Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 20:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Andy
Živou potravou se má krmit od začátku po rozplavání potěru.
Jak psal Štefan, Háďátko, nebo nejjemnější Artemíe. Po 16-ti dnech by měli být ve velikosti cca 0,5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 13:22 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Andy
Jak dáš živé krmivo,uvidíš ze dne na den ten rozdíl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 12:46 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Andy
Nemusíš se bát. Klidně začni krmit živym artemii nebo hadatko octové- Vše je v pořádku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 12:26 Andy
Dobrý deň, mám vyliahnutý poter Betty už 16 dní.Na altlase rýb som čítala, že 11-14 deň sa majú začať kŕmiť živou potravou.Ja kŕmim stále sera micron, pretože nejako nerastú a ešte stále sú menší ako prachové krmivo.Bojím sa im dať živé.Stala sa niekde chyba,alebo ste sa s tým už stretli?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 22:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: henstridge
at se klidně třou, v tom houfu z toho nic nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 21:30 henstridge – samička
Mám mladé Betty, teď 11 týdnů staré, jsou pořád ve společném 30 litrovém akvárku, zatím se nenapadají, ale jedna samička se mi zdá plnější a má příčné pruhy, kdy je dobré je rozdělit, aby se netřeli mezi sebou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 12:52 R Muž romant [27987] Re: Andy
Aby ta měněná voda měla zhruba stejnou teplotu jako je v místnosti, kde předpokládám, že je přes 20 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 12:24 Andy Re: romant
čo myslíš tým vytemperovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 11:58 R Muž romant [27987] Re: Andy
Dva dny odstátá voda, je již voda stará. Když odstát, tak jenom 2-3 hodiny vytemperovat a možno dávat do akvária. Používat destilovanou vodu je pro běžný akvaristický účely zbytečný. Měnit vodu normálně natočenou z vodovodu a netřeba s tím již dělat žádný úpravy. Měnit týdně 1/3 vody, to je dobrej standart. Pokud v akváriu není filtrace, tak měnit obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 11:53 Andy
Dobrý deň všetkým.Minule som sa dočítala, že do akva je lepšie dávať destilovanú vodu ako prevarernú vodu z vodovodu. Čo Vy na to?
Ja dávam vždy prevarenú. Skúšala som aj odstátu vodu(2 dni kvôli škodlivynám), ale nevydrží čistá ani dva dni.
Vopred ďakujem za akúkoľvek informáciu od Vás, iste ste skúsenejší :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 20:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Andy
vodu nech jak je, až se potěr rozplave, pusť jemně filtr (bublifuk).... pokud budeš chtít vyměnit část vody, tak hadičku natlač na ten molitan a odsaj kolik potřebuješ, tak nenasaješ potěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 09:02 Andy
dobrý deň,
včera sa mi vyliahol mladý poter.Chcela by som sa Vás opýtať, ako meníte pri tých mikroskopických rybkách vodu.Nemenila som ju dlhšie kvôli hniezdu a ikrám, a teraz neviem ako. Dočítala som sa že poter je na kvalitu vody veľmi citlivý.
Vopred ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
.. ano, samozřejmě, pro potěr je to třeba třídit sítkama.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Pozor na častý výskyt jarního dravého cyklopu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 21:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Yirka
nene, teď se otepluje a je už teď možnost na rybnících, požárních nádržích či v různých "Kachňácích" nachytat prachovou potravu. Tohle je nejjednoduší způsob. A živé je živé, žádný náhražky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 17:50 Muž Yirka [9135] Re: andy
Nejsnadnější alternativou, kterou však nedoporučuji kvůli pracnosti udržování nádrže v čistotě, je žloutková mlha z vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 14:26 andy Re: Yirka
vďaka za odkaz.Chcela by som nejakú alternatívu čo sa kŕmenia týka. Neexistuje nieči iné? U mňa v okolí je problém zohnať čokoľvek pre akvaristiku a tieto krmivá nezoženiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 12:57 Muž Yirka [9135] Re: andy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:40 andy
Ahojte. Potrebovala by som info. Mám samca aj samičku betta. Dnes sa spárili a v penovom hniezde sú ikry. Nikdy som neuvažovala o chove, ale keď už to sami zoorganizovali, chcela by som ich dielo dokončiť. Len absolútne neviem čo mám robiť ďalej. Ikry ešte stále samica vypúšťa.
