Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:11 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Peparafan
Podle toho jaké parmičky, tak trochu tuším že parmičky čtyřpruhé či mechové. Tyto parmičky jsou už od přírody s velkými pupky a to nemluvím když se nacpou, to je pak docela hrůza co jim tam naroste ;-) Obzvláště pak samice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:53 Muž Peparafan [4] – parmičky
Chtěl bych se zeptat když jsme si parmičky kupoval před 2 měsíci v akvaristice je možný že mužou být připravené samičky na tření když má tluste břícho ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 21:11 Ondrejadam Re: PaDa
Tak to bude nejspíš tím chemizmem, protože vodu mám tvrdší, mám ji kolem 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:24 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ondrejadam
Možná je problém v chemizmu vývojové vody?
Tak pravil Frank: "Voda ke tření nesmí být tvrdší než 3-5° dNKH a alkalita musí být nižší než 1° dKH. Přídavek menšího množství rašelinného výluhu lze vřele doporučit. Z jednoho výtěru bývá 600—700 jiker. Jsou velké, žlutavé a plůdek se z nich líhne při průměrné teplotě 24 °C za 36 hodin. Za pět dní se rybky rozplavou, jsou statné, dobře přijímají prachovou potravu a rychle rostou."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 18:13 Ondrejadam – Ztrácení jiker
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s množením parmiček čtyřpruhých. Když je odlovím a dám do vytírací nádržky (má cca 25l, hustě osázená, teplota 26°C, provzdušňovaná BIO filtrem do 30l), tak se mi parmičky ještě ten den, nebo druhý den ráno vytřou. Jiker je tolik, že je pomalu celé dno pokryté. Když se vytřou, tak je přelovím zpět do společensého akvária. Jikry nechám částečně zastíněné ve vytírací nádržce, ale po cca 1,5 dni se jikry začnou ztrácet a nic z nich není. Ve vytírací nádržce není ani jedna rybka, ani záždý šnek co by je mohl sežrat. Poraďte prosím kam se jikry po 1,5dni ztratí a nic z nich není :-O :-( . Děkuji Pokorný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 12:14 Muž motýlek [275] Re: LiborSprysl
No, rošt sice zabrání sežrání jiker, ale pokud nebude správně namíchaná voda, tak se jikry stejně nevyvinou. ;-) Takže více si přečíst o přípravě vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 08:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: MGK
Takhle to dělal Pat a Mat - A je to smich No zase tak úplně "a je to" to není. Asi to bude chtít nějaký rošt, protože jinak všechno sežerou, kousek jemnolisté kytky....no a tak dále. A pak je to možné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 06:45 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Martex42
Ok,takže stačí poznat samce a samici, dát je do druhého akva kde bude teplota o 2-3 stupňě vyšší a je to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:41 Muž Martex42 [20] - TetryRe: MGK
Může to být jakákoliv samice a samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 19:03 Muž MGK [2] - Cichlidy
Hojas, mám dotaz ohledně parmičky čtypruhé/mechové. Když chci ať se mi rozmnoží stačí přendat nějakého samce a nějakou samici do jiné nádrže a tam už podle postupu pokračovat dál a nebo to musí být přímo nějaký pár který se už několikrát vytřel? Díky za odpověď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 19:55 R Muž Silent [5949] Re: zrzi
Předně jikry jsou vajíčka, takže ty krmit opravdu nemusíš. Pokud je samička zaplněná jikrami tak je třeba aby byla ve společnosti samečků, protože k oplození dochází mimo tělo samičky, to zmanená, že samice klade jikry a samec je následně oplodňuje. Pokud se chceš pokusit o odchov tak dej zaplněnou samičku s několika samci do jiné nádrže s rostlinou jávský mech do jehož spleti oplozené jikry proniknou. Po tření ryby odlov aby jikry nesežrali. Pak musíš počkat až se plůdek vykulí. Ten se dá rozkrmit např. Artemií. Veškeré informace se tu ale dají najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 19:31 Acinonyx Re: zrzi
