Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:02 Asak
Zdravim,
cim dostat silikon ze skla? vyhodil jsem pozadi a uz chci jen cernou tapetu a ted potrebuju z te zadni steny oddelat zbytku silikonu, kterym bylo pozadi prilepeno

Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 09:09 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: ustavprochore
Už som nad tým premýšľala, že by nebolo od veci kúpiť si nové akvárium, alebo toto aspoň dať rozobrať a prelepiť tie hrany, prípadne ich dať zbrúsiť. Možno keď príde zase nejaké premiestňovanie, tak ho zruším, a bude iné. Ale zatiaľ musí stačiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 19:36 Žena ustavprochore [567] – Re: geminika
A to můžete v klidu spát? Já bych teda asi měla problém a místo vymýšlení jak nalepit tapetu bych hodně uvažovala nad koupí nového - solidně lepeného - akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 15:00 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja len na vysvetlenie, nie som Rambo, aby som aj s pomocou niekoho dokázala dvihnúť 90 l + neviem koľko kg štrku.Jasné, že sa s ním hýbalo, keď bolo celkom prázdne, čiže bez vody aj štrku. Pravdou je, že má nešťastný tvar, lebo je to trojuholník a neviem aký blázon ho lepil tak, že nezrezal hrany skiel, aby priliehali celou plochou k sebe. Aby ste tomu rozumeli, hrany sú zlepené tak, ako sú, čiže nepriliehajú naplocho k sebe, ale iba hranou jednej časti skla k hrane druhého skla. Ako to drží, sama neviem. Ale lepil ho vraj sklenár. Bolo prenášané z izby do izby, tak muselo byť prázdne a nanovo založené. Ak si dobre pamätám, tak akvarko už má takých 17 rokov.
No a s tým lepením pozadia mi tiež napadlo, že ho viac vypustím a odsuniem aj s podstavcom od steny, len pri tej predstave sa desím toho, ak to nevyjde a rozletí sa. To ma asi doma prihlušia a skončím ja, aj rybky. sad
Ale v každom prípade ďakujem za rady. Ešte to musím premyslieť a niekoho zohnať, kto mi s tým posunom pomôže. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 04:44 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: geminika
este ma napadlo pokial mas pevnu podlozku pod akva tak to vies sparvit tak ze z akvaria odpustis vodu a potom ho mierne odsunies ak je to pravdaze mozne.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 04:42 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: remusator
no chapem ale v pripade ze to bolo lepene dobre a kvalitne tak sa nemoze nic stat mozno ak je akvarium hodne stare... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:52 remusator
Ja som to tecenie pochopil tak, ze ked pohla napustenym akvarkom tak zacalo tiect.
To by mi aj dava zmysel, akvarko sa jednoducho "rozislo" ked ho chytila za rohy a otacala, lebo tiaz vody atd...
