Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2015 11:15 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RBeil
Lidičky a teď mi řekněte co by se mělo podělat a jak by ten průšvih měl vypadat aby v tom mohl hrát roli pro pojišťovnu papír od statika.
Akva se nepropadne na 10000%, nějaké rozpraskané spáry, no kdo kdy bydlel v paneláku tak ví jak to pracuje a pracovat musí, takže to neni nic zvláštního i kdyby byl barák celý vybydlený.
A pokud to prdne a vypláchne patro pod dotyčným, tak přeci pojištovně papír od statika není k ničemu protože jde o jinou pojistnou událost, obecně to řeší jako unik vody a je jedno jestli ten kubík vytekl z pračky která 3 hodiny napouštěla a nikdo nebyl doma nebo z akva.
Pokud by se člověk opravdubál, proč ten stojan nenarvat i do nosné zdi ke které bude přiléhat? Pak už není vůbec co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 11:06 Muž O.Tom [439] Re: Jespe
Trošku bokem se zeptám, jak to plánuješ s dopravou/umístěním... nebo budeš lepit na místě ?
Mám v hlavě plány na obdobnou nádrž 250x60x60, ale prostory chodby mi to asi nedovolí, nevytočím se kolem výtahové šachty a podobně.
Když jsem si to měřil, tak bych musel akvárium různě převracet, nést chvilkama na výšku a i tak by manipulační rezerva byla +- 4cm což je sakra málo a takhle šaškovat s těžkým akváriem se asi ani nedá.
Takže mě čeká buď lepení na místě, nebo menší nádrž 200x60x60.
Co se podlahy týče, nádrž by u mě měla být u nejhrubší nosné zdi, navíc ukotvená do zdi.
Bojím se spíš, co všechno za materiál/bordel a v jaké vrstvě je pod starými parketami, aby se při takové zátěži nezačly parkety pod akváriem hýbat.
Tu mi bylo navrhnuto plochu parket pod nádrží vyříznout a prostor třeba vybetonovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2015 11:03 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Jespe
Představ si kolik musí unést ty spodní panely když na nich stojí několik tun u 5 a více pater. Vždyť jen kolik unese dřevo a skříňky z lamina a beton by se měl jako zlomit a letět k sousedům ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 10:56 Muž ludvik [1082] Re: Paxero
By mě zajímalo, kolik procent lidí odhadne, jestli auto obývákem propadne, nebo ne :-)

To už je lepší si představit mejdan o patnácti lidech ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 10:44 Muž Paxero [71] Re: Jespe
Takže cca 400 kg na běžný metr u nosné zdi... Tohle neřeš. Unese i tunu.

Představ si osobní auto u sebe v obýváku. Opravdu si myslíš, že se propadne k sousedům? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 10:36 Muž RBeil [174] Re: Jespe
Stačí si to tu pročíst a zjistíš že pokud bude akvárium u nosné zdi, nejlépe dvou rohových a váha bude dobře rozložená není problém. Bylo tu myslím dokonce psané že nosnost panelu je 1500kg/m2 při nsné zdi. Ovšem potvrzení statika bude asi lepší i pro pojišťovnu kdyby náhodou se někde něco podělalo, ale to by nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 09:31 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Zdravím, tak se už tato problematika týká i mě. :-) V plánu mám totiž akvárium o velikosti 270x60x60 cm (972 l), které bych rád umístil do pokoje o velikosti 430x280 cm. Přesněji tedy vycentrovat k delší nosné zdi.

Jedná se panelový 5 patrový dům (já jsem de facto ve 2. patře) z roku 1992. Podrobný plán jsem zatím nevyhledával, ale stručnější informace říkají: základy z armovaného betonu, svislé nosné konstrukce - samonosný panelový systém, obvodové stěny z železobetonového sendvič. panelu v tl. do 30 cm, stropy betonové montované a izolace proti zemní vlhkosti s izolací vodorovnou i svislou.

