Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:56 Muž j_j [18]
já Tě taky do ničeho nechci nutit...abys pak nebyl zklamanej ;-) a neřikal:"co mi to ten blbec radil"... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:49 Muž isamik [180]
moc diky palec! Ja to jeste stale promejsim jesli do toho jit, ale nejspis to tak dopadne, jeste jednou diky za ty rady!!! Jeste totiz premejslim to uchyceni aby mi nevyplaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:45 Muž j_j [18]
Fotka k příspěvku tady jednoduchý obrázek...na zelenou trubku jsem pak nasadil molitan ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:32 Muž j_j [18]
Fotka k příspěvku Ahoj,
je to černej akva tmel z Polska...(konkrétně Klej silikon) doba tvrdnutí 2mm/24hodin-musíš si holt trochu počkat,lepit v tenkých vrstvách a nechat silikon dobře zatvrdnout.
PS:mě se nechtělo dlouho čekat a tak jsem do modrého spodku krytu vrtule "napíchal" 3 rožhavené na cca 5mm zkrácené špendíky,nechal v umělé hmotě zatvrdnout.pak jsem je nahřál zapalovačem a nasadil trubku nakonec zalepil silikonem, ty špendlíky měly spoj vystužit...nechtělo se mi totiž čekat 2 dny než silikon zatuhne)pochopil si ty špendlíky? :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:20 Muž isamik [180] – to j_j
Nj jedej mi s tim docela dost poradil, myslim ze jeho nick je j_j palec! Jeste jednou diky a ty si pouzil jakej silikon? Akva nebo univerzal? Ted premejslim nad tim uchycenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:09 Muž j_j [18]
jo tak upravit filtr.... :-D už víš jak na něj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:00 el_Barto
ja jsem koupil sanitarni a zatim to vypada v pohode, akvaristicky byl 2x drazsi.... coz pri lepeni pozadi z bridlice vyslo an slusny balik co jsem mohl utratir za rostliny

mmch an sanitarnich se pise na nekterych ze uvolnuji aktivni latku postupne, tak takovy nebrat ;) ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 20:59 Muž isamik [180]
Jeste jednou diky:), to bude zase na dlouho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 20:56 Muž Norton [109]
Já jej kupoval v akvaristice a stál myslím že kolem padesátky za 100g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 20:53 Muž isamik [180]
Chci predelavat filt, takze vzhuru to Baumaxu:), diky za rady palec! Nebo ho prodavaj v akvaristice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 20:50 Muž Norton [109]
Raději bych použil akvaristický silikon. Nevím jak univerzální, ale do sanitárního dávají nějaké protiplísňové přésady. A určitě nestojíš o komplikace....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 20:50 Muž Jammes [72] - Afrika – silikon
do akvárka použij akvarijní silkon, a jestli se oloupe to záleží na co ho chceš použít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 20:44 Muž isamik [180]
jinak uz sem zkousel hledat a zajimalo by me jesli by se opravdu oloupal?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 20:33 Muž isamik [180] – pouziti silikonu
Chtel bych se zeptat, chtel bych pouzit silikon v akva, a muj dotaz, jesli mam pouzit nejakej specialni, nebo muzu pouzit univerzalni 1001U? Diky za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 17:25 Muž Jammes [72] - Afrika – saponát
coze saponát na nádobí do akvárka? to nemyslíš vážně rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 13:17 shedlo – jj
Asi jo, spíš mě zaráží, že to smrdí pořád stejně, nijak neklesá intenzita.. Já spotřebovala jen půl flaši (kdyby někdo chtěl silikon, ať se ozve:) ), lepila jsem 4 plátky pozadí jen po okrajích, to pozadí váží nejvýš kilo, takže jsem tolik tmelu nespotřebovala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 12:59 Muž zubu [65] – silikon
Ahoj lidi,já jsem lepil silikonem celé pozadí z břidlice.A spotřeboval jsem dvě velké tuby lepidla.A můžu říct že to bylo cítit ještě po čtyřech dnech.Záleží taky jak silnou vrstvu jsi toho tam dala.A jaká je možnost odvětrání lepeného spoje.Jinak nezoufej a nech tomu čas. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 11:25 shedlo – saponat raději nee
Ahoj, pro neutralizaci radí slanou vodu, saponát tam dávat nebudu..Nelepila jsem akvárium, ale pozadí, sklo bylo perfektně čisté, v uklízení jsem dobrá ;-) Právě že kolega Štěpán, viz.výše, říkal o tom smradu něco jiného, tak nevím..už to zas chne dva dny, nechám to ještě do zítřka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 11:15 gekon – silikon