Ikry vlocky urcite zrat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 19:27 zrzi – permička
Mám dát stranou parmičku, když bude mít jikry, nebo jí mám nechat s ostatníma a hlídat to? A čím mám krmit jikry? Budou mi jííst vločky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 19:55 R Muž Silent [5949] Re: Phoenix47
Dělá se to injekční aplikací příslušných hormonálních látek přímo do těla rybky. Není to nic jednoduchého a rozhodně bych to nedoporučil v běžných domácích podmínkách. Je to dost velký zásah do celkového hormonálního systému ryb. Navíc bys asi těžko sháněl látky typu progesteron, testosteron, kortikoidy nebo liberiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 19:38 Muž Phoenix47 [0] - Sumci
Měl bych dotaz, podařilo se někomu rozmnožit doma labeo a jak se vám to povedlo? Zaznělo tu že se množí hormonálně co to přesně znamená, muže to někdo podrobněji rozvést?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 10:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: titi
Jako vytíračka by měla 10 l nádržka bohatě stačit; mně šlo o "metodu", kterou jste k jejich "rozmnožení" zvolila... hmm
Po odlovení do 10 l sa na druhý deň asi treli (aspoň si to myslím) a už je tomu týždeň a ikry nikde a on ju besne naháňa ba až napáda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 09:00 titi Re: Sid
Áno, v tom istom akvárku. Už som sa na to nemohla dívať, tak som ich dala naspäť do 260L.Asi mali málo priestoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 15:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: titi
To ji nahání až napadá stále v tom samém akva, ve kterém se před týdnem (asi) třeli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 11:12 titi – samička sa schováva
Ahojte, vie mi niekto poradiť, prečo sa samička (parmička duhová) schováva pred samcom? Po odlovení do 10L sa na druhý deň asi treli (aspoň si to myslím) a už je tomu týždeň a ikry nikde a on ju besne naháňa ba až napáda.Vie mi niekto poradiť, kde je problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 20:52 Monika Re: cusbus
Děkuji všem za rady, už nám umřela. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 09:09 Muž cusbus [37] - TetryRe: Monika
Taky záleží, jak jsou ty rybky staré. Mladé parmičky jsou pěkně souměrné a štíhlé, ale ty starší někdy vypadají jako když mají pěkně nacpané břicho, i když tomu tak nemusí být (mě už se to taky začíná stávat smich ). Ale pri jistotu bych klidně zkusil co píše gaume.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:25 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Monika
Dej ji se samcem zvlast do jineho akvarka, precti si, jak ho zaridit a treba se dockas malych. :-)
A nebo ji nech ve spolecnem, ale zase aby tam byl samec, jikry sezerou ostatni ryby, ale aspon nezatvrdnou v samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:18 kreten Re: Monika
Jelikož je to jikernačka, tak asi těhotná nebude. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:11 Monika – Rada s parmičkou mechovou
Ahoj,mohl by mi prosím někdo poradit,jestli může být těhotná parmička mechová po 2 dnech v akvárium?Má velké břicho a přejezená není.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:24 Muž Lada2 [11] Re: pibor
Nemelo tam bejt 66? Nevim podle vybaveni kam by to do 6.6L dostali
ale ted koukam na net a asi jo ale nevim nemas lepsi koupit za 200 v OBI 20L akva k tomu lampicku a bublifuk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:04 R Muž Silent [5949] Re: pibor
Na vytření to stačí, ale na pořádný rozplavání je to málo. Pokud nemáš možnost odchovu (větší nádrž) tak je nech ve společné nádrži a ponech to na přírodě.
Podle mně je na tření lepší koupit alespoň 10ti litrovou elementku a bublifuk. Bude to stát tak třetinu a udělá to lepší službu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:28 Muž pibor [9] - Parmičky – Parmička nádherná ma plné břicho jiker
Ahoj mám dotaz co mám dělat pokud moje parmička má bříško plné jiker?