Tak snad to nějak půjde. stydim

Bez statika nic dělat nechci, ale na druhou stranu mi bylo řečeno, že statik se většinou kryje tím, že uvede nosnost třeba poloviční oproti tomu, co je nosná zeď schopna bez problémů udržet. Takže otázka, zda mne tento pán nakonec spíše neodradí. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 12:40 Muž Horác [3942] Re: Lukehofarma
Mně to vysvětlovat nemusíš :o) ... já si s tím zažil svoje - 400 litrů vody nad lékárnou - v památkově chráněným baráku z osmnáctýho století (nebo tak nějak :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 09:51 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Horác
Tak ono se občas není čemu divit někteří se prostě bojí. Je to nezvyk mít doma 800kg vždyť předtím to byla třeba jen 80kg pračka. A někteří takové představy mají. Ono rozbít neúmyslně akvo doma a co kdyby se ještě propadlo. Moje máti to samé tak to znám. :-) A proto jsem tady napsal ty dva uklidňující posty. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 08:48 Muž Horác [3942] Re: hombre
hombre napsal: Taky nechápu co se tu tak často řeší ohledně nosnosti podlah ... Ještě jsem neslyšel,že by se propadla podlaha kvůli váze akvária :-) Třeba to tak je právě díky tomuhle diskusnímu vláknu smich ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 22:06 Spai Re: NASREDDIN
Ano máte pravdu, ale již jsem si ho nechal zhotovit takto a je tam počítáno stím, že budou ještě opřeny dtd lamina tak snad se ta váha rozloží. Doufejme že to vydrží když to rozestavím mezi dvě traverzy jak jsem zde dostal radu. Bohužel vím že jsou tam hurdisky, ale nevím zda jsou vylité betonem a je tam nějaké železné drátování či nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.07.2015 17:12 hombre Re: Lukehofarma
Lukehofarma napsal: Ještě jeden komentář pro uklidněnou pro ty co mají cihlovej dům. Kdo chce vidět co unese cihlová budova může k nám na návštěvu do pekárny několik strojů a navíc když některé jedou x hodin stále vybrují a ještě sklad několika tun mouky. Budova byla kdysi prádelna není vůbec upravena pro pekařské stroje. Jen pod skladem je nosný sloup. palec To by mohlo také uklidnit.

