Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:45 Muž matrix069 [79] – Re: rolandmynar
Vždy záleží od typu spoja! Nechceš mi snáď tvrdiť že 4mm-12mm sklo potrebuje vždy 1mm silikonu. Veď si zmeraj tvoje 96 l akva a 264 l akva. Stavím sa že na 96 nenameráš vrstvu silikonu ani 0.5mm a u 264 l ak predpokladám hrúbku skla 10mm tak silikoni max. 1mm. Ale nebudem sa tu hádať,neexistuje na to tabulka a prax tu ťažko budeme dokazovať. Tak perný večer. :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:35 rolandmynar – Re: Štěpán
Ač celkem nerad, musím se přidat ke Štěpánovi. Udávaná síla cca 1mm je psána vzhledem k pevnosti a elasticitě spoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:33 Muž matrix069 [79] – Re: Štěpán
čomu si nerozumel? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:30 Štěpán
matrix069 napsal: ... Styčné plochy musia byť čo najviac stlačené k sebe,tak aby sa zamedzilo prístupu vzduchu k styčným plochám. ...
Cože?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:29 Muž matrix069 [79] – Re: Štěpán
S tým 1mm silikonu to nieje pravda. môže byť kľudne aj menej. Styčné plochy musia byť čo najviac stlačené k sebe,tak aby sa zamedzilo prístupu vzduchu k styčným plochám. Množstvo silikonu nieje zárukou toho,že všetko bude držať tak ako má,aj tu platí Menej je niekedy viac!!! ano X-) Inak uznávam,že vzduch by nemal byť nikde v spojoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:24 Muž matrix069 [79]
Berni: podľa tej druhej fotky je totiž ta ryha/bublina/až za styčnými plochami skla,takže spoju to nevadí a ta bublina (vyzerá ako ryha) sa tam vytvorila až po tom,čo sklenár už zlepené a v podstate hotové akvárium ešte vyspárovával. To znamená:keď nanášal vrstvu silikonu do všetkých vnutorných spojov akvária. Tým sa poistil,aby to akvárium nikde po čese nezačlo slzil a aby tak skoro neprerástlo riasou,alebo inak časom nepovolilo. PS:no ak máš na skle v tom mieste skutočne ryhu(čomu neverím)tak je to skutočne na reklamáciu. I keď viem aké ťažké to akvárko je. (Asi to máš 8mm hrubku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:19 Štěpán
Nezlehčoval bych to, být to tam prostě nemá, vypadá, že je přilepené sklo na sklo a v místě, kde se skla dotýkala, se silikon odtrhnul. Skla se dotýkat nemají. Jak napsal Anonym, je to na reklamaci a přelepení. Sklenáře poučit, že skla mají být zabroušená (asi jsou?) se spojem asi 1mm tlustým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:16 Berni – Re: matrix069
To jsem potřeboval, takový uklidňující slova.... Už se s tím pinožím od včerejška, manželka odvelená na chatu, aby mě neznervózňovala, kytičky přijeli ze šumperka.... Budu teda kontrolovat, jestli mi nebrečí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 19:01 Muž matrix069 [79]
Ja by som sa toho zas až tak nebál,podla fotky je to akva vylepené silikonom i z vnútornej strany rohov cca5 mmna každú stranu. Takže držat to bude. (naraz to nevyteče,začlo by to najskôr slzit,ale neboj to nebude) Inak,normálne si ma donutil pozrieť na moju cca 1,5 roku starú 112 l nádrž a vôbec sa mi nepáči,že na jednom mieste mám do polovice spoja prerastenú riasu. :-O do prdele,žeby ani môj sklenár nebol profík??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 18:59 Anonym
to je zralé na potopu a samozřejmě na reklamaci :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 18:51 Berni – Re: johan
Fotka k příspěvku Ona to ta fotka trochu zkresluje, je to jakoby taková rejha nehtem, která tam původně před napuštěním nebyla. Napadá mě, jestli to ten sklenář dobře odmastil.. Nicméně je to takhle výrazně na dvou místech v akvárku , druhá rejha je v pravém horním rohu dlouhá tak asi ceňták (ase viz foto). A zatím se dál nic neobjevuje. Dotaz - riskuju hodně, když to tkahle nechám na pozorování?? Jinými slovy ze zkušenosti (kterou já nemám), když se takovýhle vady v silikonu objeví, začne to případně pomalu kapat nebo hrozí, že to najednou prdne???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 18:20 Muž Johan [4945] - Rostliny
z fotky toho moc nevidím, ale příde mi, jako by bylo nařízlé sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 18:17 Štěpán
Nekvalitní sklenář...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 17:06 Berni – Re: johan
Fotka k příspěvku Zkousím to ještě jednou lépe, že by teď bylo i foto??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 17:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Berni
foto se nepřidalo, ale i mistr tesař se někdy utne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 16:57 Berni – Nové akva 200 l - nekvalitní silikon??
