Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 19:18 Muž Horác [3942] – Re: Lukasson
465 nebo 720 ... to už je skoro jedno (těm krevetám, mně ne - já chci konečně dvoumetrový akva) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 19:15 Muž Lukasson [40]
je fakt, že tyto rozměry jsou pro krevetky nadstandartní :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 19:14 Muž Horác [3942] – Re: Sid
Já bych radši zůstal u těch krevetek ... nic se nemá přehánět :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2009 19:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Horác
Krevetkárium?! coze
Snad "humrárium" nebo "langustárium", ne?! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 18:49 Muž Horác [3942] – Re: Štěpán
Štěpáne a co já? Mám v plánu krevetkárium 200x60x60cm. Mám se bát? :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 18:20 macabrova – Re: Štěpán
ono na statiku bude asi mit vliv delsi stani ty vahy... a taky jak narvat lidi o hmotnosti 500g na misto 0,75m2... ale argument super!!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 18:19 macabrova – Re: Horác
statik vzdycky rekne, ze to nepujde, pac u staryho baraku si nevezme na triko, kdyby se neco stalo... to holt asi plyne z trestni odpovednosti profese tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 18:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: macabrova
Jak píše Štěpán 450 kg nic neni ;-) Zajímavé je že to každý řeší u akvárka třeba i 200L, ale nikdo se nepozastaví nad tím když tam narvou knihovnu až ke stropu a stovky knížek :-D Nebo si zvou statika i na tohle hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 18:12 Muž Lukasson [40]
smich hodně dobrý způsob kontroly nosnosti :-D já bych zkusil sehnat někoho kdo je trochu z oboru. Jinak si myslím, že taková váha není pro podlahu problém. Přirovnání může být např: k velké skříňi, která je plná oblečení....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2009 17:51 Štěpán
Řešení problému je jednoduché. Shromážděte na požadované místo lidi s cekovou hmotností 500 kilo a synchronizovaně hopsněte. Pokud se nepropadnete do nižšího patra, tak to bude OK. Pokud se propadnete, spravte díru a dejte akvárium jinam.

... 450 kilo podle mě ještě nic není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2009 17:29 Muž Horác [3942] – Re: macabrova
Vždy, když se řeší nosnost podlahy, objeví se dva druhy odpovědí. Polovina lidí bude tvrdit, že "to bude v pohodě", druhá polovina, že "to v pohodě nebude" :o) ... Pokud si nejste jistá, pozvěte si statika. Nic lepšího tu stejně nevymyslíme :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 16:10 macabrova – nosnost podlahy
Zdavim vsechny,
k nasemu 60l akvarku pribyl vetsi bratiricek, 150x50x50 a tak resime nosnost podlahy.
Predpokladam, ze vaha celeho kompletu bude 400-450kg a ted, jestli to udrzi podlaha - stary cinzak u nenosne zdi...
Diky za kazdou radu:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2009 10:03 Muž ondra [168] - Živorodky
Dovolil bych si to shrnout.
Velmi opatrný (tzn. max 300 litrů) bych byl v blízkosti kamenolomů, na Chebsku kde se vyskytuje zemětřesení, na Karvinsku a v dalších poddolovaných územích, v domech kde dříve došlo k vážné havárii (výbuch, velký požár, pohyb domu kvůli špatnému podloží apod.), jsou-li na domě významné praskliny a především v okolí Izraelského velvyslanectví :-) .
Jinak do 500 litrů neřešit,
500-1000 l - podívat se k sousedům a pokud mám sebemenší pochybnost tak pozvat statika.
Nad 1000 l - to už je aspoň dle mého názoru nepřípustné riziko.
Tohle platí jen pro klasické paneláky postavené za komoušů, po roce 1990 už se staví ekonomičtěji a panely nejsou tolik předimenzované a hlavně nejsou všechny patra stejné, takže případ od případu.
Pro starší domy platí: sejděte se tři chlapi, poskakujte a pokud se strop houpe tak tam aq nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 21:27 Shedias
Ale ne, ve skutecnosti je dobre to mit spocteny a overeny, sam sem resil jestli mi podlaha v pohode unese 240l bez pruhybu (pekne starej barak), ale to uz je pak takovy prehnany...Proste je dobry v urcity fazi si rict, ok tak unest by to melo tak to risknu - stejne to tak dopadne...A na 100% to nespocitas nikdy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 19:36 Muž isamik [180] – Re: Romy
Taky to tak znam :-D

To by me zajimalo jak je to pri horolezectvi, proste lepsi neresit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 19:07 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ondra
A kolik sloupců vsadíš,když do práce,kde pracuješ s plynem,asi tak 2 x přestupuješ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 18:54 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Romy
Když vyjdeš z baráku, vsadíš si jeden sloupec, když dáš do patra tunové aq, vsadíš tisíc tiketů.
