Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 09:59 Jitulka – Krmení mláďat
Dobrý den, čím krmíte potěr aby dobře rostl? Je asi týden starý, zatím používám liqimin, je to dobré?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 13:29 Leja Re: meleri
Můj beťák taky nežere vše - např. mražené patentky, artemii nebo sušené dafnie nevezme vůbec, vločkové jen minimálně. Ochotně však pŕjímá granule SERA Bettagran a "chipsy" TETRA Pro (Colour nebo Energy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 06:59 meleri Re: LiborSprysl
Tak moje betty nechtely zrat obycejne krmivo. Koupila jsem tri druhy a nic! Ale to pro ty betty jim jedine chutna. Tak se mi zda ze to jsou teda pekne vybirave ryby!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 05:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: meleri
Nutno přiznat, že ten speciál pro bety od Ocean Nutrition je fakt asi hodně chutný - testoval jsem na svých chovech. Ovšem je to krmivo pro svou cenu pouze pro koníčkáře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 23:02 meleri Re: Glaos
Ahoj, ja davam nasekane patentky, a ted uz i normalne rozmrazene. Jedou po tom jak dive. Pak mam spesl susene pro betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 22:34 Muž Glaos [24] - Živorodky – měsíc a půl odchovy
Dobry den chci se zeptat podařilo se mi odchovat měsíc a půl staré bojovnice a začínám mít pocit že jim ty artémie už dávno nestačí tak se chci optat čím krmíte potom ty odrostlejší rybky děkuji za radu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 16:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
Trošku brzy na 100% určení.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 21:28 meleri Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, to jsou moje miminka bet. Poznate nekdo, jestli jde o samce? Mi se zda ze jo, ale nejsem chovatel.

Libore, ty miminka bet porostly, ,maji uz tri centimetry, vypada to asi ze to budou dva mali samci a ta jedna bude asi samice, ale nejsem odbornik tak fakt nevim. vecer dodam fotky. ty patentky fakt zabraly, davam dafnie taky ale ty tak nezerou jako patentky.
jinak kdo rika, ze betta nepotrebuje k plavani prostor! ta moje plave jako drak po cele 120l nadrzi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Kup si cyklop. Ten ti bude žrát i malá beta, i endlerky a pancíci. A nebo ty patentky pro tu malou betu nasekej na menší kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 14:12 meleri Re: Semtex
Dik, je to strasne tezke je fotit, jsou furt schovane v rostlinkach. ok, pockam jeste, snad porostou dale.
Jinak je mozne, ze z te jedne bude naporad trpaslik? Porad neroste, a je tezke pro ni prijimat patentky kdyz je tak mala. Zbyle dve rostou a zerou ty patentky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.04.2013 10:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
Chce to fotku, ale takhle to muže být ještě brzy na přesné určeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 06:51 meleri
Ahoj, chtela bych vedet, zda muj poter betty je samec, kdyz mu predni ploutve na brichu narostly do meciku? Ma pruhy, jako samice, ale vpredu ty meciky
Ma asi dva a pul centimetru. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 05:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
No jo...já jsem teda tohle nikdy nemusel používat, protože samci měli chtíč vždycky veliký, tak mně stačil ten květináč, aby se před ním samice mohla skrýt, když potřebovala pár hodin k tomu než se nechala vysypat... smich Asi je komínek dobrý... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:08 Žena Jupí [125] - AsieRe: Semtex
Já tam ten komínek třeba vůbec nedala , protože samec je klidný a všechno bylo v pořádku. Samičku jsem tam dala asi 5min po něm a asi po 2h jsem tam dala i druhou samici ,protože už předtím stavěl 2x a pokaždé se stejnou samicí a zajímalo mě co to udělá a vytíral se jen s tou stejnou jako předtím . (zajímavost: hnízdo začal stavět až ve chvíly kdy jsem mu do akva dala mokřanku vzpřímenou a pod její listy udělal hnízdo , 3xse třeli a pokaždé pod tu stejnou rostlinku ) ;-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   21.04.2013 13:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Je v tom jen drobný rozdíl, v komínku je samička stále na očích samci a ten je o to víc stimulovaný k na párování se a stavbě hnízda. Navíc je samička uchráněna před útoky samce. A pokud není samička ochotná ke tření, je to na ní hned vidět.
Také je dobré do vytíračky přidat rašeliný výluh, olšové Šišky, nebo listy mandlovníku.
Tohle je pro začátečníky asi nej možnost jak pozorovat chování ryb před třením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 05:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Malapa
Malapa napsal: To mě zajímá, jak vypadá takový komínek?

