Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 21:28 Muž VitaValke [8] - Malawi – red cherry
Poslední dobou mám problém s krevetkama, mám tu teď jednu co furt leží na boku nebo na zádech, občas se hejbne snaží se narovnat ale nejde jí to, už mi takhle postupně většina vymřela a vůbec nevím co s tím. Dokud byli ve společným akva s endlerkama kde byl hnojník rostliny sem nestačil prostříhávat tak se jim dařilo, co mají vlastní akvárko tak to jde z kopce, NO2, NO3 neměřitelné. S rostlinama se stále peru aby aspoň trochu rostly ale díky málo odpadu je to problém, hnojit se teď bojím v tomhle stavu. Vždy tak za dva tři týdny jedna lehne, byli i mladý, napočítali jsme jich 13, byli tak 3mm veliký ale už jsem tu dlouho žádnou neviděl. V akva jsou s nimy jen okružáci, piskořky a asi buchanky.

Zlobilo mi teď topení tak kolísala voda mezi 16-22 může to být tím? Včera jsem dával nové tak snad fungovat dýl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 07:09 Žena Turbínka [2558] Re: meleri
meleri napsala: Nejlepší kombinace jsou neonky, pancernicci a párek cichlidek.
To bych zrovna netvrdila, zvláště s cichlidama, pancéřníčkové jsou méďové a neonky jak kdy. Velké krevety ano, ale malými bych cichlidy nekrmila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 07:06 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Turbínka
Dík, no každopádně byly a si sezrany, což me fakt mrzí, ty tetry černé jsou jak pirane jejím hubam neunikne nic. Mam je ale už si je podruhé neporidim, jsou strasne zrave. Nejlepší kombinace jsou neonky, pancernicci a párek cichlidek. Tak mají šanci i male krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 12:27 Žena Turbínka [2558] Re: meleri
Viděla bych jiné, pravděpodobnější scénáře - buď jsou někde schované, sežrané rybou nebo uhynuly díky transportu (nová voda, stres, teplota). Japonici zbaští akorát svoje larvy, ale krevetku o velikosti 1 cm už ne, pokud není nějak výrazně dodělávající nebo mrtvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 11:57 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Turbinka
No melo me to napadnout.. :( Jo to vímale spis jestli kk nim nebudou agresivní, přece jen jsou dost Velké. Taky me napadlo jestli je ne zahubily dospele japonicy co tam mám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 11:14 Žena Turbínka [2558] Re: meleri
Ano, je dost dobře možné, že krevety posvačila tetra nebo i jiná ryba, centimetr je lákavé a menší sousto. Krevetky japonské a red cherry spolu být mohou, nekříží se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 07:07 Žena meleri [12] - Amerika
Ahoj, koupila jsem tři male krevety japonske, měly asi centimetr. Je možnost, že je sežraly tetry černé? Už od utěrka po nich koukám a nic. Mam tam dvě velike "koule" javskeho mechu, ale nevím jestli tam jsou. Jo a muzou krevety japonske soužití s Red cher ry? Děkuji Petra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 09:29 Žena Turbínka [2558] Re: vincky
Já bych možná ještě spekulovala o nedostatku kyslíku, bezobratlí jej potřebují mnohem méně než ryba srovnatelné velikosti. A zapoměl si ještě na drobnost, která se nesmí psát do úmrtního listu, ale je braná obecně tedy "stáří". A asi bych si do nejčastějších úhynů dovolila i dát u mladších a menších jedinců predátory či škůdce - ryby nebo ploštěnky.

Ohledně mědi v hnojivech už bylo pojednáno - také hnojím EI a neocaridiny různých druhů a caridina multidentata rozhodně nehynou :-) Že ani caridina cantonensis var. Tiger je pro mne milé zjištění. Cherryny jsem sama na vyšší dusíky netestovala, ale četla jsem o tom z různých zdrojů (ale i různé kvality), že je to dlouhodobě možné. Zajímalo by mne, zda to někdo provedl palamatám, přijdou mi odolnější a přizpůsobivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 03:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vincky
Reakce na post z 03.05.2009 :-) a minimálně se dvěma položkami bych si dovolil nesouhlasit.
