Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 13:39 JoKa Re: Jarry
Já to asi nakonec zmenším. Ve výsledku to bude 160x60x60. A posadím to přesně na ty dva kovové trámy.
To je nějakých 600l necelých, to už to musí udržet...

Vážit to bude půlku původního...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 13:34 Muž Driv3r [236] Re: JoKa
Když sem byl u tebe s těma rybama měl jsem pocit houpave podlahy.to ti moc nepomůžu co?;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 12:34 Muž Jarry [1437] Re: JoKa
Já bych to nevzdával, určitě bych se teda nepouštěl do žádných experimentů, přece jenom 1,5t už je hodně, ale zkusil bych najít někoho, kdo by našel spolehlivé řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 11:10 JoKa Re: Banung
Ne. 960l akva. 200x80x60.
S podstavcem, pískem a dekoracemi 1,5 t.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 11:05 Muž Banung [28] Re: JoKa
Tak to vraž do tý zdi ;-)

Jaký trámy mají degradovat? Ty dřevěný co pouze drží ty prkna? Vždyť dole máš betonový nosníky, ne?

Jak ti psal MonterMonty, statici jsou připo... Ale pokud se kvůli tomu chceš vzdát akvária...

Já bych udělal kvalitní vetknutí do zdi. Víc profilů, masivní a dlouhé závitové tyče a částečně to i podložil na podlahu. To už prostě vydržet musí palec

Bavíme se o 600l AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 09:27 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
podepřít to nepůjde? A to i v místě vetknutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 08:38 JoKa Re: JoKa
Hmmm. Tak je rozhodnuto... Právě mi volal statik, že nemůže doporučit. Problém je střih materiálu. Prý by ty trámy pod akvem pracovali, materiál postupně degradoval a v krajním případě může trám i časem prasknout...
Takže mám po akvišku... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 23:45 R Muž ctibum [6926] Re: JoKa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 23:35 Muž Banung [28] Re: JoKa
já ti jen popisuju zkušenost se starými domy. Pár jsem jich viděl a rekonstruoval.
Provrtat si to můžeš sám ;-)

když to bude tenký a bude se to snadno drolit, tak je to logicky beton naprd.

Nebo to vraž do zdi na svařený konzole a máš po problému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:52 JoKa Re: Banung
Takže zajít s plány za statikem bude k ničemu, dokud to neprovrtá???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:39 Angus68 Re: JoKa
Budeš to mít větší ;-) já mám jenom 600l :-D Kdybych dal 200x60x60 už bych musel patnáctky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:21 Muž Banung [28] Re: JoKa
To je řadovej dům?
jestli je ten sklep tvůj, tak bych to fakt provrtal...
Nejásal bych podle toho, co řekl soused, každý dům může být jinak podle toho jak se spěchalo a šetřilo...

Edit: píšeš 1946 - to se s cementem docela šetřilo.
Fakt vrtej ;-)

Výkresy bych vůbec neřešil. Mluvím z vlastní zkušenosti u takto starých domů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:09 JoKa Re: Angus68
Dvanáctky? Já tam chtěl dát něco 40x40 cm... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 21:41 Angus68 Re: JoKa
Ahoj,u nás je ta podlaha i stropy dělaná stejně.Proto sem dal 12ti cm Íčka do zdi.Jak mi řekl statik,podlaha vám to neunese.Moc velké riziko,ale takto do zdi ano.I sám řekl,že dvanáctky mi to v pohodě unesou.Asi už si koukal X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 21:03 JoKa Re: Wanderer
Ty mi teda moc nepomáháš... :-D :-D :-D

Je to nosná zeď, 60 cm široká z plných cihel... Chemická kotva a s elkem si nechám poradit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 20:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Záleží, jak ta elka budou vypadat, co je to za zeď atd. tj. zase výkres. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 19:46 JoKa Re: Wanderer
Výkres už mám....ale neříká mi vůbec nic... stydim :-)

Edit: na tyto stránky už jsem koukal... Když po.tom jezdí auta, tak akvo to prostě musí unést...
Zeptám se jinak. Máš představu, co udělají ty elka? Rozdělí zátěž, nebo si to sedne na ně a ponesou to jen ta elka?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 19:18 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jestli ty trámy nejsou vetknuté ve zdi, tak únosnost nezvýší. Pouze rozloží zatížení.

