je stresovat než nechat umřít. Pokud tam máš nějaké i malé množství NO2, určitě umřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 10:36 Žena were [2] - RostlinyRe: Ciffik
Přelovovat nevím jestli jedobrý nápad... Abych je znovu nestresovala když už si tam nějak zvykly po těch 2 týdnech. Koupí testu jsem pověřila mamku tak snad bude doma už večer. :)
A co si myslíte o tolika svlečkách? Mám jich tam fakt hodně a přibývají. Myslíte že je to nějaký ukazatel? Moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 10:31 Žena were [2] - RostlinyRe: DrChila
Dobrý den, ano máte pravdu. Asi jsem to uspěchala až na filtr který byl asi rok předtím zaběhlý. Ale pořád by mě zajímal ten hojný počet svleček? Proč se tolik svlékají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 09:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: amrtin
Takovéhle množství rozhodně neměnit, krevetky jsou citlivé na změny - u krevetek je lepší měnit často a méně.
Ale musím dát za pravdu Ciffikovi, taky kolikrát nechtěně přenáším krevetky z jednoho akva do druhýho a žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 08:36 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: amrtin
Podle mého není o čem, vodu dává do obou stejnou, jen v tom malým je čpavek/no2 příp. hodně no3 tím, že je přeloví jim tak max. zachrání život.

Krevetky, které jsou na mou vodu zvyklé přemisťuji mezi svými akva fajfkou úplně běžně. A to hlavně ty nosící aby ,,nakladli" mimo akva s rybama. A odrostlejší prcky vracím po čase zase zpět. Nikdy jsem nezaznamenal problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 23:57 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Mě přijde cesta menšího zla možnost b) přelovit zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 23:54 amrtin Re: Ciffik
Teď ale nastává otázka,co by pro ně bylo lepší:jestli je nechat a starat se o nové akva,nebo je stresovat přelovováním a znovuuvykáním na nové prostředí... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 22:33 Muž DrChila [243] Re: sivon
Jo, tak v tom bych viděl problém přesně v tom co píšeš.
Uživatelka založila akvarium zcela od začátku s nezaběhlým filtrem díky. Nesprávně funčkní filtrací a chybějící každodenní výměnou vody. Tak následkem toho krevetky pošli.
Pro akvarium je nutná takzvaná nitrifikace. Při odpadu z jídla z ryb krevetek vznikají toxické látky které odstraňuje filtr ale z počátku 2 týdnů toto skoro vůbec nefunguje kup si testy na NO a uvidíš(dusíkaté látky). Popřípadě pokud tam krevetky máš tak každý den minimálně 1/3 vody vyměnit. Umřeli následkem otravy.
ani nevíme kolik jich tam je těch krevetek a spoustu dalších údajů chce to popsat lépe:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 22:08 Žena sivon [1694] - PlžiRe: were
Jak dlouho je to nové založené a jak dlouho jsou tam krevetky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2014 21:47 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: were
A co takhle je v době záběhu té 60l vrátit zpět do 20l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:06 amrtin Re: were
Můžeš jenom měnit vodu,klidně denně třetinu a 1x týdně polovinu.
Ale testy jdou koupit i přes internet ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 19:38 Žena were [2] - RostlinyRe: KarlosS
NO2 jsem neměřila a je pravda že jsem to asi uspěchala... Přece jenom je mi ale divný že to začalo až teď, asi po měsíci a půl. (momentálně jsem nemocná tak test nemůžu koupit). Dá se to nějak napravit nebo můžu jen čekat? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2014 16:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: were
To je jednoduchý - to nový akvárko není zaběhlý. Krevetky jsou citlivé na dusíkaté látky. Měřila si NO2? Krevetky do nového akva minimálně po měsíci (pokud nemáš zaběhlý filtr, dno, apod).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 14:46 Žena were [2] - Rostliny – Bojim bojim
Dobrý den, chci se zeptat, mám asi 20 litrové akvárko kde se mi krevetky neuvěřitelně množí a nikde žádné úmrtí ... Tak jsem se rozhodla udělat ještě 60l krevetárko, jsou tam stejné rostlinky a voda, kamínky jen je jiná filtrace (vzduchovací) kořen a kamení a je tam méně světla + tam mám asi 20 mini rozborek (takové ty jak mají max půl cm).
Postupně jsem krevetky (ty největší) z malého akva začala přestěhovávat, teď po pár týdnech je tam velká spousta svleček, a našla jsem i asi 4 mrtvé krevetky (nevypadají na úmrtí za násedkem svlékání). Prostě jako by jen umřely... Mám tam takovou divokou směsku, cherry, obyčejné zelené, 1 tigra, 1 bílou (tigr a bílá byly mezi těma cca 4 mrtvýma).
Teplota je také přibližně stejná....
Těch svleček je tam fakt hodně takových 6 možná určiě. A přijde mi to divné... I tolik mrtvých neukazuje nic dobrého...
Prosím poraďte čím by to mohlo být... Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:43 nowy101 Re: nowy101
Tak po dvojnásobé výměně vody se krevetky zase začaly objevovat. :-)
Děkuju všem co mi odepsali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 13:00 nowy101 Re: lhajek
No údržba je pořád stejná... takže to asi bude chtít častěji.. ten fanfiltr1 má v sobě jen takovou malou houbičku, zkusím oddělat kryt a nasadit na něj zelenou houbu...
S odkalováním mám trochu problém, odkalovačem se dostanu jen asi na 1/10 plochy dna, zbytek je zarostlej kytkama...
Že by po krevetkách šly ryby sem si zatím nevšim, jen včera tu mrtvou pěkně rozcupovaly..
O těch mečovkách vím, ale co nadělám. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2013 10:02 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: nowy101
nowy101 napsal: Ahoj.
Potřeboval bych poradit, v AQ (Myšákovo) sem začínal s šesti krevetkama, po asi 2 měsících sem jich napočítal skoro 50.