Neviem ci ma chapes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 19:08 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: geminika
no 5cm je fakt malo niesom si isty preco ale ked vam tecie pri pohybe akvarium, tak ratajte s tym ze uz asi dlho nevydrzi.....no ako na to je to asi dost maly priestor ale vsetko sa da akurat to mozno bude trvat trosku dlhsie zhora lepit to by nebolo asi dobre ja by som navrhoval zo spodnej casti aby sa dala postupne odlepovat asi budete potrebovat pomoc na to aby ste spodnu cast nalepili fakt rovno na to si treba dat zalezat, lebo od toho sa bude dovijat cela cinnost.... pred tym ako to zacnete treba rozmery akvaria a asi o 1cm vacsie potom orezat s orezavacom ako som uz spominal ak by ste chceli aby tapeta nieco precinievala tak v tom pripade by sa to dalo aj presne no zalezi na na Vas....pritlacanie tej tapety by som zveril rukam ale ak to nepojde tak potom ak mate tak akvarijnou skrabkou s jemnym nastavcom.... dajte si zalezat na odmasteni a odstraneni hrubych necistot... tak nech sa dari X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 11:40 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: dikard
Čítam Váš príspevok o nalepovaní samolepiaceho pozadia. Ja sa tiež chystám vymeniť pozadie, ale neviem ako to urobiť, aby som nemusela hýbať s akváriom v plnej prevádzke. Vždy keď som s ním hýbala, tak začalo niekde tiecť. Okolo neho je však málo miesta ( max 5cm) na to, aby tam človek strčil ruku a nalepoval tapetu. Už som premýšľala nad tým, že tapetu začať lepiť zhora smerom dolu a niečim tenkým ju pritláčať na sklo. Len mám obavy, že to nebude pekne nalepené, ako s rukami. Viete mi poradiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 10:48 Muž grego [1] – Re: remusator
Ahoj, ja som lepil nie len o boky ale aj spodok aj vrch paskou po celej dlžke tapetu som zastrihol trochu na vrchu aj na spodku (dole máš štrk a hore kryt ), tak sa zniži na minimum možnosť že sa tam dostne vlhkosť aj vzduch, sklo akvarka ale musi byť suche a čiste a tapeta našponovaná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 10:33 remusator
Prepáč, myslel som akvaristickú tapetu, kde ej z oboch strán obrázok a nedisponuje lepiacou stranou. Také tie že to neni ani papier, ani plast. Také navoskované plagáty akoby. Kukni moje akvárko a pochopíš hneď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 04:53 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
no jednoduche riesenie pokial budete lepit tu tapetu na akvarium ktore je prazdne mate o problem menej, ale aj tak sa to da zvladnut: treba si namerat rozmer a poriadne umyt zadnu stenu akva pokial ju dobre noedmastite a nevysusite tak sa vam vyduje no netreba na to ziadne specialne lepidielka len trosicku mokru hubku na riad a postupne treba davat prec spodny diel a vtlacat tapetu na stenu netreba sa ponahlad.... pokial akva je uz plne treba opatrne aby ste moc nestresovali rybky...... pripadne nerovnosti na skle treba odstranit ziletkou a pokial vam niekde zvysi tapeta tak klasickym orezavacom ju odstranite odporucam uplne novym platkom do orezavaca bez tela treba si dat pozor aby ste sa neporezali ale ide to tak lehsie... tak nech sa dari X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 00:41 remusator – Ako lepit pozadie ?? {Nahrada JBL Fixol}
Prajem príjemný neskorý večer. Respektíve už dobré ránko :-)
Chcel by som sa spýtať, ako lepíte tapetu resp. pozadie na zadnú stenu akvárka.
Asi najlepšie je to pomocou JBL Fixol, avšak ten stojí 6 Eur, čo je v poriadku ale ešte nahadzovať poštovné, kvôli tomu že v žiadnom kamennom obchode v Bratislave to neviem zohnať...
Vela ludí mi radí klasicky len páskou o boky akvárka. Tu je však problém. Medzi tapetu a sklo sa dostane buďto vzduch alebo vlhkosť a tapeta sa "oduje" čiže oddiali od skla, čím vznikajú nepekné odrazy a je vidno, že to je len tapeta.
Neexistuje nejaká iná metóda na nalepenie tapety na zadné sklo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:32 Libor123 – Re: Vrubozubec
Ahojky.