Taky nechápu co se tu často řeší ohledně nosnosti podlah.Pokud nestojí 500 litrová nádrž na dřevěné podlaze na roště,na podlaze s polystyrenem,uprostřed místnosti 10x10metrů ;-) atd. Vždyť ta váha se rozloží v té podlaze,ve které jsou i ocelové karisítě,nebo v panelech roxory.
Ještě jsem neslyšel,že by se propadla podlaha kvůli váze akvária :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 16:16 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Vždyť to celé stojí na betonové podlaze, tak kam to ještě roznášet?Význam by měla pouze deska větší než je půdorys toho stojanu, ale jinak je to úplně jedno. Jestli je to zatížení betonové podlahy "bodové" nebo plošné je nepodstatné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 15:55 Muž NASREDDIN [1383] Re: Spai
Kdyby byl spodek stojanu stejný jako vršek, tak by se váha rozložila nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:41 Spai – Podlaha ve stavbě okál
Děkuji všem, nohy však řezat nebudu je to tak udělané, aby to mohlo jít oplášťovat tjn. Celé to obložit laminem v barvě nábytku, který chystám. Takže rám bude mít vlastně záda a sokl po celém obvodu. Takže opěrnou část by měl mít všude po podlaze. Tak snad to bude stačit. Ještě jednou děkuji za Vaše příspěvky. Spai
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:36 Muž Miky1981 [57] Re: liborass
...také mě tato možnost napadla, ale už je to větší zásah do konstrukce a né každému by se to chtělo řezat....tak alespoň bude mít dotazovatel vícero možností k výběru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:31 Muž liborass [174] Re: Miky1981
já osobně bych ty nohy uřezal a pod ten rám bych položil osb desku, aby to pěkně sedělo, ale to je jen můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:27 Muž Miky1981 [57] Re: Spai
...dle mého názoru by bylo lepší, aby ta váha byla rozložena plošně...osobně bych pod ty nohy umístil nějakou desku, nebo nějaké trámky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:24 Koště Re: Spai
Pro sychr bych tam tu desku dal, když máš tu možnost, rozloží se váha na celou plochu pod akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:12 Spai Re: Fuchs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano myslím si, že to tak provedu. Snad to udrží. Děkuji za radu. Jen se ještě zeptám. Rám má nohy, jsou sice na nich navařeny patky, ale nevím zda to tak bude v pořádku a nebo zda budu muset ještě pod celý rám dát desku. Přikládám fotky rámu. Celkový pohled a detail na nohy.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 13:25 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky
Ještě jeden komentář pro uklidněnou pro ty co mají cihlovej dům. Kdo chce vidět co unese cihlová budova může k nám na návštěvu do pekárny několik strojů a navíc když některé jedou x hodin stále vybrují a ještě sklad několika tun mouky. Budova byla kdysi prádelna není vůbec upravena pro pekařské stroje. Jen pod skladem je nosný sloup. palec To by mohlo také uklidnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 09:19 Muž Fuchs [169] Re: Spai
Tak to ti nic jinéh9 nezbívá než zjistit kde jsou ty traverzi. U rodičů jsem řešil neco podobného jenže tam jsem přesně věděl kudy vedou traverzi a dal to tak aby to leželo přes dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 08:18 Spai Re: liborass
Bohužel to není možné já mám okál a ten je z dřevotřískových desek. :-(
Nemám jiné zdivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 09:30 Muž liborass [174] Re: Spai
já jsem řešil něco podobného a nakonec jsem rám připevnil ke zdi chemickou kotvou a akva to uneslo bez problému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 09:18 Spai – Podlaha ve stavbě okál
Ahoj všem pročetl jsem si pečlivě všechny příspěvky co se týkají zátěže podlah a stropů a podobně. Já však bydlím ve stavbě okal. Je to podsklepený dům stavěný s cihel. Podlaha je stavěna s takzvaných Hurdisek a mezi tím jsou po 120 cm kovové překlady. Prozatím mám 400 litrové akvárium o rozměrech 180x45x50 s 12mm skla. Leží na dvou peřiňácích s v prostředku jsem pro jistotu dal výztuhu u obou peřiňáků. Chodil jsem se se strachem koukat při napouštění zda nepraská podlaha ve sklepě. Prozatím ......je to dobré je to tam cca měsíc tak nevím. Nechal jsem si však svařit rám z jeklu, na kterém bych rád vybudoval akvárium 200x60x50 a proto se s Vašemi zkušenostmi dotazuji o radu, zda by mi někdo poradil jestli mi to udrží. Akvárium by stálo u obvodové zdi. Překlady však nevím kde přesně jsou, nejsou tolik vidět. Poradíte je to nad garáží. Díky všem za rady.Spai palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2015 16:42 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky
Jen pro uklidněnou pro ty co mají strach. Dřevěná euro paleta unese 2000kg když je to rozloženo po celé paletě rovnoměrně a když je to nerovnoměrně tak 1000kg. Když jich je více na sobě nosnost spodní palety je 4000kg. A aby panel nezvládnul třeba 800kg by bylo divné ne? Vím je to něco jiného ale třeba to někoho uklidní. Stejně jako některé stolky pod akva co unesou 500kg a jsou z dřevotřísky. Snad to někoho uklidní. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 11:49 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Fuchs
Buď v klidu, jsem taky v paneláku, obvodové zdi cca 30cm. Stěny mezi místnostmi jsou cca 10 a 15cm.
Akva v obývacím pokoji:
200x60x55 a 180x47x43.
To větší je taky na žel.konstrukci o silnostěnném jeklu 50x30 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2015 11:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Fuchs
v paneláku z roku 75 bud naprosto v klidu , pod roznášecími betony podlah nejsou žádné izolace (polystyren ,kamenná vata) je tam jen prostý beton nebo sadolin,zrovna stejnou nádrž realizuji , stojan mám z jeklů 40x40x2 , dbej jen na to aby stojan pak stál na co největší ploše- takže pod něj nějakou desku co to roznese , aby to stálo dokonale vodorovně , a nejlíp ještě záda stojanu nakotvit do nosné zdi za ním , já to mám takto ... rybicky.net/nadrze/21651
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 09:53 Koště
Zdravím, paneláku bych se nebál, zvlášť při postavení do rohu k nosným stěnám. Případně můžete podlaze ulehčit tím, že stojan přichytíte i do té nosné zdi a zatížení se tak rozloží.

Pokud chcete mít jistotu, můžete to konzultovat se statikem, ale řekl bych, že vás spíše vystraší :-)

E: K těm parketám...pokud bude stojan na nožičkách, tak to asi moc dobré nebude, pokud by měl vespod desku, která rozloží váhu nebo nějaké jiné řešení, bylo by to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 09:42 Muž Fuchs [169] – Panelák
Dobrý den, bydlím v paneláku z roku 1975 je to trochu jiný tip než po republice jsou. Stěny mezi místnostmi jsou 25cm tlusté a nosné jsou ještě víc obvodové stěny jsou 45cm silné. Chystám si pořìdit akva 180x50x50možná60 vysoké jenom akva váží 75kg plus voda stěrk atd.celkovou hmotnost počítám 700kg chci to postavit na skřín v které bude ram z jeklu 30x40mm obložený laminem 18mm myslíte že to panelák udrźí? Akva bude stát v rohu u nosných stěn. Mám tam parkety dubové udrží to? Všem děkuji za názory.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 22:59 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Koště
Jasně, že tam nebudou pět let, ale zase chodí skáčou oslavují a zase jsou tam nějaké vibrace a tak (nemusí jich být 4, ale třeba 8 nebo i 10) ;-) . Každopádně to akva jak píšeš bude v rohu u nosných zdí a to by mělo udržet, ale pokud může Petr pro to ještě něco udělat, aby si byl jistý, tak nech to udělá a přeptá se.(já si taky všechno po zjišťoval, jenomže panelák je něco jiného)
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 22:12 Koště Re: garggi
Jenže ti chlapi tam nestojí třeba pět let v kuse :-) Trvalé zatížení a přechodné bych dohromady nedával.