Kolik PZD unese je např. zde.

forum.tzb-info.cz/…

Ale chtělo by to fakt výkres a zajít za statikem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 15:38 JoKa Re: Banung
To je focené ze sklepa. To akci bude nad sklepem. Přímo u nosné zdi. Přes dva tyto trámy napříč... Tady je to udělané poctivě, jak mi soused potvrdil...
Čím víc to studuji, tím víc jsem v klidu...
Přemýšlím nad těmi kovovými elky, pro sichr, ale zase mám strach, aby to nedržela jen ta elka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 14:39 Muž Banung [28] Re: JoKa
Bacha na to. Takovýto strop/podlahu mám také v jednom domě a není to nic moc.
Jak je dům starý? Počítam tak 60 let?

Já se takovýmto stropem/podlahou prokopal a docela jsem se divil. Na některých místech byl beton tlustý ani ne 4 cm. Ty betonové překlady byly jakýsi odlitek v tenoučkých plíšcich. Možná to byly 2mm vingly,nevim. Kvalita betonu nic moc.

Na tom klasika, trámy, navážka bordelu a prkenná podlaha. Dost záleží kdo to dělal. V podobném domě jsem viděl nosný trám, co držel celou střechu položený na zárubně dveří na cihlu na vejšku. coze

Tohle neni panelák.

Jak bude AQ orientované vzhledem k těm betonovým nosníkům.

Jako ono to nejspíš unese, ale radši bych se nad tím zamyslel být teobu detailněji...

Edit: "přes dva trámy" tak to je asi OK, pokud to bude u zdi.
To je strop u souseda?

Nejlepší je podle mě, pokusný vrt (mezi trámy)
Zjistíš a) kvalitu betonu
b) toloušťku.

To co je v plánech, nemusí být v reálu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 12:29 JoKa Re: Wanderer
Fotka k příspěvku Tak koukám do odhadu nemovitosti, když jsem byt kupoval. Pan inženýr píše:
Obvodové stěny z 45 cm zdiva, plné cihly, klasická cihelná konstrukce. Stropy jsou rovné, nespálené z PZD desek.
Současný stav: stropy a podlahy betonové 100 %.
Popis technického stavu stavby: lepší než stáří.

Konzultoval jsem to se sousedem, který se při rekonstrukci podlah prohrabal až na strop. Říkal, že je tam beton, na betonu 20 široké dřevěné trámy, mezi nimi navážka. Na tom na příč 10-12 další trámy a na nich podlaha...
Přikládám fotku stropu pod budoucím akvem. Ty betonové trámy (překlady?) jsou od sebe 125 cm, takže ať bude akvo kdekoli, bude přes dva...

Nějaký názor?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 11:37 JoKa Re: Pepan
Asi budu muset, ať se mi lépe spí...

Konečně pořádné akvo! hop

Ještě mě napadlo, že si nechám svařit dvě ocelová elka a ty chemickou kotvou přišroubuji ke zdi. Otázka je, jestli se to pak neopře jen o ty elka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 11:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Určitě máte nějakou dokumentaci. Tak si z ní vezmi plánky a zajdi za nějakými projektanty nebo architekty. Oni by Ti měli pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 11:19 JoKa Re: Pepan
My jsme společenství vlastníků. Jsem místopředseda a ani předseda nic takového nemá...

Co jsem našel na netu, tak stavěno 1946 a 1960 rekonstrukce. Nosné zdi jsou 60 cm tlusté, takže ještě poctivá práce...
Materiál cihly, kámen, tvárnice a kombinace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 11:02 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Majitel objektu by měl mít projektovou dokumentaci a z té se to dá přečíst. My jako bytové družstvo to máme. Jinak možná i realitka, která se stará o správu objektu, by mohla pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 10:38 JoKa Re: Wanderer
Tak to nemám tušení... Pokud ano, co by to znamenalo? Pokud ne, co by to znamenalo?
Nemáš tušení, jestli se to dá někde na netu najít? Třeba na stránkách katastru?

Váha se rozloží, předpokládám tím stolkem...