To mají jen interní terminus technicus... smich... běžný úkryt pro samici před příliš dotěrným samcem může být čímkoliv. Jak vidno i komínkem smich Já mám půlky květináčů a taky to stačí i bez kominíka... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   20.04.2013 16:24 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Jupí
To nejsou lidi, aby na to hned vlítli! :-D Dej jim čas a nech je tam spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 14:11 Žena Jupí [125] - Asie
Dala jsem samce do malýho akvárka , aby se mi tam vytřeli. Byl tam asi 2h sám ,ale nic nedělal ,tak jsem si řekla , že za to nic nedám a dala jsem tam i samici (měla hned svislé pruhy ) už jsou tam hodinu a půl a nic ... voda má 26°C (topítko mi zatím strejda nebyl schopnej vrátit takže si pro něj ještě dneska dojdu ) Mám je nechat ? samec není agresivní , občas k ní připlave a "naježí se " , ale jinak nic , hnízdo ještě stavět nezačal :( Mím je tam nechat , nebo samici odlovit? popřípadě dát do toho komínu (ale nemám petku to je trošku problém)? ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 13:32 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: malyLibor
To mě zajímá, jak vypadá takový komínek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 11:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
Moc děkuji. Myslím, že ten komínek je přesně to, co chybělo Mumlinko. Přitom se tu o tom několikrát psalo. Snad ho příště použije a bude vše v pohodě.
Ještě že u mých bett tyhle problémy nejsou. Ty albimarginaty mají přeci jen jiné chování. I když samičky jsou u nich mezi sebou taky někdy pěkně kousavé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2013 00:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: malyLibor
Je to jak kdy. Většinou si i několik dní předem ve vytíračce plave samec. Pokud se mu nechce do stavení hnízda, tak k němu putuje samičky do komínku.
Tohle málo kdy nezabere.
Ale taky u neprvorodičů dávám obě ryby současně. Samičku samozřejmě vždy do komínku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2013 06:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Ono nelze nikdy říci, koho dřív. Ale většinou jsem dával první vždycky samici. Chovatel už ví, jak se samec do tření chová a podle toho se řídí. Samcovo chování se totiž většinou nemění. Pokud se jedná o standardizovaný chov a funguje, pak není důvod páry měnit. Ale pokud je samice megera, může mít potíže hoch...:-)V případě prvních výtěrů či střídajících se partnerů a tedy z toho plynoucí nejistotě je dobré samici nabídnout úkryt a ono se to po pár minutách srovná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
A prosím tě, co bys doporučil ty při příštím pokusu. Dát je do akva současně, nebo nejdřív samečka a pak samičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mumlinko
Jsou spíše vyjímky, kdy samci na samice před třením neútočí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 18:03 R Muž romant [27987] Re: Mumlinko
U nás se říká, že to není jen tak: "hup na krávu a už je tele". Tak asi tak nějak v tomto duchu bych si to vysvětloval. ;-) Sbíráš zkušenosti, však ono se zadaří. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:37 Mumlinko Re: romant
Teď plave hlavně u dna a i samice tam plave, neschovává se, tak snad už se nemám čeho bát... Akorát nevím proč se mu do toho nechtělo a začal na ni útočit... :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:26 R Muž romant [27987] Re: Mumlinko
Přidej mu tam nějaký rašelinový výluh, mohlo by ho to trochu sklidnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:23 Mumlinko Re: Semtex
To jo... Teď jsem přendala samce zpátky a je pěkně naštvaný... útočí na všechno co se kolem něj pohne... Snad se uklidní a bude to zase ok....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mumlinko
Tak to je OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:13 Mumlinko Re: Semtex
Svislé silné pruhy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mumlinko
Pruhovaná jak? podélně, tenké pruhy, či svisle silné pruhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 15:20 Mumlinko Re: malyLibor
Hm... tak jdu přendat samce zpátky do 50l a uvidíme... po zotavení samice to MOŽNÁ zkusíme znovu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 14:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Mumlinko
No, teplota je nízká, ale to podle mne agresivitu nevyvolalo. A jestli je samička připravena na tření, tak pak mi to nejde do hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 14:23 Mumlinko Re: malyLibor
No já právě četla, že nejdřív se tam má dát samec a pak až samice... :-O Připravena je určitě.. už nějakou dobu je pruhovaná a hodně se zakulatila v bříšku... právě se mi zdálo, že on ještě není připravený,ale taky už asi 2 týdny se k ní má.. plavou u sebe, jemně se pošťuchují no láska.. ;-) Jak jsem ho separovala, tak začal stavět, ale dlouho ho to nebavilo, tak jsem myslela, že nic a ráno bylo hnízdo na světě... Dala jsem samici, chvíli se ňuňali a pak ji napadal a ona už chudák vypadala jako mrtvola... sad Bohužel nemám topítko, tak teplota pokojová je cca 24°C... v tom vidím asi problém, protože v 50l je stálá 26,5°C a pohoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 13:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Mumlinko