Já jsem použil akvaristický silikon a jedna tuba stála okolo 100,-Kč. Už nevím přesně. Dávat za tubu 190 to je teda síla. To se mrkni na netu a určitě najdeš levnější. Určitě bych použir akvaristický nic jiného. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:54 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: pitger
i tady jsem to škrábal, sice se to na h...o dělá ale jde to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:44 Muž pitger [1] – Re: Jammes
seškábané žiletkou to samozřejmě mám, jde mi spíš o ty řezané stěny (tloušťka skla), kde to žiletkou nejde. Brousit to nechci, sklo pak ztrácí pevnost při styku se silikonem. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:25 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: pitger
pořádně seškrábat žiletkou, existuje i odstraňovač silikonu ale s tím nemám zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:19 Muž pitger [1]
Ahoj. Potřeboval bych jednu radu, nebo i víc. :-) Lepil jsem si vnější filtr, ale teče a dost a než experimentovat, tak jsem to zase rozřezal opatrně žiletkou. Jenže mám problém dostat ten silikon z toho skla dolů.(www.akvarista.cz/… někdo, jak, nebo čím se to nejlépe sundává? Nemyslím si, že by tam měla být již nějaká třeba i minivrstvička toho silikonu.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 00:13 roberto – Re: karelpavel
díky moc :-) brou noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 00:02 Muž karelpavel [18] – Re: roberto
Tak osobní zkušenost s tím nemám, ale když se podíváš na tyto diskuze tak tam podle mě najdeš dost :
rybicky.net/forum/13907…
rybicky.net/forum/4778…
rybicky.net/forum/1460…
rybicky.net/forum/11354…
rybicky.net/forum/9493…

atd..... ;-) ahoj Brou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 23:56 roberto
karelpavel napsal: ÁÁÁno ;-) <a href="http://www.mo-na-ko.net/clanky3/123_Epoxyd/clanek.htm" target="_blank" rel="nofollow">http://www.mo-na-ko.net/clanky3/123_Epoxyd/clanek.htm</a>

díky, máš s tím osobní zkušenosti při použití v AQ? zajímalo by mě, jak je to s tím zvyšováním ph vody. a mám nanášet ve více vrstvách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 23:48 Muž karelpavel [18] – Re: roberto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 23:35 roberto
karelpavel napsal: epoxy 1200 - asi lepší volba ;-)
to je to prys. lepidlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 23:34 roberto
Libor123 napsal: Ahojky.
A co takle zkusit ne silikon ale nějaké pryskyřicové lepidlo. Teď mě vypadl název z hlavy. Delší doba zpracovatelnosti ale taky delší doba tuhnutí. Hodně zdaru. Libor ;-) ;-)

aha, no ja jsem slyšel, že pryskyřicové lepidlo zvyšuje potom ph vody, je to pravda??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:27 Muž karelpavel [18] – Re: Libor123
epoxy 1200 - asi lepší volba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:25 Libor123 – Re: roberto
Ahojky.
A co takle zkusit ne silikon ale nějaké pryskyřicové lepidlo. Teď mě vypadl název z hlavy. Delší doba zpracovatelnosti ale taky delší doba tuhnutí. Hodně zdaru. Libor ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:03 Muž karelpavel [18] – Re: roberto
Jestli chceš aby ten písek dobře v silikonu držel, tak opravdu rychle. Silikon nejdřív zasychá z povrchu ! palec A čím menší teplota - tím pomaleji zasychá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:24 Muž cc355 [1]
jooo takhle, já myslel, že chce něco lepit. Pokud je to myšleno na pozadí, tak nezbývá než souhlasit..:-) hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:18 roberto
jethro napsal: ale Roberto chce ten piesok asi sypať na silikon,preto sa pyta ako rychlo mu to bude schnuť..ci?myslim,že času vela nebude mať..
jj, přesně tak, vyrábím pozadí
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:15 roberto
karelpavel napsal: Tak tak , času bude mít dost málo, při teplotách 20st silikon v tenké vrstvě zatuhne do hodiny zcela.
Tzn. pokud nanášet písek - tak do 15 minut max ! ;-)

Jenom 15 minut?:-O to si budu muset fest pospíšit s tím sypáním písku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 17:43 Muž karelpavel [18] – Re: roberto
Tak tak , času bude mít dost málo, při teplotách 20st silikon v tenké vrstvě zatuhne do hodiny zcela.
