Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 18:52 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Vaclav4
Ještě bych snad prověřil jednu věc. Můj otec svěho času v paneláku vyboural do zdi díru pro aq. Samozřejmě, když to udělá jeden, nic se nestane, ale pokud by někdo nad ním tu zeď přetížil, tak už by mohl problém nastat. Zkusil bych se pozeptat sousedů pod tebou, jestli náhodou nedělali nějaké úpravy v bytě. Pak totiž ty pravidla o nosnosti nemusí vůbec platit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 18:44 Vaclav4 – Re: letfudo
nu dobra ja bych to vubec neresil ale jen ze pres jednu stenu pokoje mam stenu kde dole je pc skrine policky a nahore postel celkove to ma tak 2m a vahu kolem 80kg urcite ikdyz je to u te panelove zdi mel jsem jen pocit ze do te steny jeste zasadit akva ktee bude mit cca 150kg by mohl byt problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 18:39 Vaclav4 – Re: Rexistens
no ono to stema podlaha b panelaku je trosku slozite ja co kdz se tet laickym okem kouknu tak mame dlazdice pod tim je zo typicke zelene lino a pod tim neco jako bila vatova podlozka a pak beton..ty bydlis v panelaku? jenze ty pises ze tve 66l akva vazi shruba 110kg z toho jsem pochopil ze pocitas 1l=1kg jenze tady bylo uz i receno ze to muze byt 1l=2kg to bys pak nemlo 110 ale ke 200:-) me jde jen oto ze tet jak ta 110l stoji na tech ctyrech nohach aby ne tet ale zacas se neco neposra... a hlavne jak jsem psal tak metr naproti ni bude dalsi .. je pravda ze knihovny budou urcite tezsi nez enjake akvarko ale otazka zda dobre ci spatne.... jinak jestli mi tu tabulku posles budu moc rad email je venda.majer@seznam.cz diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 18:38 Muž letfudo [30] – Re: Vaclav4
napsané únosnosti jsou minimální, vůbec bych se nedivil, kdyby tam výpočtově bylo třeba 300kg/m2.
Jetliže akvárium stojí u nosné stěny, pak je to ještě mnohem lepší, poněvadž už nenamáhá stropní panel ohybem (jen málo), ale hlavně smykem a tam bude rezerva ještě větší. Co se týká 2 akva 200kg u sebe, tak počítejte s tím že 1m od toho nic nebude a když si tu váhu zprůměrujete na m2, tak jste v pohodě. Opravdu to není problém, zvlášť u nosné stěny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 18:30 Muž Rexistens [16]
Jak uz se zminil ti predemnou, unosnosti storopu bych se nebal.
Jinak, udelal jsem si v excelu takovou tabulku, ktera zhruba spocita kolik akvo vazi. Napr. moje domaci 66 litrove vazi asi 110 kg - mam velkou vrstvu pisku + bridlicove pozadi.
Mam ji proto, ze budu zakladat nove akvarko a jsem omezen unosnosti skladby podlahy - kvuli takove bublinkove hydroizolaci je tam unosnost asi jen 180 kg/m2 - pod knihovnou je uz krasne prohla podlaha. Ale takova knihovna plna knizek vazi daleko vic nez takove 100 l akvario. Osobne budu vylehcovat akvoso jak se da - polystyrenove pozadi, dno z pisku o co nejmensi objemove hmotnosti atd. takze doufam, ze svoje budouci 114 l(vnejsi objem) akvario dostanu max na 180 kg.

Osobne bych tedy neresil unostnost stropu, ale jakou mas skladbu podlahy, jak jiz bylo zmineno.