Vopred ďakujem za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 20:26 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Michael
To tvé akva je větší než 10L?Tak kup ještě jedno,dej tam bublifuk.Nech ho holé bez štěrku kvuli pozdější údržbě.Vodu napust do 20ti cm výšky sloupce.Samce tam dej samotného a na hladinu dej oporu z polystyrenu.Já používám rozpůlený tácek od mletého masa.Až postaví hnízdo tak přidej 1 samici a pozoruj.Když se mu nebude tahle líbit tak zkus tu druhou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 19:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Michael
Vlez do atlasu, najdi si tam Bojovnice pestrá a hed budeš mít jasno. A ANO, 10l na ytření stačí. Profíci v Thajsku je třou v plastovém lavoru, kde je sotva 5l vody. Ale uvědom si že výtěrem to jen začíná. Těch nádrží budeš posléze potřebovat víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 16:57 PR0V0CATEUR Re: Michael
Ten můj pitomec se o hnízdečko nikdy ani nesnažil. Pokaždé s některou ze samiček zajede do rohu akvária, ta vypustí jikry do prostoru a neonky je vítězoslavně sežerou... smich Tak je to každou chvilku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 16:32 Michael Re: Nympheas
Tak kdybych si koupil ještě jedno akvárium tak o 10l, pro vytření by stačilo? A kdybych tam toho samce dal a postavil třeba to hnízdo, měl bych do toho vytíracího akvárka dát jednu nebo obě samičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 22:01 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Michael
Michale,pokud chceš betty odchovat,1 nádrž Ti nestačí.Když dáš pryč parmičku,není ještě řečeno,že beťák hnízdo postaví.Při stavbě hnízda ho může rušit i samička.Já dám samce zvlášť,počkám až postaví hnízdo a pak připustím samičku plnou jiker.Ke spáření nemusí stejně dojít,protože si třeba nesednou.Musí to být vhodný pár.Po spáření je lepší samici odebrat,pokud není dostatek úkrytů a samce ponechat s jikrami než se jikry vykulí.Pak musíš odebrat i samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 19:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
máme možnost přehazovat ryby podle chování, tak pro nás není problém najít k sobě páry i do 12l.. ale tyhle možnosti má málo kodo.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 17:51 Muž MrHu [300] Re: Semtex
Určitě máte mnohem víc zkušeností, než já...takže bych sám věřil víc Vašim informacím...taky jsem si od Vás před časem nechal poradit...:-)
Tohle je z mojí zkušenosti, kdy mi 30l připadalo pro jeden pár málo...od té doby nerad dělám takové "pokusy" co se velikosti nádrže týká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 17:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
Malé to být nemusí, záleží na samci a tvaru akvária. Pokud je to kostka, tak to pro tu kombinaci moc vhodný není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 17:39 Muž MrHu [300] Re: Semtex
Na vytření ano...ale podle toho, co tam momentálně chová, to asi nádrž jen na vytření není...:-) Spíš mi to připadá, že tam chce mít jednoho samce a dvě samice na stálo...Na to mi to připadá malé...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 17:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
Tak 20l na vytření vhodné je, nebo na chov jednoho samce např.

Pokud ale Michal má v úmyslu odchovat nějaké bojovnice, tak už teď vím, že se mu to nepodaří.
Bude toho muset ještě hodně moc přečíst. Jinak nemá šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:00 Muž MrHu [300] Re: Michael
Mít jednu jedinou parmičku čtyřpruhou není moc dobrý nápad...a už vůbec to není dobrý nápad ve 20l...:-) rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
Mimo to 20l není vhodné ani pro tolik bett... rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Odlovení parmičky by mohlo pomoct, co se stavění hnízda týka. Ale jisté to není. Odlovit by se ale parmička měla v každém případě a měla by se umístit do nějakého hejna parmiček...:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 13:46 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Michael
Těhotná 100% není. Těhotné mohou být jen živorodky ;-)
A ano, Parmička muže být příčinou toho, že sameček nestaví hnízdo.

Ale hlavně by jsi měl/a něco o Bojovnicích nastudovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 13:41 Michael
Dobrý den,
mám malé akvárko (20l), ve kterém mám dvě samičky a jednoho samce bojovnice pestré. Dále pak také jednu jedinou parmičku čtyřpruhou. Už v minulosti jsem choval asi tři samečky (po sobě jdoucí, ne v jedné nádrži) a vždycky postavili hnízdo, i když neměli samici. Tenhle má dokonce dvě a asi plné jiker a vůbec nic to s ním nedělá- hnízdo nestaví. Může za to parmička? Když bych ji odlovil, myslíte, že by se vzpamatoval a začal stavět hnízdo?(Myslel jsem, že staví automaticky i bez samice) A nebo je prostě postiženej a hnízdo nikdy stavět nebude? Díky za každou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 03:37 - Re: p7701
Veľké množstvo bielkovín. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 21:37 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: prasan
Roupice jsou pro pludek velke. Pak je muzes davat pro spestreni jidelnicku ale neprehanet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 21:21 - Re: p7701
A čo rupice(roupice)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2012 21:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: p7701
není zač, rád poradím....