V té padesátce by jí snad neměl nic udělat. On ji napadl pravděpodobně proto, že jsi ji tam dala později a hlavně že asi nebyla připravena ke tření. Já dával betty do vytíračky vždy společně samce se samicí a až tehdy, kdy byla samice připravena ke tření. Ale možná bych počkal na názor zkušenějšího chovatele jako je např. Semtex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 13:05 Mumlinko Re: malyLibor
Teď už se naštěstí opět rozplavala a vypadá silně... Ale mám problém, že nevím jestli mám dát zpátky i samce... Nechci ho nechat na samotce, když v 50l se mu tak líbilo, ale bojím se o samici, aby ji chudinku nedodělal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 12:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Mumlinko
Škoda, že sis nepřečetla informace v tomto vlákně, než ses do toho pustila... nemuselo to tak dopadnout. Ale chybami se člověk učí, příště si dáš pozor a bude to OK. Teď to chce dbát na zvýšenou čistotu vody v tom akváriu, ve kterém ji máš, nepodcenit teplotu a přidat tam nějaký rašelinový výluh (já mám dobré zkušenosti s Amazonem, ale existují i jiné). Pokud to dodržíš, měla by se z toho při troše štěstí samička dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 09:24 Mumlinko – :-(
Tak můj první pokus o spáření dopadl téměř fatálně pro samici... Samec ji ukousl přední ploutev a na boku má celkem velký šrám... Teď se bojím jestli vůbec přežije chudinka. Až mi je do breku z toho.... Byli spolu v 50l a všechno ok... Byli u sebe, měli se radi.. On okousal všem ploutve, ale jinak ok... Včera jsem ho separovala, ráno už měl hnízdo. Dala jsem k němu samici a za asi 5 min šla zpátky do 50l zdevastovaná. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.04.2013 21:29 Žena Jupí [125] - AsieRe: romant
Tak jo . Voda 26°C , vodní sloupec cca 20cm(možná malinko víc) , v akva je okřehek , růžkatec , bahnatka a kabomba karolínská + kousek jávského mechu jestli se chytne. :-D a mám tam bublifuk , stačí to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 18:44 R Muž romant [27987] Re: Jupí
Počkat a řídit se doporučením od Semtexe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 18:42 Žena Jupí [125] - AsieRe: Semtex
A když ho tam dám dřív -? nebo mám tedy radši počkat -?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 18:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jupí
Já je dávám do minimálně týden zajeté nádrže, ale to jen na začátku. Jinak nikdy vodu z vytíračky úplně nevypouštím, vždy tam vyměním asi jen polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 18:25 Žena Jupí [125] - Asie
Ahoj
Včera jsem "založila" odchovničku . A chtěla bych se zeptat kdy můžu vpustit samečka. Měla bychasi akva chvíli nechat, ale jsem nedočkavá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 12:22 Terka Re: Roketka
Živé krmivo zkusim. Odlovit samičky zkusím tež :) Díky za radu. Někde jsem i četla že je fajn je dát okud je vybavení hned vedle sebe, aby samic samičky viděl a mel motivaci... díky moc:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2013 22:29 meleri Re: vondr001
Krajim jim patentky, pak kradou vlocky od panceernickum. Ale ta jedna se porad schovava, ty dve snad vyrostou. Planuji jeste koupit larvy komaru a artemie na mistni burze ktera ted bude.
No, mrzi me, ze nemam toho samecka, doufala jsem ze to bude samec. Jinak mi tyto ryby fakt ucarovaly, jsou inteligntni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2013 22:22 Žena vondr001 [674] Re: meleri
Fotka k příspěvku Čím krmíš? Chce to pestrou stravu. Dcery beťák se může utlouct po živých patentkách. Někdy je i krade pandám přímo z tlamy. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 22:11 meleri Re: vondr001
Tak ty moje bety maji neco pres dva centimetry, jsou strasne male. Jsou dve. Ta treti je uplne mrnava a vubec neroste. Meji ma tak jeden cm a sede zbarveni.
Je ve stresu?
To fakt nevim co s tim, akva ma stodvacet litru a v nem mam jen ty betty, krevetky a pancernicky. Betty jsou kazda v jine casti akvaria. Samice jsou mezi sebou nesnasenlive?

Ja betty nikdy nechovala, jen neonky, tetry a zivorodky a tyto rybky se mi narodily z jednoho paru ktery jsem pak dala znamemu protoze to nedelalo dobrotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2013 21:46 Žena vondr001 [674] Re: meleri
5.3. tady Jeffi psala: Pokud má pásek (proužek) od oka k ocasní ploutvi, je spíše ve stresu a není připravená k páření. Samičky připravené k páření mají proužky svislé (od hřbetu k bříšku) a vystouplé bříško plné jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 21:25 meleri Re: Josef Vávra
Tak to me nenapadlo! Mela jsem za to, ze kdyz se mezi sebou naparuji ze to budou samci. Kazdopadne mnozit je nechci takze u me dozijou a pak treba jednou koupim pouze samce. Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 21:10 JosefVavra Re: meleri
To budou samičky ne? Ty mejvají proužky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=551