Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 17:46 Muž 1965 [35] Re: Magic
No jo , ale ti tři nesedí na m2 . Sklo , kameny ,písek , skřínka . Děkuji .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2019 17:36 Muž Magic [879] - RostlinyRe: 1965
Nechybí ti tam ještě nula? Vážně se ptáš na 180l?
Protože kdyby neuneslo 180l, to by neuneslo ani kdyby si tři lidi sedli na gauč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 17:03 Muž 1965 [35] – Dřevostavba
Dobrý večer . Mám dotaz : nebydlí někdo v Rd okále , řadovka v horním patře ? Mám v plánu max 180 l . Unese strop či ne . Děkuji .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 14:14 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: dw001988
Nebo kup pracovní desku co se dává na kuchyňskou linku.Standartní šířka je 60cm a tloušťku má 38mm.V OBI nebo v Baumaxu Ti to uříznou na požadovanou velikost.Ta deska váhu akvária roznese,jak už zde bylo popsáno výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.08.2019 13:34 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: lacoryb
500 l, to je nějakých 650 - 700 kg. Ta 18 mm OSB deska to v pohodě roznese a extrudovaný polystyren to taky vydrží (vydržel by to na té ploše ostatně i běžný fasádní, na cm^2 bude to akvárium vytvářet menší tlak než ty, když se po tom projdeš). Pokud se toho hodně bojíš, polož pod ten stojan ještě 12 mm OSB desku nebo překližku, ale já si myslím, že to není nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 12:18 lacoryb
Fotka k příspěvku Poprosil by som o radu skúsenejších..
Chcem založiť akvárium cca 500l 180x50x55, bude to v paneláku na 1.poschodí. Problém je v tom že mám zateplenú podlahu v celom byte. Skladba podlahy: na betóne je položený 2cm XPS (300kPa) na každých 60cm je smrekový hranolček 2x2cm (ako výstuž) a na tom je položená 18mm OSB doska + koberec.
Vie mi niekto poradiť čo ďalej ?
Ako položiť na takúto podlahu akvárium, uvažoval som o poriadne vystuženom kovovom stojane s joklu 60x40x3..
Vďaka za každú dobrú radu, Laco.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 19:17 Muž dw001988 [0] Re: ZDRI
Tak pan Lipták mi odpověděl, že panel je předimenzován a určené umístění je na nejlepším možném místě. Akorát mě zarazil s tvrzením, že je možno určené místo zatížit na metr čtvereční až 225 kily. No nevím zdá se mi to hodně málo, i když naproti oknům ve stejné místnosti mám spolu s knihovnou 300 litrové akva 5 let a vše je v pořádku. Aka má 0,5 metru čtverečních a vedle knihovna 0,42 a váží min. 200 kilo a rozhodně za ideální místo to vůbec nepovažuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 18:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ZDRI
Věšíme na to takhle třeba i anténní stožáry, kde dynamické zatížení bude někde úplně jinde a ještě nic nespadlo. Jasně že v rohu dvou nosných stěn v paneláku nepředstavuje tunové akvárium na podlaze zásadní problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 14:04 Muž ZDRI [1415] Re: _ucx_
Máš zde stavebně a staticky jasně definovanou a dostatečně dimenzovanou konstrukci, s vhodnou podlahou - železobeton 150 mm, navíc zatížení je ideálně umístěné v rohu mezi obvodovým a nosným panelem. A ty ho místo toho navrhuješ pověsit na pár závitových tyčí na panel, který je zde primárně určen k namáhání tlakem (a místo toho ho lokálně zatížit na ohyb)? To mi vůbec nedává smysl, ale třeba jsem to jen špatně pochopil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 13:31 Muž dw001988 [0] Re: ZDRI
Podlaha je křivá, bude se muset srovnat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 10:16 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: dw001988
Je ta stěna nosná?

Pokud ano, měla by to unést i podlaha. Pokud bych chtěl mít opravdu jistotu, tak čtyři nebo lépe šest závitových tyčí M12 do zdi na chemickou kotvu (vrtat opatrně, aby ses neprovrtal až k sousedovi a pověsit to na ně, pak je to bez rizika. Pokud nosná není, pak bych to zkusil nějakou deskou roznést na větší plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 10:09 Muž ZDRI [1415] Re: dw001988
Za mě - do tohoto typu stavební konstrukce - bez obav. Ale chceš-li mít 101% klidné spaní, napiš tento dotaz i Marianovi Liptákovi (viz panelaky.info).

