Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 10:55 Joecz Re: Vini
bílou, nějlíp jsou vidět, když si hnízdo zespoda prosvítíš baterkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 10:42 Žena Vini [1] - Cichlidy
Me samec stavi penove hnizdo...a kdyz se samicka prijde podivat mam nekdy pocit ze samec dostal infarkt... :) protoze se predvadi k prasknuti a dela jak hrooozne pracuje kdyz na nej kouka...ale zly neni nikdy ji nekous... :-)
Edit: Nevim jakou barvu maji jikry. Poradte nekdo prosiiiiim..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 10:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: mirlun
Ono hodně záleží na tom jaké obě dvě ryby jsou. Měl jsem pár co společně stavěl hnízdo, sbíral jikry a ošetřovali malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 09:01 kreten Re: mirlun
No velmi agresívní začne být ihned po tření, protože samice mívají tendence:
a)opravovat hnízdo - samec to nesnáší
b)krást jikry - dtto
c)ještě svádět samce - dtto, protože ví, že je to ze setrvačnosti a samice je prázdná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 08:26 dan999 Re: mirlun
Asi celkem rychle 5 l je asi málo na agresivního samce a schovanou ssamici.
Ale nejsem odborník a vyter se mojim jeste nepoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 20:00 Muž mirlun [48] - Rostliny – jak to dopadne v 5litrech?
Když samec dokončí hnízdo a samička udělá co má, tak do kdy ji zabije v 5 litrech vody a s trochou růžkatce a s topítkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:27 kreten Re: jituška
Nikoli že může zabít, v případě malé vytíračky ji buď zabije s jistotou a nebo ji donutí vyskočit z nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:25 GERRY Re: jituška
Samec ju može zabit. Ale toto neskušaj smich Ja som raz dal moje betty do 20 litrového akva a tam sa množili a ja som nikoho neodlovoval síce som nič poriadne neodchoval ale nooo hhhhh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:14 jituška – Bojovnice-odlovení samice při rozmnožování
Je velký problém když nebude bojovnice(samička) odlovena v období kdy se samec stará o jikry? Co se stane?Sežere jikry?děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2009 18:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: mmm
Záleží na teplotě, 24-36 hodin do vykulení a pak asi 3-5 dní než se rozplavou.... spíš počítej s těmi delšími časy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 17:26 mmm
Jak dlouho trvá než se mladý narodí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 18:25 Tho0or Re: dan999
Mrkni na splendenspower fórum a i na stránkách je dost potřebnejch rad. Když dáš k sobě ty rybky po třech hodinách, tak sem spíš budeš psát, že ti samic samici prohání (nebo opačně) a budeš mít těžkou hlavu... Zkus pár dní pročítat starý příspěvky na SPF a uvidíš. Mě se poved odchov po třech měsících akvaristikování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 18:17 dan999 – ...
Ahoj, chtel bych si koupit samici bojovnice (samce už mam). Aen tatka mi říka že jsem akvarista smolař protože jsem ješte nemel nikdy mladé. A jak pišete, že se bety tak rychle množi tak bych chtel aby byl vysledek čím jak nejdřív. Jak jsem četl, a jestli to chapu dobře, tak můžu koupit samici, dat ji do sklinky, samce do druhe. Postavit je vedle sebe. A za 3hodiny mam samici pustit do maleho akva 3 hodiny ji tam nechat pak tam poslat i samce a co dál? Moc díky za každou reakci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 14:11 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: motýlek
...záleží jak dlouho po rozplavání...
Dashenka: "...může mi prosím někdo poradit.vykulili se mi malá Betátka. Poradí mi někdo čím krmit.
Myslím, že z tohoto je docela jasně poznat, "jak dlouho po rozplavání" jsou ta právě vykulená Dashenčina beťátka. :-)
Prostě si myslím, že se Semtex "seknul". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 13:50 Muž motýlek [275] Re: Sid
záleží jak dlouho po rozplavání, prvních pár dnů by to bylo opravdu tak, že by se artemka nezkrmila a vylél bys to do záchoda ... ve třetím týdnu by to mohly během tří dnů zvládnout ... ale to se dá již v pohodě krmit sekanými nitěnkami ... mám odzkoušeno vícekrát ... aby mě Semtex neplísmil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 11:38 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Semtex
...Artémie taky jednu polévkovou...
