Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 15:16 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: p7701
To stačí i 10 litrů ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   23.02.2012 09:19 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: corydoras
Já je třu v malých desetilitrových výtěrkách. Bohatě to stačí. Teplota 24 stupnu víc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 07:40 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Wayne
V kolika litrech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2012 21:18 Wayne – Tření
Samici je na tření potřeba připravit, třeba moje samička poté co jsem jí koupil, dva dny vůbec nežrala, ale za měsíc se neuvěřitelně zvedla - zmohutněla, ztmavla, zesílili jí ploutve. Když jsem jí dal k beťákovi, tak si jí zpočátku moc nevším, vysloveně za ním dolézala, ale hned další den začal stavět hnízdo a den na to už byly mezi bublinkama jikry. Teď mám další samičku, kterou jsem kvůli beťákovi držel stranou trochu déle, aby si borec po prvním tření odpočinul, pak jsem jí dal večer k beťákovi do akvárka a další den odpoledne už se třeli - je to šikula :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2012 13:14 Muž MrHu [300] Re: Nympheas
Hladinu vody snížit na 15-20cm (ale myslím, že to není třeba...já to nedělám)...A krmit až tak 3.-4. den po rozplavání:-)
Ze začátku buď žloutek, nebo nějaké prachové krmivo...:-) Já mám malé v hodně zarostlé nádrži s mechem a za začátku nekrmím vůbec...prckové si tam asi najdou jídlo sami...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 13:12 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: MrHu
Pak asi snížit hladinu vody ne? Vezmou hned artemii,nebo nejdřív žloutek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2012 13:10 Muž MrHu [300] Re: Nympheas
Potom samičku odlovit...a samečka odlovit až se rozplavou prckové...:-) Bude je chvíli vidět v pěnovém hnízdě (budou z něj vykukovat ocásky)...až bude hnízdo prázdné, odloví se sameček...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 12:58 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: MrHu
Mě už se třou celé dopoledne,zatím samičku vymáčkl jen jednou,stále mu prokluzuje.Pak jí mám odlovit a jak dlouho nechat samce s jikrami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 12:35 Muž MrHu [300] Re: vojtik150
Vůbec nic:-) To, že sameček staví hnízdo ještě neznamená, že se budou třít...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 12:34 vojtik150 – Bojovnice pestra
Dobrý den mam bojovnici samce,samici a samec už děla hnízdo nevíte co ted mam delat diky ... hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2012 10:31 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Golem
Fotka k příspěvku Podívej se na moje bettárko.Jako substrát mám červený Manado substrát od JBL,perfektně v něm jdou rostliny,ihned zakoření.V křemičitym mi tolik rostlinky nešly.Doprostřed pěkný kořínek s anubiasem a omotaným jávským mechem.A nějaký pěkný kámen jako skálu..a je to.Kytka na kořen..anubias barteri nana,microsorium pteropus a jávský mech omotat přímo na kořen tenkým vlascem.na dno eleocharis parvulus..s ostatními kobercovými nemám moc dobrou zkušenost zvedali se mi.A jako plovoucí vypadá pěkně pistia stratiotes a riccia fluitans.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 20:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: JaničkaN
Ježíš, ani ve skrytu duše by mne nenapadlo, že jste blbá! Ale samců-kraťasů jsem už zažil tolik, že mne to jen napadlo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:25 JaničkaN Re: Semtex
Přidala jsem tam ještě kytky a jednu dekoraci, co jsem tu měla z dřívějších dob...a pustila jsem je tedy k sobě no :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:14 JaničkaN Re: LiborSprysl
Sorry, ale fakt blbá nejsem! no Je to samice jako vyšitá, i má dole na bříšku tu bílou tečku, plná jiker je, pupek má velký, je hezky napruhovaná a hezky vybarvená... Bettky už mám dost dlouho a mám je nastudované, jen se nedařil odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.01.2012 17:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JaničkaN
Pokud má samice tmavé barvy, tak jse připravenost poznat dá.
Na samici se objeví něco jako příčné pruhy.
Pokud samice dolízá za samcem a nebojí se jej, je vše OK.
