Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Žádná další stránka   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 22:41 Muž spooky [11] - Asie – Re: filipsi
Ide v podstate o to, či vie, čo v tom dome je alebo nie. Ak ho staval sám ako ja, tak si môže byť istý, že tam je, to čo má byť. Ak ho kúpil, tak to by som si rozmyslel. Aj môj projektant povedal, že sa bežne dávajú do stropu rohože 4 mm aj keď je v pláne 8 mm. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 21:58 Tomas4343 – Re: filipsi
Přesně tak nějak jsem to chtěl říct :-) Samozřejmě, že by měl být statický výpočet uveden v souhrnné technické zprávě, ale... Máme rodinný dům starý asi tak 17 let a též to tam chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 21:52 Muž filipsi [1295] – Re: spooky
Maly problem je v tom, ze u spousty domu plany jaksi neexistuji, a kdyz uz existuji, nemusi absolutne odpovidat provedeni. Ja treba vubec netusim, co se mi ve stropech skryva. Na vesnici se stavi (hlavne stavelo) tak trochu jinak, povoleni a shoda s plany nikoho tolik nezajimalo.
Pak statikovi nezbyva, nez tam nahlednout, a to bych si radeji velke akva rozmyslel, alespon u me by to bylo pomerne obtizne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 21:39 Muž spooky [11] - Asie – Re: Hanacius
Tak ja práve teraz staviam dom a riešim tiež nové akva.
Čo sa týke nosnosti podlahy v rodinnom dome, musí byť písaná v statickom posudku, ktorý je súčasťou projektu(bez posudku statika by nikto nevydal stavebné povolenie).
Ja mám rozpon domu 6 metrov a strop je zložený z:
- železobetónové nosníky
- stropné vložky
- roxorové rohože priemer 8 mm
- pridaná výstuž z 12 mm roxoru v mieste, kde by malo stáť akva
Nosnosť takéhoto stropu mám v projekte písanú 670 kg/m2. Projektant mi ale povedal, sa používa koeficient bezpečnosti 3, takže eventuálne by mala podlaha odniesť cca. 2000 kg/m2.
Môj otec keď videl, ako som si ešte pre istotu vystužil miesto, kde bude akva, tak mi tiež povedal, že si tam môžem postaviť aj tank a nič sa nestane. Inak s tou nosnosťou to asi nebude až také zlé. Ja mám v strede podlahy postavenú priečku, ktorá váži 700 kg a stojí na ploche 0,3 m2, takže asi by to malo vážne odniesť tých 2000 kg/m2.
Ale je pravda, že dom si staviam sám s otcom a viem, čo v ňom je. Ak ste dom nestavali ale kúpili a akva nebude stáť pri nosnom múre, určite by som si toho statika zavolal. Za vypracovanie posudku dáš max. 3-4 000 a máš istou.
Inak môj projektant mi odporúčal na dobré rozloženie celkovej váhy podložiť pod akva 1 cm hrubú oceľovú dosku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 20:22 Tomas4343
No, ta nosnost tam taky bejt uvedena u rodinného domu nemusí... Ale jen tak pro zajímavost. Jaký je rozpon nosných zdí na kterých je uložen ten žb panel? Popřípadě jaké je tloušťka, zda je předepjatý (což asi ne) dutinový atd atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 19:45 Nobody – Re: Hanacius
Nosnost podlahy je určitě v plánech domu.Jen bude nejspíš ta nosnost v kilogramech na centimetr čtveřečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2008 19:14 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: merxx
coze bydlím s rodiči, když jsem se taty předbezne ptal co unese podlaha a zmínil jsem velikost a pibližnou váhu kompletu tak se usmál a řekl at si tam postavím klidně tank kdyz ho tam dostanu :) coz je samozrejmne ironie ale na plány domu jsem se nedíval, netušil jsem že je tam nekde uvedena možná zátěž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 19:08 Muž merxx [0]
no to bych si moc nefandil...já mám 100 krát 50 a výšku 60cm.skříňku jen z lamina,kryt se třemi žárovkami a jsem na půl tuně na půl metru čtverečního a mám to u zdi...jde o váhu toho stolku.
I když když jsem rekonstruoval byt,tak uprostřed místností stály dvě tuny tvárnic a cemenu...:-)))
Raději bych se zeptal bud statika,nebo majitele,je to napsáno v plánech...a raději víc počítat tu váhu,ono to nevypadá,ale když jsem vážil nacucaný kořen,byl jsem na 25 kilech....-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 18:57 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: merxx
Mno pokud je to tak jak pises tak v mym případě by to bylo 1,62m2 což by mohlo teoreticky stacit...ale to bude stejne lepsi posichrovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 18:36 Muž merxx [0]
u starších bytovek s těmito podlahami se většinou udává zatížení 1000kg na m čtvereční....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 18:28 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Janica
Díky za reakce, upevnili jste mě v mým názoru ohledně statika :) takže musím nějakou chytrou hlavu sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 17:28 Žena Janica [5] – Re: Hanacius
Ahoj Také jsem kontaktovala statika, ale temn mě ujistil, že je to zbytečné. Mám teda jenom 240 litrů. Bydlím v Praze na Starém městě kde domy už něco pamatují. Akva mám u 0,5m silné nosné zdi. Jinam bych si ho netroufla dát. V tvém případě bych statika kontaktovala, přece 1,5t je pořádná zátěž. Kdyžtak dej vědět kolik si účtuje. Jen tak pro zajímavost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 17:26 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Hanacius
To nevím,zapátrej na netu...ale určitě to bude míň,než případná škoda....jo a nezapomeň na pojistku,já pojistil kromě sebe i všechny sousedy pode mnou - 4 patra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 17:09 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Přéma
mno asi to tak dopadne...ale žádného ve svém okolí neznám :-( uz abych zacal pátrat
na kolik může přijít výpočet takového statika...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 17:08 Muž Přéma [23] - Amerika
Můj názor je : určitě statik,těch pár korun se vyplatí.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2008 17:06 Muž Hanacius [14] - Tanganika – hmotnost většího akvaria
Všechny vás zdravím,
mám takovej dotaz ohledně nosnosti podlahy...V blízké době (cca 2-3měsíce) chci pořizovat větší akva o rozměrech 270x60x60cm. Bydlím v rodiném domě který je starý asi 15let, konstruce podlahy je z železobetonových panelů což by mělo být podle mého názoru celkem přijatelné...ale člověk nikdy neví. Bohužel nemám možnost akvárim umístit k nosné zdi :( na stolku už se pracuje a bude vyroben z jeklu 60x40mm o tloušťce 3mm, nebude stát na nohách ale ležet celou plochou konstrukce jeklů na zemi což by mělo přispět k lepšímu rozložení váhy na podlahu...Předpokládám že jenom samotný stolek bude vážit cca 200kg + akvárium + voda + štěrk a kameny. Celkem odhaduji něco kolem 1,5t možná o něco víc :-O
Myslíte že podlaha vydží....? Četl jsem spoustu diskuzí o nosnosti podlahy a někdy jsem se divil co je možné dát do x-tého patra paneláku ale mám samozřejmě strach aby se podlaha nezačala propadat... Uvažuji o konzultaci se statikem, nebo je to zbytečné...? co myslíte...?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 23 ...... [24]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33305x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068?od=1151