Na vulkanizaci silikonu stačí 24 - 48 hodin, vypláchní nádrž teplou vodou se saponátem na nádobí, musíš se zbavit zbytku odmašťovadla - rozpouštědla (doufám, že před slepením jsi provedla očišťení spoje). Octový zápach naprosto nevadí, časem znmizí. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 11:00 shedlo – ůůůůů
Aaaaach jo, pořád to smrdíííííí, přestane to někdy? vypadá to, že ne, smrdí to pořád stejně silně....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 19:59 shedlo – mléčný zákal
To je divný, tenhle zákal většinou po třech dnech zmizí a voda už je čistá.. Filtruješ pořádně? Dělal jsi nějaké testy? Tím silikonem to být nemusí, nemysĺím, že by z toho byl mléčný zákal, mně už se voda vyčistila po dvou dnech, večer už tam ani nebyla ta slepá hladina, ale ten zápach pořád... takže jsem to raději vypustila..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 15:03 Muž [] – taky silikon
Já udělal to samí.Minulý týden v úterý jsem napouštěl a to jsem nechal silikon asi 48 hodin zasychat.Voda mi sice octově nezapáchá,ale pořád je tak nějak.... mléčná.A ta hladina taky není čistá.Přidával jsem sera-nitrivec,kytky už rostou,ale ta voda se mi pořád nějak nezdá.Tak zkusím být ještě tak 14 dnů trpělivý a uvidím.Když tak budu muset vodu vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 10:27 shedlo – hm
asi budu muset, kurna uz jsou tam kytky.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 09:58 Muž wladys [291] - Cichlidy – a
Vypusť vodu a nech to pořádně doschnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 09:48 shedlo – tak to je v háji
Dík za odpověď, tak to nevím, co budu dělat.. schnout jsem to nechala dlouho, ale asi to nestačilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 09:32 Štěpán – .
Silikón "gumizuje" postupně od povrchu, takže i když se ti zdá, že je už zaschlý, tak uvnitř ještě nemusí být. Silikón octem zapáchá = ještě není zcela progumizován. Není dobrý na takový silikón lít vodu, protože je jednak pravděpodobně zpomalí gumizace, ale hlavně se do vody dostane kyselina octová.

Ta "slepá hladina" může být taky z toho pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 09:18 shedlo – silikon
Zakládám nové akva a přilepila jsem si pozadí tmelem na bázi silikonu Soudal na lepení akvárií, po zaschnutí jsem vše omyla slanou vodou (pro neutralizaci-dle návodu), akvárko se možná mělo napustit slanou vodou celé, ale to by byla hrozná práce a vody navíc..Silikon ale pořád tak octově zapáchá, zespod je vidět jakoby slepá hladina, tak nevím, jestli to není z toho... jakým testem se dá případně zjistit přítomnost nějakých chemických hnusů? Ty by ale přece v takovémto tmelu být obsaženy neměly, ne? Dík za každý ohlas...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 15:45 jardik.cardik – jasne
O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 15:42 jriedr – lepidlo
V klasickým silikonu je použito jako "vytvrzovadlo"jiných látek než v tom avaristickým,kde je hlavní složkou nějaká octová kombinace a nejsou tam hlavně obsaženy látky,které se následovně vylučují do vody....takže do akva jedině ten akvaristický a vně je to jedno...vyzkoušeno bohužel úhynem ryb :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 15:25 Muž Jammes [72] - Afrika – lepidlo
pokud to budeš dávat do vody tak použij akvarijní silikon, pokud to bude venku, tak dej kterej seženeš
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 14:32 jardik.cardik – jasne
jj ja koukal na akvaristicke obchody ja bych to stejne nerysknul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 14:29 Muž A2C [25] - Sumci – Akva
ale radšej to neriskuj a kúp originál na akvária totiž v zložení nemusí byť všetko spomenuté :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 13:58 jardik.cardik – 60kc
koukal jsem do nejakych obchodu na internetu a 60ml tuba kolem 60kc to by mi melo na to pozadi stacit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 13:27 Muž [] – silocon
Na pozadí to je jedno.Akorát si dej pozor jestli v obyč není přidáno něco navíc,co může škodit.Jinak to polský průhledný koupíš na burzách kolem 60,-kč za tu větší tubu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 13:11 jardik.cardik – silikonove lepidlo
je rozdil mezi normalnim silikonem a akvaristickym silikonem potrebuju na pozadi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 20:57 logos – j
