Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 18:56 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlachos
Bud´ bez obav pevnost slepu je v rozsahu -50 až 200°C.Nádrže uskladněné dnem vzhůru(cca 200-400 l),přežily bez újmy uskladnění venku přes celou zimu a fungují do dnes.Pokud by v tom byla voda a bylo to kvalitně slepené,tak spíš prasknou skla než povolí spoje.Mráz a slunce sklu nesvědčí,mohou potvrdit majitelé nádrží s výkladních skříní. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 18:36 RAP Re: vlachos
Ono záleží na výrobci silikonu.
Měl jsem akva slepené tuším cenusilem a přes zimu na balkóně bez problémů. Ovšem některé se po přemrznutí začnou drolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2014 17:21 vlachos – Silikonové spoje verzus mráz?
Chtěl bych možná přes zimu jedno akvárko dát do garáže , kde pravděpodobně bude mrznout - bude mít mráz vliv na pevnost a těsnost silikonových spojů akvária? Děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 16:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Deepinpeat
co nejcíce toho stáhni žiletkou , mě se osvědčily břity do olamovacího nožíku , jde to takžka dočista , pak ta drátěnka na dočištění palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 16:48 Deepinpeat Re: MonterMonty
no dám šanci tý drátěný houbičce, zkoušel jsem to oškrábat a ošmirglovat, což většinou jde , jen tenhle silikon je v takovém stavu, že se že maže i bez odstraňovače. To jsem ještě neviděl, jednu z těch nádrží jsem normálně rozebral rukama. Ale dostal jsem je a přelepit to není problém, jen tohle je prostě opruz no. Poškrábání mě celkem netrápí, žádné okrasné akvárium neplánuju, potřebuju mít kam dát ryby. Jestli to nepůjde tak zkusím ten odstraňovač a až se to rozblemcá tak to setřu a vezmu toluenem, případně zopakuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 15:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Deepinpeat
odstraňovač silikonu ti ten starej silikon rozblemcá , takže to budeš mít všude na skle stejně , jednoduhší je rozřezat žiletkou , žiletkou odstranit co nevíce to jde , pak zbytky vzít třeba drátkama 00 nebo normálně drsnou stranou houbičky na nádobí , poškrábání se bát nemusíš , pak jen řádně odmstit třeba toluenem a hurá slepit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 14:52 Deepinpeat – odstraňovač silikonu
ahoj máte někdo zkušenosti s nějakým odstraňovačem silikonu? Jak dobře to funguje a případně který je dobrý? Potřebuju přelepit nějaké staré nádrže a tam kde to šlo sem je obrátil na ruby, takže mechanicky neočistilné zbytky silikonu zůstaly venku, ale pár je jich je nařezaných tak, že musím ten silikon něčím sundat. Ty slepy jsou hodně za zenitem ale na pár místech to drží jako čert. U menších nádrží jsem to nikdy neřešil ale nerad bych případně řešil několik netěsnících 100-200 l nádrží najednou. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:13 Žena Atika [134] Re: MonterMonty
Dík za info. Tohle bylo jediný co tam měli a potřebuju jen na drobné věci. Jen si nejsem jistá použitím u těch krevetek, abych něco nepodělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.10.2014 23:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Atika
Použít se samozřejmě může , no za tu cenu můžete mít třeba od Soudalu akvaristické lepidlo v kartuši s obsahem 300ml , oproti těmto 80ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 23:16 Žena Atika [134] – Silikon Silexo
Zdravím, mohu použít na slepení dekorace do akvárka použít tohle lepidlo : macenauer.eu/… ? Jde mi hlavně o bezpečnost pro krevetky a malé rybky. Dík za případnou zkušenost
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 21:32 Karel Re: wexli
Tekafiks mě nikdy nezklamal, vždy to drželo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:39 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Heimdall
Nakonec se mi povedlo za velmi provizorních podmínek rozjet ještě ten původní filtr a ten silikon teda nechám schnout do zítra. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Heimdall
