Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.05.2014 09:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: RAP
To právě nevím. Barák stavil otec v 80 letech a spoléhat na nějakou dokumentaci raději nebudu, protože vím, jak je dělaná elektrika v baráku. Pár let si počkám ještě a pak udělám nějaké větší akvárko v místnosti, kde je betonová podlaha na základové desce. To bude jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 09:35 RAP Re: Zoidik
Pokud víš, kudy vedou traverzy, tak se dá dřevěnou deskou, prkny apod. roznést na více íček. Případně i částečně na nosnou zeď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MonterMonty
Něco takového jsem si myslel, díky za potvrzení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.05.2014 19:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zoidik
ikdyž jsou hurdisky zalité betonem , prakticky fungují jako ztrecené bednění , nedával bych na ně takovou zátěž, používaly se v dobách komunismu , kdy každej babral mastil všechno sám , šetřilo se cementem , většinou stropy nemaj nad sebou potřebnou vrstvu betonu , o armování ani nemluvím , není to zas tak dávno co po republice ve velkém padaly takovéto stropy jak švestky ze stromu , osobně bych maximální zátěž viděl někde okolo 4OO Kg na m2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:38 Muž ludvik [1082] Re: patamatix
Tomson reaguje na něco hodně starého ... ne na hurdisky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:24 Muž patamatix [408] Re: Tomson
Jenže panelák je něco jiného,než hurdiska ;-) Panel má údajně udržet až 1000kg na m2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 17:57 Muž Tomson [1] Re: Hanacius
Ahoj ja mel v panelaku pestirnu ve 4 patre,bylo to nejak 5000litru vody..a vydzelo vse, palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 13:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj.
Co to tady tak pročítám, tak zřejmě není dobrý nápad dávat 650litrové akvárko na hurdiskovou podlahu že? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:32 Muž VojtěchK [0]
Dobře díky za radu taky jsem nad tím uvažoval. Hlavně kvůli rozložení té váhy jak na zed tak na podlahu. Já to nějak domyslím. Díky. Kdyby další rady ohledně toho ytongu dejte vědět. Přijde mi to levnější a jednoduší než vařit tu konstrukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:59 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: VojtěchK
Konzoly mám zvarené ako pravouhlé trojuholníky z L-profilu 50 na 50mm.Tie 2 kolmé strany toho trojuholnika majú u mňa každá 60cm.Každa konzola je štyrmi chemickými kotvami a 14mm závitovými tyčami chytemá do nosného múru.Konzoly sú 3ks
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:51 Muž VojtěchK [0]
Konzoly jaký myslíš konzoly? přemýšlel jsem že bych postavil z ytongu takový jakoby Účko s tím že se ještě na prostředek vyvedou dva sloupky z ytongu no a že ten ytong provrtám až do zdi a pošlu tam hmoždinky pak chemickou kotvu a pak nějaký desítky šrouby s velkýma podložkama tím bych přidělal ještě ten ytong ke stěnám a mělo by to bejt cajk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:47 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: VojtěchK
V pohode sa to tak dá urobiť,konzoly ukotvíš do steny a potom ich zamuruješ do ytongu,ktorý tým pádom nič nenesie,celu váhu nesú konzoly a tie múriky sú len dekoračné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:24 Muž VojtěchK [0]
Tak novinky z konstrukcí. Mám takovej nápad viděl jsem to u majitele toho akvária co jsem koupil (650 l). Měl udělanej podstavec z ytongu a na něm jen 2 cm desku jako je kuchyňská deska. Tak uvažuju nad tím že bych to udělal z ytongu a takhle z desek pak jen předek obložil dřevotřískou a udelal dvířka a čuz. Ale bohužel teď vzniká problém, že by to akvárium zatížilo jen podlahu a já bych to nemohl přikotvit i do nosných zdí. Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 04:32 Muž VojtěchK [0]
