Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2019 00:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kapr
Pokud jsi nezměnil nic jiné, je to nejpravděpodobnější. Dobrou noc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 00:55 Muž Kapr [9] Re: JirkaŠčobák
Ano ten flourish excel jsem dal nove a uz zacinam byt přesvědčen, ze to bylo tim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 00:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kapr
Každopádně ti krevetky žily, po 2,5 měsících jsi znova nasadil CO2 a bum! Je to tak? Udělal jsi ještě něco jiné jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 00:31 Muž Smetany [1226] Re: Kapr
CO2 vadí ve vysokých dávkách zkusil bych ho nastavit tak na 10mg/l a mohlo by to být fajn koukej jestli po vysazení CO2 nebudeš pozorovat hromadnější svlékání krevet to by nebylo dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 00:27 Muž Kapr [9] Re: Smetany
Ja od vcera co2 nepouzivam. Chtel jsem zjistit jestli to je tou novou lahvi. Za 2 dny to znovu pustim a jak budou krevetky zase blaznit tak je to jasny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 00:24 Muž Smetany [1226] Re: Kapr
Tak ho nedávej a zbytečně nevzduchuj přes den uber na CO2 a vzduchuj v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 00:21 Muž Kapr [9] Re: Mist
Fotka k příspěvku Ano ten excel smrdi. A s tim vzduchovanim to vim ze to vyhani co2 zase ven ale v tom to neni. Delal jsem to tak cely rok s predeslou lahvi a vse bylo vporadku. By me zajimalo co za blbosti myslel ze cpu do aq. A v cem je glutaraldehyd by take mohl napsat. Holt vsichni nejsou tak chytri jak nekdo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 00:10 Muž Kapr [9] Re: JirkaŠčobák
Jeste jsem uvazoval co jsem v dany den vsechno delal a vzpomnel jsem si ze jsem otevrel novou lahev Seachem Flourish Excel. Předtím jsem pouzival EasyLife carbo, ale to doslo. A ten Excel i kdyz je novy a je nejak do 2021 tak zapacha hnusne a uplne jinak nez to carbo. Tak jestli to nebylo treba tim? Krevetkam se stav dnes zlepsil uz vetsina zase brouzda po dne a hleda co by snedla. Ale ten Excel uz do aq asi nedam. Nevim jestli to bylo tim, ale nechci to riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2019 00:07 Mist Re: Kapr
Měl by jsi se zamyslet nad vším, co do akvária cpeš za blbosti. Vzduchování přes den, ale zároveň máš napsané že dáváš co2 s tím, že na noc vypínáš. To celé je nesmysl. Dochází ti v nádrži k významným rozdílům PH a ještě k tomu tam dáváš vodičky od seachemu včetně glutaraldehydu... Další věc, proč ti v akváriu přežije tolik šneků? Asi mají docela dost co jíst. Že by ti pravidelně ujížděla ruka s krmením a následně se zvyšovaly odladní látky a rostlo NO2?