Zdravím. Včera jsem napustil nové akvárko 200 l. Už během napouštění se v silikonu objevily místy drobné vlásečnicové čárky (jakoby nedokonale přiléhal v těchto místech silikon a teprve tlakem vody se to projevilo). Přikládám foto, tohle je nejdelší (cca 5 cm) a nejsilnější trhlinka.
Nicméně po napuštění se už trhlinky dále netvoří ani neprodlužují. Je to normální??? Akvárium mi lepil sklenář profík ("snad", na inťasu má, že to lepí už 15 let...). Díky za odpověď..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:39 Muž wladys [291] - Cichlidy
Sanitární obsahuje fungicidy(látky,zabranující plísním)do akva nevhodný.Navíc jeho přilnavost ke sklu není tak dobrá jako u akvarijních a sklenářských.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 17:46 Muž bigboban [19] – Re: RODRIGO
Já jsem koupil do akvária úplně normální transparentní silikon asi za 80 korun v OBI. Použil jsem ho opravdu hodně - viz "Moje menší LED akvárko" a rybám to nijak neuškodilo. Zároveň tam mají spoustu dalších barevných variant a nemyslím si že by měly být z nějakého důvodu závadné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 12:08 RODRIGO
No já mám hodně akvárií bílím a nahnědlým silikonem. Ale dneska jsem byl v prodejně kde se zabývají silikonem a radili buď univerzální nebo neutrální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 00:14 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Jeden chlapík takhle nedávno vytopil panelák. Pět pater :-O ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 23:20 Muž filipsi [1295] – Re: RODRIGO
A proc a na co potrebujes, aby to bylo barevne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 23:13 Muž hanz [27]
Mě se to stalo u 10 letého akva. Ale to byla ještě rámovka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 23:09 Muž hanz [27]
Do některých sanitarních silikonů se přidávají fungicidy proti plísním,a bývá na nich napsáno (většinou :-) ) že nejsou vhodná k lepení akvarií. Já bych použil asi univerzální. Měl by být disperzní...
EDIT:Pokud by to neměl být pevnostní spoj, tak bych doporučil akryloví tmel(na podlahy atd...) (Ale nejsem si jist jeho nezavadností)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 23:02 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: hanz
ale co se týká případné poruchy, tak to je k tématu. mě se zase zdá to přelepit úplně zbytečné. kolika lidem začíná týct.. podle mě jich moc není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:38 Muž chicko [124]
řekl bych, že ne, ale taky sem tomu nějak nemohl uvěři, než sem to neviděl na vlasní oči......ještě že byli pojištěný, protože kompletně vyplavili byt pod nima.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:36 Muž chicko [124]
myslím, že se stále vyrábí ten bílý, s tim nahnědlým si nejsu jistej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:36 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: chicko
coze nevypad jí z prstýnku diamant smich , no.. budiš to varování.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:35 Muž chicko [124]
akvaristickým silikonem nic nepokazíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:33 Biker Jack
Já bych použil sanitární,je 100% nezávadný,zajímaloby mě proč by se neměl používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:32 Muž chicko [124] – Re: johan
jo mojí kamarádce nedala tam podložku a dostal se jí tam malinký kamínek, zasypala dno štěrkem napustila do poloviny a zasadila rostlinky pak začala dopouštět a 10cm pod okrajem jí žačalo 250litru vody valit ven a prej docela kvapem, když sem přijel, tak už byl vybraný štěrk a všechna dekorace a podélná prasklinky s pavoukem asi uprostřed, při bližším prozkoumání sem objevil asi 0,5cm dýru ve skle-doslova se ten kaminek procpal skrz, do nabytku vytlačil solidní dulek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:26 RODRIGO – Jaký silikon
Zdravím chtěl bych se zeptat normálně na akvária používám akvarijní lepidla (černé a průhledné) ale teď mám problém potřeboval bych bílé a nahnědlé ale bílé se již nevyrábí a nahnědlé se ani nevyrábělo jako akvaristické no tone no Jenom jiný třeba univerzální, neutrální, sanitární atd... ty jsou ve všech možných barvách jaký by jste mi poradili který použít ??? Někdo říká že může být univerzální někdo že ne ale že neutrální ale prý sanitární se na lepení akvária nemá použít !!!??? Tak se chci zeptat jaký by jste použili vy ??? (univerzální nebo neutrální nebo sanitární nebo nějaký jiný) ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: chicko