Ok dobře myslim si ze tim ze to ukotvim jeste do nosnych zdi domu tak ze to bude v pohode a hlavne vy jste me uklidnili diky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 23:07 finnnp Re: VojtěchK
K té podlaze.Vůbec neměj žádný strach.Já měl nad sebou tři šestistovky.V obyčejném paneláku.Znám hodně případů kdy už to byl vyloženě extrém a nikdy nikdo k sousedum o patro níže nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 22:14 Muž grunda [1781] - Cichlidy
jinak tohle řešení jsem nevymyslel já, ale Horác, čímž mu děkuji, funguje to skvěle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 21:01 Muž VojtěchK [0]
Jojo všimnul jsem si dvířek. Vypadá to vážně skvostně. A ty tvárnice to je docela dobrý a jednoduchý. Uvidim ještě to promyslím ale vypadá to na železnou konstrukci jelikož se dostanu lehko k materiálu a dvířka už jsi též udělám. Nechám nařezat a přídělám jen panty žádnej stres. No hoši jen doufám že se nepropadnu k sousedům z toho mám největší obavy. Ale díky za rady a fotky. Je dobře že tu někdo poradí. Super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: VojtěchK
dvířka tam mám taky: rybicky.net/fotogalerie.php…
nákres nemám, vařil mi to kamarád a já jsem mu do toho kibicoval, je to z jeklů 60x40 mm, klasický kvádr a je to celé ještě chycené třemi trojúhelníky - ty jsou přivrtány do zdi a chycené na kovové hmoždiny a pevnostní šrouby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2013 20:37 Muž georg [112] - AfrikaRe: VojtěchK
Na tomhle mi stojí aq.600 litrů a 240 litrů, panelák, 7.patro
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:34 Muž VojtěchK [0]
No přesně jak to máš ty tak to udělám železná konstrukce a obloženo laminem. Akorát na to udělám ještě dvířka. Máš někde nákres jak jsi dělal tu kontrukci ocelovou? Nebo ti to někdo vyráběl? potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:31 Muž acik [416] Re: grunda
budou mít vodu zadara + maso do hambače ala placka :) máš to taky pojištěný ne?
grunda napsal: vše ne, ale měl jsem strach, že mi zahučí akva k sousedům - 6 patro v paneláku a skoro 800 litrů vody, měli by radost ještě v prvním patře smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2013 20:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: acik
vše ne, ale měl jsem strach, že mi zahučí akva k sousedům - 6 patro v paneláku a skoro 800 litrů vody, měli by radost ještě v prvním patře smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:28 Muž acik [416] Re: grunda
ty máš vymakaný vše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:26 Muž VojtěchK [0]
Takže sklo plus voda prý 770 kg a když budu brát že tam budu mít minimálně 500 litru vody tak si mužu k těm 770 kg přičíst ještě 500 kg písek a kameny :-D to už je docela mazec 1270 kg. No udělám to asi následovně ocelová kontrukce. jelikož to mám přesně 160 cm do vymezeného prostoru tak se to tam nacpe a zakryje se jen předek. Tím že se to obežene laminem a nechám si udělat dvoje dvířka. Možná čtvery. Myslím že to bude vypadat good jelikož se na to bude koukat jen z jedné strany. A díky snad to vydrží podlaha no chci to rozložit i do stěn tu váhu bude to přesně v tom rohu jak jsem dával fotku takže počítam 4 kotvy jakoby vpravo a tak 8 kotev na tu delší stranu. Snad to bude okej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:26 Muž grunda [1781] - Cichlidy
nebo se mrkni sem, mám ocelovou konstrukci obloženou laminem, ve předu klasické dvířka a ještě je to ukotvené do zdi - akva cca 800 litrů: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:15 Muž ludvik [1082] Re: VojtěchK
Někde jsem se dočetl, že běžná nosnost 18mm lamina na výšku je 200kg. Takže když se tím budeš řídit, chybu neuděláš. Ona to bude totiž zjevně "minimální" nosnost. Stačí se podívat, z čeho to vyrábí juwell, eheim, a spol. Důležité je konstrukčně zamezit složení skříně do harmoniky, do stran. Na to stačí vložená zadní stěna.