To mi spad kámen ze srdce, tak to mě třeba taky nehrozí, já řasu prakticky nemám, už sem ji zabil přírodní cestou asi před půl rokem :-) Díky moc za rady, alespoň vim co můžu čekat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 20:54 Miro.M – riasa
Nie každé akvárium musí byť riasou ohrozené.Mne sa to stalo len u jednoho akvária ,ktoré je na jbližšie k oknu.Druhé funguje v pohode 18 rokv bez problémov aj bez rias. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 20:38 logos – silik
No, ale to musim kvuli tomu předělávat celý akvárko, tohle slyšim poprve, a dostalo mě to, abych musel pojistovat novou nádrž, já teda v nádrži řasy moc nemám, takže by to nemuselo být taková hrozba???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 20:34 Miro.M – vytri rohy akvárka
Nemusíš nič vyhadzovať.Rozlepenie akvária nehrozí.V prípade,že Ti riasy prerastú cez lepidlo,začne len kvapkať.Vtedy stačí akvárko vyčistiť,rohy akvária vytrieť silikónom a je znova schopné prevádzky.Vytretie rohov lepidlom môžeš urobiť všírke asi 5mm od rohu aj na novom akváriu.Keď riasa prerastie tých 5mm,stačí lepidlo z rohu vyrezať žiletkou a znovu vytrieť rohy lepidlom.Tak Ti akvárium nezačne tiecť.Ja to mám tiež tak urobené,aby som nemusel znovu rozrezávať a lepiť celé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 20:08 logos – akvárko
a sakra, to je blbý, já mam sklo asi 6mm, takže můžu ho za 3roky vyhodit¨? Roste tam ta řasa fakt nutně? nebo jen když v akvárku nemám dobré podmínky? Jako že kdybych třeba použil všechny ty přípravky na bázi mědi proti řasám, nehrozilo by rozlepení mého akva?, ááááááááá Já nechci aby se rozlepilo!!!! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 18:13 Miro.M – riasa
Biely silikón nemeckej výroby mi prerástla riasa po 12-rokoch.V tom mieste začalo akvárium kvapkať.Celé som ho rozrezal a znovu zlepil čírym silikónom.Teraz vidím,ako riasa postupuje.Po 6-rokoch prerástla riasa asi 1,5mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 16:44 logos – ?
A to jako jak proroste tak se odchlípne a nebude držet? A za jak dlouho proroste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 22:16 Muž Jammes [72] - Afrika – .
řasa po letech proroste i černým silikonem, jen to není tolik vidět, prodejce uvádí že proti řase a pro mořská akvária je Perenátor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 11:30 Roman – silicon
Ten Polskej je OK.Nedávno jsem lepil staré aqa co teklo 10cm od hladiny.Za plného provozu jsem odpustil cca 15cm vody,vyčistil roh co tekl a nalepil jsem tam 12cm dlouhý a 1,5cm široký proužek skla.Jako záplata super.Zachránil jsem tak nádrž co má nejméně 15 let za sebou různou manipulaci(5xstěhování).Nevýhodou čirých silikonů je akorát prorůstání řasou a obarví se po aplikaci léčiv(malachitová zeleň,metylénová modř,FMC apod.)Na sílu spoje to ale nemá vliv,a časem se spoj opět odbarví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 22:49 Muž Jammes [72] - Afrika – .
netvrdím že jsou všechny špatný, ale už jsem si jednou naběh, použil jsem sanitar (jinej jsem neměl) na vymazání spár a přes noc padly všechny ryby, od tý doby lepím jenom akvarijním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 21:37 logos – siliko
Aspoň voda nebude plesnivá, já bych řekl, že s těmi silikony to nebude tak horké jak to vypadá. Já např. též používám ten zmiňovaný polský, kupuji ho v akvaristice, kde mám 100%spoleh, že by mi nedaly nic špatného, toho prodavače znám již dlouho, dobře mi radí a občas nechá něco zdarma na vyzkoušení, tomu co dělá opravdu rozumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 21:29 Muž Jammes [72] - Afrika – .
no ten bych asi nepoužil, sanitar většinou obsahuje přísady proti plísním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 21:20 Andy – silikon
Fotka k příspěvku no ja mam tenhle
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2006 17:16 Vrubozubec – tomas j
Jinak diky ze se ti akvarka tak libi a hodne me podporujes...Davas mi chut abych se do toho mustil... smich :) :) ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2006 16:44 Vrubozubec – Silikon
Jeje to jses ty?Jak se vede?Proc neobtezujes nekoho jineho s tim,ze mas pozadi z bridlice ty a nesmi ho mit nikdo jiny???To jsou super argumenty proc ho mas ty a nemuze ho mit nikdo jiny... coze tone ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [16] 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126-silikon?od=751