Polévkovou lžíci?! coze
Tím nakrmí celý barák, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 08:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dashenka
Pokud jsou artémie tak žloutek není třeba.
Já dávám na 1,5 litrů vody jednu polévkovou žličku soli a kávovou žličku jedlé sody. Artémie taky jednu polévkovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 07:28 Dashenka – krmení
může mi prosím někdo poradit.vykulili se mi malá Betátka. Poradí mi někdo čím krmit.mám doma artermii ale nepamatuju si s jakým mnoštvím soli jí připravit.dále jsme slyšela že mám krmit vařeným žloutkem ceděným přez kapesník.Máte ještě někdo nějaké tipy děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 23:41 Muž VVV111KKK [61] Re: Dixon
Vzhledem ke zkušenostem Semtexe dej raději na něj. Ten už pááááááár bett odchoval. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 20:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
Do vytření bych tam filtr neměl raději vůbec. Né proto, že by se voda mohla zakalit (pokud nekrmíš, což by jsi neměl, nebo jen velmi opatrně), ale proto, že pokud samec bude agresivně samičku nahánět a ona se bude snažit nacpat za filtr, může se stát, že se zasekne navždy. Já osobně filtr přidávám až když drobotina sama plave a začínám jí krmit. Po týdnu ještě přidám pár krevetek kvůli ůklidu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 19:46 Muž VVV111KKK [61] Re: Dixon
S tím vypínáním filtru pomalu. Zkus udělat spíš opatření, které vodu rozptýlí. Mě pomoho malý zip sáček na výtoku. Do něj jsem udělal pár malých otvorů, které rozptylují vodu po obvodu celého zip sáčku. Zip sáček není ve vodě vůbec vidět. Němáš náhodou filtr s regulací? To by pak nebylo co řešit. Dobrou oporu pro hnízdo dokáže vytvořit i krmítko, které se umíství na hladinu a připevní ke sklu přísavkou. Pomoci může i obyčejná slámka nebo dvě, které se do sebe "jednoduše" zasunou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 18:39 Muž Dixon [13] - SumciRe: Joecz
aha,ked vypnem filter aby stala hladina nestane sa nic?myslim ci sa nezakali voda....myslel som ze ci ho nejde povzbudit aj zvysenim teploty alebo co.....díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 18:25 Joecz Re: Dixon
k ničemu ho nepřinutíš... mají svoji hlavu
můžeš me jen udělat dobré podmínky, aby hnízdo dobře drželo, to na fotce se rozpadá...
chce to naprosto klidnou hladinu a používat krycí sklo, ty kytky na oporu jsou dobré, klidně bych jich tam dal víc
taky je možné, že je to jeden z těch, co pořádné hnízdo nikdy nepostaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 18:15 Muž Dixon [13] - Sumci
Fotka k příspěvku Dobry den,dal som k samcovi do 12L samicku aby sa vytreli.Samec sa este uci stavat hniezdo ale samica je uz pripravena k treniu(ma vyblednute zvisle pruhy a je zavalitejsia).Ako pomoct samcovi aby postavil hniezdo?rastliny na oporu ma ale tie bubliny niesu ako maju byt,su take vacsie(ved sa este uci).Niekedy sa mi zda ze sa mu nechce stavat to hniezdo,ako ho to ´´prinutit´´? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 16:34 kreten Re: Gigi
Doporučuji sledovat, zda se jí objeví jikra u prdky, pak už by chtěla zcela jistě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2009 20:03 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Gigi
Bublinky na stěnách akva a rostlinách?! hmm
Pak máte nějakého "nadsamce". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:46 Žena Gigi [4] - CichlidyRe: Semtex
Díky, moc, krmím jen mraženým (koretra, nítěnky, černá komáří larva), sušené vůbec, když se dostanu na chatu tak nalovím i živé a občas u nás ve zverimexu mají živé patentky, a to ještě chudinka vypadala nejlíp z těch ve zverimexu... :(

V té nádrži staví samec Betty hnízdo, proto ty bubliny.... ale už je v jiném společenském akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Gigi
Tahle samička mi připadne trošku pohublá, ke tření bych jí nedával.