Jediný problém může být, že jak ta dřevotříska navlhne, nosnost se snižuje ... Takže je dobré to zkonstruovat tak, aby do spár nemohlo nic natéct. Nebo hrany před smontování impregnovat. Ale dělá to málokdo a také to funguje.

Kolik bude vážit sklo lze spočítat: www.theaquatools.com/…
Váhu vody snad každý ví ... Za písek počítej 0.6kg navíc za každý litr, za šutry pro jistotu kilo.
Hmotnost skříně je otázka do pranice, ta moje pro 375l akva má 140kg :-)

No a pokud polovinu (nebo dvě třetiny) hmotnosti necháš roznést nosnou zdí, tak to můžeš postavit snad i na strop z papundeklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:11 Muž acik [416] Re: VojtěchK
dal jsem to truhlářovi namalované a on to udělal přesně a dovezl složené
VojtěchK napsal: Hezky a to jsi vyrabel sam doma? A kolik ma litru to akvaro na nem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:02 Muž acik [416] Re: VojtěchK
EDIT: není koupená,je to na míru vyrobené - tak akva váží 80kg,písku tam mám cca 100kg + voda 380l,nějaký ten kamen,kořen,skřín ta váží tuším kolem 70kg - komplet počítám kolem 750kg,mám ve skříní nějaké knihy atd... filtr má obsah tuším 25L,ale to nevím teď přesně
VojtěchK napsal: A kolik ma tohle akvarko myslis ze to lamino vyrzi jo a tahle skrinka ale asi neni postavena ale koupena ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 19:56 Muž VojtěchK [0]
A kolik ma tohle akvarko myslis ze to lamino vyrzi jo a tahle skrinka ale asi neni postavena ale koupena ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 17:26 Muž acik [416] – Re: VojtěchK
Fotka k příspěvku udělej to cely z nejsilnějšího lamina a je to,vrsek a spodek z dvojtého lamina :) i kdyby jsi to obložil laminem,co ti radí kolega,bude to vypadat úplně stejně,žádná opičárna se konat nebude,chce to jen promyslet co a jak
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 17:08 Muž VojtěchK [0]
No nechtěl jsem žádnou opičárnu. Chtěl jsem práve skřínku která bude mít dvířka a všechno takže přemýšlím spíš o tom že pravě koupim nejakou komodu podle ní udělám konstrukci a prostě tu komodu jakoby přidělám kolem tý konstrukce. Takže to bude vlastně jen na ty ocelový kontrukci ale bude to mít hezkej vzhled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 17:05 Muž georg [112] - AfrikaRe: VojtěchK
Řekl bych, že to s tou skřínkou není zrovna vhodné. Jestli to chceš kotvit do zdi, tak ukotvi do zdi profil, třeba jekl vzadu a z boku, takové eLko, a ostatní nohy buďto ze stejných profilú,to pak obložíš laminem, nebo ty nohy vyzdíš, a ten kovový rošt bude jen nahoře a na něj položíš desku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:55 Muž VojtěchK [0]
To je dobrej napad. Mam pojisteni bytu ale to se na to asi nevztahuje :-D a co s tim podstavcem? Nebo skrinkou? Uvazuju ze koupim klasickou skrinku ale udelam ji ocelovou konstrukci ktera bude pridelana na zed a rozlozena vaha na podlahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:46 Muž acik [416] Re: VojtěchK
udělej si pojistku,já jí mam taky proti prasknutí a následovného vytopení sousedů
VojtěchK napsal: Běda jak mi to proletí k sousedům :-D akvarko je jinak 650 litru cista mira takze kameny a ryby (Cichlidy) no a asi vyrobim nejakej ocelovej stojan. Nebo mate zkusenosti s necim vkusnym nechci aby to byl chlivek?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:39 Muž VojtěchK [0]
Běda jak mi to proletí k sousedům :-D akvarko je jinak 650 litru cista mira takze kameny a ryby (Cichlidy) no a asi vyrobim nejakej ocelovej stojan. Nebo mate zkusenosti s necim vkusnym nechci aby to byl chlivek?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:39 Muž acik [416] Re: georg
přesně tak
georg napsal: Tak 5 roztančených lidiček uprostřed místnosti by se muselo propadnout. :-D Já bych se toho nebál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:37 Muž georg [112] - AfrikaRe: VojtěchK
Tak 5 roztančených lidiček uprostřed místnosti by se muselo propadnout. :-D Já bych se toho nebál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:28 Muž acik [416] Re: VojtěchK
to je sice pravda,ale 1000kg je prostě nic
VojtěchK napsal: Hele ale deset lidi nebude stat na 2 metrech ctverecnich. Ale tak bude to v rohu a pripevnim to i do zdi ktery sou jako obvodovy bytovky. A podlaha by mela taky neco vydrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:24 Muž VojtěchK [0]
Fotka k příspěvku Hele ale deset lidi nebude stat na 2 metrech ctverecnich. Ale tak bude to v rohu a pripevnim to i do zdi ktery sou jako obvodovy bytovky. A podlaha by mela taky neco vydrzet.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:17 Muž acik [416] Re: VojtěchK
1000kg je prd!!! to je jak kdyby jsi tam pozval 10 lidi,ktery budou mit 100kg,měl by jsi strach? řekl by jsi polovině,ať zůstane venku?

VojtěchK napsal: Cihlová bytovka. Stavěli ji komunisti. Je to celkem dobrá konstrukce silný zdivo ale nemám tušení jak je silná podlaha. A kolik je povolená nosnost na metr ctvereční se asi nedozvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:14 Muž VojtěchK [0]
Cihlová bytovka. Stavěli ji komunisti. Je to celkem dobrá konstrukce silný zdivo ale nemám tušení jak je silná podlaha. A kolik je povolená nosnost na metr ctvereční se asi nedozvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:14 Muž acik [416] Re: VojtěchK
podle mě budeš mít přes tunu,jen vody tam budeš mít cca 450l - 500l ,něco váží akvarko,pisek,kameny a hned to bude mazec,ale myslim,že netřeba se bat...

