Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 00:07 Muž O.Tom [439] Re: kyo
No já zprvu myslel, že se ty nožky vrývají do té plovoučky, ale z fotky to vypadá, že se prohýbá část plovoučky, jako by nebyla rovnoměrně podložena, nebo se ten podložný materiál bortil.
Tu by můj první návrh asi nefungoval. To by chtělo něco většího, možná i u desku.

Já sice plovoučku nemám, ale když jsem si dělal stojany tak bez vystrčených nožiček a konstrukce mi sedí plochou celého profilu. Tj podle fotky... jako kdybys ty nohy uřízla a vybrousila. Hůř se to pak ustavuje... protože nerovnosti nevyřešíš nastavitelnou nohou když tam není, ale zase různými podkladkami, papír, sololit atd... a to už nemusí vypadat tak hezky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 23:54 Žena kyo [271] - Labyrintky
hmmm, a tak hezky jsem si to nainstalovala a zase to budu vypoustet. :(

postaci treba osb deska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 23:48 JoKa Re: kyo
To je blbý, to bych fakt řešil. Ono se to nepropadne, ale ve finále to zvlní celou podlahu. Buď fakt vypodložit nějakou tou deskou, co rozloží váhu, nebo jak píše O.Tom nějakou konstrukci, aby ty nožky nestáli na podlaze... Když koukám na fotku, dalo by se i nožky uříznout, aby to stálo na těch vodorovných tyčích, to už by muselo stačit, váha se rozloží a je klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 23:33 Žena kyo [271] - Labyrintky – obrazek
Fotka k příspěvku u zadni nozicky je videt, jak je lista rovne a podlaha prohnuta. viz stin:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 23:09 Muž O.Tom [439] Re: kyo
Možná to bude souviset s tvrdostí/odolností dané plovoučky.
Jinak pod nožky bych si asi nechal udělat nějaké železné podkladky... buď plocháč, nebo nějaký hrubý plech, na zvětšení plochy kterou to bude dosedat na plovoučku...
Záleží, jak to máš zhotovené, jak to vypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 22:50 JoKa Re: kyo
To sice ano, vyvine krátkodobě vyšší tlak, i když ne o tolik vyšší. Určitě tam ta ženská na podpatkách ale nevydrží stát v kuse pár let, jako to akvárium... Nosnost podlahy tady nikdo znát nebude, nikdo z nás jí nedělal a neví jak je postavená... Každopádně by se dala dát nějaká deska, dostatečně silná, aby do ní nožičky nedělali díry, tak aby na ní stáli všechny nohy. Tím se váha rozloží a nebudeš si dělat díry do plovoučky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 22:43 Žena kyo [271] - Labyrintky – nove akva v novem byte
ahoj, bydlime nove ve starem cinzovnim dome, treti patro. klasicky cihlovy bytovy dum. v obyvaku, kde instaluji akvarium je laminatova plovouci podlaha a pod ni jsou urcite stare parkety, na ktere polozili tu novou laminatovou podlahu. poznam to podle naslapu, ze vrze. nicmene postavila jsem si akvarium do rohu ke zdi, ktera je dle meho nosna, protoze je silnejsi a bud je z druhe strany komin a nebo svetlik ... tedy obvodova. a ted k problemu. mam 300 l akva 135x44 stojici na pevnem ocelovem stole se sesti nozickami. delany byl na miru. kdyz si prictu tihu akvaria a kamenu muzu byt na 400kg - 450 kg. napustila jsem akvarium do 3/4 a je videt, jak jsou v oblasti nozicek, hlavne te prostredi, doliky. podlaha drzi, ale mam strach, aby podlaha nepraskla, kdyz to napustim uplne. neobavam se, ze bych se propadla k sousedum, spis se bojim o tu podlahu. zna nekdo nosnost?

ps: nejde mi to do hlavy. pokud si 100kg zenska stoupne na podpatky, musi zarucene vyvinout vyssi tlak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 22:04 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: RadekH1
Díky ale už jsem jich pár udělal samozřejmě ne sám ale nic složitého na tom není. ;-) Ale i tak díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 22:01 Muž RadekH1 [129] Re: smidakkuba
radši si nech poradit od někoho s tou přestavbou té skříňky. Kde a jak zpevnit a co vložit mezi co. Pár skříňek pod akva sem dělal na zakázku, když budeš chtít, napiš SZ a já ti poradím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:57 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kofejn
Nebo s tím mám zkušenosti stojan si udělám sám.Bude stačit lehká přestavba komody.:-D Hlavně že vím že to vydrží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:55 Muž kofejn [963] Re: smidakkuba
Tak to je v pohodě X-). Mně váží jen akvárko asi 60kg (10mm sklo) a počítej s pořádným stojanem ;-).