ten exel ti klidne poslu, ale je to spis orientacni (pripocitavam k tomu radeji 15% nahoru);)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 18:18 Vaclav4 – Re: letfudo
dekuji za krasny clanek takze pokud dobre chapu tak 200kg/m2 je v panelaku naproti nosne zdi mnoho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 18:17 Vaclav4 – Re: ondra
no rozmery toho jednoho akva jsou 60x35x50a je naproti nosne zdi ovsem amme to vyresene ze zdi uvnitr cmer jsou sadrokarton takze akva stoji u sadrokartonu tudiz si netroufam rict zda uprostred ci ne...jinak druhe bude stat naproti u panelove zdi a rozmery by meli byt 60x40x40 pkud jsi rikal ze pouzivas 1l=2kg tak tedy me akva ma neco kolem 200kg/m2 coz mi pride celkem dost kdyz o asi 70cm bude stat dalsi o stejne vaze:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 18:09 Muž letfudo [30] – Re: letfudo
ještě doplní pro betonové stropy:
vzhledem k nehomogenitě (snad jsem to vykoktal správně) materiálu se musí uvažovat pomerně vysoké součinitele materiálu, při pokusech nosnosti, prvky většinou přenesou o cca 80-100% více, než dovoluje výpočet.
Pro uklidnění doplním, že železobeton má oproti jiným materiálům tu výhodu, že se před porušením zdeformuje a potrhá (tedy pokud tam zrovna nespadne letadlo..), aniž by spadl, tak to by se sousedi asi ozvali ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 18:05 Muž letfudo [30] – Re: Vaclav4
s nosností se to má asi takhle:těžko asi zjistíte, na jaké užitné zatížení byl počítán váš strop, nicméně dle ČSN jsou normové hodnoty následující:
-pro obytné plochy užitné zatížení 150kg/m2 (x1,4 pro výpočet)
-kanceláře 200kg/m2 (x1,3)
-chodby 300kg/m2 (rozumějte veřejné chodby, např. v bytovce, ne bytové chodby; x1,3)

+pokud nebylo počítáno s konkrétními příčkami, uvažují se plošně min. 75kg/m2 (x1,4 do výpočtu) a to si tipnu, že statik dal víc, vzhledem k tomu, z jak těžkých materiálů se dříve zdilo (oproti např SDK)
Kromě toho žádný statik nedimenzuje nadoraz (alespoň pokud se pod to nemusí podepsat), rezerva 20% je naprosto standartní.
Prostě akvária 200kg bych se vůbec nebál, i kdyby bylo na jedné noze, počítám že není obeskládáno knihovnami, takže to bude bez problémů.
Otázkou spíš je, co v případě většího zatížení udělá skladba podlahy (v případě např kročejové izolace ap., která se může zmáčknout, ale té se v panelácích asi moc bát nemusíte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 17:49 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Vaclav4
Neuvádíš rozměry aq, což je potřeba pro výpočet zatížení na m2. Já většinou počítám 1l = 2 kg, a myslím, že je to blíž pravdě než 1=1. Při 110 litrech bych se výpočtama nezabýval, myslím, že je to potřeba řešit tak od 300 litrů nahoru.
Důležité je, kde je aq umístněné. U nosné stěny je pevnost nejvyšší, uprostřed místnosti je to nejhorší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 17:21 Vaclav4 – nosnost???
Ahoj chtel ybch se zeptat nebo spise vysvetlit jednu vec...dejme tomu ze panely unesou 500kg/m2 coz kdyz budu brat podle sebe.....bydlime v 8 patre nad ama uz nikdo neni takze pohoda..mam 110l akvarko na zeleznem stolku ketry ma 4 nohy .. 1l=1kg coz je 110kg/m2 to by melo byt v pohode plus enjaky pisek atd dostanem se na 130kg/m2 JENZE!!! zde viz odkaz www.akvamalawi.com/… kdyz to zadam k vypoctu tak celkova hmotnost je 157kg a zatizeni je neuveritelnych 750kg/m2 a ptam se tedy kde je chyba? jelikoz pokud mam zatizeni 750kg mohu kazdou chvily cekat ze budu spat v loznici u sousedu nehlede nato pokud bych chtel poridit jeste jedno akva o stejnem objemu......diky za pripadne vysvetleni

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 21:17 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Vaclav4
Měsíc jsem měl vedle sebe 720L a 450L úplně v pohodě, už zůstala jen 720L ;-) Nedávno jsem byl u chovatele v druhém patře a po celém pokoji akva i uprostřed cca 3500L X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 21:04 Muž avast [49] Re: Vaclav4
Napíšu ti to tak.. Když k vám přijede návštěva nejméně o 4 dospělích, spadnete??? Ne.. Když s někým v obýváku budeš skákat na podlade spadnete?? Jestli ne, tak to akvárko udrží..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 21:02 RAP Re: Vaclav4
