Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 12:33 Žena Naďa [33]
Jsem začátečník a taky jsem dostala staré akvárko, ale bylo mi řečeno, že když v akvárku není víc jak 4 roky voda, tak je to špatné a lepit se nevyplatí. Máme nové, staré tekoucí ve sklepě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 12:15 pentS – Prelepeni akvaria silikonem
Zdravim mel bych dotaz prinesl sem si od kamarada nove akvarium rozmery 94x45x45tusim ale uz ho mel hodne dlouho bez vody tim myslim nekolik cca 5-10 let je jeste lepeny bilim a starou technologii ma jeste jedno a v tom ma zase ryby a porat mu drzi zajimalo by me jaky je postup pri naplnovani kolik naplnit jak dlouho pockat a treba dolit uplne atd. Ale hlavni dotaz je ze premyslim co kdybych koupil cerny silikon na akvarka a jen na vnitni spary pridal ten novy cerny abych ho spevnil nebudou spolu nejak ty silikony reagovat nebo neuskodim tomu jeste vic diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 08:24 Berni – Re: Skácel
Tak ten sklenář se k tomu nakonec postavil velmi férově. Byl ochotnej, hned ten den ještě večer přijel. Protože už na akvárku nebylo nic vidět, tak jsem mu ukazoval fota. Říkal, že by to nemělo být nic vážného ale pro klid mé i jeho duše mi pro jistotu vlepil nahoru doprostřed akvárka ještě jednu příčnou výztuhu... Takže doufám že je to happyend :-) Teď už řeším takové ty běžné starosti s řasou a rybičkama co druhejm okusujou ploutve.......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 21:49 Muž TomášB [12]
taky by mě zajímalo spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 21:05 Skácel – Re: Berni
Tak jak se k tomu postavil ten sklenář? Byl se tedy na to podívat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 12:20 Štěpán
Petr napsal: ... Za své peníze bych očekával 100% práci ...
Ano. Také protože jsi tomu sklenáři zaplatil asi o 1000 víc než bys dal výrobci akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 10:02 Petr
Minibublinky? Kdyby se to stalo mě, tak bych chtěl vrátit peníze. Ani minibublinky, ani čárky bych netoleroval. Za své peníze bych očekával 100% práci, v opačném případě bych bral slevu (kdyby nehrozilo rozlepení) nebo vrácení korun. Za tvé peníze ti to někdo slepí i bez bublinek a čárek. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 08:46 Berni – Re: jirkaj
Díky za tuhle zkušenost, ten popis co se dělo ve vašem akvárku víceméně přesně odpovídá tomu, co se děje na mém. Dneska už tam žádný takový čáry nejsou skoro vůbec vidět (nahradily je již zmíněné "minibublinky").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 08:42 Berni – Re: Štěpán
Tak tenhle postup (odtrhávat vší silou přední sklo při plně napuštěným akvárku a sledovat co se děje) mi taky radil ten chlápek co prodává akvárka v hornbachu. Jenže to je pro skutečně silné povahy...., na to nemám nervy :-) No nic, dneska mi tam přijde ten sklenář, byl docela ochotnej tak uvidím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:15 jirkaj
Škoda ,že jsem si to nepřečetl dříve,mam podobnou zkušenost,před vánocema jsem zakladal znovu dvěstělitrové akva.Když jsem ho před pulrokem vypouštěl,umyl solí ve vaně a dal ho do ložnice k uskladnění,všiml jsem si podobnych čar,nebo rýh,jako máte vy.Před manipulací s akvariem tam určitě žádná nebyla.Myslím že vznikají právě manipulací s akva.kdy na sklo a silikon působíte silama,které tam po uložení již nepůsobí.na mém akva zmizelo vše již po týdnu a celé se to opakovalo při prosincovém zakládání,po přemístění ,napuštění na nynějším stanovišti tam po měsíci jsou nanejvýš dvě ,tři malé bublinky,po "rýhach" ani stopa.Chápu váš strach ,sám bydlím v pátém patře a kromě téhle dvoustovky mám jěště 110.ku,která je zase ,pro změnu jen ze šestky skla.Ale nějak jsem se s tím naučil "bydlet".Mám různá akva už dvacet let a nikdy žádný průšvih.Stojí to za ten pohled.Tak držím palce.Jirka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 16:44 Štěpán
A když to naplněné akvárium navíc namáháš - odtrháváš sklo, tak se s tím v silikonu děje něco? Nezvětšuje se to? Raději začínat postupně, ne hned vší silou! :) Hlavně opatrně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 15:53 Berni – Re: Štěpán
Fotka k příspěvku To je slovo do pranice, díky za nabídku :-) Nicméně to nakonec vypadá, že to snad bude v pořádku, je naplněný a nic dalšího neblahýho se neděje. Kyťule jsem tam už dal, hle jak je to krásnéé :-) :-) Ale na postupu se sklenářem se samozřejmě nic nemění, přijde se ke mě na to podívat....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 15:46 Berni – Re: fazola
V tom to nebude, akvárko mi stálo 2 měsíce, než jsem si uspokojivě vyřešil elektroinstalaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 09:58 Štěpán
Nic... Tobě nabízím, že si to akvárium od tebe koupím a přelepím, pokud sklenář prohlásí, že je OK a že s ním nebude nic dělat. Ale třeba tě příjemně překvapí a opraví ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 09:53 fazola – Re: Berni
Tak mě napadá, možná hloupý dotaz. Jak to akvárium dlouho stálo slepené? Jestli je dostatečně vytvrzený silikon... Že by od prostřed byl měkký a odlepoval se?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 08:54 Berni – Re: Štěpán
To je pěkné, a já nic?? :-) Já jsem taky z Prahy.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 09:36 Štěpán
Silikonové lepidlo na sklo průhledné samozřejmě existuje, o značkách nemám přehled. Uvádí se, že do průhledného mají časem sklon prorůstat řasy. Ale za jak dlouho to bude, jestli za deset let, nevím.