- Měď obsažená v hnojivech nevadí a to konkrétně obsah mědi v Tenso Coctailu nevadil u mě jak cherrynám tak ani Caridina cantonensis sp. Tiger při běžném dávkování ani při dávkování podle EI.
- cherry obsah dusičnanů u mě zvládali dlouhodobě právě v rozsahu 20-50mg/L podle měření testem od sery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 01:12 vincky – Re: pavliina
Nejčastější příčiny úmrtí krevetek

- měď v akváriu. Krevetky jsou apatické a nežerou. V některých hnojivech je měď.
- bakteriální infekce v akváriu. Také platí, že krevetky se zdají být apatické a umírají velmi brzy.
- čpavek (NH3) v akváriu, vzniká od hodnoty PH 7,0 z odumřelých rostlin, zvířat a exkrementů.
- nedostatek kyslíku (krevetky umírají často přes noc)
- vysoká (nad 20 mg pro cherry) hodnota dusičnanů (N03) v akváriu

V té brněnské mrtvé vodě co má vysoké hodnoty dusičnanů mě pomohl před úhynem přípravek nano crusta fit od dennerle. Je to něco jako vitamíny pro krevetky. Dále jsem musel upravit filtr zvětšením filtrační hmoty, snížením výkonu na minimum a přidáním vzduchovacího kamene kvůli dostatku kyslíku.

Ve vašem případě bych přestal hnojit Nano Tagesdünger, přestal s Nano Wasseraufbereiter, měnil méně vodu, více rostlin, více kyslíku i přes noc a dal do vody listy mandlovníku nebo spirulinu a k tomu nano crusta fit od dennerle.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2014 10:44 Žena Turbínka [2558] Re: dome
Aklimatizace nic moc a ještě hned za to dáš tohodle smailíka " :) " coze Pak se nediv, že se krevetkám u tebe nelíbí. Připravils pro ně docela náročnej den plnej stresu. Navíc krevetky jsou citlivé na změny prostředí, jejich aklimatizace by měla být pomalá a dlouhá! Aklimatizovat při zhasnutém osvětlení, nejprve nechat srovnat teploty, potom postupně vodu přidávat. Já osobně přidávám po 15 minutách 1 fajfku do doby než jsou v pytlíku tak 2/3 nové vody. Jak správně podotkl KarlosS není to jen o teplotě, ale také o parametrech vody, které mohou být diametrálně odlišné.
Mám pocit, že za vzniklou situaci můžeš nadávat jedině sobě. Ber tuhle situaci prosím pro další případy jako svoje ponaučení, správně provedená aklimatizace je opravdu důležitá
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 01:42 Muž dome [6] - RostlinyRe: Turbínka
Aklimatizace nic moc. :) Hodinu jsem je nechal v sáčku v akvariu ať se srovná teplota vody a pak přelovil do akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2014 12:12 Žena Turbínka [2558] Re: dome
Mohl být problém v aklimatizaci krevetek, jak si je aklimatizoval? Dále se mohlo stát, že prodejce s krevetkami před tvým nákupem nezacházel zrovna nejlépe hmm Někteří prodejci tvorečky na burze přelijí do místní vody, potom ty doma do své a tolik stresu je někdy na jednoho tvorečka v jeden den až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 12:00 Muž dome [6] - Rostliny
Taky sem přidám problém s Japonicama.
V neděli jsem si donesl z burzy 4Japonicy a v pondělí ráno.jedna chcípla a dvě nehýbou předníma "nohama" nepohybujíce,když tak jen těma co mají vzadu,nedrží rovnováhu i když jedí.Zároven mám v akváriu Starší Japonicy a Cherry a ty jsou v pořádku.Již se mi to v minulosti stalo.Po výměně vody se situace zlepšila jen na chvilku.