Dvě 110 v paneláku, v pohodě. Někde se tu řešil 10x větší objem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 20:47 Vaclav4 – tíha akvarka
Přeji hezký večer, chtěl bych se zeptat máte kdo bydlíte v paneláku více jak jedno či dvě akva? např. dvě o objemu 100l?? zajímalo by mě kolik vydrží podlahy.....bydlíme v 8 patře a mam doma jednu 110l a planuji ještě jednu.....díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 11:44 Warezak
No plovoučku budu pokladat na stare parkety.POd parketama je smaozrejme beton.Nedavno m itm stalo akva o hmotnosti cca 450 kg a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 08:25 Muž Miras [111]
o plovoučku jako takovou bych se nebál, jde jen o ten podklad a jak zde již bylo, jediné co se zmáčke je ten mironal který se váhou zdeformuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 07:58 PetrH – Re: Kokos
O to jsem taky uvažoval, ale spíš jsem měl strach z nosnosti podkladu něž plovoučky a navíc do budoucna kdyby jsem chtěl nové aqua, tak zcela jistě větší :), takže by jsem musel dlažbu předělávat ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 07:28 Kokos
já jsem neriskoval a na to místo kde stojí akvárko jsem udělal dlažbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 07:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Romy
Některé "filmy" se dají sledovat stále dokola. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 07:11 PetrH – Re: Warezak
Ahoj, já mám taky aqua na plovoucí podlaze, plovoučku mám 9mm zátěž 33, pod tím miralon pod vytápěná podlahy 3mm. taky jsem měl strach že to neudrží, ale spíš ten beton pod plovoucí podlahou kde je pod betonem 10cm polystyrénu. Váha mého aqua je 1100 kg. Z tohoto důvodu jsem si zjištoval informace o nosnosti a zjistil jsem že polystyrén má nosnost pokud je na něm alespoň 7cm betonu nosnost 5000kg/m2, takže je to v pohodě :) takže nemusíš mít strach.

ps: jinak mne klesla plovoučka pod aqua mezi lištou na zdi a lamelou o 1 - 2 mm. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 23:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sid
Ta větší televize,akorát furt stejný program... :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 23:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Romy
Co má u vás vyšší sledovanost, Romy? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 23:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Ono také záleží na jakou plovoucí podlahu,jaké zámky a kdo to bude dělat.Důležitá je i nosnost samotné podlahy,je rozdíl v rodinném domě a v paneláku.Samozřejmě platí,že čím kvalitnější podlaha,tím kvalitnější zámky a lépe drží,a také je dražší.Sám mám v rohu nádrž 540 l,váha zhruba 700-800 kg,a jediné co se stalo je to,že lišta na zdi,po klesnutí podlahy váhou akvária,je asi 2 mm nad její úrovní a trochu se rozlezl spoj,protože kraj skříňky je právě na spoji a to asi o 0,5 mm,ani to není moc vidět.Na to je třeba si dát pozor.Podlaha je 0,6 mm,třída otěru 31,cena kolem 400 Kč/m2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 22:41 Muž bolek [5] – Re: Warezak
Ja mám na plovoucí podlaze postavené akva 140l u přes rok a podlaha je uplně v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 22:32 tytor – únosnost
Ze stavebního hlediska si myslím, že v plovoucí podlaze není žádný problém. Záleží samozřejmně na podklad, aby ten udržel váhu akva a pak na čem bude akva stát. Já mám 240 litrů na polici a dával jsem pod ní 6 dřevěných sloupků s plochou 8 cm na 8 cm, abych roznesl váhu. Počítám že jako podklad asi poslouží nějaká lepší komoda, takže v plovoucí podlaze nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2009 22:24 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Warezak
Souhlasím s Yirkou, ale raději bych to ještě zkonzultoval s dodavatelem té podlahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 22:18 Muž Yirka [9123] – Re: Warezak
Podlaha přece nebude položena ve vzduchu ale na pevném podkladu. Pokud bude v pořádku únosnost podkladu není tedy důvod k obavám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 22:15 Warezak – udrzi mi plovoucka akva?