Tudíž, rada pana Ščobáka řeší pouze následky (ani to vlastně), ale né příčinu, zamysli se nad chodem akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 23:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kapr
Pochybuju, že by to bylo ze zabíjení šneku (pro krevetky to je potrava). Voda ro - nevím, nepoužívám. Čistá vodovodní přímo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 16:32 Muž Kapr [9] Re: Smetany
A mohlo by to byt otravou z uhynulych sneku? Vzdy jak cistim aq tak zabiju tak 20-30 malinkych sneku co se promenaduji po skle. Ve vetsine pripadech jsou jen 2-3 milimetry velci a mensi, nejdou moc dobre ani chytat do prstu jak jsou maly tak je jen pritlacim na sklo. Ted si pripadam jako nejaky seriovy vrah jak to tak pisu smich no ale je to tak. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 15:57 Muž Smetany [1226] Re: JirkaŠčobák
S tím menším množství souhlasím. Co se týče CO2 tak ne měl sem taky obavu ale už rok zkouším CO2 v krevetariu s poměrně náročnými krevetami a nezaznamenal sem problém .
p.s. slepou hladinu mám téměř na každém akváriu a krevety se na ni moc rády pasou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 15:44 Muž Kapr [9] Re: JirkaŠčobák
Jeste jsem uvazoval ze bych si zajel do obchodu akvarisriky pro 20l vody s ro. To co2 jsem minuly rok pouzival a vse vporadku i krevetky vpohode. Mozna to tim co2 nebude, ale uz mne nic jinyho nenapada proc se drzi v rozich u hladiny a nektere umiraji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 15:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kapr
Měnil jsi 40% vody. Raději menší množství a častěji.
CO2 se s krevetkami nemusí snášet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 15:13 Muž Kapr [9]
Ahoj. Taky ted resim uhyn krevetek. Za posledni 3 dny asi 10 kousků. Taky jsem se hrabal ve dnu a zacal pouzivat co2 po nekolika mesicich pauzy a slepou hladinu mam furt. Resim to vzduchovanim.. kazdopadne uz jsem 2x vymenil 40% vody a dnes budu menit znova protoze pres noc dalsi 2 mrtvolky. Vypnul jsem co2 a budu se modlit, protoze uz nevim co jineho delat.. jeste hodim na hladinu nejake pistie co mi vcera přišli aby pomohli z dusicnany, ale i tak kdyz furt menim vodu a nic.. jeste jestli neni voda z vodovodu spatna mne napada. Ale nemam jak to zjistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2019 15:11 Silviebaris Re: stanedav
Proč jim tam valíš ten tekutej uhlík?..Krevety chemii nemusej...Vzduchováním nic neskazíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 15:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: stanedav
Aha. Jasné. Pokud jsi se hrabal ve dnu a máš slepou hladinu (a ještě s filtrem), pak se ti do vody dostalo moc živin. Bez ohledu na testy, jsou tam a kazí krevetkám vodu. Vyměň 10% vody hned a 10% každý den, dokud se úhyny nezastaví. Jsou to asi citlivé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 12:05 Muž Smetany [1226] Re: stanedav
Byla by fotka nebo alespoň popis mrtvých krevet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 11:39 stanedav Re: Smetany
Tak jsem zapojil vzduchování (přes den)- to bych řekl, že pomáhá i rozehnat slepou hladinu...
Včera jsem si nakoupil NO2 a NO3 testy (Aquar a Salifert) - NO2 negativní, NO3 - hodnota mezi 2-5 mg/l...
Pár dní byl klid, na přidaném mandlovníkovém listu jsem našel malé krevetky, tak jsem měl radost, že se situace zlepšuje... Včera dvě krevetky mrtvé (byly to trochu odrostlé krevetky, určitě ne dospělé, ale přece jenom už větší), tak zas nevím, co je špatně, možná to moc řeším, když jinak "kolonie" žije, ale nevím co s tím... nějaké rady?

Žádní predátoři tam viditelně nejsou, hodně málo teď krmím, aby se akva víc vyčistilo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 22:50 Muž Smetany [1226] Re: stanedav
No pH se dá srazit rašelinou ale pokud si to nikdy nedělal radši měn 20% vody častěji. Myslím že i ty minerály od dennerele pH snižují jen nevím o kolik
P.S. pH 6,8 je pro tvé krevety optimum jen si tou hodnotou nejsem jistý pokud měříš zmíněným testem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 22:43 stanedav Re: Smetany
Neumím - mám normálně odstátou z pražského vodovodu - je něco, čím to můžu vyladit? Vzduchování vymyslím děkuji za rady :) zítra bude další výměna vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 21:43 Muž Smetany [1226] Re: stanedav
Měn vodu pokud u ní umíš srovnat pH a tvrdost tak klidně půlku. Tomu testu nevěř a pokud máš jak provzdušňuj vodu. A určitě tam nedávej tekutý uhlík dokud to nesrovnáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 21:40 stanedav
Zdravím, mám akvárko skoro rok založené, před cca týdnem jsem hodně protrhal kytky, čímž jsem i docela dost rozvířil dno - od té doby každý den nacházím v akva 1 až 2 mrtvé krevetky. Jde o nádrž, kde jsou pouze krevetky blue dream, nic jiného.
Testoval jsem vodu pomocí Tetra 6 in 1, všechny parametry vody jsou v pořádku, akorát mám dost nízké pH (6.8). Přidávám teďka každý den jednu dávku Dennerle Crusta Mineral a rovněž jsem přidal půlku mandlového listu.