Jen si před realizací pečlivě změř vodorovnost podlahy a zohledni ji popř. při konstrukci stojanu pod akvárko.

65 cm je výška? Z jakého skla to bude? Osobně bych použil 15 mm, ale najdeš i výrobce, kteří navrhnou 12 mm (v tomto případě určitě podélné výstuže + příčné kanty). Ale zrovna tady bych nešetřil a dál tu 15-ku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 09:41 Muž dw001988 [0] – nosnost
Fotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych poradit, bydlím ve věžáku s konstrukční soustavou OP 1.13 44144V-viz.: panelaky.info/… , chci si pořídit akvárium s rozměry 170-50-65, na přiloženém obrázku jsem ve žlutě vyobrazeném bytě označil umístění akva červenou čarou. Ta předpokládaná váha mi trochu přidělává obavy. Díky za každou radu a připomínku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 15:17 Muž ValaRa [26] Re: moribundus
Dobrý deň,
to by sme museli potom so statikom riešiť aj umiestnenie väčšej skrine. Ja mám pri dlhšej stene skriňu 5m x 2m, na dverách zrkadlá, s oblečením a bielizňou určite viac ako spomínaných 400 l ( do 500 kg ?). Pri takejto hmotnosti by som sa ešte neobával, ale pri akváriách okolo 1 tony by som už uvažoval nad umiestnením :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 23:11 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: moribundus
Mám v paneláku akvárium 840 litrů.Dohromady se stojanem a pískem to bude určitě mít tunu.
Je postavené u zdi už 8 let a zatím jsem se nikam nepropadnul.Se statikem jsem to taky neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 23:11 HPetr Re: moribundus
Uvádí se, že se předpokládá nahodilé rovnoměrné zatížení 150(-200) a bodové 200(-300) kg.m-2. Takže v paneláku a nové stavbě klidně je to normová hodnota s určitou mírou bezpečnosti pro překročení. Ve starém baráku s dřevěnými trámovými stropy apod. bych si dal poradit od odborníka. Záleží na směru, rozteči, stáří....trámů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 19:04 S Muž invalida [3881] Re: moribundus
Náš starosta říkává...kde není žalobce není ani soudce. A dobře zaplacenej statik nemusí znamenat dobře zpracovanej posudek.moribundus napsal: dobrý den,
chci si domu pořídit akvárium které bude mít 400 litrů. bydlím v panelovém domě a slyšel jsem že pokud bude takhle veliké tak prý potřebuji posouzení a ověření statika.
je to pravda a nebo jen blábol?
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2019 17:12 R Muž afc1886 [14681] Re: moribundus
400 litrů v paneláku je nic, někteří borci tady mají mnohem větší nádrže v paneláku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 17:05 R Muž ctibum [6907] Re: moribundus
Když budeš mít mejdan a přijde 15 lidí, tak si taky statika nepozveš :) Já jsem posera, ale tohle bych neřešil. Asi bych to ale dal pro jistotu k nosné zdi.
Ale počkej si na další názory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 16:41 moribundus – Dotaz na akvárium !!!
dobrý den,
chci si domu pořídit akvárium které bude mít 400 litrů. bydlím v panelovém domě a slyšel jsem že pokud bude takhle veliké tak prý potřebuji posouzení a ověření statika.
je to pravda a nebo jen blábol?
děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2018 00:25 HPetr Re: Kocik
Klenba je konstrukce, která roznáší nahodilé i stálé zatížení do svislých konstrukcí. Pokud se jedná o "klasické" řešení, tak zatížení podlahy rovnoměrné i bodové jde přes podlahu (prkna fošny přibité na polštářích - takové tlustší fošny napříč) prkna většinou na péro a drážku do škvárového či jiného násypu, který částečně eliminuje i větší bodové zatížení. Unese to skoro všechno. Jiná je, když nastoupí "lidová tvořivost" a násyp se vybere a nahradí třeba minerální vatou a ještě se ty polštáře položí na vrchol klenby. Pak je zaděláno na průšvih, protože se zcela změní statické podmínky a řešení, kam s akvariem, je v tomto případě v podstatě bezpředmětné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.12.2018 16:34 Muž ZDRI [1415] Re: Strakááč
Neblázni, netušíme, jaká je tam podlažnost, dimenze zdí, stropů, podlah, jestli je tam např. podlahovka, sekundár ke krbu, atd.. Bez toho jsou takovéto rady (!!! řešíme lokálním, více než tunové zatížení podlahy/stropu !!!) absolutně nezodpovědné. Toto je určitě pro statika, který bude chtít podrobné stavební projekty objektu, popř. i dokumentaci skutečného provedení stavby (pokud nebude, tak průzkum+sondy).

Mmch. - určitě znáš §2950, nového občanského zákoníku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 16:12 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Kocik
Pokud ocelovej rám chytnes do zdi na chem. kotvu, co nejhloubš to půjde a dovypodložíš u podlahy a to nebude mít kam spadnout... do zdi hlavně kvůli případnému naklonění akvária... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 15:06 Kocik Re: ZDRI
Dům má tak 60 let je cihlový sklep také cihlový podlahy jsou dřevěné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2018 15:02 Muž ZDRI [1415] Re: Kocik
Shodou okolností mě živí stavební inženýring, takže s našimi statiky pravidelně konzultuji podobné otázky. Ale bez podrobnějšího popisu (technický popis konstrukce budovy, podlah, jejich stav, atd.) by to bylo jen nezodpovědné a nezávazné věštění z křišťálové koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 14:49 Kocik
Čau lidi chci nový akva 1000 l a bydlím v rodinnem domě ve sklepě jsou klenby udrží to ta podlaha akva u bude stát u obvodové zdi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 13:16 SatanekD Re: LeRi
Bude zády k nosné (obvodové) zdi domu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 23:30 Muž LeRi [315] Re: SatanekD
Takže zadní stěna skříňky bude stát podél na Ičku bokem k nosné zdi (zády k ne nosné) cca 300kg + nějaká zátěž když se k akva postaví třeba dva lidé 200kg 500kg to zvládne. Jen příště napiš zády nebo bokem k nosné zdi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 22:55 SatanekD Re: LeRi
Postavení skříňky by bylo právě bez rozložení váhy na I čka. Bohužel to vychází blbě, ale jiná varianta není momentálně možná. Takže u zdi, bez rozložení přes Ička, ale velice blízko u něj (hned u stěny) a rozložení váhy přes 6 hurd. To vy mohlo být v cajku ne? Jen podotknu, že barák stavěl otec a tvrdí, že se nemusím ničeho bát a klidně můžu konati, že je to poctivý. Ale člověk nikdy neví, proto se ptám, protože když vidím jak se třese strop když malá (4 roky) řádí a skáče, tak se divím, ze ještě nejsme dole u baby a dědy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 22:13 Muž LeRi [315] Re: SatanekD
U nosné zdi podél? Pokud ano bude skříňka 150 cm zatěžovat ocelové I nosníky ne hurdisky ;-) A co se týče nosnosti hurdisek samotných záleží na technoligickém postupu při jejich ukládání do I nosníků (na sucho či do maltového lože?). Jinak mám pocit že min zátěž na m2 u hudidkového stropu je 700kg na m2 po odečtu rezervy (nechce se mi to hledat).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 21:58 R Muž ctibum [6907] Re: SatanekD
"Při zátěžových zkouškách v laboratoři některé hurdisky při celoplošném zatížení praskly až po zátěži 1200 kg. (Extrém, uváděný jen pro zajímavost)." Čemuž věříš míň, než lisovanýmu papundeklu... :)
Ale dobrý, držím palce ;-)
A nezapomeň založit prezentaci... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 21:57 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: NHKG
Ono by ses divil, kolik dřevěný tram unese.. a co teprv unese u nosné zdi... máme 700kg mašinu v přízemním patře na drevenej podlaze a podstavec má metr na metr a v pohodě kolem ní stálo deset lidí, když se z dílny stala o silvestru domácí klubovna...a to stojí necelej metr od zdi.. toho materiálu, fošen a desek co tam stálo... Dobrý necelý dvě tuny by to uneslo v pohodě... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 21:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SatanekD
Ptáš se na 200kg akvárium. To je nic. Knihovnička může vážit víc a taky nepropadne ani u mnohem slabších stropů než je hurdiskový.