Budu si kupovat do budoucna akvárium o váze cca 600 kg.Potřebuji se zeptat jestli mi to plovoucí podlaha o tlouštce 6 mm udrží,když bude akvárium u zdi.Děkuji!! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2009 07:27 macabrova – Re: akar77
ja se ptala na nosnost podlahy a pak primo i na pojistku a sorry to s nosnosti podlahy souvisi hodne :)
jinak nosnost podlahy potvrzena od architekta i z CVUT hop , pristi tyden zkusmo napustime, esli akva tesni a pak hura do kooperativy a akvaristik. Hezky den a jeste jednou diky ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2009 23:36 akar77 – Opět OT
Znovu se musím opakovat a znovu hlavně k pánům, kteří zde mají potřebu se vyjadřovat ke každému tématu. Moje prosba-držte se tématu, pánové a dámy. Dotaz na začátku vlákna byl na nosnost podlahy a ne diskuze k otázkám pojištění! Od toho jsou zde jiné vlákna! Děkuji - usnadníte tím jiným, které často kritizujete, že nehledají a ptají se, aby si informaci vyhledali sami. Čím míň zamořených vláken tématy mimo mísu tím snadnější vyhledávání!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2009 19:03 Muž Yirka [9123]
Základní pojišťovací pravidlo říká:
Pojišťuji se proto, aby se nic nestalo.
Pokud už se nehoda-neshoda-katastrofa přihodí je pojistka příjemným bonusem, který však nikdy nevyrovná všechny způsobené problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2009 13:29 Muž elko [30] - Sumci – Re: JuraS
moc nechápu co je na mé logice divné?když někomu nad hlavou napustím např.500litrů tak bych mu měl zajistit v případě způsobené škody náhradu.pán bůh to asi nikomu nezaplatí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2009 12:13 Muž elko [30] - Sumci – Re: JuraS
pojistit se máš hlavně ty!!!když to rupne tobě tak za to neseš odpovědnost ty.taky mě jeden kutil vytopil a neměl pojistku.taky stoupačkou,on měl byt skoro suchý a já celej byt po rekonstrukci pod vodou.nakopal bych ho...já měl byt pojištěný u hasičské ale bohužel blbě tak jsem dostal 5000kč a nazdar.takže hlavně také dobrou pojistku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2009 07:48 JuraS
Když už tak se má každý pojistit sám..v paneláku se nám stalo, že v létě kdy všichni byli na dovolené se jeden "kutil" ve 4 tém patře pustil svépomocí do rekonstrukce koupelny..jádro pryč a šup tam cihly..co čert nechtěl tak flexou přeřízl trubku s teplou vodou...paradoxně to teklo po stupačkách..on v bytě měl jen malou loužičku co stíhal vytírat...soused pod ním toho to minulo jak to teklo stupačkou u wc...ale ti dva dole....ob jedno pod ním ti byli na dovolené..vody bylo tolik, že to teklo už i dveřima ven z bytu..horká voda..a sousedovi v přízemí tomu se to do bytu dostalo už všudyma...ten z prvního byl někde v cizině..normálně dovolil ať jim vykopnou dveře a že přijede jak to jen půjde...pomáhal jsem tam uklízet s vysavačem co uměl šamponovat...z těch dvou bytů se musel vyhodit nábytek, koberce, všechno..ta voda zkroutila i dubovej práh do bytu..jo a byla sobota a že to uřízl tak dobře tak se musel zavřít hlavní uzávěr vody co je ve sklepě v místnosti kam se nedostane každej a to ještě byl ten hlavní kohout zaplombovaný a zamčený zámkem..takže než na to někdo přišel, než se podařilo najít jak to zastavit vyteklo pěkné akvárko do baráku...a vím, že na něm si nic nevzali..minimum a že ti jedni měli dobrou pojistku co jim to zaplatila a ti druzí "splakali nad výdělkem"..takže sousedovi pode mnou suše zaklepu na dveře a oznámím, že jsem si nad ním napustil skleněnou vanu vody a že by se měl připojistit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2009 19:02 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
A podemnou soused, který má všechno ze slonoviny a na stěně v místech kde mám nad ním akva plazmu za 100 tis. :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2009 16:35 LucaBrasi1 – Re: macabrova
Kooperativa.Pod nama zase prodejna dílu na mercedesy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2009 15:58 macabrova – Re: LucaBrasi1
no prave a pod nama je ockovaci stanice... u koho tu pojistku mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2009 15:08 LucaBrasi1 – Re: Horác