www.theaquatools.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:48 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kofejn
Ani ne 3,5 metráku sotva 300kg.Mělo by to být akva na odchovy terčů takže holé.A žádné stropy.Máme bungalov.Je to zhruba 80cm betonu pak 10cm tvrdý polystyrén na to folie a celé vylité anhydridem asi 6cm ve kterém je podlahovka.Nejde o Ten anhydrid ten je pokud vím dost tvrdý a pevný ale aby se nějakým způsobem nepoškodily trubky podlahového topení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:43 Muž kofejn [963] Re: smidakkuba
Já bych se toho nebál, vždyť to bude jen nějakých 3,5 metráku. Ale nejsem stavař :-). Bude záležet co máte za stropy a jak máte vyrovnaný strop před položením izolace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:07 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kofejn
My máme vrstu asi 5-6cm nad Trubkami asi 3cm vrstva.Takže na tu 250 by to mělo stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:04 Muž kofejn [963] Re: smidakkuba
Mám cca 250 v rohu místnosti a topíme :-). Když jsem zjišťoval co a jak, tak anhydrid snad vycházel pevnější než beton. Máme vrstvu 4-7cm, jak byly křivé stropy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 20:54 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahoj chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti se zatěžováním anhydridové podlahy? Chtěl bych dát do pokoje akva na odchovy asi 250l ale nejsem si jistý jeho pevností abych nakonec nemusel zpravovat podlahové topení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 09:20 Muž Chem [837] Re: savan
Ono se to na "pokecu" nevyresi. Nikdo nezna presne podminky. Kazdopadne je jasne, ze jistota je vybetonovat to. Nicmene pokud jde o nepodsklepenou pohlahu peclive vysypanou piskem, nebal bych se niceho - vzdy zalezi, nakolik je vybetonovani pri beznem provozu mistnosti problem. Osobne mam ve stary cihle v 3 podlazi 1500 - 2000 litru a v podsklepenem prizemi dalsi tunu asi 2-3 roky a jde to, ale kazdy mame jiny dum. Nejlepsi je pozvat si statika, ktery ma zkusenosti, vidi tydne nekolik takovych domu a za flasku bez papiru rekne, co si o tom mysli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 09:18 Muž Yirka [9126] Re: savan
Předesílám, že bydlím v poměrně velkém domě. A dávám k zamyšlení. Na čem je takový dům, respektive jeho základy o určité hloubce a šířce postaveny? No přece na udusané hlíně. A nesou nepoměrně větší hmotnost. Ta tuna a půl je také na nějaké ploše, takže osobně bych z toho fakt obavu neměl. Zvláště, když si představím to vyřezávání třeba 50-80 let starých broušených podlahových fošen. To by mi srdce krvácelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 09:12 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Yirka
Yirko,pod takouto podlahou je kolkokrát ten "relatívne pevný podklad" len udusaná hlína a trámky sú len podsypané pieskom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 09:00 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Yirka
No to co je v plánu je zhruba 1,5 tuny :-) Tak radši vsadím na jistotu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2013 08:46 Muž Yirka [9126] Re: Mrakoplash
Pokud je to nepodsklepené, tedy ty trámky jsou položeny na nějakém relativně pevném podkladu tak bych nosnost v přízemí vůbec neřešil a klidně tam dal třeba tunu. Když tam za stejných podmínek stojí třeba kuchyňská linka, knihovna a pod. tak se nad tím taky nikdo nepozastaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 08:46 R Muž Mrakoplash [1776] Re: savan
Je to podsypané až po prkna. Takže víc podrobností nemám :-) Asi vyházím písek,vyřežu to a udělám beton. Bude to nejjistější a bude klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 08:27 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Mrakoplash
píšeš že sú tam trámky a písek.čo je pod tými trámkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 08:25 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: savan, fido16
Tomu vyřezání sem se chtěl právě vyhnout.
Díky pánové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 08:12 Muž fido16 [631] Re: Mrakoplash
Jak píše kolega odřezat desky a vybetonovat a máš pokoj na věky a můžeš si tam postavit i 5 tunové akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 08:06 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Mrakoplash
Takáto prkená podlaha je nanic.tie dosky je treba vyrezať presne na pôdorys akvária a zabetonovať základ.pri tomto riešení máš svätý pokoj a nemusíš volať žiadneho statika.ja to tak robím roky,staviam na to krby a bez najmenších problémov.jednoduché a lacné riešenie,za hodinku-dva máš hotovo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 07:32 R Muž Mrakoplash [1776]
Jaký máte názor na nosnost prkenné podlahy podsypané pískem ?