Já mám na 80 roků starém trámovém stropu přes 500l (s filtrem) akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 21:43 SatanekD – Re: Strakááč
No, přesně tohle sem chlapci čekal, kecy na skřínku, hurdy nikoho nezajimaj ano .Skříňka to unese ;-) . Již jsem zřídil pár udělátek a je to pojištěno konfirmátama navíc plus vinglama ve spojích proti tomu vašemu rozkližení. Jinak je to už testováno před úpravou váhou 3 lidí a podle mě unese palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 20:22 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: SatanekD
já bych se bál.. až se složí skříňka z ikey, propadne to akvárko až do sklepa smich
na tak těžký akvárium už to chce bytelnou skříňku na míru, strop to unese...
já si třeba nedokážu představit, co to udělá se stropem, když se uprostřed místnosti budou prát dvá 150-ti kilový tlusťoši a jeden spadne, nedej bože kdyby to ten druhej taky neustál a vylili se na zem obá.. Noo.. na nově jsem ale ještě nic takovýho neviděl... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.10.2018 19:43 R Muž ctibum [6907] Re: SatanekD
Při 200 l bych se bál víc IKEA než hurdisek... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 19:32 SatanekD – Nosnost hurdiskového stropu v RD
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak moc mohu zatížit hurdisk strop v RD? Po přečtení celé diskuze k nosnosti stropu jsem v podstatě nenašel uspokojující odpověď.
Záměr je akvarium 200l plus nějaká váha v náplni akva a ve vybavení plus čtverce ikea pod akvarkem jako skříňka pod akva. V pár čtvercích jsou knihy. Akva by bylo u nosné zdi v rohu pokoje. Dle mého laickeho výpočtu jde při délce skříňky 150cm o rozložení váhy na 6 ks hurdis při šířce hurdisu 25cm. Čítám, že 50kg na jeden hurdis. Je to v pohodě nebo ne? Díky za rady, Pavel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 07:20 Angus68 Re: Jairzi
Takový zatížení pro tuto plochu snese panelákový byt. Dřevěná podlaha ve starších domech kolem 300kg/m2. Aspoň tak mi to řekl statik, když se byl podívat u mě před zakoupením 6ti set litrového AQ (200x60x50). A to už něco váží ;-)
A v takovém domě bydlíme, takže řešením bylo uložení na 18tky íčka do zdi. Jistota je ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 01:59 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
Aha... jsem si nevšiml..
...tak to bych si pozval statika a při nejmenším pojistil... chytil bych konstrukci do zdi a chem. Kotvou bych nešetril.. je to složitý určit, takže si fakt jedině pozvat statika, aby to výpočetl...
Na jeden a půl metru krychlových mi vychází zhruba minimálně 600 litru a víc...tj 850kg a víc celek.. akvarium 600l tak 530kg voda.... pisek a šutry tak 100 - 150kg i víc... akvarko 80-100kg zhruba filtrace
... stojan z jeklů.. to je dalších 80kg a jsi na cca 800-850kg třeba...
Celková hmotnost 650kg u plochy 1,5m ctverecnich bys musel mít nějaký nízký akvarium tyjo :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 01:30 Muž LeRi [315] Re: Jairzi
Hurdiskový panel? To neexistuje a nosná zeď může být i příčka od 150 mm resp. 200 mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 20:23 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Jairzi
Tak pokud jsou podlahy z betonu, no problem.. pokud dřevěný, tak bych dal dolů desku, která by roznášela tu váhu, u nosný zdi, by to snad nemělo vadit no :)
Chtělo by to říct víc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 16:58 Jairzi – zatížení hurdiskového panelu ve vícepatrovém domě
Dobrý den. Mám akvárium o budoucí celkové hmotnosti 650 kg na plochu 1,5 m2.Bude u nosné zdi a mám obavy o míru zatížení. Rád bych dostal radu, jestli toto zatížení na plochu je v Českých národních normách. " obyčejně se nechci propadnout k sousedovi". Děkuji za radu. J. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 09:19 Muž Fuchs [169]
Zeptám se máte někdo v paneláku akva kolem 720l a výše? Napište. Prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 19:29 Muž Driv3r [236] Re: HugoStiglitz
Postavit kde se hodi ke zdi,vyztuzenou skříňku na 3-4 místech ukotvit do zdi.sníží se tim zatížení na podlahu část se da do zdi.na ty kotvi.nebo potom co navrhoval NHKG :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 18:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: HugoStiglitz
Napadají mě 3 možnosti:
Nic neřešit, postavit akvárium a doufat (modlit se).
