Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 20:58 Muž Uli [17]
Zdravím, chtěl jsem se zeptat..mám ve společenském akváriu (200litru) 3 betty .... je nějaká naděje že se mi v této nádrži spáří a budou mít malé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 12:32 nemam Re: ludva10
Hele promiň, ale takovihle pokusy s 2ma samci v jednom akváriu není dobré. Vždyť by mohl během 2 hodin jeden klidně umřít. Nedělej takové pokusy :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 12:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ludva10
Pár dní je tam nech, většinou si musí zvyknout na nové prostředí. Pokud máš část nádrže zarostlejší, tak je to pro bojovnice snažší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 10:21 ludva10 Re: Semtex
Díky. Teď mám ale problém s tím starým samcem ( a možná i samicí ), co jsem odlovil do toho společnýho 180l akva. Vůbec nežere. Samice žere, jenom když jí to dám přímo pod nos. Že by jim vadilo společné akva? V tom 25l vypadali spokojeně, ale tam je teď nový CT samec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 17:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ludva10
Pokud tu nádrž chceš mít na tření, tak ty kamínky vyhaž. Nech tam jen plovoucí rostlinky a třeba kokos, nebo menší květináč pro úkryt samičky.
Nádrž příprav tak 5-10 dní předem. Vždy vyčištěné a s čerstvou vodou. Den předem tam dáš samce. Pokud postaví hnízdo, vhodiš samičku.
Artémkou krmím 2-3x deně a to přímo z líhně. To promile soli neuškodí, naopak bych řekl že prospívá. Ryby jsou minimálně o něco odolnější proti vnějším parazitům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 16:42 ludva10 Re: Semtex
Fotka k příspěvku Vodu používám pořád stejnou z vodovodu. v akva jsem měřil PH cca 7, NO3 a NO2 jsem nenaměřil nic. V nádrži byli jako dno kamínky, je to půl roku zaběhlá 25l nádtž s filtrem. Osádku jsem odlovil. Ted jsem koupil krásnýho modrýho betáka, tak mám strach ho do toho 25l akva dát, jestli tam není nějakej problém, zatím ho mám v zavařovačce ( včera jsem ho zkoušel dát k druhýmu Betákovi, pozoroval je 2 hodiny a nic, pak jsem po hodině přijel a ten novej měl potrhanou horní ploutev, tak jsem ho odlovil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 16:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ludva10
Problém nebude Artemka.
Jakou si použil vodu, neměří jsi její parametry?
Už jsi nevzpomínám, bylo v tý nádrži dno?
Ty spolubydlící si odchytal nebo nechal tam?

Nic si z toho nedělej, někdy to hned na poprvé nevyjde. Pokud budeš rybky dobře krmit, za 14 dní můžeš tření zopakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 15:53 ludva10
Tak během 2 dnů mi pochcípali všechny malé bety. Začalo to, když jsem začal dávat artemku: Chovali jsme ji tak, že jsme dali vzduchovací hadičku do petky a bublali. Po vylíhnutí vypli vzduchování, zasvítili baterkou a tam kde se shlukli ( kousek nade dnem ) jsme natáhlistříkačkou s hadičkou. Pak jsme propláchli v sítku ( první dávku jsme bohužel neproprali, cca 10ml ) a dali do akva. V akva bylo vidět, jak artémie plavou a rybičky to krásně žerou. Měli velikánská oranžová bříška. To bylo předevčírem odpoledne. Večer u někteří začali chcípat, včera tu artemku už ani nechtěli a dneska přes noc pochcípal zbytek. Co jsem udělal špatně? Souvisí to nějak s tou artémií? Jinak akva 25l, setové víko s osvětlením, setový filtr, výmena vody 1/3 týdně, bety 16 dní staré cca 8-10 mm velké. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 11:49 JagerMaister Re: potapac
Povedal by som že tá modrá betta je pripravená ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 21:59 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: labib
Ja som zas počul že sa pruhuje v strese hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 21:28 Žena potapac [2] Re: labib
Fotka k příspěvku Uvidim nejake pruhy aj na takychto samiciach? A staci ked vidia samca cez sklo v druhom akva?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 21:10 labib Re: porapac
samice je připravená,když vidí samce a udělají se jí pruhy na těle.2 samec se může vyčerpat pak se povaluje po dně,ale to je ok.3 jestli okusuje jiný ryby pravděpodobně se domívá,že je to konkurence/jinej samec/proto bych přehodnotil co mít s bettou v jednom akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 20:45 Žena potapac [2]
Zdravim ahoj
Mam hned niekolko otazok ;-)
1) Ako zistim ze samicka je pripravna na parenie?