Podtatné je zjistit, jestli si soused nevsadil taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 17:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: isamik
Já to znám trochu jinak:Když se někde něco může posrat,věř tomu,že se to zaručeně posere... ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 17:52 Muž isamik [180] – Re: ondra
Lepsi je nekdy nepremyslet... :-).
Jeste pridam jeden Murphyho zakon. Vec, ktera se jednou muze stat, se stane :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2009 17:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ondra
Kdybych měl přemýšlet,co se všechno může kdy stát,tak bych snad ani nevylezl z baráku...Co kdyby Jackpot,že??? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:20 Shedias
No podle Murphyho zakona, dokud to neresis a nebo te to ani nenapadne, tak se ti nic nemuze stat. Jakmile zacnes resit statiky a pocitat, tak uz jsi odepsanej ;o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:07 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: miro03
Mylsím, že je dobré se minimálně zamyslet nad tím, že se něco stát může.
Jinak abych nebyl tak hypotetický, ta tramvaj kromě hluku způsobuje taky vibrace, tj. dlouhodobé dynamické zatížení. K poruše konstrukce může dojít třeba až po mnoha letech provozu. Je to málo pravděpodobné, ale .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:33 miro03 – Re: ondra
Ondra to ano,hypoteticky sa to može stat no teoreticky je to menej pravdepodobné ale snád sa pán umelec nezrichtuje tak že bi sposobil katasrofu v podobe výbuchu plynu?!Aj tak sa však ideme stahovat zanedlho do rodinného domu,takže snád už to prežijem,bez pohromy?! :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:56 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: miro03
Ale to je zase znova. Představ si, že Tvůj "podnapilý" soused usne při vaření kafe. Dojde k výbuchu. Normálně by ti popraskali okna a rosypalo se pár skleniček, ale při tak velkém přetížení prostě konstrukce nevydrží a celý barák se může sesypat. A znova pravděpodobnost nízká, ale Jackpot ....atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:51 miro03 – akva v byte na poschodí
Stačí pozret ku mne a presvedčit sa,bol som aj pod nami o poschopdie nižšie a susedovi nepraská omietka vobec.Vadí mu však hukot mojeho čerpadla(secoh)je tichší než mrazák a chladnička(to len pre ilustráciu)pritom tam nič nie je počut,ked som tam bol tak práve pod našim panelákom prechádzala tramvaj a to je pekný rambajs.Citujem jeho slová počkajte teraz nie je nič počut lebo ide tramvaj. :-D Raz sa prišiel nachlastaný stažovat,tak som ho vypoklonkoval až skoro dedulo dostal infarkt.Povedal som mu že normu hlučnosti to nepresiahne a nech sa ide stažovat.Aj bol ale ako som mu to povedal neuspel.No dajte niekomu rozum kto si ho vychlastal a stále v tom pokračuje.Takže spet k veci statik mi tu vypočítal zátaž 500kg na meter štvorcový no určite ako ste už písali pri nosnej stene unesie i tonu sám mám dva stojany s toho každý len s týchto dvoch stojanov má cez 1000litrov vody,k tomu si pripočítajte stojan,sklo atd...a dostanete sa pri stojane na 1100až1200kg. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:27 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: xOB
Neměl tak úplně pravdu. Záleží i na celkovém zatížení na strop.
Můj otec si v paneláku udělal do zdi díru 60x40 a do ní zasadil aq. Samozřejmě, že to není problém, až do chvíle než nad takovou díru někdo další o patro výš postaví tunové aq. Jinak bych se pozastavil i nad proghlášením statika "nic se nestane, ale papír ti na to nedám."
Při statickém posudku, se musí počítat opravdu i s nárazem letadla.
Ale trochu uklidním. Nejde o to, že by strop spadl. Běžný problém je drobný průhyb stropu, praskliny ve zdi nebo že sousedům pod tebou nepůjdou zavřít dveře. Obecně žádná tragedie, ale bydlet pod prohnutým stropem bych nechtěl a platit opravy popraskané omítky taky ne.
Minimum co bych udělal při zakládání takového aq by byla návštěva u sousedů a zjistil bych, jestli náhodou taky neudělali nějaké úpravy při kterých "se nemůže nic stát".
A ještě znovu opakuji, pozor na záměnu nosné zdi a příčky v panelácích. Někdy se dost těžko dá zjistit která je která.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 23:29 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: spinokrkavec
Mam doma v druhym patre 900l a naproti 170l a nad tim 300l a zatim v pohode.