Myslím si že jsi v otázce zároveň napsal i odpověď. Jak jsi zareagoval na takové razantní zvýšení populace krevetek údržbou akva?
Častější odkalování dna? Častější čistění filtru? Případně je na takovou zátěž filtr dimenzován objemem filtrační hmoty (mám pocit že FAN1 asi ne). Takže možnou příčinu vidím v hromadění N látek na úroveň nebezpečnou i pro obyčejné cherry.
Případně ty mečovky povyrostly a krevetky jsou pro ně vítané spestření jídelníčku a tak se kreveťule víc shovávají. Popravdě mečovky by v tomto akva neměly být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 00:34 nowy101 Re: predator3313
Tak sem teď asi pul hodiny cucel do javskyho mechu a...
Sem tam sou videt mensi krevetky (1-1.5 cm), vypadaji celkem v poradku(?).
Je videt i jedna velka cervena, ktera se nehybe, jen kdyz k ni prijde mala, tak sebou skubne. Tak tomu uz vazne nerozumim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 00:10 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: nowy101
Ted už asi ne no, měn tu vodu a uvidíš...ale může to být pochopitelně i něčím jiným, tohle mě jen tak napadlo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 23:57 nowy101 Re: predator3313
O ničem nevím, ale těžko říct... Dá se s tím kdyžtak něco udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 23:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: nowy101
Nebyla u tebe před nějákou výměnou vody uzavírka vodovodu? Někde jsem četl že když se zastaví voda, a pak zas pustí tak se uvolní s potrubí kde jaký sajrajt a krevetky to můžou odskákat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 23:40 nowy101 Re: amrtin
Zatim sem aspon vymenil 1/5 vody, zitra vymenim dalsi. Snad to pomuze... Za poslední měsíc sem žádné změny v AQ nedělal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 23:32 amrtin Re: nowy101
Tohle vypadá na nějakou otravu,ale těžko takhle na dálku říct o co jde... :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 22:47 nowy101
Ahoj.
Potřeboval bych poradit, v AQ (Myšákovo) sem začínal s šesti krevetkama, po asi 2 měsících sem jich napočítal skoro 50. Ale za poslední týden nemůžu najít ani jednu :-(
Dneska sem našel jednu mrtvou, skoro dospělá, asi samice.
Vodu měním pravidelně 1/5 za týden, filtr sem čistil naposled před měsícem (pokaždý je v něm kupa mini-krevetek)
nevíte někdo v čem by mohl být problém?
Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2013 16:11 Muž Burik [727] - AquascapingRe: lhajek
Jak mám vědět, že ty údaje jsou staré? Chceš poradit,tak si je aktualizuj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 15:57 Johnny Re: lhajek
Pri tvojich parametroch vstupnej vody by som to tipoval (ale ozaj len tipoval) na malo GH a KH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 15:55 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Burik
PH se mě pohybuje kolem 7 až 7,2. Pozor krevetky tam jsou cca 1,5 měsíce, takže koukat se na údaje z dřívějška je zbytečné.
Tím svlékáním si nejsem jistý. Už kdysi jsem se tu někde ptal na to co kdo dává v měkké vodě krevetkám za minerály a tak to asi zkusím koupit. Ale třeba ještě někoho něco napadne jiného ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 15:44 Muž Burik [727] - AquascapingRe: lhajek
Pokud vím tak Tiger by měl mít vyšší PH..kolem 7-7,4.
Ale pokud umírají při svlékání,tak je ve vodě něco dalšího špatného..ale pročti to tu,někde tu o tom něco je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 15:38 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Může se někdo z krevetích odborníků podívat na mé 25L akva do prezentace jestli ho nenapadne něco co je špatně? Pomalu mě odcházejí krevetky: 12.8. první, 17.8. druhá určitě tiger a dnes další tři z toho dvě určitě tygři.
Zbývající krevetky na mrtvých okamžitě hodují. Žádné cizopasníky nebo nezvyklé útvary na mrtvých ani živých krevetkách nepozoruji.
Jen jedna z dnešního úhynu měla na zádech na dvou místech jako prasklý pancíř - přišlo mě to jako by se nemohla svléknout. Ale je to jen dohad. Třeba jim něco chybí ve stravě a doposud se jim svlékání dařilo protože měli ještě zásobu od chovatele ale zásoby všech nutných látek postupně docházejí a tak postupně umírají v těsném brnění ....
Díky za možné tipy ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2013 12:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sabbath
Nemyslis to vazne, ze ne?