Já měl ty koncovky k čerpací hlavě dvě, jednu jsem nechával zaschnout 48 hodin, ale bohužel nevydržela a musel jsem použít druhou z filtru, takže původní filtr je v tahu. Tak co už. Díky za pomoc. Měnil jsem před chvilkou 1/2 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2014 18:59 R Muž Silent [5949] Re: MarekP
Ono upravovat filtr za provozu je vždy riziko pokud nemáš rezervní. Pokud máš vzduchovací motorek tak bych ho zapojil s kamínkem a udělal bych výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 18:57 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Heimdall
Dal jsem do akvária novou kostku biomolitanu, do které jsem vymačkal molitan z předchozího filtru. Obávám se, že pokud nechám akvárium 24 hodin bez filtru, bude zle. Jiné řešení není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2014 18:51 R Muž Silent [5949] Re: MarekP
Nech to cca 24 hodin vulkanizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 18:49 Muž MarekP [812] - Malawi
Ahoj,
slepil jsem dvě součástky s plastové hmoty k sobě průhledným silikonem. Jedná se o tyčku, co je v biomolitanu a koncovku k čerpací hlavě. Schne to už asi dvě hodiny, zatuhlý už to je, ale je to ještě cítit. Chci se zeptat, kdy to můžu dát bez obav do akvária, aby se nekontaminovala voda nebo tak něco. Nebo nemáte někdo fígl, jak alespoň trochu to schnutí urychlit? Měl jsem to slepený už dva dny, ale bohužel při manipulaci s filtrem v akváriu se mi to utrhlo, takže jsem to musel slepit znovu. Problém je v tom, že jinej filtr už nemám, takže to potřebuju zprovoznit co nejdřív. Vrstvička silikonu je malá, cca 2mm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:44 Libor123 Re: Vrubozubec
Prosím tě a kde chceš silikon koupit? Že je tak drahý. Já ho běžně koupím v barvách lakách za 100 - 110,-Kč. Jinak použij jen akvaristický silikon, jiný nepoužívej. To je naprosto jednoznačné. Ať se daří. Libor palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Mýdlo bych neriskoval , já to po 48 hodinách napustím na den vodou , pak omeju octem , pořádně propláchnu teplou vodou a hotovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:37 Muž DrChila [243]
Což ono to za den vytuhne.. Ale je problém s okyselováním vody. Né náhodou to smrdí jak ocet. Je to pak třeba nechat třeba 3 dny na vzduchu a umýt vodou a pak vodou s mýdlem. A opláchnout vodou. Pak teprve pozvolna napouštět
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:48 jamajcan Re: MonterMonty
Děkuju moc za rady.Nebudu divočit a dám tomu den,dva navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jamajcan
Záleží i na okolní teplotě , a na vzdušné vlhkosti , třeba potěrovky kolem 30l napouštím po dvou dnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:36 jamajcan Re: MonterMonty
Takže můžu to brát,jako směrodatné :) Dneska jsem trochu LEPIL :) ,tak uvidíme,jak to dopadne.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jamajcan
Všeobecně se uvádí cca 1mm tlouštka den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:26 jamajcan
Zdravím všechny.Chtěl bych se zeptat,jak dlouho potřebuje akva silikon Ceresit,aby bezpečně na lepeném akváriu vytuhl?Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:29 Žena Horry [0] Re: JosefVavra
No byla to ta slabá silikonová vrstva. Nakonec jsem to vyřešila tím, že jsem tam dala na zakázku dělané 3D pozadí - viz moje prezentace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 00:03 JosefVavra Re: Horry
ukaž mě fotku a pokud je to opravdu silikon pak ho seřízni žiletkou a mikrofilm sedři dolu drátěnkou na nádobí ( takovejma těma šponama co se dá z nich udělat koule ) a neboj se klidně přitlač sklo tím nepoškrábeš ;-)
ale to snad poznáš jestli to je silikon nebo něakej humus zaschlej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:30 Muž grunda [1781] - Cichlidy
nebo zkus tohle: www.denbraven.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 19:14 Muž RBeil [174] Re: Horry
Skuz aceton, jo to organické rozpouštědlo ale potom důkladně umýt !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 18:55 Žena Horry [0] – Zakládání nového akva - odstranění silikonu
Ahojky,

