Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:44 JosefVavra Re: jamajcan
Aa kde jsi vzal informace že to nevadí?A co fungicid který tyto silikony obsahují?

ok pokud je problém dát o 20kč víc za akvarijní jednosložkoví silikon pak ať si každý patlá do akvárií co chce ...
Bože můj proč se vlastně pak vyrábí akvarijní silikon ???? Hlavně nepište kvůli pevnosti!

Josef Vávra
Výrobce akvárií a terárií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:39 jamajcan Re: demoatlet
Nevadilo.Takto už jsem vyspravil několik akvárií a dodnes s tím nemám jediný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:24 Muž demoatlet [14] - Labyrintky
Dobrý den, mám starší venkovní nádrž která ovšem už na nekolika mistech teče, tak bych se chtel zeptat zda je mozne ho z vnitrnich stran prolepit obycejnym interierovym silikonem nebo musi byt specialni na lepeni akvarii? vadilo by na tom rybam neco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 14:36 carpman Re: Miro.M
Miro.M napsal: Nemusíš nič vyhadzovať.Rozlepenie akvária nehrozí.V prípade,že Ti riasy prerastú cez lepidlo,začne len kvapkať.Vtedy stačí akvárko vyčistiť,rohy akvária vytrieť silikónom a je znova schopné prevádzky.Vytretie rohov lepidlom môžeš urobiť všírke asi 5mm od rohu aj na novom akváriu.Keď riasa prerastie tých 5mm,stačí lepidlo z rohu vyrezať žiletkou a znovu vytrieť rohy lepidlom.Tak Ti akvárium nezačne tiecť.Ja to mám tiež tak urobené,aby som nemusel znovu rozrezávať a lepiť celé akvárium.
Miro, co znemana, ak riasy prerastu??
Mne pri rohu akvaria sa robia kvapky a vidno to na molitanie, ako potom sa nahromazdia a je tam voda pri hrane. Co mam robit? potriet rohy lepidlom?? A ked ano, tak akym??? DIK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:36 jamajcan Re: dimmur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:24 R Muž Silent [5949] Re: dimmur
Po vulkanizaci silikonu nebude absolutně žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:17 Muž dimmur [283] Re: Haimdol
ok diky za radu, slo mi hlavne o to, ze bude na pasku/silikonu kondenzovat voda a ta kapat zpet do akva, tak bych nerad nejaky problem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:14 R Muž Silent [5949] Re: dimmur
Nemusí být akvaristický. Jen bych na hliníkovou lištu použil neutrální silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:11 Muž dimmur [283] – jaky silikon
Chystam se pridat do akva metr led pasku, je uveden jako vodotesny, ale radeji bych ho na hlinikove liste jeste objel silikonem, musi byt nutne ten silikon akvaristicky? nemam kryci sklo! diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 01:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: rriki
No, super. Další poučení pro příště... Expirace 18 měsíců.... kupoval jsem to v květnu, to už měl za sebou 13 měsíců od výroby... takže už to mám vlastně po expiraci ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 00:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: malyLibor
Nijak,přes expiraci ani náhodou a zalepená špička a chlad postačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 23:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Haimdol
Děkuji. Já ho už zhruba půl roku používám. Jakmile se mi podaří vytlačit ten ztvrdlý ve špičce, tak je zatím OK. Ale zajímalo mne, jak si prodloužit jeho životnost - teď sice vyrábím CO2 soupravy a opravuju akvárka, ale to toho zas tolik nespotřebuji a je mi líto to vyhodit, tak právě přemýšlím, jak ho nejlépe uskladnit. Asi nejlepší tedy bude dát ho do igelitového sáčku spolu s několika pytliky toho vysoušeče... nebo hrstkou rýže, která má stejný účinek, a uskladnit v ledničce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 22:57 R Muž Silent [5949] Re: malyLibor
Ideální je uchovávat v chladu a suchu, ale nesmí zmrznout. A nejlepší je, pokud je načatý, nechat balení i se špičkou kde určité množství silikonu zvulkanizuje, ale v kartuši zůstane stále použitelný. Je ovšem jasné, že ne nějak dlouho. Určitě bych načatý silikon spotřeboval co nejdříve. Bez problémů by měl být použitelný i po cca půl roce, někdy i déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Haimdol
Využuju, že tu mám odborníka a zeptám se - mám silikonu celou patronu do pistole. Jak ho mám uchovat, aby co nejdéle vydržel? Když ho dám do ledničky, vydrží déle? V ledničce je chladněji, ale asi víc vlhko. Nebo je lepší třeba na chodbu, kde je sice tepleji než v ledničce, ale víc sucho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2012 22:41 R Muž Silent [5949] Re: malyLibor
Naprostá většina akvaristických silikonů vulkanizuje cca 2mm za 24 hodin při teplotě 20°C a relativní vlhkosti 65%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tajfun1
Vlhko u mne bude asi problém... Největší vlhkost mám asi tady v pokoji, protože v tuto chvíli tu mám 2 akvárka a 4 krevetárka + ten kýbl s nemocným čichavcem, ale i tak tu mám při 23°C vlhkost 55%. Ale větší vlhkost prostě nemám. Ale děkuji za info, člověk se pořád něco učí :-) Když jsem si akvárka lepil, tak jsem je nechával 3 dny, dokud byl silikon cítit. Ale to jsem na ně tak nespěchal jeko teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Haimdol
OK. V tom případě nechám čichavce v kýblu do zítřka. Ono mu tam nic nechybí, má tam topítko, dal jsem krycí sklo, aby se nenachladil, jen nevidím, jak vypadají ty jeho rány na boku... tak mu dám lék ještě tam a přeliju ho i s vodou až zítra a uvidím. Zatím se chová klidně, plave, žere... tak snad bude vše OK a uzdraví se...