Chápu to správně, že mladá žena z Prahy či okolí se chystá sama si lepit akvárium? V tom případě nabízím pomoc! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 00:46 Anonym
nerada se vměšuji ale potrebovala bych poradit...budu lepit akvarko70/90 vyska50 muze mi nekdo dat tip na silikon nellepe transparentni teda jestli vubec je(akvaristicky)diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 22:45 Berni – Re: vaclav
Jasně, reklamovat to v pondělí zkusím, nicméně po vypuštění a opětovném napuštění ty "čáry" téměř zmizely, nahradily je takové skoro neviditelné bublinky, takže reklamace si myslím bude dost ztížená.... Když bych teďka někoho pozval se na to podívat, tak tomu neuvěří (alespoň mám ty fota).

Vymyslel jsem si novou strategii. Akvárku upustím cca třetinu vody a normálně ho osázím. Budu ho bedlivě sledovat a zároveň se mi budou zvykat kyťule, zajíždět bakterie ve filtru, atd. Když se rozhodnu za měsíc pro nové akva, tak už by mohly být kyťule připravený na případný nový přesazení, přendám štěrk a filtr..... Mám to hezky vymyšlené, že??? Na nový akva nemusím tolik spěchat a všechno důkladně zvážit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 17:57 Usine
www.volny.cz/… zkus tohle.
Co reklamace ? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 16:34 Berni – Re: vaclav
Díky za nabídku, jsem z P9, popřemýšlým o tom. Momentálně jsem to udělal tak, že mám akva z půlky naplněný vodou a dal jsem tam všechny kytky v košíčkách a svítím na ně. V pondělí to začnu řešit se sklenářem a uvidím co bude dále...