Pokud chceš jí nechat třít, tak by si jí měla dostat do kondice.
Chtělo by to jí krmit tak 14 dní živou nebo mraženou potravou, nejraději mají patentky, nebo artemky.
Až bude trošku plnější v bříšku. Mrkni na moje samičky tady v prezentaci, tak přibližně vypadají samičky připravené ke tření.

rybicky.net/nadrze/7104
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2009 19:17 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Gigi
Není dobré dávat rybky do čerstvě napuštěných nádrží... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 18:31 Žena Gigi [4] - CichlidyRe: boruberry
Odhadla bych to cca na ty 4,5 cm. Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 18:30 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gigi
Velikost odhaduji na 4-5cm. Rekni jak je velka. Ve velikosti 5cm uz by mela byt urcite dospela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 18:28 Žena Gigi [4] - Cichlidy – Stáří Betty spledens
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li by někdo odhadnul stáří této samičky betty splendens a jestli je připravená k rozmnožování. Děkuji

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 19:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ajushka
Jikry tam nejsou. Ty jsou jasně bílé a malinké na rozdíl od bublinek, které jsou bezbarvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 18:21 ajushka – hniezdo
Fotka k příspěvku Uz druhi den po postaveni hniezda. Samec sa pred samicou tak nevrti, myslite ze su tam uz ikry?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 15:04 Muž jajaapaja [174] Re: lychee
A díváš se pořádně?Jsou strašně drobouncí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 09:18 Muž motýlek [275] Re: Semtex
já se nehádám ;-) ... jen si myslím, že pokud to má třeba na 21°C (?) tak asi se úspěch nedostaví (?) ... srovnávám s jinými druhy - to, že betty teprve zkouším neznamená, že jsem bez zkušeností ... a píši o pohybu pod hnízem - ne o rozplavání - to je jiný termín ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 08:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: motýlek
Já píši o vlastních zkušennostech. A to ne jen z jednoho či dvou výtěrů, ale bojovnice nechávám třít asi 3x do měsíce. To že se něco píse v knížce ještě neznamená, že to musí být pravda. Většinou se tam píše, že se "obvykle rozplavou do 3 dnů". Ale lychee píše, že neví jaká je tam teplota a pravděpodobně i kolísá. Taky píše, že jikry vidí, ale neznamená to že je po nich. Klidně to může být jak jsem psal o něco níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 07:37 Muž motýlek [275] – to asi bude špatně
pokud po třech dnech není pod hnízdem pohyb plůdku, tak je to asi marný pokus ... nezdá se mi, že bys po třech dnech ještě nezaznamenal, že jsou tam malé rybičky? ... nejspíš bude chyba v teplotě vody - já to zkusil při 28°C a líhly se dříve než za 24 hódin ... popisuji na atlasu rybiček ...