dostala jsem použité akvárko cca 180l, nicméně na zadní stěně jsou mapy po silikonu. Zkoušela jsem to odstranit dle návodů na netu (žiletka, sůl na houbičce, čištění lihem), ale bohužel se nedaří:(. Nemáte zkušenost, zda při napuštění vodou mapa bude vidět? Případně nebude tam mapa na skle uvolňovat něco škodlivého pro rybičky? :(. Poslední řešení je tam dát 3D tapetu, ale to jsem neplánovala, je to přece jen dražší..
Díky za rady, Horry
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 15:01 Muž Designer [5695] - CichlidyLepidlo
Obycejnym lepidlem na akvaria jsem prilepil konce zarivek k deklu, ani nemaji patice, je to pripajeno a pak zalito tim lepidlem k deklu. V nekterych mistech je ta vrstva docela silna, ale vytuhlo to v pohode a drzi a izoluje to taky pekne. Protoze to nesteka, myslim ze by slo si tim vytvorit neco jako tesnici krouzek okolo, na ktery to sedne. Prace s tim ale chce trosku sikovnosti, kdo s tim jeste nedelal, lepe nejprve na necem vyzkouset. Drahe to neni, koupil jsem si vetsi tubu, ale da se koupit i mala tubicka za par kacek:
www.akva-tera.cz/…
Ono se to hodi vzdycky, daji se tim treba i slepit kameny, nebo neco prilepit jako pozadi do akvaria atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 14:19 Muž RBeil [174] Re: jirka766
když zajdeš do nějakého obchodu se specializací na barvy, laky, lepidla tak by měli prodávat obyč jednosložkový silicon, je levnější než nějaké kombinované tmely a je 100% nezávadný, jenom smrdí po octu a když s tím lepíš doma tak ti pak smrdí celý byt a schne celkem rychle, záleží na vrstvě kolik tam toho dáš... Ta tuba ti vydrží několik let pokud ji dobře utěsníš, slepíš nebo utěsníš s tím téměř cokoliv. Je důležité aby ve složení bylo napsané JEDNOSLOŽKOVÝ jestli tam bude tmel, silicon nebo lepidlo je jedno hlavně aby byl jednosložkový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 00:31 JosefVavra Re: jirka766
ahoj, rybkám to nic neudělá ale zaschnout by to mělo mimo akvárium jinak to bude schnout 100 let a navíc by mohl odkapávat spolu s odparem spátky do akva
přeci jenom je to tmel a ne silikon nebo lepidlo ( je to brousitelný protože to je složením z něakého sajrajtu s přídavkem něčeho co to drží po hromadě a po narušení se to i může drolit) , tuším že se to používá i v koupelnách pokud není po ruce silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:03 jirka766 – Lze použít tento tmel do akvaria ?
Rád bych si utěsnil osvětlení v krytu akvaria a chci použít tento tmel co mám doma - Silikon-Akrylový tmel (www.mastersil.cz/…).
Potřebuju jenom kousek na utěsnění nějakých spár nad vodou, takže se mi nechce kupovat celou novou velkou tubu. Ale byl bych nerad kdybych tam tímto otrávil rybičky. Okolo osvětlení kondenzuje voda a občas kape do akvaria. Tmel by měl být na utěsnění vhodný, ale bude se to líbit rybičkám ?
Díky za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 20:13 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky
tak zatim jsem prelepil jen tu predni stranu co povolila, zbytek zda se drzi ale jak bude prilezitost tak prelepim i zadek.
dneska jsem to vzal octem a akva uz je napusteny a zase jedem :) krevety zdaj se ok... :)