2) Nemoze sa samcek ustvat ak sa vkuse naparuje? (vidi sa v ciernej tapete )
3) Je normalne ze samcek chce zavrazdit vsetky mozne druhy ryb? Otrha im plutvy a potom chudatka zomru lebo nevedia plavat :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 19:13 ludva10 – Beta - odchov
Ahoj. Po přečtění pěkného článku na www.betta.wz.cz/… bych se chtěl zkušenějších zeptat. Po asi 3 denním stavění hnízda v mém 25 l akva se mě teď Betty vytírají. Co ted dál?
1) Je mě jasné, že samici mám odlovit, takže ji dám do mého společenského 180l akva, ale tam mám malé blackmolly, mečovky a 2 denní ancistrusy. Hrozí, že je sežere nebo okouše?
2) Co po rozplavání plůdku se samcem? Asi taky do toho 180l akva, ale tam asi to okusování malých bude jasné.
3) Lze dávat mražené artémie?
4) Je nutné snížení hladiny?
5) V tom 25l akvárku mám ještě asi 5cm velkého Ancistruse a 3x pancéřníček panda + šneky okružáky a takové ty špičaté, co se zavrtávají. Hrozí od někoho, že sežere plůdek?
6) Ještě mě napadlo dát třeba do 180l odchovničku a do ní pak dát třeba toho samce Betty?
7) A poslední - ještě mám nové nespuštěné nezařízené 50l akvárko ( i s vnitřním filtrem). Můžu ho nějak provizorně zařídit jenom pro ty Bety? Pokud ano, jak ho zařídit, aby betty přežili ( je mě jasný, že u nezaběhlého akva to asi bude problém ).
Moc dík za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:06 simona Re: Semtex
děkuji :) právě že jsem toho četla hodně ale pořád si nejsem jistá. to o těch rostlinách sem četla na internetu na stránkách o bettách. zkusim teda něco s tím filtrem, i když nevím jestli ted ještě něco zachráním, protože už tam skoro žadný potěr nevidím :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: simona
Tak jako první bych si o odchovu něco přečetl.
Nechápu proč by se měli odstraňovat rostlinky, naopak by jich mělo být co nejvíc.
Odsávat voda není třeba, pokud se nepřekrmuje moc.
A ten filtr je elektrický? Pokud ano, vyhodit, to bude největší zdroj zla. Nahradit jej bublifukem s rozumným mírným průtokem. Ale i bez něj to de.
V posledním odchovu máme plno rostlinek, na dně plno tlejících rostlin a detritu a potěr nebylo od rozplavání krmit. Stačilo jim bohatě to co našli. A že toho bylo, pupky mají plné stále. Už jsou staré 3 týdny a začínají pouštět bublinky (tvoří se jim labyrint).
Je jich ale jen pár. Pokud by jich bylo víc je třeba krmit Artémií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:15 simona – bezpečný odchov
zdravím. Asi před necelými třemi dny se mi vykulil potěr ale bojím se že to dál nepřežijou, je jich totiž čím dál míň. Proto mě zajmá hned několik věcí. 1.po uplnem rozplavání ryb se mají odstranit rostliny?
2. Jak mám odsávat vodu, bojím se že je nasaju...
3. CO s filtrem aby je neumlátil? mám filtr od dennerleru, není moc silný na ně?
Beru jakékoliv rady jak mám dále postupovat, mám dojem že potěru už tam moc není :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 18:25 R Muž romant [27987] Re: Fokker
Podívej se na tyhle stránky.
www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 18:22 Fokker – Beta
Ahoj. Chtěl bych poradit mám menší akvárko ( 9 litrů ) a mám tam 1 samce a dvě samice - vlastně teď samce a samici a chtěl bych je spářit. Poradíte mi, byl bych moc rád.