Zatím jsem udělal jen takovou sondu a nevím jak přesně je to uložené. Každopádně je podlaha podsypaná jemným pískem (něco jako štukovej) a trámky jsou po cca 1 metru. Jde o nepodsklepené přízemí.
Plánuju tam takové "menší" akvárium a nejsem si tou únosností moc jistej.
(nakonec to asi nechám omrknout statikem)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 10:17 Terisek Re: Ivoš
No pani :-) tybarakyasi udrzi vic nez by nekd cekal :-)
BTW clanek jsem precetla a je to paradni reseni zkusim to navrhnout :-) moc vsem dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 09:45 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Terisek
Bydlím v posledním patře seesního činžáku (postaveno v. 1906). Podlahy v celém bytě jsou prohnuté -kdybych položil v jekékoli místnosti ke kterékoli stěně kuličku, neomylně zamíří do středu místnosti.Za těchto podmínek mám hned vedle sebe akvária o objemech 380 a 250 litrů. Akvária mám podložená deskami z lamina a jsou položená příčně na nosné trámy. Podle mě nejdůležitější je to, aby stála u nosných stěn baráku (nejlépe u obvodové zdi)protože zde by měla být podlaha relativně nejrovnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 09:22 Terisek
Moc dekuji za reakce :-) o tom statikovi jsem premyslela jenze maminka je drzgresle a nejspis .. No domyslet si to dokazete. Zkusim to s ni jeste poradne probrat ale na toho statika by ch to videla z 99%. Akorat pokud by to bylo zle s tou podlahou tak necim kdo by to dal do te zdi. Urcite ne jeji liny pritel. Oba me od tpho odrazuji. Ze pryme prestane bavit i toto mensi. Ze tam mam stejne porad plesnivou vodu atd (nebojte nemam) ae je to neprijemne kdyz vam vlastni matka tvrdi do oci ze trapite zvirata :-\
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2013 09:08 Muž Chem [837] Re: Terisek
Kazdy dum je jiny a kazda jeho podlaha muze mit rozdilnou nosnost v jinem patre, jinou nosnost a pevnost sten na ukotvovani pricek atd. Vzhledem k tomu, ze tam byla knihovna vysoka 3 metry, je pomerne velka nadeje, ze to pujde. Mam dum pomalu z doby, kdy Hitler tahal kacera a v druhem patre toho domu mam podel sten rozlozeno cca 1500 litru + nejake to prislusenstvi. Jsou tam i stojany s peti akvarii nad sebou atd. Nicmene jsem pozval statika. Nechtel jsem po nem papir, aby mi napsal, ze nosnost je xy atd (cena takoveho pruzkumu je uz hodne vysoka). Stacilo mi, aby mi podle planu domu, obhlednuti poklepani a podle toho, jak skakal po podlaze rekl, ze by to melo unest xy kilo, doporucil mi steny, ktere unesou vic atd. Samozrejme, kdyz se neco stane, tak je to moje chyba, ale povazuji za nejmene nakladne a pritom vhodne reseni si tam toho statika pozvat, nez dat vylozene na doporuceni lidi z fora, kteri ten dum ani mistnost nevideli a nikdy se neprosli po podlaze a nevi co je pod ni... Samozrejme plati prispevky pode mnou, ze pokud bude nosnost horsi, je dobre hmotnost rozlozit. Drzim pesti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 09:08 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jojo to je ta varianta jak píše fido16. edělat díru do zdi, ale pouze tam ukotvit něco na co se to pověsí. Ještě se to dělá tak, že se napříč mezi zdi dají U-profily (taková traverza) na které se pak akvárium postaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 09:02 Muž fido16 [631] Re: Terisek
Myslím si že nejlepší by byl roznést váhu na co nejvíce bodech ukotvit dozdi přes podlahu fláknout desku z kuchyňské desky a stojan přidělat chemickou kotvou do zdi. ještě by bylo dobré zjistit jak jdou trámy a uložit akva přes ně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 08:56 Terisek
Neumim si predstavit jak by takove zazdene akva vypadalo xD urcite je to fajn napad mrknu na net abych se o tom neco dozvedela. A ikdyzty zdi nemame tak tluste aby se tam veslo cele akva a treba pulkaby sla normalne dopokoje .. Tak by to slo taky? Problem tu vidim hlavne v mame a jejimpriteli. Ti rovnou prphlasili ze sem pitoma a mam prestat vymyslet kraviny. Takze hoooodne pochybuju ze kdybch je pozadala aby mi udelali douru do zdi a tam to akva dali tak mi vyhovi. Ale to by se nejak vymyslelo i kd by sem mel prijit tatka ktery mi to akva sehnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 08:54 Muž fido16 [631] Re: Terisek