Tzn. pokud nanášet písek - tak do 15 minut max ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 16:53 jethro – Re: cc355
ale Roberto chce ten piesok asi sypať na silikon,preto sa pyta ako rychlo mu to bude schnuť..ci?myslim,že času vela nebude mať..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 15:30 Muž cc355 [1]
ahoj, záleží na silikonu, ale pokud s ním budeš pracovat doma, tak vydrží i několik hodin. Nejdřív se udělá takový potah, ale pod ním je silk pořát prakticky kašovitý. Moc záleží na vlhkosti vzduchu. Když jsem lepil něco na střeše v létě, tak za 2 hodiny to bylo prakticky vytuhlé (plech na slunci je horký). A smrdělo to jak kdybych to polil octem. Ale doma můžeš pracovat pomalu, nemusíš se bát. V každém případě bych to nechal minimálně, ale opravdu minimálně tak těch 12 hodin, pokud se jedná např. o vylepení spár akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 13:58 roberto – Doba schnutí silikonu
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jak dlouho po nanesení zůstává silikon lepkavý? Abych věděl jak moc mám spěchat, při nanášení písku na pozadí. díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 16:04 MatroneK – Silikon
Já jsem ještě se silikonem nedělal ( tmely atd to jo) a že bych byl šikovnej, to se říct nedá, ani bych neměl ryby kam dát sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:03 MrJan – Re: MatroneK
Podle velikosti akva se da koupit mensi tuba anebo normalni kartuse a vejdes se s cenou do 200 Kc. Samozrejmne cerny akvaristicky. Ocistit lihem a pretahnout housenkou silikonu. Potom zahladit prstem namocenym v jarove vode, popripade se da koupit sterka (origo na silikon) cca 50 Kc. Vyzkoset treba jako prvni spodni zadni hranu at se to clovek nauci co a jak. Prebytecny silikon okamzite odstranovat hadrem, je jich potreba celkem dost tak s tim pocitat. Pokud se toho nebojis urcite to zvladnes. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:44 MatroneK
čichavec napsal: to ješpatný může to prorůst skrz a zničit akvárium jedině mě napadá to skusit očistit a přelepit černym silikonem ten je lepší neprorůstá nim řasa :-) Díky za odpověď , očisti to nejde, mezera je velká tak pro žiletku, s tou bych tam vjel a rozřezal to skrz tone , nechat si akva přelepit se asi nevyplatí ? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:52 Muž čichavec [0] - Živorodky
to ješpatný může to prorůst skrz a zničit akvárium jedině mě napadá to skusit očistit a přelepit černym silikonem ten je lepší neprorůstá nim řasa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:41 MatroneK – Silikon
Dobrý den, mám problém s mým akvarijním dědečkem - má 20 let, ale do bílého silikonu začíná vrůstat zelená řasa, jde ji nějak odstranit? Děje se to především v oblasti dna a kousek (do 2-3cm) nad hladinou. Je to asi tak 3mm do hloubky silikonu.. Nějaké rady, Děkuji :-O EDIT: Objem 112l, Tloušťka skla 8mm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 20:13 S Muž invalida [3881] – dotaz
čau lidi starší akva supr stav neteče ale asi chvíli stálo..chci přetáhnout vnitřek...lepidlo vim postup taky ale jak to očistit? Zkušenosti sem...Dík jo a jak do hloubky nebo jen odrbat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 11:45 Muž janmacu [18]
já neříkam,že silikon neudrží,ale není pro rybky zrovna to nejzdravější a jak už sem říkal,neměl bych klidné spaní,origoš lepidlo je přece jenom pevnější a není drahé 130kč a slepím s ním odhadem 7 až 12 středních akvárií X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:49 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: milan666
teraz mam akva nieje sice dobre a esteticky zlepene a ani som ho ja nelepil ale mam potvrdene ze to akvarium je cca 10rokov stare ak nie aj viac a ten silikon drzi dobre skusal som rozlepovat steny a drzalo to fakt dobre ani sa to nepohlo mozno to vydrzi tych 15rokov mozne nie ale viem ze pokial to zlepis a das si zalezat na vsetkych zasadach tak by si nemal mat problem ani o 20 rokov.... moj nazor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:45 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: NASREDDIN