Moc děkuji za rychlou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 22:30 Muž tajfun1 [222] Re: malyLibor
ideálně to dej někam, kde je vlhko, silikon vulkanizuje i vzdušnou vlhkostí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 22:25 R Muž Silent [5949] Re: malyLibor
Nechal bych silikon pořádně zvulkanizovat. Záleží na síle toho přelepu, ale pod 24 hodin bych nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:19 Muž malyLibor [5371] - Asie
Potřeboval jsem rychle malé akvárko. Měl jsem jedno patnáctilitrové, o kterém sestra tvrdila, že teče ve spoji. Spoje jsem tedy všechny "přetáhl" akvarijním průhledným silikonem. Můžu se zeptat, za jak dlouho po použití mohu to akva napustit? Po 6ti hodinách je silikon zatuhlý, ale pořád smrdí. Je bezpečné tam už dát vodu s rybkou?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 21:19 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Ja mám odstraňovač od Soudalu a že by to nejako extra pomohlo povedať nemôžem. Okrem iného som po pár ťahoch zničil plastovú stierku ktorá bola k tomu pribalená. Vlastne jediná 'výhoda' čo v tom vidím je citrónová aróma. Tej som sa nemohol nabažiť :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 14:19 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Ja to mam lepene transparentom - ten este aj horsie vidno na skle.Aj preto si to chcem trochu ulahcit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 14:04 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Rozumím, naposledy jsem takto rozebíral 650 litrový akvárium. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 13:49 Muž kortezhugo [983] Re: romant
No tak ak to budu mat? -tak to kupim.No je to pakaren skrabat to :) ono sa to nezda ale na dlzku je to 9.6 metra skrabania X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2012 13:42 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Pokud jsi to doposud dělal bez odstraňovače, tak bych ho protentokrát vyzkoušel, ať máš ucelený a osobní názor. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 13:36 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Tak kupit? ci nie? :)
Teda ak by si prelepoval akva - kupis to znova?
Ide o rozobratie a prelepenie celeho akva - 200L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 13:35 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
Ten odstraňovač funguje, ale stejně musíš před aplikací odstranit nožem co největší množství silikonu a až potom nanést odstraňovač. Většinou se nechá cca 15 minut působit a pak se stěrkou setře. Nakonec se suchým hadříkem odstraní zbytky a je to. Pro výměnu jednoho skla mi to přijde zbytečné. Ovšem to je jen můj názor ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 13:31 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Mě to nikdy nefungovalo 100%, takže k použití té žiletky bylo třeba vždy přistoupit, ale třeba jsem jenom nešikovnej. :) Velmi dobrou zkušenost jsem udělal z odstraňovačem silikonu od firmy Den braven. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 13:27 Muž kortezhugo [983] Re: Haimdol
Mne je toto jasne...a toto uz mam par krat za sebou.Preto chcem vediet ci ma cenu kupovat tu chemiu?.
Ja si to predstavujem tak ze sa to nanesie na silikon necha trochu postat a potom sa to zotre handrou a zmyje.A tak ma zaujima ci to takto funguje alebo nie?
Ak nie? -tak je postup jasny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.04.2012 13:10 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
Já nikdy odstraňovač silikonu nepoužil. Silikon jsem vždy odstraňoval jen mechanicky (žiletka, odlamovací nůž) a před lepením jsem sklo odmastil technickým lihem. Trvá to sice déle, ale výsledek je téměř vždy jistý a bez použití chemie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 13:01 Muž kortezhugo [983]
Poradte niekto...oplati sa kupit ten odstranovac silikonu? -alebo su to vyhodene peniaze?