VojtěchK napsal: Zdravim poridil jsem akvarium 600 litru a azju jak a z ceho vyrobim podstavec a take jestli mi ho udrzi v 50 let stare bytovce podlaha. Chci ho ukotvit v rohu bytovky k obema stenam a take by stalo na podlaze. Tudíž se ptam jestli s tim mate nekdo zkusenosti a co na to vlastne rikate predpokladam ze to vse bude mit dohromady dobrych 800 kg a to sem optimista. Nemam si pozvat statika na to? Diky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:10 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Co znamená stará bytovka? Panel? Cihla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:06 Muž VojtěchK [0] – 600 L akvarium podstavec + nosnost
Zdravim poridil jsem akvarium 600 litru a uvazuju jak a z ceho vyrobim podstavec a take jestli mi ho udrzi v 50 let stare bytovce podlaha. Chci ho ukotvit v rohu bytovky k obema stenam a take by stalo na podlaze. Tudíž se ptam jestli s tim mate nekdo zkusenosti a co na to vlastne rikate predpokladam ze to vse bude mit dohromady dobrych 800 kg a to sem optimista. Nemam si pozvat statika na to? Diky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 18:44 RAP
Osobně bych si před napouštěním akvária od 200litrů výše ve starším domě zjistil, co je tam za podlahu, které zdi jsou opravdu nosné a jak jsou položeny trámy. Případně se dá část váhy přenést na nosnou zeď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 18:10 Muž Kyd [43] Re: kyo
Ono je to stejně k zamyšlení 300l+kovový rám podstavce cca 350-380kg na 6 nožek to je kolem 60kg na nožku (závit).Je to docela dost na ten závit kterým to koriguješ do váhy.Na tvém místě bych jsi nechal uříznout dvě 18tky lamino desky prošrouboval je olepil hrany a dal na podlahu jako podstavec pod celek,pak by se to vyneslo a celek by jsi sedal rovnoměrnějc.Sám jsem k vůli podobným a horším obavám dělal repas podlahy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 08:00 Muž zitra [1] - AfrikaRe: kyo
Já to teda nechci zlehčovat, ale pokud říkáš, že jsou tam parkety a na nich plovoucí podlaha, tak potom je tam ještě mezi takovej ten bublinkatej 2mm ... ehm ... umělohmotněj materiál (polypropylen?) ... a to si prostě sedne. Ten bych řekl, že si sedne na 0mm. Pokud je to činžák renovovanej k pronájmu, tak bych čekal, že plovoucí podlaha je prostě papír (jo papír!), tak ten si prostě trochu taky sedne a prohne nad dím sedlým PP a pak podle toho co tam je za parkety, počítej další 1mm. Já bych nepropadal panice a sledoval to. Pokud se tam neudělá větší skulina než 3-4mm tak si myslím, že ta skulina je estetičtější než deska pod tím celým. Mohla bys těm nohám dát větší "pantofle" ... ehm ty šroubovací věci udělat větší, ale to ničemu moc nepomůže. Podle obrázku si dle mého sedá ten polypropylen a trochu ta podlaha.

Dal bych tomu ještě pár dnů. Jo a řekl bych "podsedům", že až začne praskat stop, ať se svlíknou ... že bude sprcha ;-)

PS: Fakt nejsem stavař, zvládám tak lego se synovcem, takže bez záruky!!! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 07:27 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: kyo
Píšeš že tam sú pod plávačkou drevené parkety.A čo je pod nimi?Pokial je tam beton tak je dobre,pokial trámová konštrukcia tak sa to bude celé prehybať a to je velmi zle coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 00:20 Muž O.Tom [439] – Re: kyo
Teď jakou "desku" použít... OSB vypadají hnusně, dřevotříska ? ... jestli se ale taky nezačne pomalu prohýbat, ta není moc pevná... a masiv/pracovní jsou celkem drahé.

Vizuálně, trošku s přesahem a pokud to půjde, zkosit/seříznout hranu, aby to získalo dojem jakéhosi podstavce. To bude dílo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 00:11 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: O.Tom
jo je to tak. je to nerovna podlaha, je v celym byte. proste rekonstruovali byt tak, ze si s tim nelamali moc hlavu a polozili na stare parkety novou podlahu. budu to resit tou deskou. nechci si nicit cely draze vyrobeny ocelovy stul. a ty sroubovatelne nozicky jsou obcas nepostradatelne. jen se bojim, jak to bude vizualne vypadat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068?od=651