no ja som nenapisal ze som to niesol sam aj keby no stou vodou by to bola fuska ale pre mna nie je az taky problem niest 50-70kg pred sebou..... niesli sme to dvaja a tym ze nemal som problem som aj myslel ze to akva sa nerozpadavalo nerozlepovalo ale drzalo o kope a ma uz nejaky rocik za sebou....a nechapem tomu preco ma sudis ked ma ani nepoznas a ani nevies kto som???? :) a to ani ja teba ani tvoje telesne dispozicie ci ine vlastnosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:33 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: dikard
No, bol by som opatrnejší a neobhajoval by som ten sanitárný silikon. Dajme tomu,že sa z neho osadenstvo akvária neotrávi, dajme tomu, že tesní a drží, otázka je? ako dlho? ver mi 10 max 15 rokov a to som pridal rezervu.Dobrý je poľský akva silikon a cenovo je veľmi dostupný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 16:22 Muž Marta [4] - Cichlidy
Já sem stímhle silikonem taky lepil akva a žádnej problém není lepil jsem stim 50/40/50 a drží to jako fík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 00:46 Muž kortezhugo [983] – Re: janmacu
...si to vyskusaj v tahu na cm2 - a uvidis X-) -potom si zrataj lepenu pochu akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 22:17 roman.st – dddd
san. je ůplně v poho a nepoužívám nic jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 22:12 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
no nehnevajte sa na mna ale co tu pisete o tom sanitarnom je dobra hov....a ste na velkom omyle ja som sice toto moje akva nelepil ale lepil som druhe kava so SANITARNYM SILIKONOM PRIESVITNYM akvarium takmer 200lit akvaterarium pre korytnacky kde ide dost okolo 60Lit vody a asi 30kg substratu nemal som problem prenasat ho s polovicnou vodou v aute a pocas jazdy prichadza k tolakom na steny mam ho uz asi 4 roky a drzi ako besne..... s tymi silikonmi pracujem uz asi 5 rokov otec uz viac a lepil uz aj nemozne a drzalo to..... pokial ide o zavadnost pre chulostive ryby zase mozem len protestovat je to blbost pokial sa to vymyje a vyzrie tak tam nema co ostat a nic to do vody neuvolnuje preto sa to vola "sanitarny" pokial niekto chce nekomu vyhovarat tento silikon tak len preto ze to neodskusal(netvrdim ze akva silikon je zly alebo ze nelepit s nim ale preco kupovat ked to niekto ma doma alebo je to lacnejsie pravdae treba akva vediet aj lepit) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2010 21:52 Muž janmacu [18] – Re: kortezhugo
sanitární silikon nikdy nedosáhne pevnosti akvaristickýho lepícího silikonu......akva silikon nepouští žádný bordel do vody a když s ním slepíš akva ,tak drží a nepustí,a když náhodou povolí,tak jenom,že někde začne kapat,.........ale když povolí sanitární silikon ,tak povolí pořádně a seš vytopenej,neříkam,že nedrží,ale neměl bych vubec klidné spaní a furt bych čekal kdy to povolí rozzureny ...a něco o silikonech vím,v práci s něma dělám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 21:05 Muž kortezhugo [983] – Re: Ninco
...ine vlastnosti??? normalny transparentny...je v pohode...
...v starsej literature sa uvadza pouzitelnost silikonu od 15-25Kg na cm2 v tahu...

janmacu - "a ještě ten sanitární silikon prd udrží" - "drží do 100 litru"????? par akvarii som uz zlepil...a testoval aj silu v tahu X-) - v pohode drzal 25kg/cm2...

Jammes - mozne to je - urcite obsah fungicídov v rvoznich sanitarnich je rozdielny...

ja sa toho neobavam uz som ho pouzival niekolko krat a nezaznamenal som ziadny problem a pouzijem ho zvova ak bude treba...ale X-) urcite ak sa da tak pouzit akva silikon...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126-silikon?od=301