Může to být adaptací na akvarium kde se celkem dost hnojí?
Připomínám,že ostatní tvorové jsou naprosto vpohodě.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 15:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: IringPalo
No tak to je ta příčina. Je to celkem vysoký i pro ty nejméně náročné cherryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 13:27 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
PH je stabilne nad 7,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: IringPalo
Tam totiž stačí nepatrný nárůst dusitanů či amoniaku (zvlášť pokud máš pH nad 7) a krevetky jsou načnutý a umřít ti mohou později. Rozhodně čistit střídmě a tak jak jsem říkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 15:07 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
Karlos to máš tak že keď ti radí 100 ľudí tak jeden ti povie, že kapú lebo nemáš vyčistený filter a ďalší ti povie nečisti filter. Či som filter nečistil 3 mesiace alebo som ho vyčistil tak stále je to rovnako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 10:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: IringPalo
Asi to víš a i to tak děláš, ale pro jistotu. Nečisti filtr, jen když už opravdu neteče. A to jen trochu a ve vodě z aq. Tenhle eckfiltr má v sobě jen vatu, já ho mám doplněn kouskama akvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 22:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: IringPalo
Zkousel jsem i prelecit AQ Panacurem - plostenky jsem sice nevidel, ale...
Bakter./virova infekce... presne, to me taky napadlo. Proto jsem tento tyden prelecil AQ standard davkou Esha 2000 ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 21:59 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: seic
Presne to aj ja. Už 5 mesiacov a tiez mam pocit ze chvilu bol klud. Teraz to zacalo znovu. Kamo ked prides na to co to moze byt tak daj vediet. pozri na fotky ktore som sem popridaval ci krevetky po smrti vyzeraju rovnako alebo su ine. Mozno ide o bakterialnu infekciu, iank fakt neviem. Najviac ma stve ze keby na akvarium kaslem a zanedbavam ho tak sa mozem hnevat na seba. Ale ked dochnu tie najprisposobivejsie krevetky tak fakt neviem co robim zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 21:42 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: IringPalo
- Koreny tam mam dva, trochu jine... Tusim se prodavaji jako DriftWood Bulk.
- Ja vyzkousel snad vsechno - ne-odkalovat, menit/nemenit vodu, vyhazel jsem sutry, vyhazel jsem Siporax, vyhazel jsem kvitka, pridavat mikroprvky, pridavat "kouzelne" vodicky od Dennerle, pridal osvetleni...nic...
- Zacalo to tim, ze prdl stary filtr Atman, dal jsem novy filtr, s molitany z puvodniho... A od te doby se to s..e rozzureny
- V AQ si Galaxky vpohode poskakuji, snazi se trit... A krevetky tam zdechaji...
- Tahne se to uz pul roku! Zatim zadny vyznamny pokrok...
- Jede to v jakychsi vlnach bez jakehokoliv zasahu do AQ... Samice normalne nosi, nic nezdecha, vsechno v pohode a pak prijde tyden a taham je z AQ den za dnem... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 19:40 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
Fotka k příspěvku Kým mi dochli krevety na začiatku tak bolo asi 1000 dôvodov ktoré mi akvaristi radili. Uź viem určite,že to nie je pridávanie CO2, ani duičnany ani dusitany, hnojivo tiež asi nie, lebo cherry prežijú v poho aj estimate, ja dávam easylife profito.
Myslel som si že je to tvrdou petržalskou vodou. Ale začali dochnúť aj c. babaulti, ktoré mám z Čiech z príšerne tvrdej vody. Dnes som videl samicu babailti ovešanú vajcami ako žrala a za pár minút sa otočila na chrbát zatrepala nohami a vydýchla naposledy. Bolo to rýchle a nič som s akváriom nerobil. Myslel som že zdochne lebo hlavohruď mala trocha sfarbenú do hneda. filter či som pral alebo nepral stále dochli a stále jedna po druhej, jedna po 1-3 dňoch. Už som tu o tom dosť písal tak sa nechcem opakovať.