co krmím tímto, tak se mi nestalo, že by jediný kus potěru "vysel".... nenaplnil se mu měchýř.
ˇUdajně je to způsobené příliš tvrdou schránkou Artémie, která poškodí střeba rybky hned po rozplavání. Tohle má Milan Líbal (též tam bude prodávat) od Hristo Hristova (skvělí fotograf ryb a chovatel bojovnic a halančíků).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 09:15 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Semtex
Tak jsem ho skusil a fakt ho berou. Dík za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2012 09:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Nympheas
Háďátko? Grindal ano, ale háďátko asi ne.
Nemám s tím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 08:14 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Semtex
Není háďátko příliš tučné?Ony rybky po něm pěkně rostou,ale myslím si,že je vhodné spíš jako doplňkové krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.03.2012 22:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: p7701
Mikry? To je obchodní název pro to Háďátko?
Pokud ano tak ne, jsou oprati plůdku sotva vidět.
Zkušennost je, že ve vodě s potěrem vydrží několik dní, nekazí vodu, oproti Artemii jsou jemné a nenarušují tak krunýřky trávící soustavu potěru. Chov je velice snadný.
Živé je prostě živé a zádné náhražky jej nikdy nenahradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 22:28 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Semtex
Nejsou mikri pro pludek velke? Ja pouzivam sera micron a po 10 dnech artemku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 22:27 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Semtex
Tak to je paráda..ty řasy se venku v té nádrži utvoří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2012 22:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: monte
On ten žloutek je dost ošemetný.
Trepky, nálevníci mohou být i dravé a při velkém množství může dojít ke ztrátě potěru.
Pokud máte nejjemnější arémii, dá se sní krmit od prvního dne po rozplavání.
Já teď přes zimu používám Háďátko octové pro první týden života plůdku. Po týdnu přejdu na artemii.
Přes teplé období mám na dvoře kubíkovou nádrž plnou slané vody, kde si vegetí mořské řasy, na těch se pasou mořští vířníci a na nich rozplavané Bojovnice a jiný potěr.
Na vířníku si pochutná i Artémie, jsou potom pěkně oranžové.
Na Artemii si libují ryby všech velikostí, hlavně ty dospívající, pěkně po nich rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 21:48 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: monte
Hned po rozplavání plůdku.. To je tak třetí čtvtý den. Pár dní vařeným žloutkem rozmělněným ve vodě. Lze použít i tekutou stravu Liquimin. Zbytky nezkonzumované potravy opatrně odsát vzduchovací hadičkou, po pár dnech plesniví. Po pár dnech krmím naupliemi žábrožky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 21:20 monte – rozplavaní plúdku
Ahoj.Kdy začít s krmením plúdku?Múžu použít trepku velkou?Slyšel jsem,že múže napadat potěr.Díky za případné info.Pěkný stránky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 10:21 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Waynr
Dělám to taky tak, léta. A funguje to akorát ta teplota 26 stupnu je na betty vysoká. Pak budou náchylné. Vemte si že většina lidí má bettu doma v kouli kde se teplota pohybuje nekde kolem 20ti stupni. S rybou která byla chovaná ve 26ti stupních to asi pěkně zatočí teplota v koulích je nejčastější duvod onemocnění a uhyn bett. Nelíbí se mi to ale na druhou stranu je to pro nás bisnis ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 06:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wayne
smich z těch desítek to není třeba přelovovat, to se prostě přeleje.
ad katterinecka - Jednou jsem dostal k narozeninám pár bet. Nebylo je kam dát. Tak jsem je dal do nádrže ne moc přes deset litrů, které používám jako výtěrky. To byl tak harmonický pár, že jsem je musel oddělit, ne proto aby se nerval, když je samice prázdná. Ale protože se třeli furt, kdykoliv se samice jen trochu naplnila... ano On si prostě počkal a pak na to hupli. Bet bylo rázem všude tolik, že jsem je musel brzdit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:57 Wayne Re: corydoras
Samce a samičky mám odděleně ve společenských nádržích s ostatníma rybama a dávám je dohromady jenom pokud chci aby se vytřeli, oni se i samice mezi sebou moc nesnesou. Na tření mám 30-ti litrová akvárka, má to tu výhodu, že je po rozplavání nemusím přelovovat do větších a teplotu držím kolem 26-27 stupňů. Teď už se mi první várka po necelých 4 týdnech naučila nadechovat nad hladinou a začínají se postupně vybarvovat, tihle prckové jsou fakt nádherný hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 15:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: corydoras
Stačí, po rozplavání a prvních dnech na trepce se potěry slévají dohromady do větších nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.02.2012 15:28 Muž MrHu [300] Re: corydoras
betta.wz.cz/… Tady je něco na čtení o odchovu...určitě je toho na internetu mnohem víc...:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=951