se někomu stalo? to musel být pořádnej šutr=)) ale proč riskovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:22 Muž chicko [124]
jj podložka je super, hlavně když se tam dostane zrnko písku tak neprasne akvárium(nemyslim 10litru, ale neco vetriho....) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: chicko
mě teklo akvárium jednou. a to když jsem pod ním neměl podložku. tak jsem jí tam dal.. a vše v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:17 Muž chicko [124]
ŘÍKÁM , ŽE JE TO DOBRÉ JINAK TMEL VÝDRŽÍ VELICE DLOUho, JEN DE O TO, ŽE KDYŽ NAPŘÍKLAD JENOU(PO 10 LETECH NORMÁLNÍHO PROVOZU) vypustíte vice vody, klesne tlak vody na tmel a může dojít k odchlípnutí, stalo se mi to při rekonstrukci(upné vypuštění) po 7 letech provoru když sem byl asi 1/4 nadrže. záleží taky na podmínkách-teplota, porost řas, kyselost, použití léčiv, masné ruce pri nanášení tmelu atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: chicko
mě netečou akvária ani od dědy.. a to už je let co byly lepené.. já sem proti nim mladík.. teda né žebych nebyl=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:10 Štěpán
...je dobré akvárium jednou za pět let znovu vysilikonovat...
Fakt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 22:07 Muž chicko [124]
no životnost možná, ale stěsností bych tomu moc nevěřil... je dobré akvárium jednou za pět let znovu vysilikonovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 13:06 Muž macbrite [0] - Cichlidy
Životnost silikonového tmelu je 15-25 let. Záleží na typu tmelu... Hledej (zdroj internet)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 13:02 aa – Životnost silikonu
Ahoj mam akvárko 350l které je staré zhruba 25 let nikde neprosakuje a spoje nejsou prorostlé řasou,ale začínám se bát aby se neprotrhlo.Je nutné ho zrenovovat-myslim znovu slepit nebo vlepit proužky a udělat nové spoje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 20:29 Petr
Takže myslíte že bych ho použít mohl? A za jak dlouho to kyselé médium z něj vyprchá? Vím že to jsou asi hloupé dotazy, ale fakt nechci aby mi to pak třeba záhadně měnilo pH, navíc když už to tam jednou nalepím, není už cesta zpět, že.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 19:51 Frigo112
kdyby, v NZ iny akvaristicky nedostat a obehal som 4 sklenarstva a vsetky akvaristiky :-| no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 19:46 Muž filipsi [1295] – Re: Frigo112
Kdyby si si precetl prinejmensim tohle tema cele, zjistil bys, ze nic neutralizovat u zadneho nemusis. Kdyby sis toho vyhledal jeste vic, treba bys koupil levnejsi (nevim, na co to mas). KDYBY ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 19:41 Frigo112
ja sem vydel ve sklenarstve 330ml silikon (cerny, akvaristicky) za 200sk , ale nevim ci je neutralni, a jak se da zneutralizovat, ak sa vlastne da ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 19:39 Štěpán
On nemyslí ten speciální s neutrální reakcí, ale PRŮSVITNÝ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 19:33 Muž filipsi [1295] – Re: vodnar73
Proc neutralni (predpokladam, ze pokud je to velkymi pismeny, pokladas to za dulezite)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 18:43 vodnar73 – Re: Petr
odpovedal si si sam... pouzi NEUTRALNY silikon, nejdes lepit akva, takze nepotrebujes na pozadie vlastnosti silikonu pre LEPENIE SKIEL...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 17:22 midiborec
včera jsem byl unas ve zverimexu a kooupil si dve tubi akvaristickeho černeho lepidla stoji jedna tuba 36 kč a neni to tuba jako na silikon ale jako normal na lepidlo..uvidime jak bude drzet chci stim prilepit bridlici na plexi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 15:53 Žena Danila [4489] - Sumci
Ne lepidlo, ale silikon!! smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2007 15:00 Štěpán
Ne tmel, ale LEPIDLO!!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] 16 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126-silikon?od=651