Potrebujem vymenit predne sklo a v podstate aj rozobrat cele akva pretoze chcem zmenit rozmer.Ziletkou to ide len to dlho trva.A ked som pozeral fora o odstranovacoch tak niekto pise ze to ide celkom dobre a niekto ze je to na ho..o a skoda penez.Tak poradte kupit? -ci nie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 09:11 Muž kortezhugo [983]
Toto je to...ta 310ml tuba postacuje na zlepenie 3och mozno 4roch 200L akvarok.Ale nie vzdy ma clovek na vyber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.02.2012 09:02 Muž Yirka [9126] Re: Vee
Fotka k příspěvku Na drobné správky je nejlepší si koupit malou tubičku viz. foto: Na fotce není akvarijní ale i ten je v tom samém balení k dostání.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 08:56 Muž fido16 [631] Re: Mrakoplash
NJ to je druhá věc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2012 08:48 R Muž Mrakoplash [1776] Re: fido16
Jenže po nějakým čase bude na vyhození :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 08:17 Muž fido16 [631] Re: Vee
Ta se neztratí silikon se vždy hodí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 21:55 Vee Re: fido16
Nojo, mám patronu do pistole... takovejhle mi nikdo nenabíd... bohužel. ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2012 18:06 Muž fido16 [631] Re: fido16
Fotka k příspěvku Abys mi věřila. hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:00 Muž fido16 [631] Re: Vee
Fotka k příspěvku U nás v akvaristice dokonce 59,- hop za 100g. Předpokládám že ty máš 300g patronu do pistole. Proto těch 169,-. A v jíné době nežiju normální cena.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:57 Vee Re: fido16
Tak akvarijní silikon jsem po dlouhé námaze (obejití několika akvaristik a OBI) sehnala... ale 60,- Kč? Asi žiješ v jiným století?? Dala jsem za to 169,- Kč. No nic, jdu na to. Snad se dílo podaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2012 10:05 R Muž romant [27987] Re: muťa
Já to většinou dělám mechanickou cestou a to žiletkou a potom použiju nějaký odmašťovač, třeba jar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 10:00 Muž muťa [554] - Rostliny – očištění
Nevíte někdo, čím nejlépe pustí již zachnutý AQ silikon (lepidlo) ze skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:03 Muž fido16 [631] Re: Vee
Neříkej mi že je ti zatěžko skočit do akvaristiky a koupit silikon za 60Kč ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 19:15 R Muž romant [27987] Re: Vee
No, když si přešteš návod, tak bych to nedělal, ten univerzální by neměl bejt na spárách trvale ponořených pod vodou, což ho jaksi z použití pro Tvůj účel vylučuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 19:12 Vee Re: romant
Vím o tomhle, ale mám k mání ten, který jsem uvedla... tak se ptám, jestli je možné ho taky použít? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 18:56 R Muž romant [27987] Re: Vee
Použil bych tento. www.wdprogips.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 18:52 Vee – Silikon a oprava spáry
Můžu použít tento silikon? www.wdprogips.net/…

A můžu jen přejet silikonem spáru, kde to teče (boční stěny), aniž bych rozložila celé akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:21 Muž kortezhugo [983] Re: HaDaS
no ktovie? -ja tam mam asi 0.5mm sparu
pre to som bol zvedavy -a vyskusal vlastnosti
teda ocakaval som vecsi rozdiel -a ono po vytvrdnuti je to k nerozoznaniu aj pruznostou aj pevnostou oproti akv.silikonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 13:02 HaDaS Re: kortezhugo
Otázkou je, zda-li není tento přípravek příliš pružný oproti běžně používaným akvarijním lepidlům? Další otázkou je jak se bude chovat v lepeném spoji (styk sklo x sklo), když je uváděna minimální tloušťka spáry 4 mm.
Přímo píší v TL : Okrem iného nie je vhodný pre použitie na akvária, PMMA, PE, PP, teflón a
živičné podklady a voskové podklady.
Takže asi to příliš odolné na akvária nebude, z dlouhodobého hlediska. A nebo že by to něco uvolňovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 11:59 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku Trochu ozivim toto vlakno...
Niekto tu chcel vediet ci sa da pouzit aj neutralny
Nelepil som sice akva ale len skusal pevnost na lepenom skle...
pouzil som www.stavebniny-eshop.sk/…
farbu sedu
Pevnost v tahu vyborna -tahom sa to skoro neda odtrhnut -musel som to lomit
Silikon po odtrhnuti ostal na oboch lepenych castiach
Tak ze podla mna to pouzitelne je...
pevnost -vyborna
pruznost -vyborna
v podstate je to nerozoznatelne od acetatoveho silikonu
otazna je pevnost po par rokoch -ale aj ta bude podla mna vyborna


 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126-silikon?od=101