Dříve to bývaly kanceláře, předělané na byty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 10:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
A co je nosný prvek stropu? Hurdisky? Důležité je rozložit váhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 10:15 JoKa – Unese
Ahoj, vím, že se to tady řeší dokola, ale stejně se zeptám...
Akvo 200x80x60. Akvarijní stolek diversa komfort. Vychází to něco přes tunu. Bude to pro vrubozubce, takže dekorace nebudou, jen písek, rostliny a max nějaká větev...
Podle výpočtu to má 680 kg na m2.
Bude to stát u nosné zdi. První patro (nikoli přízemí) zděného bytu. Podlaha beton a na tom dubové parkety...
Nerad bych se propadl k sousedovi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 09:17 Muž Fuchs [169] Re: Banung
Počkej to zase nebude tak rychle. Dotáhnout tam odpad bude problém pač je to panelák. Nicméně s výměnami počítám ze stejným postupem jako u 510l nádrže tedy když odkaluji tak rovnou do záchodu a napouštím rovnou z baterie u vany hadicí rovnou do akva. Nádrž si musím nechat slepit na místě. Chci v tom mìstě rozebrat parkety, pod nimi je beton, to místo vyliju vynilačkou. Postavím ocelový rám který zároveň ukotvím přes závytové tyče do stěny abych odlehčil podlaze. To je následovný plán. Teď musím sem dostat statika. Sehnat plány domu a takovéty příjemné věci okolo. Podle mě za cca rok začne realizace samotná. Sbìrám informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 08:57 Muž Banung [28] Re: Fuchs
Vzhledem k tomu, že bych si chtěl v budoucnu udělat také třímetrové akvárum, tak je mi to tvé takové sympatické.
Tak jenom myšlenka jak bych to udělal já, nazákladě tvého plánku.
Udělal bych ho ode zdi ke zdi, cca 80 cm od dveří bych ho seseknul aby byl zachován průchod.
Kdybych se bál o nostnost podlahy, tak bych si nechal svařit ty konzole a to tak aby už obsahovaly nosnou konstrukci pro spodní a horní skříňky nad akváriem. No a pak už to jen omlátit sádrošem, nebo dát ty skříňky podle toho kolik potřebujete úložného prostoru.
Myslím, že akvárium zabudované ve zdi bude vypadal líp :-)

A hlavně, dotáhnul bych si tam vodu i odpad. Vodu můžeš táhnout jakkoliv. Odpad bude asi problém, tak bych to vyřešil odpadní nádrží pod akváriem a v ní kalovým čerpadlem. Pak to můžeš také táhnout jakkoliv.
Pokud jseš příznivcem častých výměn vody, tak bych si u tvého objemu dotáhl k akváriu studenou i teplou. já si dotáhl jen studenou. Napouštění a vypouštění vody a budoucí odkalování bude naprostá pohoda :-)

A hlavně pošli fotku, jak pokračuješ :-) Doufám, že do konce týdne už bude akvárko stát :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 08:47 Muž Banung [28] Re: SatanekD
Podle mě v pohodě. 300 kg mi nese papírová skříňka z Ikey ;-)
300 kg je 4-5 lidí dle hmotnosti. Postav je na místo a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 06:34 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
300kg nic není. Mám taky hurdisky, akvarium 460l (byť u zdi) a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 00:37 SatanekD
Akorát bych chtěl poprosit teď o radu já vás, protože mam pro změnu dvougenerační RD a strop z hurdis. Chtěl bych 200l akva + vybaveni + váha skřínky s pár knížkama. Výpočet váhy dle jednoho souboru pro tyto počty vyšel 300 kg jen vybavené akva a pak plus teda ta skříňka tak 50kg. Myslíte, že to můžu takto zatížit? Bylo by to umístěné od zdi směrem ke středu pokoje tudíž ne podél nosné zdi. Ale zase by bylo dodrženo, že by se váha roznesla přes dva nosníky (akva napříč nich). Dle otce co dům stavěl a je stavař tak v pohodě, ale pro jistotu se chci optat i jinde, nerad bych propad rodičům do jejich bytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 00:26 SatanekD
Zdravíčko, pánové. Přidám se se svojí troškou do mlýna. Tu nosnost podlah v paneláku do zatížení 1000kg netřeba nějak zvlášť řešit. Postačí v klidu postavit ke zdi a hotovo. Co bude mit víc tak buď použít něco pod akva co roznese váhu na větší plochu nebo pro jistotu přikotvit k te zdi pomocí jeklů a kotev do betonu. Kdesi jsem zde četl, že jsou tací co mají doma (v paneláku) i 2000 až 3000 litrové nádrže a bez problémů. A vzhledem k tomu co jsem se navrtal děr do panelů ve výtahových šachtách (tudíž vždy zdi nějakého bytu vedle šachty) tak si troufnu tvrdit, že to unese i mnohem vic než ty 3 tuny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 23:16 Muž Banung [28] Re: Fuchs
Tak z tohodle se to bohužel nevykouká. Není nad ní překlad? Z toho co píšeš by asi nosná být měla.