Co můžu ještě udělat pro to, abych se vyhnul dalšímu úhynu? Měnit ob den část vody? :) děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 16:10 Žena • markét • [1] Re: Smetany
Moc děkuji, určitě to zkusím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 16:06 Muž Smetany [1226] Re: • markét •
To ještě nemusí umírat ale vypadá to na problém se svlékáním ten může absence (někdy i nadbytek) nějaké látky zkus přidat olšovou šišku nebo kus listu mandlovníku co se týče dalších látek není jednoduché je dávkovat na takhle malý objem ale existují různé směsi např dennerele které tyto látky doplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 15:50 Žena • markét • [1] Re: Smetany
Je více do " bíla", taková mléčná barva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 15:48 Muž Planorbella [643] Re: • markét •
Co třeba dusíkaté sloučeniny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 15:48 Žena • markét • [1] Re: silviebaris
Krevetky celkově mám od léta, ale nevím jak je tato stará. Kupovala jsem 3 asi týden před Vánoci i nějaké 3-4 na podzim. Ještě se nerozmnožili ani jednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 15:47 Muž Smetany [1226] Re: • markét •
Tak to nic. Těch příčin může být víc a to že jsou ostatní v pohodě ještě moc neznamená problém může být při svlékání a pak padají s odstupem několika dnů až týdnů. Krom panožek je třeba průhlednější než normálně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 15:45 Žena • markét • [1] Re: silviebaris
Nic takového jsem v blízkosti akvária nedělala. Žádnou zeleninu jsem v poslední době (2 měsíce) nedávala. Krmím granulkama Dajana Nano gran pro korýše
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2019 15:42 Silviebaris Re: • markét •
Tak za mě,za rok co chovám krevetky,jsem vodu lila primo z kohoutku,jen plus minus,stejne teploty...ale,pozor na chemie,cokoliv jedovateho,spray,vypary barev,je pro mě nebezpečný..já si tak otrávila biolitem skoro půlku osazenstva,a to jsem střikala asi 3 metry od akvária...Zavzpominej,co jsi za měsíc udělala jinak..Taky může být stará...Jak dlouho je chováš,čim je krmíš,opatrně se zeleninou ze supermarketů,vše je stříkane... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 15:35 Žena • markét • [1] Re: Smetany
Asi před čtyřmi dny, voda byla odstátá jeden den. Byla vyměněna cca 1/4 vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 15:29 Muž Smetany [1226] Re: • markét •
Kdy byla poslední výměna vody? Byla odstátá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 15:14 Žena • markét • [1]
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám krevetky red cherry a jedna asi umírá. Vůbec nevím proč,ale má takové "roztažené" panožky. Ráda bych zjistila co jí je. Nevíte někdo??
PS: všechny ostatní jsou v pohodě
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 21:33 R Muž ctibum [6910] Re: CheshireCat
Mně malá zlatá drápatečka pravděpodobně sezobla dva 1 cm kousky živorodky sličné... A u známého obyč Ancistrus redukuje potomstvo Pavích ok... hmm

Ty Gibouše bych prodal nebo daroval... Nebo pořídil odpovídající nádrž... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 21:26 CheshireCat Re: bobik0cz
Hups. Tak to je dobre vedet, dik moc. Ja si rikala, ze nejak ztloustla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 20:42 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: CheshireCat
Taková malá hodná drápatečka mi za 14 dní zliklidovala všechny krevetky red cherry. Společně s zavlečeným halnčíkem. tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 20:33 CheshireCat Re: ctibum
Hladina ja nizko proto, ze jsem byla zrovna uprostred vymeny vody, normalne je 2 cm pod okraj.