Předem díky všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 20:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: shake15
Na vytření je to malé. Já používám 12-16l.
Víc na www.splendenspower.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 20:07 shake15 – Páření betta bojovnic
Dobrý den, našel jsem zde podobná témata, ale nikde jsem nenašel přesně to, co jsem potřeboval.
Mám 60l akvárium, kde mám samce a dvě samice. Koupili jsme si ještě jedno malé akvárium o objemu 6l pouze na vytírání. Do něj jsme koupili nového samce a k němu zkusili dát jednu samici. Ihned si začal stavět bublinkové hnízdo, samice se nádherně vybarvila, asi dvě hodiny se kolem sebe jen točili, ale pak na ni začal hodně útočit a ožďobral ji, tak jsem jí dal pryč.
O víkendu jsem mu měnil vodu a dneska jsem mu tam zkusil dát druhou samici, protože v tom velkém akváriu byla vybarvená, s pruhy. Ihned si znovu postavil velké hnízdo, samice se vybarvila, tak jak jsem ji ještě neviděl, ale po půl dni ji ožďobral celou ploutev, neustále jí honí po akváriu a v hnízdu nic není. Můžete mi někdo poradit, jestli ju tam mám nechat, jestli z toho něco bude a nebo to nemá cenu a zbytečně ji trápíme. Díky za jakoukoliv odpověď.. Lukáš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.02.2011 14:05 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Kocajs
Pokud budeš chtít mít samečka se samičkou či s více samičkami dohromady, doporučená velikost nádrže je kolem 40l min., kdy budou mít dostatek prostoru, aby se nenaháněly. Chceš-li, aby se vytřely, musíš mít nachystanou vytíračku, kde bude 1 samec a a samička. Ale doporučuji si zjistit, co Betty k vytření potřebují, jak postupovat po vytření a čím krmit plavající potěr. Je důležité se informovat o chovu Betty samotné a taky si mít moci kam dát mladý Betty, komu je dáš a pod..
Ani tak nejde o barvy samotných Bett, ale o povahu jedince. Budeš-li chtít cíleně dosáhnout jisté zbarvení mladých Bojovnic, tak tam je dobré promyslet, které barvy půjdou k sobě, ale jak už píše Zdenek, první generace bude s pravděpodobností jiná, tedy hlavně červená, red Cambo, a pod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 13:53 Kocajs Re: Semtex
ja jen aby se na sebe neutocili takze je vlastne jedno jakou barvu dubu mit?a na 1 samecka 2 samicky?a muzou byt ve spolecenskem akva nebo je mam dat do jina nadrze diky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kocajs
Fotka k příspěvku Na barvě v podstatě nezáleží.
Jde spíš o to, čeho chceme dosáhnout.

U těch z obchodu je může vzejít plno různých barevných mutací i když oba rodiče budou stejné barvy.
Většinou v první generaci bude vysoké procento Cambo (tmavě červené ploutve a světle červené tělo). Jako třeba na fotce...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 16:03 Kocajs – samice
Zdarvim este mam dotaz. Chtel bych mit mlady od bettek a mam samce modreho. Kdybych si koupil samici jakou barvu by mela mit? Napr. cervenou nebo zlutou aby se me nehadali. :-D dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: parisse
Ve vytíračce 2 samice? Jak je ta vytíračka velká?