Neměl by jsi náhodou případně kontakt na kvalitního sklenáře z prahy či okolí?? Ty firmy od Štěpána jsou sice asi profíci, ale z druhýho konce repupliky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 15:39 RAP – Re: filipsi
Jsem si toho všimnul až dnes. Správně mělo být:.....před lepením upravit a tzv. strhnout hrany. Nějak mi vypadlo "a" hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 13:02 Usine – Re: Berni
Mít tři neděle rostliny v kýblu u okna, tak to se s nimi rozluč. Jestli to tak opravdu dopadne tak si je můžeš dát ke mě, mám jedno odkládací pro rostliny, dost lidí už ho zná, sice místo osvětlení je jen slunce ale moje rostliny to zvládají. :-) Pokud jsi tedy z Prahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 11:18 Berni – Re: Sid
Díky, taky mě to napadlo, v pondělí jim brnknu. Nicméně teď je mám pořád ještě v krabici v mokrejch papírech, do pondlěka by se jim to nemuselo moc líbit, taže s nima musím něco udělat. A chtěl jsem právě nějakou radu co TEĎ HNED s nima, abych je neházel do vody a v pondělí zase vyndaval atd..... To by sze jim ta moje péče nemusela moc líbit... a přijít ještě o kytky.. sad

No nic, razim teď do hornbachu za tím známým, co tam prodává akvárka. Odpoledne jsem zase na příjmu, díky za případné další podněty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 11:10 Sid – Re: Berni
Co mám s nima (kytkami) dělat, aby mi vydrželi než bude nové akva?
Na vašem místě bych zavolal do pěstírny a poradil se s nimi. Nejlepší postup se může u různých druhů lišit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 11:09 Berni – Re: Štěpán
Aha, tak to jsem špatně pochopil. Tak to si je hnedka najdu na inťasu, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 11:08 Berni – Re: xxsharkxx
Fotka k příspěvku Akvárko máš super, to se musí uznat. Objem je taky úctyhodnej. Nicméně já bydlim v paneláku, pode mnou hafa sousedů, nově zrekonstruovanej byt a hlavně malý děcko. Představa, že by se mu kvůli mý zálibě něco mohlo stát je pro mě absolutně nepřijatelná, taže prostě případně opláču čtyři tácy a pořídím nový akva. Akorát potřebuju typ na opravdu kvalitního sklenáře. Jednou se může spálit každej, podruhý už jenom bl...

Čistě z nostalgie přikládám foto, jak to včera krásně vypadalo.... sad sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 11:06 Štěpán
Ale oni vyrábějí i na míru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 10:44 Berni – Re: Štěpán
Problém je, že akvárko je vestavěné ve stěně, takže ho potřebuju vyrobit na míru, ne koupit hotové. Sám si ho radši lepit nebudu, protože jsem to nikdy nedělal, asi by to moc dobře nedopadlo.

Jinak teď u mě byl kámoš a nějakej jeho známej z Hornbachu mu říkal, že tam koupili akvárka, po napuštění jim začal šednout původně černej silikon a přes víkend jim to prdlo.

Můj případ je asi trochu jinej, objevila se jenom jedna čára, ale mám dojem že ta bílá čára mohla být způsobená tím, jak byl v tomhle místě extrémně namáhanej silikon (prý při vysokém tahu mění barvu do běla). Když jsem to akvárko dneska ráno znovu cvičně napustil (včera po vypuštění čáry zmizely), tak už se čárky objevily podstatně měnší (možná v místě původních čárek už silikon tolik nedrží a proto nebělá). Ani z toho nemám moc radost, protože se mi to bude teďka blbě reklamovat, když není skoro nic vidět.... sad

Takže ještě jednou, typ na dobrýho (a ne moc drahýho) sklenáře z Prahy by nebyl???

