Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 13:06 Muž filipsi [1295]
S nejvetsi pravdepodobnosti ne zasadity, ale kysely, jako skoro vsechny. I akvarijni. Neutralni je takovy, co pri schnuti nema kyselou reakci, v pouziti treba v elektronice atd. Po zaschnuti jsou oba dva neutralni a vicemene inertni.
Pokud na tom tvem cernem neni napsany nejaky pridavek treba fungicidu, nebal bych se ho pouzit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 11:37 Muž isamik [180]
Docela casto ho mivaji Horbachu HK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 11:21 Žena Danila [4489] - Sumci
Nevím, jaký jsi koupil, ale asi bych neriskovala. Ten akvarijní jsem koupila v drogerii - mají ho celkem běžně, ale ne v rossmanech a droxi - klasická drogerie.Neměl by to být problém.Jen ta barva - já jsem viděla jen průsvitnej a bílej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 11:18 Petr – Re: Danila
Danila: Dík. A kde se dá koupit, asi někde ve zverimexu?? V normálním obchodě asi těžko, že? Takže ten co jsem koupil asi raději nepoužít, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 11:12 Žena Danila [4489] - Sumci
Jmenuje se to přímo akvarijní silikon, ale v černé barvě se hůř shání.Ten stačí jen opláchnout vodou a je neškodný. mám ho v akváriu asi dvě tuby:-)
rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 11:05 Petr
případně poraďte jaký tmel, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 10:57 Petr – Silikonový tmel
Ahoj. Jaký silikonový tmel lze použít do akvária, aniž by negativně ovlivňoval chemismus vody. Chci si vytvořit plastické pozadí a tmel jsem si koupil černý, který ale není neutrální, jelikož černý neutrální se prý nevyrábí (akvárium mám ale samozřejmě slepené černým silikonem). Tak co si o tom myslíte? Můžu použít ten černý (pravděpodobně zásaditý)??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 13:15 Aleš
No tak já ho asi vyskouším jde o to že ten normální můžu mít zadarmo tak se ptám. S tím uvolňováním bordelu do vody mě to trošku zaskočilo v terárku bude vlhká rašelina tak doufám že to neudělá neplechu. ale podle toho co tu čtu tak by to vadit nemělo tak vyzkouším a ozvu se! Díky za vaše názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 20:53 Muž filipsi [1295]
Existuje i "obycejny" bez protiplisnovych prisad. Ale prijde mi to, ze je to jedno, cena rozdil 50kc /velka tuba (jestli tenhle "obycejny" nebo akvarijni). A kacirsky bych se na mensi prace nebal ani sanitarniho (vyzkouseno). Jak kdo chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 20:48 007
Na terárko bych v klidu obyč. silikon použil.Pro akvarium je nevhodný,protože obsahuje různé protiplísnové přísady,které se louhují do vody a tím ti pomalu ale jistě otráví ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 20:46 Muž Jammes [72] - Afrika
obyčejný silikon na terárko použít můžeš ale jinak souhlasím s Hanzem je lepší akvarijní pro nezávadnost na zvířata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 20:43 Muž hanz [27]
Na nekterych silikonech je napis "nepouzivat na lepeni akvaria" ci podobne. Pokud to tam neni, tak si myslim ze by nemusel byt problem...
Kazdopadne kdyz si koupis akvarijni,tak mas zarucenou nezavadnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 20:40 Aleš – Obyčejný sanitární silikon VS.silikon akvarijní
Tak by mě zajímalo jestli se dá na lepení akvária, v mém případě terária, použít obyčejný sanitární voděodolný silikon např. z obi OBI. Já to mám jako terárium na pavouky. vím že je to daleko od rybiček, ale chtěl bych vědět jestli je nějak toxickej a jestli Vy osobně máte nějaké zkušenosti s tímto silikonem. Děkuji! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 19:58 Muž hanz [27]
Hmm to je fer smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 19:56 Žena bucliik [99]
neznal, ale takovouhle sem chtěla slyšet, nejsem technickej typ, nerada bych něco někam domazala a pak zjistila že to bylo na nic....kdyžtak to svedu na vás, na chlapi :) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 19:52 Muž hanz [27]
Takze Bucliik odpoved znal,ale presto se ptal :-D smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 19:50 Žena bucliik [99]
děkuji, přesně tohle jsem chtěla slyšet X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 17:18 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Silikon můžeš domáznout úplně v pohodě. Když se mi nechce přelepovat akva tak do rohu přilepím ještě malý kousek skla. Mám jedno akvárko 30l které je rozbié na třech místech a vždy jen říznu kousek skla a přilepím. Ty praskliny jsou pochopitelně moje chyba, když někde zavadím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 10:25 Žena bucliik [99]