Pokud jsou tam ryby kvůli vytření, tak je to špatně, no a pokud jsou tam na chov tak je to jak píše fido.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 12:56 fido06 Re: parisse
Koupil jsem si v železářství plastovou síťovinu a z ní to vyrobil. Koukni do odkazu jak to vypadá rybicky.net/forum/2315…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 12:47 Žena parisse [4] - CichlidyRe: fido06
Ta krychle se dá koupit?Mám 2 samce a řeším,kam jednoho ubytuju,pokud se výtěr povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 12:38 fido06 Re: parisse
Je to normální, některé samice můžou být ke svému druhu agresivnější. Důležité je, aby se malá měla kam schovat. (tj dostatečně velké akvárko s velkým množstvím rostlin). Mám také v akvárku dvě samice, ta větší stále prokazuje svoji dominanci, ale malá ji i trochu dráždí. Ale zatím se úspěšně vždy schová. Věřím tomu, že až vyroste tak to bude lepší. Mám v akvárku i samce, ale nakonec sem ho umístil do krychle z plastového síta, které je zavěšeno do akvárka. Byl na obě samice dost agresivní (doslova jim trhal ploutve), takhle je to ok, staví si hnízdo a nemůže na ně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 12:18 Žena parisse [4] - Cichlidy
Mám ve vytěračce samce se 2 samicemi. samice je dominantnější,zahání tu druhou.Je tohle chování normální?Obě samice se na sebe naparují,mám tu slabší odlovit nebo to tak zatím nechat?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 00:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: parisse
Tak to není uplně pravda, někdy se to stane, ale ne vždy..... Pokud by tomu tak bylo, tak ve volné přírodě brzy vyhynou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 12:01 Žena parisse [4] - CichlidyRe: elias
Samec se musí po vykulení plůdku odlovit jinak je sežere. tone :-| A molitanovej filtr je určitě lepší. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 11:21 elias – Plůdky Betty
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat: Před dvěma dny se mi vytřeli betty. Ještě včera jsem viděl jak sem tam z hnízda vypadávají malé bílé plůdky s průsvitnými ocáskami. Dnes ráno jsem ale v hnízdě které je podstatně menší a řidší než včera neviděl nic. Je možné, že samec plůdky sežral? Nebo jsem jen slepí a plůdky jsou průhledné.
A ještě jedna otázka: Musí být ve vitíračce molitanoví vzduchoví filtr, nebo stačí jemný vzduchovací kámen.
Mockrát Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 06:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Caballero
Bojovnice njesou jako ostatní ryby, každá je jiná, i náladová, jako člověk. I u toho se občas změní chování.
U bojovnic se to často stává, že když byli spolu a pak na nějaký čas byli od sebe, často k sobě po přidání z5 k soběreagují jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:55 Caballero
Fotka k příspěvku Jen informativne, mohl by nekdo rici duvod proc se ty 2 k sobe proste nemaji?
Teplota 25-27, samicka vypada ze by byla schopna (zakulacena, k samci spolecenska, mezi ploutvema je znatelna jikra).
Samec ale jaksi nema zajem stavet hnizdo i kdyz opora v akva je. A samicky si vsima jen kdyz ona dorazi na nej.
Akva je zarizene si myslim celkem pekne.
Priznam se, jsem amater, takze si necham poradit. Vim ze odchovat mlade asi neni zadna sranda ale, jak se to ma clovek naucit kdyz nema jak ze?! smich

Btw: Psal sem ze je samec po karantene, takze asi chvili bude trvat nez se srovna. Jenze to co tu popisuji trva uz tak 3-4 tydny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:39 Daveedek Re: leontin
Jj takže se to zvládnout nedá... To jsem chtěl vědět, radši se zeptám než pak ty ryby trápit... Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:08 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Daveedek
Problém je už v tom,že po vytření musíš uklidit samičku před samcem a po rozplavání mladých i samce!Když se ti bude dařit,tak třeba 100 mladých v takovém akvarku postupně nebo i najednou pochcípou.Bude to akva malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:59 Daveedek Re: leontin
Dekuji za odpoved, me by prave bavilo jako vyzva je odchovat. Problem je ze bych na to mel JEN tohle akvarium a uz zadny jiny...Do toho velkyho bych osazenstvo zvolil uplne jine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:52 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Daveedek
Jako výtěrka je to luxusní velikost.Po pár dnech po rozplavání a rozkrmení,bude třeba větší odchovné akva.Podle množství mladých.Ale asi s prvním krmením budou spojeny základní problémy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:45 Daveedek
Dobrý den,
měl bych dotaz... Mám menší akvarium (24 l hruby objem)... plánuji si koupit větší, a napadlo mě jestli bych nemohl tohle využít jako menší akva pro bettu, s tím že bych chtěl zkusit Betty i odchovat... podle atlasu by to bylo na hraně a proto se ptám. Šlo by udělat z tohohle akvárka menší odchovnu pro betty?
Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 10:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hf
je to jak jsem psal, dobrá strava, klid, bez stresu, bes víru na hladině, hlavně dospelí... ale ani to vždycky nemusí stačit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 10:18 Muž hf [54] Re: Semtex
A co je? Mě také ve velkém akvárku sameček nikdy nic nepostavil. Samičky měl, živé krmení měl a nic. Pak jsem ho jednou přendal do 20l karantény protože mi vyždiboval ve velkém akva krevety a hned druhý den koukám, že to skoro vypadá, že se snaží bublat. Tak sem vzal jednu samičku z velkého akva, kterou občas proháněl, postavil ji do zavařovačky vedle karantény a večer bylo hnízdo jako víno...

Ale onehdá jsem se to snažil opakovat a bezúspěšně. Mám pocit že chlapec je dost vybíravý, ta původní samička již dávno chcípla a žádná z ostatních ho zjevně nezaujala...

Skoro bych řekl, že čím méně dalších podnětů, tím větší šance je že samečka napadne stavět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 09:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Designer
Přítomnost samic není inspirující pro samce, aby stavěl - bublal hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 09:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Semtex
Jo jo. Kdyz jsem kupoval bojovnicaka, asi z nudy si v te male nadrzce v prodejne hnizdo stavel a ani mu nevadilo, ze nema samici. Dnes si plave mezi kytkama ve 160l a ma uplne jine zajmy. Vzdycky se poradne nacpe a ze by stavel nejake hnizdo, to ho zatim ani nenapadlo (samice ovsem stale nema). Asi se nenudi, nema duvod, pac uz jen uplavat metr z jedne strany nadrze na druhou, s temi jeho silenymi ploutvemi, musi byt pekna makacka :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 09:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jarda
Zkus vzít brčko a nauč jej to...

No ale teď vážně, filtr co motá hladinu není pro bojovnice dobrý, bojovnice mají rády klidnou hladinu....
Proč nedělá samec hnízdo? no možná je to třeba tím, že je mladý, nebo není dostatečně krmený tou správnou potravou, stresem, je toho hodně... většinou to chce čas.... Ryby nejsou stroje, aby dělali to co chceme na povel....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 23:14 jarda – betty
Ahoj. Mám 54 l akva... 1 samce a 2 samice bojovnic...samce mi ale nechce udělat pěnový hnízdo. Co s tím ? Plovoucí kytky mám, tak nevím. Jako ještě mě napadlo že by to mohl dělat filtr který docela nenechá hladinu klidnou, co myslíte ??
Dikes :-))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:48 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Lucie
Jakmile budou malý Bojovničky plavat a uvidíte je, tak pod dobrým osvětlením odsajete hadičkou co je třeba. Po odsátí vody ještě překontrolujte kýblík, nebo do čeho budete odsávat vodu, jestli tam nějaký prcek není, aby jste ho vrátila zpět.
Jak uvidíte, že už tam některé plavou, rozplavávají se, jak již bylo zmíněno, nechte líhnout Artemii, ideální.
Teplotu jim nechte stále na 29 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 07:13 Lucie Re: Semtex
A za jak dlouho od vylihnuti z vajicek je vhodne akvarko cistit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 18:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lucie
Líhnout artemii nebo, je to teda dražší, ale na tyhle odchovy dobré. Atison Betta Starter...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 17:49 Lucie Re: Semtex
Aha tak dekuji za pomoc zjistila jsem pak ze se samicka sekla za ohrivacem vody kde se vzdy schovalvala a umrela:((( Tak doufam ze aspon nejaky maly betaky mi po sobe zanechala:/ Jinak cimkrmit? Mam doma mrazenou stravu cervy a drtku z nich zmrazenou a nebo vlocky pro bety dekuji mocc.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=1051