Kdyz jsem se ptal znamyho statika, tak na to papir oficialne nikdo neda, jelikoz dle norem je zatizeni stropu max cca 300kg/m2. To, ze v realu to zvladne daleko vic, je vec jina.
Jinak dle jeho slov: u nosne zdi do vysky a sirky 60cm muze byt jakkoliv dlouhy akva. Rozhodujici je proste vyska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:58 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Eff
Ale o patro níž..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2009 17:41 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: ondra
V tom případě se z akvária stává užitečná pomůcka při hašení požáru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:31 Muž ondra [168] - Živorodky
Reagoval jsem na původní dotaz.
Ještě jedna drobnost, musí se počítat i s tím, že o patro níž vypukne požár, nebo dokonce vybuchne plyn. Pravděpodobnost je sice velmi nízká, ale stává se to. Nakonec jackpot taky vždycky někdo vyhraje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 15:53 Muž ondra [168] - Živorodky
Neměl by to být problém. Přesněji na 99,9 % se nic nestane, ale myslím, že ti na to nikdo moc papír nedá. Samozřejmě, že záleží na tom, jak je panelák postavený. To velké předimenzování se dělo z důvodu předpokládané mizerné kvality práce, takže tam kde se zrovna panel nepovedl, špatně ho spojili a trochu do něj teče, tak to je O,1%. Jinak ještě pozor na rozdíl mezi nosnou zdí a příčkou, v panelácích často není poznat rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 14:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Ludek
Možná by bylo lepší pozvat statika rovnou jen pro to, aby se vyjádřil zda je to vůbec možné, případně jak velkou zátěž by kg/m by doporučoval a až podle toho konstrukci navrhnout. S rozměrem akvária bych se mohl případně uskrovnit, ale nechtělo by se mi až po posudku předělávat už hotový projekt na konstrukci pro 600l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 11:26 spinokrkavec
takze problem s nejakou tou 600kou by nemal nastat, kedze by sa planovala ku stene, vsak? dakujem za vase postrehy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 10:29 Muž Pete [10] – Re: spinokrkavec
Měl jsem při nosné zdi 3patrovou stěnu 1200L. Váha to určitě byla, pač jen s tou konstrukcí sme měli 3 co dělat než jsme ji ustavily. Problém s tím nebyl žádný, akorát jsem nestíhal údržbu, tak to šlo celé po 8 letech do světa a opět do paneláku. Fachčí to dodnes, majitel u sousedů ještě nebydlí X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2009 08:01 Muž Ludek [39] – Re: Eff
Záleží na tom jak složitý bude jeho výkon. Počítej, že si řekne tak 800,- za hodinu práce, pokud bude chtít provést rozbor podlahy, aby viděl v jakém stavu jsou trámy, tak to na hodinu nebude, k tomu napsat nějakou zprávu... pár hodin to zabere. Pokud bydlíš ve sto let starém domě předpokládám, že máš podlahu z prken, pod tím podsyp škvára. Nevím jak máš myšlenou železnou konstrukci kam ji chceš zapouštět. Pokud to budeš chtít od statika bude potřebovat technický výkres a samozřejmě, že ten podrobí "svému" výpočtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 06:41 Muž Eff [417] - Rostliny
Nevíte někdo, na kolik přijde bumážka od statika? Laškuju s myšlenkou na cca 600 litrovku, ale vzhledem k tomu, že bydlím ve 100 let starém domě (1. patro, pod námi v přízemí nevrlý soused) potřebuju to posichrovat. Samozřejmě počítám s železnou konstrukcí zapuštěnou do nosné zdi (zdi mají 80 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 06:21 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: nemesizer
Věděl bych o pár lidech, u kkterých bych byl opatrný s výrokama jako vysoce překračující akvarijní potřeby. :-D

jinak se to tu již řešilo > rybicky.net/forum/3510
mimo jiné dával Horác odkaz na prezentaci akvária 430x70x60 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:35 nemesizer
presne tak betonove casti v panelakoch su spevnovane roxormi a nosnostou vysoko prevysujucou "nase akvaristicke" potreby ;-) niet sa coho obavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2009 23:12 Muž Romy [1822] - Cichlidy
V paneláku bych se už vůbec ničeho nebál,kamarád má v obýváku krásnou nádrž 2600 l,a na protější stěně 2x1200 l.Bydlí sice v přízemí,ale i tak...