Gibbicepeove jsou tam proto, ze jsem blba. Nechala jsem si na burze na Pankraci nakecat, ze cesti lip nez ostatni Ancistrusove, a ze vyrostou max 10 cm. rozzureny Myslis ze muzou zrat krevetky?

Dik K
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 20:28 CheshireCat Re: bobik0cz
No, je to mala drapatecka, ale je zlata. Ok, tak ji holt daruji kanaradce bez krevetek. Diky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 20:16 R Muž ctibum [6910] Re: CheshireCat
Já bych řekl, že i sedm Ancistrusů by byla odpověď...

Mimochodem, mimo soutěž a zde OT, 2x Glyptoper, to jako vážně...? A hladina 10 cm pod okrajem je proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 19:36 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: CheshireCat
Máš tam skutečně drápatečka malá (Hymenochirus curtipes)? Pokud ano máš odpověď. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 18:23 CheshireCat
Ahoj, mam od cervence nove akvarko, ve kterem spolu ziji ruzne potvory a krevetky. Od zari tam bylo cca 60 krevetek, yellow a red crystal. Vypadaly v pohode, nikdy jsem nikoho nevidela je lovit. Pred mesicem se mi zacaly nektere shlukovat na 1 miste, treba 10 u sebe. Vymenila jsem tretinu vody a odjela na dovolenou. Vcera jsem v akvariu pracne nasla 3 yellow a konec, vsechny jsou pryc. Nemate nejaky napad cim to mohlo byt? Mam tam neco co je zere, nejakou kytku co je otravila? Navic se mi tam jeste na kytkach objevil Staghorn, to je fakt k placi. Poradite prosim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 10:53 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Driv3r
Akvárium je původně rok staré, pak se ale v lednu stěhovalo do větší nádrže. Kvůli řase jsem jej dost protrhal, takže teď vypadá takto. K protrhání došlo asi dva týdny po zaznamenání prvního úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2018 10:47 Muž Driv3r [236] Re: Tučňák
Spíš davkovali něco děti.nebo ta manželka bez řetězu. :-)
Mimochodem to akvo podle fotky vypada jako novotina.a to bude ten problém.krevetky po min 1-2 měsícich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 23:29 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Driv3r
Děti jsem tam kdysi dávkoval, ale přesně podle návodu...

S léčivy nikdy do styku nepřišly a výpadek by je neměl jak ohrozit (maximálně by vypnul světlo). Partnerka o ničem neví (asi bude chtít utáhnout řetěz)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 23:22 Muž Driv3r [236] Re: Tučňák
nebyla použita lečiva?vypadek el? děti? :) taky se necha aplikovat nasrana (manželka /partnerka) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 22:59 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Maq
To by odpovídalo, protože po hloubkovém odkalování šly bubliny jen od krajů akvária a jen ze stran, odkud jde světlo. Hned jsem klidnější a škrtám další položku ze seznamu. Ještě ověřit amonium/ak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2018 22:46 Maq Re: Tučňák
Ne, tohle není zahnívající dno. Ve dně se často vyskytnou bubliny nějakých plynů, a nemusí to být nic negativního. V případě téhle fotky bych sázel na kyslík, který dělají ty řasy (možná sinice) mezi sklem a pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 20:18 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: ctibum
Umírá tak jedna za dva dny. Starší, mladší, samice, samec, převážně ale starší (ale je jim tak rok maximálně). Ploštěnky jsem na nich nenašel. Řeším teď dusičnany, ale to je na dlouho, tak zatím vylučuji ostatní možnosti. Týká se to mého Krevetkária I.

Což by asi šlo přesunout k tématu úhynu krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 19:45 R Muž ctibum [6910] Re: Tučňák
Heel a jak vypadá ten "úhyn krevetek"? Jedna za měsíc? Jedna za tejden? Různé stáří? Nebo jen velký? Abys zbytečně neplašil...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23820x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038-uhyn-krevetek?od=151