Mrkni tady na článek jak to vyřešil Horác má podobně velké akva horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 08:21 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
U těch starých domů je to trochu problém. Tam už by bylo rozumné povolat statika, který určí co s tím dál. Jako varianta by bylo nepostavit akvárium na zem, ale zavěsit ho na zdi. Do zdí zazdít rám na který se pak teprve akvárium postaví. Veškerou váhu pak drží svislé stěny a podlahu pak netřeba řešit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 01:09 Terisek
Dobry vecer. Mam moznost dostat 450litrove akva. Jenze bydlime ve velmi starem (bylo mi receno ze 100let) a obavam se aby to vydrzelo celou vahu akva vydrzelo. Pravda ten muj pokoj slouzil kdysi jako skladiste a to doslova. Po delce jedne steny ktera ma asi tak tri metry se tahla obri skrin az ke stropu a byla naplnena k prasknuti knihami. V celem pokoji nebylo kam atoupnout protoze bordel byl do vysky metru a pul. A nebylo to urcite nic lehkeho. Je pravda ze kdyz ted projdu po pokoji tak prkna skripou a sem tam se nejake prohne ae nic strasneho. U sten se to nedeje vubec. Napadlo me kdyb ch zjistila kde jsou tramy a umostila akvo na ne tak jestli by to pomohlo. Pravda ze mMe na chodbe vyklenek ktery je dost chatrny na jedne astrane se kapanek bori ale porad jeste unese mamy stokiloveho pritele xD tak co myslite mam to risknout????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 20:39 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Trošku jsem se uklidnil.
technet.idnes.cz/…
Zvlášť pohled na ty dva bagříky mě uklidňují. Je to sice demolice, ale asi by neradi proletěli stropem :)
i.idnes.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 09:39 Muž VladimirGregr [10] - AfrikaRe: jitkaS
Neber to asi jako radu, ale na stejné podlaze máme v práci postavené trezory, které váží cca 700kg prázdné a stojí na ploše asi stejné jako to akvárium. Taky mi poskakují skleničky a skříně když jdu po kanceláři, ale trezory stojí. Barák je cca 100 let stará budova v centru Prahy. Trezory stojí pochopitelně v rohu místnosti nebo aspoň u nosné stěny, ale někde i dva vedle sebe. A povolil to statik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:20 jitkaS Re: fido16
Protože už i 100l mi naši plovoucí podlahu prohýbá a pak se nejen křivý skříňka, ale i akva není v rovnováze a to není dobré, Kromě toho se trámovou- dřevěnou podlahou přenáší veškeré vibrace z chůze apod. Což také není dobré pro stabilitu akva.A protože v dolním patře je starý freskový strop, opravdu si nemohu dovolit 200l valér.:-C

Bohužel v podkrový žádnou nosnou -zděnou zeť nemáme. Jen ty venkovní a tam akva nemůže přijít z důvodu výšky. Jinak jsou všude jen lehké příčky , trámy a komín. Proto spíž uvažuji o dřevěné skříňce na kterou by byla položena deska, která by byla ještě zavěšena na dřevěné trámy podkroví.Váha akva by se pak vynesla do celého věncového trámového systému a rapidně by ubylo zatížení podlahy a dřevěné skříňky.

Jen nevím čím a jak přesně to provést.Myslím třeba podobná lana na jakých mají ve velkých akva zavěšené osvětlení, nebo něco podobného, zatím hledám a nic jsem nenašla. Proto se zde na všechny obracím, zda nemá někdo podobně vyřešené akva a nnmůže poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 18:00 Muž muťa [554] - RostlinyRe: jitkaS
...pokud nejsi zručný kutil(ka), nebo někoho opravdu zručného nemáš po ruce, tak bych to svěřil nějaké stavební firmě. Tady je asi každá rada drahá.

A pokud myslíš desku na které bude stát AQ, tak maramor.... no to je snad zbytečný luxus, který nepůjde vidět a navíc zase váha. Dřevo (masiv) taky drahý. Stačí obyč lamino, nebo kuchyňská deska - ale podotýkám, že vše záleží na konstrukci stolu, stojanu!!!