Mohly se cimkoli otravit, mohls je v akvarku uvarit, mohla jim ublizit vetsi ryba... moznosti je tuna a pul. Krome dvou hodnot ohledne vody jsi neuvedl nic, v prezentaci mas jedno archivovane akvarko, z ceho to mame poznat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 11:29 Muž sabbath [8] – Caridina multidentata
Fotka k příspěvku no Tento pátek jsem koupil 4xCaridina multidentata XL, hned druhý den se mi dvě svlékly a dnes což je neděle jsem dvě nasel zcela KO jedna ta svlečená a druhá v původním krunýři. Nemáte někdo nějaké vysvětlení??? pH 6.8, dKH 3 .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 19:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: geralt
Dej pryč ryby, a máš po problému palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 16:23 amrtin Re: geralt
Jo,to pozoruju kolikrát taky :-D A co se týká vyskakování u krevetek,já bych to viděl podobně jako u ryb X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 16:08 Muž geralt [11] Re: amrtin
Mne neutekajú kvôli problémom v akva, čiže nepotrebujem upchať každý otvor... Nedokonalá nervová sústava im asi nedovoľuje v tej rýchlosti správne vyhodnotiť aj smer skoku a niekedy po obvode akva vyskočia von... Naspäť už netrafia

Vidím to, aj keď sa zbehnú k tabletke... Ak ich je veľa a začnú sa vzájomne strkať, vtedy často vidieť ako niektorá odskočí preč, naberie rýchlosť a zase vpáli medzi ostatné. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 16:03 amrtin Re: geralt
A nebo stačí kousek molitanu ;-) Já takhle ze začátku taky utěsňoval díru pro hadičku...,dneska už to nedělám,je to u mě zbytečný ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2013 15:44 - Re: geralt
Čo takto dať na voľné miesto napríklad kúsok plastovej sieťky na komáre.Krevetka nevyskočí a vetranie ostane.Pri manipulácii jednoducho snímeš dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:09 Muž geralt [11] Re: lhajek
Rastlín mám dosť, porast musím pravidelne prestrihávať a vyhadzovať, ináč by rybky na tú džungľu potrebovali sekerky...

Ok, skúsim to zakryť.. Vďaka za konzutláciu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: geralt
A co rostliny?

V mé 54L mám také mezi hladinou a krycím sklem jen pár milimetrů max půl centimetru a žádný problém s nedostatkem kyslíku nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 14:55 Muž geralt [11] Re: lhajek
Tá vzduchotesnosť bola myslená samozrejme obrazne... Ale keď to zakryjem, ostane mi jedine otvor na kŕmenie (priemer cca 3cm), čo asi na akékoľvek prúdenie vzduchu nestačí a ako som písal, krycie sklo je pár milimetrov nad hladinou..
Proste malý objem vzduchu, nulové prúdenie vzduchu... Mám obavy z nedostatočného okysličovania.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23667x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038-uhyn-krevetek?od=501