Já bych to viděl na dvě varianty:
1) obíhání statiků, hledání plánů atd. a pak si vybrat variantu podlaha nebo stěna.

2) Navrtat opatrně stěnu a pokud bude tlustá 15cm a víc (a bude samozřejmě betonová) akvárium bych na ní zavěsil.

Ale znovu, podle mě by to měla v pohodě unést i podlaha, pokud se váha roznese.

Edit. a kdyby ta stěna za akváriem byla tlustá 25 cm, tak jen ta samotná stěna váží 5 tun...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 18:02 Muž Fuchs [169]
Fotka k příspěvku Nevím jestli to k něčemu bude ale zkusím. Panely jdeou vzdy na šířku pokoje obývák, kuchyñ a dětský pokoj je široký 3,5 metrů. A třeba zeď mezi obývákem a kuchyní a wc je 25 cm silná to stejný mezi chodbou a ložnicí a dětským pokojem jediná stěna která je tenká a z hurdisek je mezi ložnicí a dětským pokojem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2017 17:34 Muž Banung [28] Re: DavFM
Kdyby byla nosná každá, tak to může přidělat do jakékoliv zdi podle obrázku, co jsem poslal výše. Ona by to unesla i tenká nenosná BETONOVÁ zeď, ale musela by být dobře přichycená proti pohybu.
Pokud je to zeď s výtahama, tak je to určitě bez problému...
Nebudem se přetahovat, kdo co, hlavně aby to akvárko udělal a neprasklo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 17:12 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
No to mi právě vysvětloval. Každá ta zeď je důležitá v krabicové konstrukci, každá pobírá nějaké síly a žádná nesmí pryč. Takže je nosná každá, i ty tenké. Ale já to netvrdím, jak jsem psal, školy na to nemám, takhle mi to prostě bylo řečeno. Něco jako domeček z karet, vytáhneš jednu a spadne všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 16:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Každá zeď v paneláku určitě nosná není. Poznáš to právě vrtáním, ty příčky jsou výrazně tenčí. Ale asi budou paneláky, kde příčky nejsou a vše je nosné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 15:37 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Banung
OK, zkusím pomaleji.
Řešíte, že nevíte, která zeď je nosná,rep.že jsou snad nějaké pochyby o tom, která to je.Viz příspěvek s citací "Jseš schopen zjistit, které panely jsou nosné, a které jenom příčky? Je zeď za akváriem nosná?" Píšu, že si myslím, že v paneláku je každá zeď nosná.
Jak jsem na to přišel? Píšu, že jsem JÁ, nikoliv Ty, chtěl vybourat zeď mezi dvěmi byty a architekt mi na to řekl, že nehrozí, protože každá zeď v paneláku je nosná.Takže tahle zeď pryč !!! Mluvil jsem o mé zdi mezi dvěmi tehdy mými byty.
Pochopeno? Zkus to třeba příště přečíst dvakrát, když to nepobereš ;-)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 15:22 Muž Banung [28] Re: DavFM
Jaká zeď pryč???
Psal jsem o přišroubování do zdi...
Kdyby sis přečetl alespoň posledních 5 příspěvků a pak něco psal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 15:14 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Banung
Hm, školy nemám,ale není náhodou v paneláku každá zeď nosná? Krabicová konstrukce nebo tak nějak se tomu říká. Kdysi jsme chtěli spojit dva byty vybouráním zdi a takhle nám to bylo řečeno, že maximálně udelat dveře, zeď pryč ani náhodou.
Zajdi za statikem a budeš mít klid.
Btw, když dám na dodávku paletu těžkou 1.5t, tak se podlaha ani neprohne a to je to překližka podepřená nějakým hliníkovým profilem. Plocha 1,2x0,8m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 13:48 Muž Banung [28] Re: Fuchs
No tak pak bych se vůbec nestresoval a prdnul to do tý zdi. Uvědom si, co všechno ta zeď ještě nese. (všechen ten beton nad tebou) Beton váží 2,2t/m3. krát objem zdí nad tebou a jseš i na stovkách tun.
To že to není nosná zeď bys třeba poznal podle překladu nad ní. (ale i ta by to měla unést).