Napadlo mě koupit akvárko o objemu 6,6 l!!! ¨

Dík za odpovědi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 15:32 Tokalon Re: René73
Fotky jiker ne, asi by ani nešly pořádně vidět, ale mám teď čerstvě vytřené a jikry jsou asi 1mm velké, průhledné kuličky uprostřed s takovou mléčně zbarvenou tečkou (zárodek)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 17:18 Muž René73 [0]
Zkoušel jsem hledat na internetu jikry pamičky čtyřpruhé ale nikde jsem je nenašel nemáte někdo fotky jejich jiker.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 17:00 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Alusa
Mozno sa znesu ale urcite sa ti nemnozia, ak su vo veku v akom sa obycajne predavaju v akvaristike. A ak sa poobzeras po akvaristike, mozno vy mate lepsiu ale u nas bezne vidno vychudnute doriadene labea, tak neviem preto mam iba jedno. A pritom ako plavaju m aju roztiahnute plutvy ze? No asi sa zastrasuju... Ale mas ich tam den tak uvidis keby je to labeo cervenoplutve tak uz vyzeraju inak...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 16:54 Alusa Re: basa1313
No uvidim,ale opravdu si to nemyslim...Jen se otiraji bokama,zadne cukave pohyby apod,jen klidek a poplavavaji sí spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 16:29 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Alusa
Skor by som povedala ze sa biju, kedze to mas jedince ktore su mlade tak asi nebudu pohlavne zrele. Mozno neskor na nich budu vidiet znamky poranenia a co sa toho tyka. Ja by som jedneho dala prec :-) To akvarium je male uz na jedneho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 15:30 Alusa Re: basa1313
Normalne se postuchuji a bokama se o sebe trou.Potrhane nejsou ,jsou krasne i hezky vybarvene.
Prave proto zkusenosti sbiram..Jelikoz mam momentalne taky problem s fotakem nemuzu dat nove fotky,kdyz neco vyfotim mam tam svetle fialovou skvrnu pres tretinu obrazku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 13:49 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Alusa
Ake stare su tie labea? Ak dobre rozumiem su to labea? Si si ista ze sa rozmnozuju? Nebiju sa nahodou? Tieto rybky by mali byt vo vacsej nadrzi ale to by az tak nevadilo ale aby si navzajom neublizovali chcelo by to minimalne 5 kusov. A rozmnozuju sa s hormonmi, tak neviem co im tam miesas? Ale aj tak je blbost aby sa zacali okamzite rozmnozovat v novej nadrzi ktoru nepoznaju. :p A este jedna vec nemaju otrhane plutvy alebo nechybaju im supiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 00:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Alusa
A jak jste poznala, že máte páreček? A jakpak se vám třou? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 23:48 Žena ustavprochore [567] Re: Alusa
Nejspíš marně, přesto doufám, že jste si ta 2 labea nepořídila do 70 litrů připomínajících měsíční krajinu a založených před 4 dny... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 22:56 Alusa – Parmička červenoocasá
Zdravim,dnes jsem si koupila parecek parmicek cervenoocasych.Neverila jsem vlastnim ocim,ze je maji.No a jen jsem je dala do aq uz po sobe lezou,porad se trou.Vsude ctu ze se odchovavaji blbe a me porad jen soulozi :-D.Tak se tazi,jestli je nemam dat do maleho aq,ale zase mam strach,ze kdyz je premistim,treba je vystresuju a nechaji toho..Prosim o radu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 19:03 Muž Martex42 [20] - TetryRe: bluedream
Já používám síťku, která se používá na označení plynu, elektřiny nebo vody přesně nevím na cojmenuje se to nějak značkovací pletivo.U nás ji mají v domácí dílně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 18:43 Žena bluedream [245] Re: 0
Chjo, kde ty obchůdky lidi berete? Tady v železářství max na omotání stromků a ta je tak hustá, že je na nic a v domácích potřebách úplné prd :-( . O výrobu mi ani tak nejde, s tím se člověk už nějak popere, ale ten materiál ...