P.S. za radu s kyťulema díky





 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 10:21 Muž xxsharkxx [19]
mno koukni na to moje AQ je dost veliký na to aby mu mohly nějaký bublinky i vadit.Daval jsem dost duraz když jsem AQ zadával do výroby na kvalitu provedené práce.Duvod je jenoduchý,ono škoda na živočiších v AQ by byla tak vysoká že by jiustě přesáhla opravy po vyplavení(doufám že se toho nikdy nedočkám)Přesto po zhotovení AQ jsem si všiml že na několika místech ve spojích se nachází bubliny.I přes to všechno mi dal sklenář 10 let záruku že se nerozlepí.AQ je lepeno z 12 skla a to černým silikonem a mám vymazané rohy.nevím jak je to u sladké vody s prorůstáním řasou,ale u moře toto neni.Je tu ale zase jinej nešvar a to že po čase silikon ve styku se slanou vodou strácí pružnost.Tak to na víc jak 10 let nevidim a budu měnit nádrž.(pokud to stvrdnutí spozoruji) X-)
Já bych se toho co jsi měl na AQ nebál,mno a nějaká ta bublinka se asi vloudí. ahoj
Zatím mám napuštěno 3 roky a musim zaklepat na spoji a silikonu žádná změna :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 09:19 Štěpán
U sklenáře jsou akvária obvykle dražší než u výrobců akvárií. Výrobců je u nás dost, dost akvárií se vyváží, např. do Německa. Výrobci jsou např Zekia, Farda, atd.

Kytky bych dal do vody. Možná do nějakého průsvitného kýble a k oknu, aby měly aspoň nějaké světlo. Nebo bych jim v normálním kýbli trochu svítil.

To akvárium bych si koupil, rozřezal a slepil podle svého! :)



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 08:53 Berni – Re: Štěpán
Vážení, dávám na rady těch opatrnějších z vás a akvárko jsem včera zase vypustil (i když to bolí...) Nicméně mám dva dotazy

1) Nemáte někdo kontakt na kvalitního (žádnej patlal) a zkušenýho (nechci bejt jeho první oběť) sklenáře z Prahy?? Nevím, jak se ten můj postaví k reklamaci a taky si nejsem zrovna jistej, že chci nové akvárko u toho samýho....

2) Protože jsem chtěl hnedka osázet i kytky, tak mi včera inťasem přijeli kytičky z pěstírny, mám jich teďka plnou krabici. Zatím jsou uložený v mokrejch novinách (v takových těch košíčkách)... Co mám s nima dělat, aby mi vydrželi než bude nové akva?? (doufám že do max 3 týdnů). Přepokládám, že je v pěstírně pěstovali emerzně, mám si je teda jen tak vystavit v obýváku, zajistit světlo a hodně zalévat?? Nebo je mám strčit do velkýho hrnce s vodou a celý pototpit (jka to dělaj v hornbachu)??? Kytky se nemusej nijak rozvíjet, jenom chci, aby mi to čekání přežily bez úhony....

dík za rady...