Co se týče akva, nebál bych se toho, pokud bude takhle u stěny, položené na desce, váha se rozloží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:05 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: dkoudela
Myslím si, že to razítko to nedrží. Mě by stačilo co by k tomu řekl, když by mě uklidnil, tak by jsem to udělal jak radil NASREDDIN s tím přichycením ke zdi.
Pokud by měl pochyby, tak by jsem to řešil ze spodních pater a snažil by jsem to třeba podezdít o patro níže, pokud by tam byly sklepy nebo místo které není k využití(potřebné).
Já jsem v tomhle nedůvěřivý, ale na druhou stranu to není až, tak velké akvo a když si 4 dospělí chlapy na středu obyváku připíjí na zdraví, tak ta zátěž na stropy je podle mě větší.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 20:48 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: garggi
Statik je zbytečný ten ti na tohle nikdy razítko oficiálně nedá. Spíše tě v 90% ještě více vystraší.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 20:45 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Petr
Každopádně by jsem zdělal nožičky komody a dal na celoplošnou desku(lamino-olištované) jako podstavu.
A pokud není v té skříňce vzpěra, tak tu by jsem tam dal taky.
Nosnost stropu podle mě by to měla zvládnout, ale pokud si nejsi jistý jako jitkaS ( ;-) ), tak zkus toho statika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 20:29 jitkaS Re: Petr
Tak pokud je to vilka z první republiky, jako mám já tak to problém nebude. Momentálně zde mám v podkroví u nosné zdi cca 400l.Vše bez ukotvení a drží cca 6 let bez problémů. V následujících letech plánuji navýšit objem na cca 800 l a statik mi bez záruky spočítal nosnost na 800kg na metr čtvereční .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 19:10 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Miky1981
Přesně tak nožky bych neriskoval, rači odšoubovat pokud to jde a položit na nějakou pevnou desku čím docílím rozložení váhy jak už tu bylo řečeno :) Pak by neměl byt problém si myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 19:05 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: Miky1981
Ták ták, přesně tak to bylo myšleno :) Největší tlak je stejně na bocích, takže i kdyby uprostřed nic nebylo, nevadilo by to, ale pro lepší spánek.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 18:57 Muž Miky1981 [57] Re: Petr
...asi bylo myšleno, jestli uprostřed té komody je nějaká výztuha - z důvodu prohnutí horní desky....ta komoda má dole nožky, nebo desku?? - deska by byla lepší, protože by se váha lépe rozložila (nebylo by to bodově)...a pokud by byla komoda u nosné zdi a jakoby na trámech, tak by to mělo vydržet....ona např. taková velká šatní skříň nebude o moc lehčí a lidé nad tím tolik nebádají, jestli to strop udrží ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 18:37 Petr
Ano je to na nožičkách a objem akvária by měl mít 300 l a do hromady ze vším by bylo kolem 450-460 Kg a nevím jestli ten strop to udrží.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 16:25 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: Petr
Uprostřed je něco? Nějaká noha? Jaký objem akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 16:22 DanH Re: Petr
Tady je pár zajímavostí ohledně ukotvení akvárka do zdi www.horacovoakvarium.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 16:18 Petr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mám udělanou masivní komodu pro takové objemové akvárium z masivního dřeva na něm bych chtěl to akvárko co myslíte ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 16:13 Petr
A myslíte že by to mělo vydržet ? akvárium bude u zdi stát a nechal bych si to pojistit kdyby náhodou by se to propadlo ..co myslíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2015 15:44 Muž NASREDDIN [1383] Re: Petr
Stropy i podlahy jsou jistě prkenné, stropy jsou podbity rákosem.
Také žiji v takovém bytě starém cca 70let.
Ještě nedávno mi na podlaze stálo cca 800kg
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…