Ale to už je jiné téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 17:26 Muž fido16 [631] Re: jitkaS
Každopádně bych akva postavil k nosné zdi a pokusil se rozložit váhu na co největší plochu třeba nějakou deskou z kuchyňské linky. A přikotvil bych tu skříňku ještě k té nosné zdi tak to mám uděláno i já. Mám akva na chodbě v druhém podlaží trámové stropy zásyp a na tom ještě broušenou mramorovou desku takže váha je rozložena. dřevo je hodně pružné takže bys určitě poznala kdyby se chtělo akva přestěhovat do nižšího patra. Mé akva 250L + šťerk a takové ty blbosti asi 350kg a v pohodě. Stálo nás u akva 7 a v pohodě. myslím si že pokud dobře rozložíš váhu bude to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 13:33 jitkaS
Zdravím všechny a jako laik(který si svépomocí zrekonstruoval podkroví 100let staré vilky)prosím o radu. Chci si pořídit větší akva než zatím mám tak 120x50x50cm a protože vím, že stropy máme pouze trámové se sypanou výplní. Bojím se co by to udělalo. Proto přemýšlím , že bych stojan na akva ještě nějak přichytila k vyčnívajícím trámům co drží střechu- stará věncová střecha s šibenicemi- dřevo je kvalitní 100let staré plavené trámy cca 20cm na šířku. Neporadí mi někdo čím by to bylo nejlepší(přišroubovat skříńku ke trámu,nebo tam dát takové elka na desku a pod ní skříňku, nebo ukotvit desku kotvami a podezdít, ...)Jo a jakou desku mi doporučujete? Dřevo, mramor, nebo kuchyňskou desku, nebo úplně něco jiného.Děkuji a pokud má někdo jiný nápad, budu jen ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 10:24 Muž Rich.Jan. [0] – 2500
Kámoš měl ve 4 patře paneláku, uprostřed obejváku
akvarko 2500 litrů a v něm dva malé žraloky a několik ocelátů. No prostě nádhera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 16:59 Muž Horác [3942] Re: Mutagenn
Už jsem to sem kdysi někam dával ... českej panelák vydrží ledasco :o) ... www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 16:48 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Mutagenn
u panelaku, novostaveb i starych cinzovnich domu, opravdu nehrozi, proboreni se k sousedum. to by to akvarium muselo byt postavene na vysku, pres 2000l a jeste uprostred misnosti. :)

bavite se tu ale u nosnosti patra nebo podlahy? toho bych se spis bala, protoze takova plovouci podlaha, dlazdicky nebo parkety, ty se vam mohou zdeformovat ci prasknout, napriklad stoji-li akvarium na stolku o ctyrech nohach. tim se tlak soustreduje do maleho obsahu plochy. takze volit spis podlahu ala beton-koberec, lino nebo poridit si stolek bez nohou, kde se tlak rozlozi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 15:29 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Mutagenn
V paneláku toto řešit opravdu nemusíš. Bohužel nevím už kde jsem to četl, ale vím že nosnost v tomto případě je dost velká. Takové AQ asi nikdy mít nebudeš abys to musel řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 18:58 Muž mita [58] Re: Mutagenn
Sem ti rikal ze to nemas resit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 18:23 Muž VladimirGregr [10] - Afrika
Podle velikosti akvaria si myslim ze to muzes dat kam chces. Ja mam akvarium cca 1100-1200 kg v rohu zadni a bocni stena u nosne zdi, kolmo pres panely. Ale hmotnost je trochu jinde nez u tebe. Nebal bych se a absolutne bych to neresil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 15:13 Muž Mutagenn [1] - Amerika – umístění akvária
Kam umístit akvárium o objemu 450 litrů,celková hmotnost cca 650kg.Bydlím v 8.podlažním paneláku z roku 1970.Byt je ve 4.nadzemním podlaží,dům je nepodsklepen.Obvodové zdi jsou panel tloušťka 38cm.Jinak jsou v bytě jen příčky z dutých cihel.Stropní panely jsou pokládány z jedné strany na železobetonové překlady,které drží nosné sloupy.Z druhé strany jsou položeny na obvodové zdi kde jsou umístěné okna.Překlady spolu se sloupy jsou umístěny ve středu budovy,kterou protínají přes celou šířku zprava doleva.Varianty jsou:
1.Levou stranou akva k nosné zdi vedle okna.Za akva příčka z dutých cihel tloušťka 8cm.Umístění podélně s panelem.
2.Akva proti oknu v rohu.130cm za akváriem je překlad s nosníky.Hned za akváriem příčka z dutých cihel,po pravé straně taktéž.Umístění příčně na 2 panely...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33305x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068?od=701