Je to lepené sklo na sklo. Děkuji moc, vyzkouším a pak se kdyžtak poptám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 08:24 Muž hanz [27]
To je ramove akva,nebo ciste lepene sklo na sklo? Podle toho co pises ze je vrozich vyhlodany silikon,tak osobne bych to typl na ramove...Pokud by bylo ale lepene ciste jen ze skla,tak si myslim ze by to nevadilo...No a pokud by bylo ramove,tak bych udelal test ;-) naplnil bych ho az po okraj a poznala bys jestli propousti ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 23:40 Žena bucliik [99]
původně to bylo akvárium pro rybičky, napuštěný až po okraj, teď bude cca 15-20 cm vody chybět, takže by to mělo vydržet, ale nevím jak moc bude ta pevnost v rozích. Není to vyhlodaný moc, ale místem ten silikon trochu chybí. Pro klid bych chtěla trochu silikonu přidat, ale nevím jestli to k něčemu bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 23:17 R Muž Mrakoplash [1776]
No ono jde taky o tloustku skla protoze jak uz tu je nekde psano pro krecky neni potreba silny sklo. Po napusteni by to mohlo splouchnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 23:10 Žena bucliik [99] – domazání silikonu
Ahoj, mám akvárko, ve kterým bydlí křeček, chci ho předělat na želvárko, ale malinko okousal silikon v rozích, zatím je to čistě teoreticky, ale šel by ten silikon jen domáznout, nebo je to zbytečný a muselo by se přelepit? Zatím jsem ho nanepouštěla, ale jak říkám, čistě hypoteticky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2007 23:01 Muž matrix069 [79]
No kúpil som Akváriový transparentný(chcel som čierny ale nemali a mne sa až tak moc zháňať ani nechcelo). Inak u nás stojí 172 sk. Je tá cena v norme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 22:00 Muž filipsi [1295] – stepan
Myslim, ze je. Bezne dostupny by mel byt sanitarni neutralni silikon (to neutralni se tyka vlastnosti po vytvrzeni), a neutralni silikon, kde jediny rozdil je v absenci tech chemickych prisad. Ten by mel byt dokonce jeste levnejsi, pouziva se treba pro stavebni prace, tesneni oken ..... Oboje samozrejme v ruznych barvach, pro nas asi nejvhodnejsi bezbarvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 21:43 Muž matrix069 [79]
Hmmm,to máš asi pravdu,zajtra pobehám obchody a uvidím. ZAtiaľ dík všetkým. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 21:41 Štěpán
žádný jiný obyčejný než sanitární není (asi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 21:39 Muž matrix069 [79]
Takže v podstate silikon po vytvrdnutí,by nemal byť vo vode škodlivý. Takže teoreticky na lepenie pozadia netreba kupovať akvaristický silikon(u nas je to trošku problém) ale postači aj nejaký obyčajný(okrem sanitárneho).Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 21:03 Muž filipsi [1295]
Silikon se sebou po vytvrdnuti uz nic delat nepotrebuje, je neutralni a nic spatneho nedela. Sanitarni ma trosku problem v tom, ze obsahuje fungicidni (+ treba i jinou chemii, je to na stitku napsane) pripravky, ktere v koupelne zabranuji rustu plisni a hub. Ty se uvolnuji postupne.
Specialni silikon pro elektroniku je z toho duvodu, ze normalni muze soucastky a spoje poskodit v prubehu vytvrzovani (kyselost), pak uz by jim to taky bylo jedno.
Nicmene ja se sanitarnim pozadi nalepil, a nijak se to zhoubne neprojevuje. Nedoporucuju to, spechal jsem, pouze sdeluji zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 19:42 Štěpán
Akvaristický silikon je taky kyselý. Nechápu potřebu neutralizace, protože po vytvrdnutí už je všechna kyselina vyprchalá.

Neutrální silikon existuje - používá se třeba v elektrotechnice. Je to speciální zboží - v normálním obchodě jsem na něj ještě nenarazil...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 18:21 Muž isamik [180]
Klasicky silikon je sanitarni nebo neutralni, co jsem tak pochytil je mezi nimi docela rozdil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 18:17 Muž matrix069 [79]
Dík za typ.ale na slovensku Hornbach nieje a OBI-tiež nikde na blízku,jedine Baumax. hmm Nemám problém kúpiť akva silikón,iba sa pýtam na na neutralizáciu klasického(sanitárny,obyčajný)-či sa to dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 18:07 Muž isamik [180]
A neni tedy lepsi pouzit silikon akvaristicky? V tube do vytlacovaci pistole tak o 20 kc drazsi. Zkuste se poohlednout v bau..., hornbachu, obi atd. :-). Ted jsem schanel cerny akvaristicky a uspel sem v hornbachu (pravda byl drazsi cca o 40kc).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 14:22 Muž matrix069 [79] – Neutralizácia silikonu.