Korene mám tohto druhu. inak seic nemáš náhodou tiež taký?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 18:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: IringPalo
Mě po přidání kořene do akva odešly crystalky, cherry to zvladly v poho. Je už to rok dva Z5 tak detaily si nepamatuju ale určo je to možné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 18:50 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: IringPalo
Taky to tím samo může být. Spíš jestli je to dobře zaběhlé, nepereš filtr? Měříš dusitany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 16:14 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky – Korene vs krevetky
Ahoj, myslíte že sa môže z koreňov (kúpené v obchode) vylučovať niečo čo zabíja krevetky? Mám v akváriu 3 a úmrtia krevetiek pokračujú, fakt netuším prečo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 14:53 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: DANMAZUR
je to mrtva krevetka ktora ma obzrane koncatiny a vsetko co vytrca z tela, asi bola uhynuta minimalne den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 14:43 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku Ahoj mám velice trapnou otázku.To na fotce jsou zbytky po mrtvé krevetce nebo svlečce? stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 10:29 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky – Otrava
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte pridávam pekné fotky otrávených krevetiek, snáď niekomu pomôžu.
Čistil som filter, pridal som Easylife profito v celej týždňovej dávke, namiesto rozdeľovania na dvakrát. Jedna možnosť bude správna, tipujem, že hnojivo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 17:02 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jetta
Jetta v tom máš úplnú pravdu, akurát, že ja som kúpil dvoje krevety v inom čase, teda cherry a wild formu a ešte som cherry aj dokupoval. zdochýňajú zo všetkých zdrojov a očividne staršie kusy sa držia. takže vekom to nebude. Zaujímavé je, že mi nezdochla ani jedna amano krevekta. buď sú voči tomu imúnne alebo dokonca sú pôvodcom nákazy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 16:17 Muž Jetta [11] - Živorodky – Caridina Black Crystal
Můžu se zeptat jak vypadá úhyn krevetek na stáří.
Někde píšou ,že se krevetky dožívají rok a pul. někdy i míň.
Když jsou krevetky z jednoho vrhu ,muže se přeci stát,že umírají postupně v
rozmezí pár dnu.
Já teď doma čekám kdy to příjde u mě. koupil jsem dost velké krevetky už
v kopročilém věku a mám je doma už pět měsíců.
Jak vlastně vypadá takový úhyn na stáří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 13:20 Muž DrChila [243] Re: predator3313
Úmrtí jsem měl taky dost z ničeho nic stejná voda zaběhlé akvarium. Někdy se hold příčina nenajde. Mě umřelo jeden měsíc 10red crystal a pak najednou jak když utne žádná neumřela a začli se rozmnožovat... Asi sluneční erupce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 12:55 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: IringPalo
Já jsem měl podobny problem s tim uhynem asi před rokem nebo tak...prostě každy tyden jsem našel 2-3 mrtvé...trvalo to asi mesíc a pul a pak to přešlo....pokud vím tak jsem nikdy nepřišel na to v čem byl problem, ale u nich jsem nepozoroval ten praskly krunyř za hlavou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 10:25 S Muž invalida [3881] Re: IringPalo
Ten prasklej krunýř sem nikdy neměl ale taky se tu o tom psalo...zkus hledat. Mylím že to bylo nějaký špatný ph...zkus nick Tereza, ta to myslím taky řešila. Tady sem ti něco našel. rybicky.net/forum/16110 Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 09:50 amrtin Re: invalida
Pozor!Předávkovat listím a šištičkama lze!Mě už se to i povedlo! hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 09:24 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
V akváriu mám dubový, mangrovníkový list a dve jelšové šišky a mám pocit že to nezaberá. :(
Odkedy mám ten fotodenník, tak sa ukazuje, že úhyn je približne každé 3 dni, všetky krevetky majú na hlavohrudi člto-červené sfarbenie, prasknutý pancierik medzi 2. a 3. článkom.