 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 03:05 Muž isamik [180] – Re: Pepas
Zajimalo by me kolik lidi, kteri rikaji, ze to nepraskne se zabyva lepenim akvarii... :-), resp. jak hluboke jsou jejich znalosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 02:57 Pepas
nic to neudělá,bude to dobře držet neměl bych z toho žádné obavy,přilnavost silikonu je tak značná že spíš praskne sklo než aby se odlepil,muže jít i rýhu ve skle,ale ani tam nevidím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 02:31 TommySMASH – Berni
Ničeho se neboj to neprdne ani nezačne slzet aspon par let minimalne... to bys neveril jak dlouho drzi moje spoje u akva po dedovi... je stary 24-26 let objem 68 litru nikdy neprelepovane a dobre prorostlý rasou až do 3/4 spoje a je i pekne odrbany od sterku a kamenu... akorat je jedno sklo krive nalepene ale na tu dobu... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 21:59 Muž filipsi [1295] – Re: RAP
Ne, opravdu me to nezklamava ;-) . Strzeni hran je neco jineho nez zabrouseni lepene plochy. Proto jsem se Stepana ptal, jak to brouseni mysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 21:52 RAP – Re: filipsi
Musím vás zklamat. Žádný lom není natolik hladký, aby se nemusel před lepením upravit tzv strhnout hrany. Dělá se to jemným smirkovým papírem nebo brouskem. Dobrý popis je v knize "Akvaristika" od Z.Drahotušského a J.Nováka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 21:46 Sid – Re: Štěpán
Filipsi: Skla...zasadne nebrousena, pouze hrany zvenku, aby nebyly ostre...
Přesně tak. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:27 Štěpán
To je sice pravda, ale lom nemusí být rovný, ale zvlněný. Ale uznávám, že když lom bude dostatečně rovný, tak zabroušení není potřeba, protože ta vrstva lepidla nějakou tu mírnou nerovnost pojme, aniž by došlo ke kontaktu skel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:23 Muž filipsi [1295] – Re: Štěpán
U skla ano. Zadna dalsi uprava neni hladsi nez lom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:12 Štěpán
Filipsi, zabroušená neznamená nutně zdrsněná! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:07 Anonym – Re: Berni
Pokud k tomu došlo po napuštění nádrže, znamená to, že se vlivem zatížení posunula skla ve spoji. To je určitě špatně.
Ps: to lepil matrix? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:07 Muž matrix069 [79] – Re: Berni
Ak je to v spoji,tak to REKLAMUJ! čím skôr tým lepšie. Lepšie teraz ako potom plávať,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:07 Muž filipsi [1295] – Re: Štěpán
Skla zabrousena? Jak to myslis? Jako lepena plocha? Ja naopak myslel, ze zasadne nebrousena, pouze hrany zvenku, aby nebyly ostre. Silikon ma lepsi prilnavost na hladky povrch, tj. nebrouseny. S vrstvou souhlasim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:03 Berni – Re: matrix069
No bohužel když jsem´si to změřil, tak k tomu pravděpodobnému "odchlípnutí" silikonu došlo ve spoji skel, nikoli mimo (ta fotka zkresluje). Na druhou stranu když si laicky odhadnu, kolik styčné plochy tohle vadou nelepí, tak to v procentech bude minimum.... Jinak akvárko mám z 10 mm skla, takže stěhování pro dva a to jen tak tak..Nicméně beru i vážně připomínky Štěpána, má s tím lepením asi zkušenosti. Jenže zase hnedka vypouštět a zahodit kytky se mi moc nechce, zkusím to zpočátku sledovat a měřit, jeslti se to zhoršuje. Akorát mě štve, že nevím, co mi to dělá u stěny.... Prostě na klidu to moc nepřidá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:01 Muž matrix069 [79]
to je to o čom som písal. Môj názor je taký že je to normálne. inak,koľko litrov má akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:56 vodník – silikon
ahoj,mám akva s černým silikonem,při rozsvícení jsem zjistil že ten silikon prosvítá,je si malá vrstva ve spoji,je to na reklamaci?dík za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:45 Muž matrix069 [79] – Re: rolandmynar
X-) To by mazaujímalo,prečo mi to napísalo dva krát. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:45 Muž matrix069 [79] – Re: rolandmynar
Vždy záleží od typu spoja! Nechceš mi snáď tvrdiť že 4mm-12mm sklo potrebuje vždy 1mm silikonu. Veď si zmeraj tvoje 96 l akva a 264 l akva. Stavím sa že na 96 nenameráš vrstvu silikonu ani 0.5mm a u 264 l ak predpokladám hrúbku skla 10mm tak silikoni max. 1mm. Ale nebudem sa tu hádať,neexistuje na to tabulka a prax tu ťažko budeme dokazovať. Tak pekný večer. :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:45 Usine – Re: Berni
Nevím jestli koukám dobře ale připadá mě že to je vždy mimo spoj a zřejmě jen škrábanec, už podle té bílé barvy . Prasklinu v černém silikonu by nebylo vidět. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8934x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126-silikon?od=601