Pokud se před nim schovává, je lepší jí dát opět za sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 15:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: JaničkaN
Samice připravená ke tření se podle barvy tedy fakt nepozná. Musí mít břicho plné jiker smich Zkus přidat do vytíračky půlku květináče, nebo nějakou trubku menšího průměru. Jseš si jistá, že je to opravdu samice a ne třeba krátkoploutvý samec, když je ta ryba tak pěkně vybarvená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 14:47 KAKTUS1010 Re: JaničkaN
Mýslim že to sa poznat neda samec bude utočit tak či tak... Ak tam maš rastliny tak sa neboj samička sa schova a vylezie ked bude chciet... A ked bude samček spokojný tak ju príjme bez problemov. Neda sa to poznat kedy su pripravený obaja nikdy sa to nezaobíde bez nejakej tej šarvatky... Tak ju pust a sleduj, píšeš že hniezdo ma a ona je napruhovana tak len smelo do toho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 13:09 JaničkaN – Dobrá rada
Ahoj akvaristi, potřebuji poradit, dala jsem samce se samičkou do vytíračky, zatím jsou odděleni sklem, samec staví nádherné hnízdo, ale dost útočí na samici přes sklo, ta se na něj taky naparuje...ale předtím co tam byla samička, tak na ní útočil a zaháněl jí a orval, tak jsem jí dala zpět do velkého a vyměnila ji za druhou samici...kdy je vhodné je pustit k sobě na vytření? Hnízdo má samec fakt krásné, samička je pěkně vybarvená a asi (dle mého úsudku) už připravená na vytření, ale když je pustím k sobě tak na ní samec útočí...jak poznám kdy můžou fakt k sobě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2011 20:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: adam
Kolik jsi toho o bojovnicích a co přečetl?

Problém není rybách!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 17:13 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: adam
Taky záleží na tom v jakých podmínkách máš to akvárium. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 16:53 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: adam
Tak no nevím :-O já právě měla samce a začal až po 1 týdnu hnízdo stavět .... a nedělají se ti malé bublinky okolo ? aspoň miniaturní :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 16:22 adam Re: Hany
Samce 3 mesice a samicky 1,5 mesice. Mam je rad ale asi na ne mam prilis male akvarium. Pockam si az ho dostanu, pak je tam dám a chov může začít :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 14:33 Muž MrHu [300] Re: adam
Můžu se zeptat, jak se pozná, že jsou spolu šťastní?:) Jinak asi by bylo lepší napsat co nejvíc informací o akváriu...:-) Úplně nejlepší by bylo udělat tady prezentaci...Takhle se dá těžko poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 14:03 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: adam
Jak dlouho je máš :-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 11:05 adam – potíže s hnízdem
Mam dvě samičky a samce. Jsou spolu štastní a samec na ne nijak neutočí. Jen někdy roztáhne"límec". Potíž je v tom že samec nechce postavit na hladině tkzv. bublinkové hnízdo. Nevím proč. Jestli záleží na výživě velikosti akvária nebo snad mají nějakou chorobu? Předem děkuji za odpověď. Adam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:36 HaDaS Re: 18radovan18
coze I bez ní ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:28 Muž 18radovan18 [0]
chcel by som sa len spýtať či vidno výter bojovnice pod lupou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 01:22 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: germy88
www.splendenspower.cz
Me se vytreli s 2 samicema, jen je treba treba je co nejrychleji odlovit. Docela rady zerou jikry a samec to neuhlida. Rozhodne se vyplati byt pripraven, s vytrenim moc problem neni. Horsi je to odchovat pro zacatecnika. Krmit, cistic a nenechat to umlatit pohybem vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 20:50 germy88 – Potřebuji poradit-Betta Bojovnice
Zdravím,začínám chovat Bojovnici a potřeboval bych pár rad pro začátek...před třemi dny jsem si pořídil samičku Betty... palec Kamarád má u sebe nádherného samečka a plánujeme je vytřít a potřebuju se zeptat jestli je lepší k samečkovi dát 2 samičky nebo jednu..

Předem díky za odpověď ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 20:40 Jetta Re: Semtex
Jo všechny jsou CT
včera jsem ji dal do zavařovačky vedle samce a on nabublal
obrovský hnízdo.
Ale zrovna tadle samička má nejmenší bříško.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 20:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jetta
Ta ostřejší samička je taky CT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 20:21 Jetta Re: Semtex
Já nevím jak je starý,koupil jsem ho před čtyřma měsícema a to
už byl dost velkej. Je to nádherná ryba ze znaky BF.
Koupil jsem ho ve zverimexu,takže je bud zlej nebo starej.a někdo se ho chtěl zbavit
Ale moc bych po něm chtěl nějáký potomky.

Ted jsem dal tři samičky do 100l AQ ,a je vidět jak rostou.
Jen jedna je dost zlá,což nechápu protože když jsem je kupoval
tak bydleli spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2011 20:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jetta
Hodně záleží na povaze samce, pokud je klidnější, tak to můžeš zkusit.
Ale spíš bych samičku ještě nechal alespoň cenťák narůst.