A nebo řešení dva. Můžeš udělat pokusný vrt k sousedům a zjistit, jak je tlustá betonová podlaha pod tebou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 11:30 Muž Fuchs [169] Re: Banung
Byt je stejný podemnou. Podle mě z logiky věci, vychází, že ta zeď je nosná pač za ní je chodba s výtahama atd. řekl bych že obovodové panely a tyto co oddělejí byt od společných prostor pač jdou středem domu, jsou nosné. Chci jít za předsedkyní SVJ jestli jsou někde plány domu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 10:07 Muž Banung [28] Re: Fuchs
Fotka k příspěvku Fuchs napsal: ... že tam to akva dát nemohu pač by bylo souběžné s uloženýma panelama...co vy si myslíte o této hypotézy?
Můžeš to rozvést? Nerozumím tomu.
Obecně si myslím, že by uložení akvária neměl být problém. Myslím, že jsem někde slyšel, že v paneláku se počítá tuna na m2.
Jseš schopen zjistit, které panely jsou nosné, a které jenom příčky? Je zeď za akváriem nosná? Je byt pod tebou stejný (resp je tam stejné rozložení nosných stěn? Je to skeletová konstrukce, nebo jen skládané panely?
Po zodpovězení těchto otázek je možné kvalifikovaněji odpovědět.

Kdybych chtěl být jó pečlivý, tak bych akvárium zavěsil na nosnou zeď a to tak, že bych si nechal svařit z jeklů několik nosných prvků. Viz obrázek. To unese už opravdu,opravdu hodně a výroba nebude nějak drahá. Samozřejmě se to dá upravit s ohlednem na vnitřní skříňky atd., ale ta diagonální vzpěra je logicky důležitá.
Čím vyšší to bude, tím méně bude akvárium "vylamovat zeď" (menší moment)
Ty závitové tyče musí být poměrně masivní, páč ve střihu má železo malou pevnost.
Kdysi jsem chtěl velké akvárium ve starém domě. Takovéto nosníky jsem si svařil, ale na realizaci již nedošlo.

Nejsem stavař, ale postavil jsem dům :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 18:20 Muž Jarry [1437] Re: Fuchs
No to jsem myslel tím podélným přesahem, pak by to asi mělo být ok. Ale nejsem statik, takže razítko na to dát nemůžu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 16:02 Muž Fuchs [169] Re: Jarry
Jasně tomu rozumím ale ten panel je uložený i do té stěny, do které budu kotvit, po té delší straně jestli mi rozumíš? Večer to musím nakreslit aby bylo jasno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 15:58 Muž Jarry [1437] Re: Fuchs
To záleží, jak je ten panel uloženej, kdyby měl podélný přesah na nosnou, tak by to snad bylo ok. Ale postavit to někam ke středu panelu podél by samozřejmě byla z pohledu statiky asi ta nejméně příznivá varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 15:50 Muž Fuchs [169] Re: Jarry
S ukotvením počítám, aspoň na 4 mistech a chemická kotva. Také ale přemýšlím, že bych v parketách vyřízl půdorys podstavce, pod nimi je beton a něj bych nalil vynilačku at se to srovná a pak ocelový rám který ukotvím do stěny. To celé obložím laminem který bych obložil stejným obkladem jako je stěna za plánovaným akva. Pořád mě ale hlodá slova tchána, že tam to akva dát nemohu pač by bylo souběžné s uloženýma panelama...co vy si myslíte o této hypotézy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 13:42 Muž Jarry [1437] Re: SHaitan
Toho bych se vůbec nebál. Mám v patře sice menší akváruium, ale přes 400kg to mít bude - místo tvé poslední vrstvy beotnu mám 5,5cm anhydritu, který určitě není tak pevný, jako beton a ani se to nehne. Ono to akvárium skoro ani nestlačí tu karimatkovou podložku pod ním, jak se váha roznese, takže ani těch 12cm polystyrenu pod betonem se podle mě nemůže stlačit tak, aby to mohlo nějak beton ohrozit. Velké akvárium (to bude mít s podstavcem k 800kg) mám v přízemí, tam je pod anhydritem 22cm EPS a také se to ani nehlo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33307x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068?od=201