Ak by som to aj nevyriešil, verím, že toto dokumentovanie poslúži niekomu v budúcnosti. Zatiaľ to naozaj vyzerá na baktériu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 08:32 S Muž invalida [3881] Re: IringPalo
Netvrdím že to určitě pomůže ale najdi si trochu dubovýho listí a olšovejch šištiček...někde v přírodě a ne u silnice. Sice to obarví vodu ale je to přirozená desinfekce a nepředávkuješ. Pokud je to bakteriální jak podle popisu vypadá tak to zabere. Hezkej den Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 23:53 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Karnal
Pri pátraní som myslel aj na to, ale ak by to bolo ono, tak by dochli hromadne, nie po jednej. Niekedy pár dní nič, niekedy každe tri dni jedna uhynie. Na začiatku to vyzeralo na nezabehnutú nádrž, ale po troch mesiacoch už by to malo šlapať. Snáď na to raz prídem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 22:46 Žena Karnal [196] Re: IringPalo
Kromě toho amoniaku, tak mě ještě napadá - nepoužívají se v místnosti jakékoliv prostředky proti molům nebo komárům či dalšímu hmyzu? Nebo třeba něco jiného, co by se dostávalo do vzduchu a pak mohlo pronikat přes hladinu do vody - laky na vlasy, kouř z cigaret, voňavky, nějaká ta instantní vůně domova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 22:00 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Strávil som krásny víkend u Romana a to mi dalo strašne moc. Radili ste mi zmerať dusíkaté látky, ale aj Roman mi povedal, že sa často zabúda na amoniak. NO3 a NO2 mám naozaj na nule. Odišla mi pistia, vallisneria to tiež zvláda len ťažko. Petržalská voda je tým dosť známa - málo dusíka. Skúsim odmerať ten amoniak.
Čo sa týka červov, nejaké mám, ale nie sú to ploštenky. Posielam pár foto. Moju nádrž, ktorá zanedbaná nie je, ale priznávam, že som krevetky vypustil skoro. Pridávam fotky, ktoré robím v poslednej dobe vždy po úhyne. Prasan mi na ne povedal, že ide o baktériu. Použil som Sera Omnipur z dôvodu, že obsahuje dve účinné látky rovnaké ako liečivo, čo mi radil Prasan ktoré stojí 18 €, ale mám pocit, že ten Omnipur nepomohol. Dnes som sa po víkende vrátil domov a pár krevetiek je dosť vyblednutých, tak neviem, čo sa zasa deje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:41 krevetka Re: KarlosS
Proč strach? Máme krevetky 6druhů ,všechmy zvlášť a chováme je něco přez rok. Od každého druhu máme měsíčně 250krevetek mladých. Daří se jim,jsou pořád plný. V zakladu necháváme vždy kolem 100 krevet. Zbytek se prodavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.04.2014 20:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: krevetka
Nemohu se vším souhlasit, mám strach aby se toho někdo nedržel. Například s tím netopením. Ne každý bydlí v paneláku a ne každý druh krevetky je stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 19:22 krevetka
Ahoj všem, krevetky chováme celkem dlouho a tak bych poradila.. Ze začátku se nám to taktéž stávalo že z ničeho nic pošla kreveta snad před očima. Chováme několik druhů a důležité je za prvé:druhy pěstovat odděleně, NIČÍM neupravovat vodu!krevetkám netopit a filtr je vhodné používat pouze bio, + použít vzduchování. Osazení akvária či krevetária je důležité, kreveta musí mít po svlečení mnoho ukrytů neboť krunýŕ se pomalu vytváří. Idealní je mít pískovej štěrk, kořen a dostatek rostlin, mechové koule. Vodu pravidelně vymněnit co 14dní a to alespoň třičtvrťe. Při krmení kontrolovat datum spotřeby granulek(pošlo nám tak 300kusů) a odkalit ze dna vše co nespasly za předešlý den!kontrolovat důkladně vodu a stěny akvária(někdy si můžete všimnout jakoby malého bílého hádátka na skle) tento červík napadá krevetky štípancema a krevetky vám mohou pochcípat všechny. Jestli jej najdete, vymněnit vodu, vymejt filtr, proprat štěrk, očistit rostliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 20:56 Žena petulinakk [2016] Re: IringPalo
Tvoje zmínka o tom, že mají krevetky za hlavou jakoby prasknutý krunýř, mi připomněla obrázek, na který jsem nedávno narazila při hledání informací o nemocích krevetek.