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 20:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lychee
záleží na kondici obou jedinců, jestli jsou dobře krmení, chovných podmínkách atd. Já bych to zkusil tak za 14 dní, to by měla být dostatečná doba. Přinejhorším se to nepovede. Lepší je si ale do tý doby pořídit topítko a vyhřívat to tím, ne světlem, to bych naopak omezil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:53 lychee Re: Semtex
Shora, ale mám krycí sklo, to ano. Snad teplo bylo dostačující. Kdyby se to nepovedlo, za jak dlouho asi se mi vytřou znovu, prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 20:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lychee
Svítít zhora? Je tam krycí sklo? To by tam jistě být mělo, aby světlo ty jikry neuvařilo, nebo se k nim nedostal chladný vzduch a taky nenastal výkyv teploty. Pckové v podstatě vypadají jako jikry, ale jde jim vidět ocásek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:40 lychee Re: Semtex
Děkuju. Ony se jako plůdek netváří - vypadají pořád stejně, jako první den: bílé nepravidelné útvary. Omlouvám se za termíny, jsem prvňák :o). Voda by měla být v pohodě, teploměr nemají, myslela jsem, že stačí ohřev shora od lampy. Tak já ho tam šoupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 20:34 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lychee
3 dny po vytření už nejsou jikry, ale plůdek. Pokud myslíte že ještě neplavou, tak zachovejte klid, nic to neznamená. Hodně záleží na teplotě a rozplavání může nastat třeba až po 5 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:31 lychee – Jikry bojovnice pestré
Hezký večer, dnes je to třetí den po vytření, samičky odloveny, sameček hlídá, ale nic se neděje a mám pocit, že vajíček ubývá...Co můžu dělat, kromě toho, že hlídkuju s ním? :o) Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 11:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: motýlek
S tím ustálením barev je to různý, mám mladé od začátku března, ale ještě pořád se dobarvují. Mám jednoho samečka, a ten ještě 5 měsíců po narození teprve začal barvyt. Je to celofánek a začal mu na hřbetě jakoby vytvářet červený proužek z obou stran. Jako by byl pospreyovaný hmm

s tou teplotou, no ja to snižuju asi po měsíci a půl postupně po 14 dnech o stupeň až na těch asi 25°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 06:37 Žena Imii [45] Re: praclovicek
Spíš to vypadá, že se nadlábl jiker, i to samci mohou udělat. ;)
Btw. potěr se může vykulit klidně i po týdnu. Mě se to stalo. Jikry byly na hladině a tak 4 dny. Nic, žádná změna. Tak jsem to přestala sledovat. Cca 7dní po výtěru jdu čistit akva a vidím jak se něco šmrdolí na hladině. Takto pozdě vykulení jedinci budou nejspíše růst celkově dlouho.
No 3 dny ho nechejte úplně hladem. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 06:03 Muž motýlek [275] Re: Semtex
Díky za radu... Teď je mám 3 týdny staré (počítáno od tření). Zatím krmím artemkou, ale sežerou toho hodně. :-) Já jako čistý amatér si moc nehraji na genetiku, tak jsem použil asijského samečka a místní samičku (oba modří, i když různě), mladé jsou zřetelně různě barevné s různou sytostí barvy, ale převládá nádech do modra či zelena, ale jsou mezi nimi i úplně světlé s nádechem spíše do růžova. Zatím to držím na teplotě 27-28°C. Můžeš odhadnout, kdy se barvy "usadí"? A kdy začít snižovat teplotu? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 19:53 praclovicek – bettak s brichem
Ahoj,
asi před měsícem se mi vytřeli bojovnice, odchováváme malinkatý, po měsíci jsem je dal znovu k sobě, samec postavil hnízdo, samička nakladla kupu jiker ale nic se tentokrát nestalo, jikry se nevykulily.
A samečkovi se od té doby začalo zvětšovat břicho. Teď už se to zvětšování zastavilo, ale má břicho jak pátrací balón. Šupiny odstáté nemá. Je jinak docela aktivní. Tak nevím co snim je. Je možné že by v něm zatvrdlo mlíčí, nebo tak něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 15:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: motýlek
Já ohledně stravy to nějak neřeším, od začátku je krmím artémkou, a jak trošku povyrostou tak na 5mm (to je asi po 14 dnech- někteří později), přidávám živé Grindali na zpestření jídelníčku. Teď se dá nachytat na rybníku i živá strava, místo artémky, ale to až po těch 14-ti dnech. Ale taky se musí třídit. Aby si tam neplavali společně s velkýma perloočkama.
V době tvoření labyrintu nic neměním. Ještě jsem nikdy neviděl aby se nějaký ten špunt větším soustem zadusil. A to je sleduju často.
Edit: Taky je dobrý mít v odchovničce filtr, ideálni je bublifuk, intenzita se dá dobře nastavit, tak aby nebyl velký proud vody. A často opatrně měnit vodu. Já měním 1 litřík deně, a jednou týdně třetinu Aq. Pokud chceš vědět o bojovnicích víc, tak zkus www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 14:26 Muž motýlek [275] Re: Piky
Tak díky - já jsem teď ve stadiu 6-tý den po rozplavání, tak hledám kdo co ví z vlastní zkušenosti a nejen z literatury ... palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=1251