Tak to mi ani neříkej.Mam ho pojištěné taky v pojištěni domácnosti je to přímo ve smlouvě,a k tomu pojištěni odpovědnosti na 2 miliony když bych někoho vyplach.To bych toho pojišťováka vlastnoručně uškrtil. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2009 12:57 Muž Horác [3942] – Re: MShanti
Já mám akvárium pojištěné (součást pojištění domácnosti). Ale zrovna nedávno (tuším na akvarista.cz?) jsem se dočetl, že pojišťovna se z toho vždycky nějak dokáže vykroutit, aby nemusela cálovat ... tak nevím ... lékárna pode mnou :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2009 12:45 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ja som nad tym ze ci to udrzi podlaha ani nezamyslal, mna iba trapilo ci to udrzi komoda z drevotriesky ... akurat som pridal este jednu "priecku" ale to este vtedy ked som mal 110 l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2009 10:57 MShanti – Re: Štěpán
Jo, tak to je super!!! hop Pro sichr bych uzavřela dobrou pojistku... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2009 10:50 Muž lachon [8] - Cichlidy
kámoš měl v panelaku v jednim pokoji 3000 litrů a podlaha to vydržela. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2009 10:46 JuraS
Když vezmete staré skříně z doby činžáku tak zjistíš, že jsou z masivu, bytelné a těžké sami o sobě..naplň ji pak knihami z papíru z té doby, hutného případně ji doplň kvalitním porcelánem. A zjistíš, že dříve tohle nikdo neřešil s nábytkem a nepamatuji si, že bych někde na nově (drbna)viděl a slyšel jak se někomu propadla skříň do nižšího patra...zvlášť když se stojan udělá tak aby se celková váha rozložila na co největší plochu..jo udělat stojan tak aby to všechno stálo na jedné noze tak propíchneš snad i panel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2009 00:20 macabrova – Re: FoRgY
tak jsem prave po konzultaci s kamo architektem (at ziji zahradni hospudky pod kastany) a ten tvrdi, ze cinzak utahne 600 kg na metr X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 22:07 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ja mam akva podobnych rozmerov a dokonca ho mam na komode z drevotriesky a vsetko drziv pohode od leta. radsej poklopem :-D ťuk ťuk ťuk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2009 19:26 macabrova – Re: beowulfx
jo, panelak je v pohode, to jsem uz nacetla, ze par lidi ma doma pestirny a panel jim unese 1500kg :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 19:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: beowulfx
Naprostý souhlas palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2009 19:19 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
No pokud se jedná o činžák, tak vězte, že by to problém byt neměl v žádném případě, tak trochu se ve stavebnictví vyznám, jednou jsem po tom taky bádal, jedno ale vím jistě podlahy bývaji dosti předimenzovány, což znamená, že ač se to nezdá udrží to víc, než si dovedete představit, a pokud ten činžák není hooodně starý s viditelným výraznějším poškozením, tak bude vše OK. Kupodivu, panely v panelácích mají jednu z nejlepších nosností vůbec, na cca. 2 m2 by neměl být problém položit 1000 kg, horší jsou např. staré domy kdy se dělaly stropy z takových těch rákosů a plechových překladů, ale i tento jsem zkoušel a kupodivu mně ta nosnost velmi překvapila, kdy se nám bez problému podařilo v poměrně starém baráku položit na 2m2 cca. 600 kg. Já sám mám své akva ikdyž s trošku upravenou podlahou, ale tím spíše ztíženou položeno v rohu pokoje, 4. patra paneláku, celé se vším všudy by to mělo vážit kolem 700 kg, a myslím, že to není sebemenší problém, nejhorší na tom je, že to nikdy nemůžete odzkoušet :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 19:19 macabrova – Re: macabrova
OK! takze pokud nejsou nejaky skryty problemy, nemelo by se nic stat.. SLYSEL NEKDY NEKDO Z VAS, ZE BY NEKOMU SKUTECNE PODLAHA NEVYDRZELA A DOSLO, BYT K CASTECNYMU, PROPADU? ja teda nikde nic takovyho nenasla potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [22] 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33305x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068?od=1051