Na tomto odkazu je to druhá fotka, i když na téhle fotce je to evidentně víc, než jen světlý pásek, ale třeba to může mít víc podob, ne všechny takhle drastické...? www.caridina.cz/…

Vůbec neříkám že to je ono, podle toho jak popisuješ svojí nádrž a údržbu nic nezanedbáváš, jen prostě jak jsem říkala - narazila jsem nedávno na tohle, a u toho jak jsi popsal své krevetky jsem si na to vzpomněla, tak jen dávám pro informaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: IringPalo
Totéž se v posledním měsíci děje u mě. Čím to, to by mě také dost zajímalo. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.04.2014 16:00 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: amrtin, KarlosS
To má, ale pH se v akvárku mění a rozdíl hodnot mezi vodou novou a starou může být nezanedbatelný.
Nicméně měřte si čím chcete, to je každého věc. Navíc testy jsou potřeba jen při zakládání akvárka, po léčbě nebo hrubém zásahu. Když jsem zakládal akvárko a míchal vodovodní a osmotickou vodu na určité hodnoty, používal jsem testy od aquaru. Měřily dobře, jen polovina přestala fungovat ještě před uplynutím doby použitelnosti. Dajána test na NO3 nefungoval vůbec a letěl do koše. Tím jsem přestal šetřit, jelikož jsem stejně musel koupit testy nové. Do druhého akvárka šly divočáci v podstatě bez záběhu filtru. Používal jsem jen testy NO2 a NH3/4, ostatní je zbytečné, stejně pořád měníš vodu. Teď už nic neměřím, filtr konečně šlape ono když měním týdně víc jak polovinu vody, tak není téměř co měřit. Myslím si že hodně akvaristů podceňuje měření čpavku a měří jen NO2 a poněkud zbytečně NO3 a pak se diví, že jim osazenstvo umírá. Léčivy se většinou zničí právě baktérie rozkládající čpavek. I když se spousta výrobků chvástá tím, že amoniak rozloží, nerozloží, neumí to. Tyhle baktérie obsahuje jen Tetra safe start a od založení akvárka do plné funkčnosti filtru jsou potřeba 4 plné dávky dle litráže obden. Čpavek srazí i sera toxivec, ale to je jednorázovka, baktérie neobnoví. Odzkoušeno, odměřeno. Jak jsem napsal, každý ať si měří co chce a čím chce a pak se diví. Já mám svoje ryby rád, tak nešetřím a zatím se ani nedivím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2014 08:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Motýl
Nemusí kupovat drahé. NO2 spolehlivě změří i Rataj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 06:56 amrtin Re: Motýl
Tak me NO2 papirky eSHa pohlidaj dobre.Ale amoniak skutecne ne,ten ma ale zase primou souvislost s pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 23:05 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: IringPalo
Máš problém nejspíš ve vodě. Papírkové testy jsou velmi orientační. Já třeba používám papírky JBL 6 v 1 na NO3. Tam ukazují dobře a je to rychlejší jak kapkový test. Jinak je důležitější měřit NO2 a NH3/4 a to nepohlídá žádný papírek. Doporučuji seru nebo tetru, JBL jsem nezkoušel (mimo papírků) a ostatní buď fungovaly, nebo ne, tak je už nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 22:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: IringPalo
Udělej prezentaci nádrže. Z 99 % krevetky hynou z důvodu nezaběhlé nádrže. Může tam být minimální NH nebo NO2. Co je to za testy?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038-uhyn-krevetek?od=451