Důležité je váhu rozložit na co největší možnou plochu, já to osobně řešil tak, že svařený stojan byl z jäklu 30x30 a měl "dno" svařené nejen po obvodu konstrukce, ale nechal jsem si na dně udělat i 5 příček (takový uzavřený žebřík). Pro jistotu jsem nechal na zadní stěnu konstrukce navařit ještě 4 desky 100 x 100 mm, skrze které jsem to celé ukotvil pomocí šroubů a hmoždinek do zdi.
Hmoždinky byly podobné těmto vruty-fischer.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 15:18 Petr
Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám takoví problém chtěl bych si pořídit akvarium o nějakých 300l, bydlím v rodiném domě který se stavěl bůh ví kdy a stropy jsou z rákosu podle všeho co říkal táta a mezi tím podle všeho by měli být nějaký trámy počítal jsem že by byla tíha do hromady ze vším okolo 450 Kg co by jste mi poradili. Děkuji :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 19:32 Muž RBeil [174]
Ja bydlim v panelaku taky a panel tu je opravdu pevný. Vyvrtat jakoukoliv díru je kolikrát problém a jak se sekala elektřina tak to bylo zralé na dynamit. Taky jsem zjišťoval nosnost podlahy v paneláku a dohledal jsem se že 700kg/m2 není problém u nosné zdi, nejlepší to je v rohu nosných stěn, ale pokud nebude uprosstřed najak´ho pokoje takl by neměl být problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 18:11 Muž Tomson [1] Re: O.Tom
S tim vrtanim je to tak,,taky jsem bydlel v panelaku,,a hodne jsem se tam navrtal,,neco slo krasne neco nee,,ale spis to bylo tim ze zrovna jsem trafil na poradny kremen,,abyla nahoda se trefit mezi ne,myslim ze panely byly z dobreho matrose, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 18:08 Muž Tomson [1] Re: ludvik
Tak s tim ze se to odflaklo to je pravda,,ale na praci ne matrosem,,co se pokradlo na stavbach tak se dokoupilo,,jinak ty rozdily podlah a rohu,,s tim souhlasim,,daval jsem u znameho do zachodu na zem lino a aby z toho vysel obdelnik tak jsem daval kosoctverec, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.09.2014 10:13 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Designer
Nevím proč tu většina lidí pořád míchá okamžité zatížení, neboli krátkodobé, které je v nárazech několik tun/m2 a dlouhodobé zatížení objektu.
U dlouhodobého zatížení je hlavně podstatná ne jenom změna v našem bytě, ale změny v objektu jako celku. Třeba odstranění nosného sloupu nebo stěny přesně pod akváriem (knihovnou, skříní s oblečením...), klidně i několik pater níže. Navyšování zatížení u jedné stěny v 10-ti patrech nad sebou. Přidávání vzduchotechniky (klimatizační jednotky) a podobných zařízení na střechy starších objektů případně půdní nadstavby objektů. V těchto případech se opravdu můžeme setkat i s destrukcí objektu (většinou ne fatální, i když i to se občas stává).
Celkově zatížení starších objektů, které si již nějak "sedli" má většinou nějaké dopady, popraskané malby nebo omítky na jiných místech než doposud,a to stačí třeba přestavět nábytek. Nebo úplný opak první zatížení novostaveb, také většinou vyvolá nějaké praskliny v povrchových materiálech či nenosných příčkách. A do této kategorie spadá také přestavba jader paneláků z umakartu na zděné tenké příčky. Ale tyto změny jsou pouze vizuálního charakteru a na statiku nemají vliv.
Podstatný je materiál ze kterého je podlaha zhotovena, pokud se bude jednat o rákosový strop, starší dřevěný strop, duté cihlové stropy... tak bych se asi bála (to jsou většinou objekty starší více něž 50 let), ale u železobetonu, který je ve většině bytových domů (nepočítám rodinné domky, kde si dá na strop každý co se mu zlíbí a pak se diví) bych se přiměřeného zatížení u nosné konstrukce opravdu nebála (klidně 1 t/m2). V případě zatížení v prostoru (uprostřed velké místnosti) je potřeba sundat krytinu, stáhnou stěrku čisté podlahy a doplnit vyztužení do nosných stěn a opět vše vrátit. Je to proces celkem nenáročný a můžete se vyhnout následným problémům způsobeným prohýbáním stropu. Podobný proces lze udělat i u zmiňovaných starších typů stropů, jenom je potřeba lepší kotvení k nosným stěnám.
Teda nějak jsem se rozepsala tak snad to i někdo přečte. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33307x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068?od=501