www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:55 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: The Edge
jediný co je o strach je prasknutí akva, stačí si při vytírání vylejt desetilitrovej kbelík a jaká je to pohroma, natož když se jich vyleje šedesát, to už pár sousedů schytá, ale když si to takhle nebudeš připouštět tak nic jinýho nehrozí. občas přejedou na přechodu člověka, ale v tom množství kolik lidí přechází silnici je to "zanedbatelný" množství, taky kvuli tomu už nepřejdeš silnici? :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2009 22:48 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: spinokrkavec
taky mám v paneláku šestistovku s pořádně těžkym stojanem a dost naplněnou kamením a vůbec žádnej problém. při umístění podél stěny se neni vubec čeho bát, je to prakticky nepřetěžitelný, stropy jsou hodně dimenzované. mám posudek od statika, sice na přestavbu zděný koupelny a kromě oficielního protokolu v kterym se počítá s víc jak jednou tunou zatížení mě ujistil že stropy paneláků si nechaj líbit až neuvěřitelný věci. U rodinejch domů a činžáků už záleží na podlahách..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:46 The Edge – Re: PrincPrincessen
potlesk smich
Bydlím v řadovém rodinném domě, dvoupodlažním když nepočítám sklep, a bál bych se mít v horním patře dvě akva na jednom stojanu, která mají dohromady cca 780L, natož kdybych bydlel v paneláku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:39 spinokrkavec – Re: PrincPrincessen
takze nejake 600L akva by nemal byt snad problem. este uvidim ako sa vyjadria ostatny, ale ako vidim, tak aj u teba to funguje. taktiez by bolo pri nosnej priecke, tak nevidim v tom zatial problem. mozno ze casom mi niekto nejaky problem ukaze, no snad nie. dakujem ti za tvoj postreh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2009 22:34 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Fotka k příspěvku No já mám z jeklu konstrukci na stolek na akva 540l v něm jsou nějaké šutry + písek dál v tom stolku mám další akva 240l v něm něco šutrů tak to má docela tíhu no a mám to u nosné zdi a není problém X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:19 jirikovar
to je těžký ale všeobecně se počítá nosnost podlah v patře 200-300kg/m2 a určitě bych to nepřetěžoval pokud nechcu mit akva u sousedů a rozhodně ne u bytů kde jsou podlahy skladbou trámů a prken a ne betonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:19 Muž Argo [6] - Rostliny
Já takové akva nemám ale myslím si že by to snad neměl být problém ty puju že bydlíš v paneláku proto se ptáš a pokud v rodiném domě tak bych to hodil do přízemí ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:14 spinokrkavec – ake mate najvacsie akva v byte, na poschodi?
zaujimalo by ma, ake najobjemnejsie akva mate v byte. jedna sa mi o to, aku najvacsiu vahu je schopny uniest strop, teda podlaha bytu. nadrz o objeme 600L by bola problem, co myslite? po napusteni vody plus vaha samotneho akva a kovovej konstrukcii pod nim, je uz dost slusne cislo a pohybuje sa okolo tony. co je na 1,3m stvorcoveho dost velky tlak. mate skusenosti aj s vacsimi nadrzami? ak ano, budem rad ak sa podelite o vase postrehy. dakujem vam vsetkym uz vopred :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 22:21 Muž spooky [11] - Asie – Re: Hanacius
No tak ja teda neviem, ale fakt si to dobre zisti. Je dosť možné, že celá váha bude stáť na jednom nosníku a to nie je moc dobré. Ono poviem ti tak, ten strop sa asi neprepadne, ale môže začať praskať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 11:35 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Snofrev
dům stavěl táta takže určitě dobře ví co by měl vydžet....na materiálu na stavbu rozhodně nešetřil ale statik není :) do stavebních plánů jsem se ještě nedíval, tak nevím co je tam uvedeno. Rozpon nosných zdí je cca 5-6m. Akvárium by mělo být situováno tak, že boční strana akva bude rovnoběžná s nosnou zdí (45cm), ovšem ta delší starna u nosné zdi nebude ("kantka ").
Osobně si myslím že s nosností podlahy problém vůbec nebude, podle toho jak mě otec ujišťoval. Ale jde o to abych měl jistotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 22:58 Muž Snofrev [54]
no ono se staví trochu jinak dnes a trochu jinak se stavělo třeba před 2 rokama před změnou stavebního zákona a o stavění před 10 a více lety ani nemluvě
navíc kolik lidí si schová projektovou dokumentaci, já myslím, že po kolaudaci málokdo a stavební úřady mají povinnost archivace myslím 6 let

1,5t bazén na ploše o něco málo větší než 1,5m2, určitě bych si pozval statika
případné problémy by byly asi mooocinky velký a nestojí to za to, raději zaplatit nějaký ten posudek a mít klid, než každý den usínat v obavách co by mohlo být další den

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [23] 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068?od=1101