Díky za inspiraci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 18:33 0 Re: bluedream
Fotka k příspěvku Plastová černá síťovina , koupená v obchodě s domácími potřebami a železářstvím , je i s menšími otvory. Taktéž používám měkčí zelenou se skosenými oky , kterou kupuji v prodejně se včelařským sortimentem.

Fotka znázorňuje výrobu třecích a porodních 'košů' .

Musím od compu , víc "neradím".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 18:16 Žena bluedream [245] Re: 0
Fotka je dobrá, ale co je to tedy za materiál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 18:05 0 Re: VostepDr
Fotka k příspěvku Perlinka není k tomu účelu ta 'pravá' , vhodnější materiál zobrazuje fotka. Samozřejmostí je , že oka použité síťoviny NESMÍ mít velikost , která umožní rybám prostrčit hlavu , aby ryby zachycením za skřele v síti neuvízly a nezahynuly.

Aby se parmičky vytřely , tak k tomu nestačí pouhé umístění do vytíračky , nejsou-li na tření zralé , rozhoduje víc faktorů (zdlouhavé popisování). A hlavní bariérou úspěšného rozmnožení všech druhů ryb je vhodná potrava po rozplavání vylíhlého plůdku , navíc nyní v zimě za mrazů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 16:13 R Muž Silent [5949] Re: VostepDR
U všech parmiček to probíhá téměř stejně proto ti tu dám odkaz na čtyřpruhou. Je to tam pěkně popsané v odstavci "odchov" rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 16:03 VostepDr – Jak rozmnožit parmičky??
Prosim poraďte,chci odchovat parmičky.Mam dve samice a pět samců.Ted jsem koupil perlinku-na porodničku.Jen nevim jak mam postupovat..Jak a kdy poznam ze samice zacne vypoustet jikry?Po jake dobe je zacne samecek oplodnovat?A kdy mam oddelit dospele od oplodnenych jiker a by je nesezrali...Diky moc!!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 17:02 Žena VF [1] - PlžiRe: kaote
Žrádlo už mám bude to žloutek a nálevníci :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 16:24 kaote Re: VF
Ano, dokud rybička není rozplavaná, jen někde leží či visí a reaguje většinou jen na podráždění. Až se rozplave, bude chtít něco k snědku .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 15:53 Žena VF [1] - PlžiRe: Honz
Opravdu se mi teď něco vytřelo (asi parmy, samička zhubla a viděla jsem je v jávském mechu při tření), bohužel sem našla jenom jednu rybku, která měří asi milimetr a s odchovem zkušenosti nemám (jenom s pavíma okama) proto bych se chtěla zeptat, jestli je rybce něco není, pořád leží na dně a hýbe se jenom, když pohnu s akvariem.Myslím si že se ještě nerozplavala, má maximálně 3 dny, ale chci se ujistit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 15:51 Muž Honz [7] - TetryRe: VF
pudes mit jikry :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 16:01 0 Re: VF
U kardinálek se takto chovají samci , kteří si imponují - předstíraný souboj zdatnosti a vitality , což je u nich zcela přirozená vlastnost.

Parmičky nádherné a dánia pruhovaná se v akváriích třou často , ale nechráněné jikry a vylíhlý plůdek rybky vysbírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 14:18 Žena VF [1] - Plži – Tření???
Chtěla bych se zeptat- mám akvárium 300l, ve kterém se mi neustále prohání pár parmiček nádherných.Samička (asi) je velmi tlustá a nemá tak výrazně červené zbarvení, jako samec.Neustále ji nahání a nedá ji pokoj ani na minutu.Dále mám ještě 4 dánia pruhované u kterých se mi děje to samé. Ale nejzvláštnější jsou moje kardinálky čínské (mám jich 7).Často se
v nádrži potkají, začnou si navzájem imponovat a rychle vedle sebe přeplavou celou nádrž.Dělají to i celý den kromě doby krmení.Nevíte co to může být?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8749x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2315?od=151