Pozvat si domů někoho, kdo se v takovýchto stropech vyzná (například statik).
Postavit poloviční akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 18:15 HugoStiglitz Re: Driv3r
To by znamenalo rozehrání pekneho kusu podlahy a do toho se mi teda moc nechce.. zpet do puvodniho stavu uz to pak nedam.. nejake jiné reseni by tam nabylo ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 16:45 Muž Driv3r [236] Re: HugoStiglitz
Pochopitelně ze se prkna prohnou to bys po 18- 20mm prknu chtěl moc.;-).jak jsem psal níže buď dej tramky pod podlahu.nebo delší trámky aby ti leželi na obouch traverzach.dlouhé akva jen na čtvrtku nedavej kdyz teda cítiš nebo měříš pruhyb.casem by se ti to na hladině ukázalo.za mě uzavřeno but trámky pod podlahu nebo delší případně můžeš i po tech 50 60cm od zdi přidat cihlu nebo neco pod ty trámky.aby se to zpevnilo strop bude dostatečný.jen teda zmenši rozchod mezi trámky a trochu dopodložit aby se to neprohybalo ale průsvit pod vodovahou je nic!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 10:27 HugoStiglitz
Pod temi hranoly je skvara a jsou ulozeny na cihle. Jinak tam pod nim neni nic nez jen ten zmiňovaný betonovy monolit. To jak jsme se zmiňoval o tom sednuti podlahy bylo, kdyz jsem zatezkaval podlahu cihlami a to bylo v miste kde neni traverza, ale jen ten jeden hranol vedouci podel zdi. Ten který je podlozeny tou cihlou. Podlaha se spíše v tomto miste trošku prohnula (milimetrovy prusvit pod vodovahou) ale zase je to v místě kde cast cihel nelezela na zadnem tramku.
Zajima me jestli lze ustavit akvarium viz zminovany nacrt vyse. Kdyz bude umístěno alespon nejakou částí v miste traverzy tak by to snad mohlo byt ok.. navic, ty jak vy rikate betonove monolity taky musi preci neco vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 01:21 Muž LeRi [315] Re: Driv3r
Že ty trámy nejsou nosné vím také , otázka zní co je pod nimi mimo té cihly, pokud jsou cihly na nosnících je to ok , pokud leží na nějaké betonové mazanině(bez výstuky) mezi nosníkama a nesou to jen hurdisky tak to dobré není. A ty prkna také neunesou vše , k tomu akváriu si můžu stoupnout ještě třeba dva dospělí lidé a zátěž najednou vzroste třeba o 200kg ;-) Mimo jiné píše : Prijde mi že si podlaha trošku sedla do násypu, ale myslim že to bude dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 22:55 Muž Driv3r [236] Re: HugoStiglitz, LeRi
Tramky zde použité nejsou nosné proto je jedno jak je dali.jsou tam jenom pro tu izolaci.strop nebo podlaha je dost pevná na 300l -500l akva.použité tramky a prkna spolu s parketama jsou dostatečně pevné na cokoliv co si normálně dáš do bytu.můžeš si tedy pokud chceš dat tramky stejně (podélně příčně)jako akva.položit je rovnou na ten beton,dopodlozit pod prkna a obsipat škvarou.to ale budeš muset rozebrat podlahu.Ty betonové paneli nebudou podél ale napříč do iček to jen ta horní vrstva to tak ukazuje stahovali to po traverzach.nikdy se nestahuje napříč.neudělaš tak rovinu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33305x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068?od=51