jinak slepeny to bylo fakt mizerne, minimalni mezery, malo silikonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 20:04 JosefVavra Re: Yirka
já si myslím že to nebyl akvarijní silikon a nebo že to muselo být špatně slepené ale každopádně by jsem to udělal jak píšeš a slepil by jsem to celé znovu a nebo u tak malého akvária by jsem to vyspároval akvarijním silikonem ten to podrží dostatečně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 07:26 Muž Yirka [9118] Re: bali
Já bych uvažoval spíše takto:
Povolil jeden spoj, je dost pravděpodobné, že brzy povolí i nějaký další. Proto bych vypustil a přelepil nádrž celou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 20:00 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: smidakkuba
to ja taky ale todle je trochu jina situace :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 16:42 smidakkuba Re: bali
Já to vždycky dělal octem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 16:34 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – lepeni za provozu
cus, lepil nekdo akva za provozu? vcera mi rupnul spoj u predniho skla (45 litru) a nastesti vyteklo tak 10 litru ale dalsich 20 sem musel upustit aby se to nevylomilo.

k veci, akva jsem upustil co to slo, nechal kytky i substrat i krevetky! postavil nakoso, tak ze nejaka ta voda tam porad je, odriznul predni stenu, opatrne ocistil, znovu nalepil a ted cekam. (akva stoji porad nakoso!)
resim cim to zneutralizovat abych to mohl opet dopustit a krevety byly ok. cetl jsem tu ze slanou vodou, bude to stacit? nebo vezmu vaticku a octem prejedu spoj zevnitr... ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2013 11:09 jitkaS Re: demoatlet
Nereda bych vstupovala mezi dva odborníky a ani se s nimi nechci hádat. Ovšem jako laik a žena mám jednoduchou a ověřenou radu. V dorgerii či obi si stačí koupit silikon na sklo( normální velká tuba do pistole). Ty které sice nemají napsáno spec akvarijní , ale v malých písmenkách mají akva uvedeno. Mám jim spravované akva monument a žádná otrava už přes rok. Samozřejmě že se musí lepit na čistý a suchý sklo a po té radši nechat pořádně uschnout tak týden (pro sichl, kdyby tam nějaké škodlivé páry přece jenom byly.)Jo a lépe vypadá černý, neboť průhledný časem zmléční a usazuje se v něm více řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 21:33 jamajcan Re: Josef Vávra
Tak doufám,že alespoň Tvé rady si vezmou všichni k srdci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 21:25 JosefVavra Re: jamajcan
netuším proč by to měl být kšeft? Já nejsem výrobcem silikonů, ale logicky pokud udělám spáru ze silikonu který není pro akvária pak je to stejné jako kdyby jsem sním slepil celé akvárium
něco jiného by to bylo pokud by se akvárium opravovalo z venčí ale i pak hrozí prosak fungicidů do vody

trabant a elektromobil je také auto že?
Oba mají volant a 4 kola ale jen z jednoho jde smrad a olovo do okolí a stejné je to stím silikonem

prostě pokud se jedná o jaké koliv lepení v akváriu pak by se měl použít jen ten akvarijní ( ten jde samozřejmě koupit kde koliv v jakém koliv obchodu )

a právě že vnímám co píšeš a na to i odpovídám
to aby si tvoje rady nebral nikdo vážně k srdci a použil to co se použít má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 21:07 jamajcan Re: Josef Vávra
Vnímáš?Řeč byla o tom,jestli jde akva.vyspravit obyč.silikonem a já znovu odpovídám ano,jde,mám to několikkrááát odskoušeno!Chápu,že kšeft je kšeft,ale bohužel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 21:01 JosefVavra Re: jamajcan
to použití obyčejného interierového silikonu ( neutrál,sanitární )
pročti si složení a nejde o pevnost nebo odolnost
proč myslíš že akvarijní silikon se dělá extra když je téměř totožný s tím sanitárním?Víš co to je fungicid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:56 jamajcan Re: Josef Vávra
Objasni mi,co byla blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:54 JosefVavra Re: jamajcan
neraď lidem blbosti to je vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:42 jamajcan Re: Josef Vávra
Poslouchej odborníku,já odpovídám na dotaz člověka,ktarý se na něco ptal a mi je srdečně jedno,že si tady z toho děláš reklamní portál.Lep si akvária z čeho chceš a jsi mi taky lhostejný. spim Jestli máš potřebu probírat výrobu silikonů,to Ti neberu.A znalej silikonů jako Ty ,určitě nejsem. smich Do OBI,ani Hornbachu nechodím,tak to mě budeš muset o nákupu tam asi poučit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:22 JosefVavra Re: jamajcan
To je mě uplně jedno co v jakém akvárium třeš ale prostě silikon akvarijní se nedělá pro legraci a pokud ano pak by ho měl každý výrobce silikonů přestat vyrábět a rozdíl v ceně je opravdu minimální
nesmíš ho kupovat v OBI nebo Hornbachu ale přímo v prodejnách lepidel a ceny jsou +- 120kč

prosimtě a když seš přez ty lepidla tak znalej tak jakej je rozdíl mezi sanitárním a akvarijním silikonem ? Oba jsou kyselé a oba se dělají ve stejných barvách a oba mají takřka stejné vlastnosti
tak který by jsem si měl zvolit pro opravu nebo výrobu akvária cenově jsou od sebe jen pár kaček smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:51 jamajcan Re: Josef Vávra
Vzal jsem to z toho,že mám takových akv.doma několik a konkrétně v jednom teď třu pancéřníčky.Nejsem teoretik ;-)
A nesnaž se tady někomu podsouvat,že je pro něj problém připlatit 20Kč ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126-silikon?od=51