Pokud je samec rok starý, tak to už má nejvyšší čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 19:29 Jetta – Labyrintky
Fotka k příspěvku Mužu se také zeptat na zkušenosti.
Dlouho jsem sháněl CT samičky,než jsem je sehnal trvalo to tři měsíce.
Ted dotaz.jaké máte zkušenosti když dáte do vytíračky menší samičku
(4,5 měsíce, asi 4cm,a týden krmeny třikrát deně patentkama) z
(rok starým samečkem ,velikost tak 6,5cm)
sameček pořát bublá velké hnízdo a z VT samičkou ho nechci křížit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 19:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Uli
Ancíky jsi hádám odchoval ve společné nádrži, potom ten počet není špatný.
Něco jinýho je vytíračka. Tady nic potěr moc ohrožovat nebude. Navíc Bojovnice můžou mít i 1000 mladých.
Musíš počítat se vším i s 200 mladýma, kde bude 50% i víc samců. Nebo taky jen 100% samiček (pokud máš ryby ze zverimexu, stát se to muže). Musíš být připravený na to, že rybky nerostou stejnoměrně a je třeba je třídit podle velikosti. A separovat samce je třeba některé už po měsíci.
Filtr je dobré mít zapnutý hned jak se rybky rozplavou. Já potěr krmím artémkou už druhý den po rozplavání. 2-3 deně. Potom rostou jako z vody, 1cm měsíčně. Po třech měsících jsou některé už tření chtivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 18:42 Muž Uli [17] Re: HaDaS a Semtex
Díky pánové, hned zítra na to vlítnu..jsem Vám zavázán
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 18:21 HaDaS Re: Uli
Chlape, živá je živá. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 17:49 Muž Uli [17] Re: HaDaS
Artemku mám taky, ale ne k líhnutí..odskořápkovaná extra jemná od easy fish.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 17:48 HaDaS Re: Semtex
Mně se osvědčily při odchovu rájovců i bett artémie od Sery - tím myslím vajíčka k vylíhnutí. Pro začátečníka je to nejednoduší řešení, si alespoň myslím já. Výrobek se jmenuje Artemia-mix (500 ml). Chce to jen nádobu kam se vejde 1/2 litru vody a motorek s hadičkou a vzduchovacím kamínkem. Lepší je nechat líhnout artémky v menším množství, aby je potěr stačil konzumovat. Ze začátku je však nezkonzumují, proto je micron správnou volbou. Živá potrava přichází v úvahu až po nějakých 7 - 10ti dnech.
Ovšem je nutno si přečíst kdy je potřeba pro potěr vzduchovat, kdy ne atd., atd... (to tady psát nebudu).
Důležité je také řádně sledovat, opět se lze vše dočíst, jako např. kdy odlovit samici, kdy samce, jak je oddělit atd...
Mně se taktéž osvědčilo, celou dobu filtrovat, udržovat stabilní teplotu a pravidelně čistit odchovničku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 17:40 Muž Uli [17] Re: Semtex
Jedinné co se mi podařilo odchovat jsou ancistrusové..tech jsem mel 15..takze tak nejak pochybuju, že budu mít uspech s bettama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 17:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Uli
Artemka je artemka.
Co když budeš mít 200 kousků, kam dáš samce?
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 16:55 Muž Uli [17] Re: Semtex
Nejlepší by bylo asi krmit živým,ale to nemám.. pořídil jsem si sera micron. Teda pokud to pujde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 16:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Uli
Jasně že jenu, ty si o tom nic nečetl že?
A pokud se zadaří, čím to budeš krmit, už víš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 15:50 HaDaS Re: Uli
Jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 15:27 Muž Uli [17] Re: Semtex
Mám dotaz: mám ve vytíračce bettaka a mám k nemu dat jednu nebo dve samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2011 21:28 JagerMaister Re: Uli
Bez dna, plávajúce rastlinky, úkryt pre samicu a hladina vody vo výške 10-15cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:25 Muž Uli [17] Re: Semtex
A musi být nějaké speciální požadavky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Uli
Pokud chceš od nich mít mladé, dej je do vytíračky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:16 Muž Uli [17] Re: JagerMaister
jasne o tech hnizdech vim... nejvetsi darebaci jsou tam tetry krvave, ale bettak jim dava dobry "hašte" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:09 JagerMaister Re: Uli
No betky robia penové hniezdo a hniezdo nebude držat ak nad akvárkom nebude istá vlhkosť vzduchu. Mne sa osobne odchov v spoločenskom podaril ale poter bol zožraný záleží aj na spolubývajúcich. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=1001