Je možné klasický silikón(sanitárny,obyčajný....) použiť na lepenie pozadia(bridlice). Viem že obsahuje nežiaduce látky. Ale je možné ho nejako neutralizovat,tak ako Epoxy-octom,alebo nejako inak. U nás stojí orig. akv. silikon myslim si až moc. Za odpovede vopred ďakujem. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2007 10:11 Muž Roman [100] - Cichlidy
tak černé či průhledné je jedno.Ty řasy a léčiva jdou i do černého, akorát to v něm nevidíme.A pokud chceš dát na dno záplatu v podobě další tabulky skla, tak to průhledné stačí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 10:37 Vitekm – lepidlo
Akvaristický lepidlo je asi nejlepší černý. Prý vydrží nejvíc a neprorůstaj do něj řasy. Jinak musím dát zapravdu předchozím. Na lepení akvária je lepidlo na akvárka. Tmel je tmelení. A prasklé akvárko se dle zkušeností tmelit nedá. No, vlastně dá. Tak na pár dní a pak znovu tmelíš, dokud to člověka neomrzí a nezačne lepit... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2007 20:58 Muž wayn [79]
Průhledný silikon není na prd, já mám s ním slepené akvárium asi 20 let, žádný problém (s řasou ani ničím jiným). Bílý nepůsobí příliš esteticky, černý vypadá lépe, nejméně rušivý je ale průhledný. To je ale samozřejmě věc názoru. Jiný rozdíl kromě vzhledu pokud vím mezi nimi není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:55 Muž Jammes [72] - Afrika
použij silikon na akvárka - máš jistotu že se nic nedostane do vody (už se to tady taky řešilo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 19:08 Štěpán
Chceš silikonový LEPIDLO, NE TMEL !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 19:07 Petr
Pokud je tam věta v tom smyslu, že se dá použít na lepení akvárií, tak ho klidně použij. Jinak se dá sehnat přímo silikonové lepidlo na lepení akvárií. Já ho kupuju v železářství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 18:45 Dodin
jo ale kde ho mam koupit?a tam pisou ze je na akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 17:17 Petr
Průhledný silikon je docela na prd. Raději si sežeň černý nebo bílý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 16:18 Muž Roman [100] - Cichlidy
každá akvaristika má zelenou tubu průhledného silikonu.procházka nikoho nezabije. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 15:05 Štěpán
Těsnit možná. Ale lepení je něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 15:04 Dodin – Sanitarni silikon!!
ahojte.vcera mi prasklo dno akvarka...(200 l)rozhodl sem se ze si ho opravim.Muj zname je sklar tak sem mu dal miry a tloustku skla a rekl mu at mi ho nereze.Ale rekl ze slepit si ho musim sam...:( to nejak skutim ale chchi se zeptat.Muzu pouzit sanitarni silikon?je tam napsano ze se nim muze tesnit akvarka...ale nevim no radeji si necham poradit.diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 15:59 Muž []
tome tome, co se divis, nechal jsi ten silikon zatvrdnout? tuhne 1-2dny driv bych tam vodu nelil, pokud ne, je to jen a jen tvoje chyba, a kdyz to nezatvrdlo, tak je jasne ze to muselo vyplavat, mi bridlice drzi perfektne a nic se nakelilo z silikonu nikdy.... chce to nekdy cist navod, a pozor nekupovat tmel, ale kupovat silikon, prodava se to v stejnych tubach, ale je to obrovsky rozdil ;) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 15:40 Muž j_j [18]
Tom-akvaristickej silikon po ztvrdnutí nic napáchat nemůže...měj se ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 13:48 Tom
Nedoporučuju moc experimentovat. Udělal jsem si pozadí z PU pěny a přilepil ho normálním silikonem. Za dva dny přijdu domů a koukám že akvarko je nějaký zakaleny. Hned mě nedošlo o co jde a napadlo mě jestli nějaký horlivec nenakrmil rybičky půlkou balení krmiva. Až při okamžité výměně vody my došlo že se něco rozpouští z pozadí – silikon na přilepení. No opakovaná výměna vody zabrala a rybky I náchylnější krevety přežily bez problémů. tak jsem si naštvaně říkal aspoň že to pozadí drží. Omyl asi za dny vyplavalo a vzalo sebou I osvětlovací kryt. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 22:09 Muž j_j [18]
Fotka k příspěvku jsem se svojí úpravou filtru Elite mini 5 spokojenej...jediná nevýhoda je,že kousky molitanu občas odstřihne rakhmm ...tak to dobře promysli a měj se,ahoj.A napiš jak si nakonec dopad... ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 22:01 Muž isamik [180]
Neboj, ja si o tu radu rekl!! Prijde mi ten obsah filtracni hmoty vazne mala, takze premeslim nad porizenim noveho filtru, ale tohle mi pripada docela idealni. A kdybych prece jen ( o cem silne pochybuju) te proklinal, tak silnej hlas nemam :-D!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [15] 16 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126-silikon?od=701