Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 18:17 bety – bojovnice pestrá rozmnožování-vajíčka padají na dně mezi kameny
Dobrý den, prosím vás poraďte mi někdo. Mam samce bojovnici pestrou, pred 3 dny sem mu koupila samičku. Byli na sebe trochu divocí, ale včera jsem si všimla že v akvarku je pěnové hnízdo a v něm jikry. smich Byla jsem ráda ,protože po tom jsem toužila. Ale mam na dně akvarka kaminky a vajicka padaji mezi kaminky. Samec jinak všechny vajíčka co vidí jak padají dá zas zpět do pěnového hnízda. Ale právě některé spadnou na zem a samec je mezi kamínky nevidí na zemi(v kaminkach) už sou skoro vsechny jikry. Ještě sem se chtěla zeptat z vajíček která spadla na zem mezi kamínky se nedá nic vylíhnout co :-O ? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 19:06 Joecz Re: radousek24
pročti si to www.betta.wz.cz - tam je vše, co potřebuješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 17:58 radousek24 Re: datura
A vzduchovani mam zapnout az se jikry vylihnou ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 17:51 Žena datura [104] Re: radousek24
No... Rozhodně by tam mělo být hodně - a to opravdu hodně - rostlin, zvlášť plovoucích. Schovává se do nich samička, když je samec moc agresivní, a hlavně pomáhají držet hnízdo pohromadě. Pak bys měl zvýšit teplotu asi na 29°C, je dobré přidat huminy - olšové šišky, v nouzi dubové listy, ale to není podmínkou, jen to přispívá, k jakési "dobré náladě". Jikrám potom silně vzduchovat, protože v tak vysoké teplotě se snižuje rozpustnost kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 17:47 radousek24 Re: datura
Diky moc za rady... A jen se chci zeptat jak musí uzpůsobena nádrž? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 17:41 Žena datura [104] Re: radousek24
Nezbývá ti, než čekat, jak si sednou. Samec by měl v průběhu dalších dvou až tří dnů nabublat někam do rohu hnízdo ze slin a potom pod něj nalákat samičku, kde se budou několik hodin třít - obvykle tak za dvě hoďky je dílo dokonáno. :-) Odlovíš samičku, samce necháš další cca tři dny, než se vykulí potěr. Samec se totiž o něj stará, vrací vypadlá embrya do hnízda a žere neoplozené jikry a tak. Až se většina rozplave, odlovíš i samce a dál se staráš o samotný potěr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 17:39 kvang1 Re: radousek24
A co chces presne vedet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 17:27 radousek24 – pomoc
Dobrej vsichni. Prosim pomocte mi. Moje samicka ma velke brisko... Mam je uz se samcem ve samostatne nadrzi, dobre zarostle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 11:12 KubaVáca
A jak má ta samice v tom komínu být dlouho? Dokud samec nepostavi hnizdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 11:03 R Muž Mrakoplash [1776] Re: pancernicek
stačilo by použít vyhledávání a dá se dopracovat i k fotkám

www.splendenspower.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 09:16 Žena Alena.sv [89] Re: pancernicek
Já jsem měla komín ze zavařovací sklenice,okolní hladinu jsem přizpůsobila výšce sklenice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 07:47 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: pancernicek
Osobní zkušenost nemám, ale někde jsem viděl fotky s komíny z upravených PETlahví(?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 07:37 pancernicek – má někdo skušenosti s komínem na betty??
Zdravim. Moje otázka zní: jestli už někdo měl bettu v komíně a jak ten komín udělal? Kdyby někdo mohl tak ať sem prosím dá i foto toho komína. Všem děkuji za odpověď. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 21:36 Muž Yirka [9135] Re: TomášB
Beru na vědomí, ale mé osobní zkušenosti říkají něco zcela jiného. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 21:13 Muž TomášB [12] Re: Yirka
http://betta.wz.cz napsal:odchov - odchov plůdku ohledem na bohatou stravu je bezpodmínečně nutná pravidelná péče o kvalitu vody. Nezkrmené zbytky potravy odsáváme. Je vhodné do nádrže umístit několik malých "okružáků" (asi tak 10 - 15 kusů s velikostí ulity 1,5 - 2,5 mm), kteří nám s údržbou výrazně pomohou. Chybou by bylo umístit do elementky většího plže (například ampulárii), který si v noci s chutí smlsne na spícím plůdku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 20:59 Muž Yirka [9135] Re: martineu
Tak dej věrohodný pramen informací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 20:22 martineu Re: datura
Niekde som cital, ze slimaci mozu zozrat spiaci poter no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:31 Žena datura [104] Re: Yirka
taky bych se ampulárky nebála. přece jen, reakční rychlost potěru bude o dost vyšší, než "sprintující" ampulárie :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 18:44 Muž Yirka [9135] Re: Joecz
Nesouhlasím, že by (i dospělé) ampulárky požíraly živý potěr, něco jiného jsou jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 17:01 Joecz Re: Silent
Dospělé ho sežerou. Do vytíračky se doporučují šneci tak do 0,5cm v průměru, takže tyhle by ho sežrat neměli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 08:07 R Muž Silent [5949] Re: pancernicek
Plůdek nesežerou. A to ani kdyby byly ampulárky dospělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 07:47 pancernicek – plůdek betty
Zdravim, když plánuju v akvárku cca 42 litrů mám ampularie malé o průměru asi 5 mm sežerou plůdek malé betty? Děkuji za odpověd hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 20:16 Žena datura [104] Re: pancernicek
Ano, to jsem pochopila. Ale roblémy se šnekama se daj řešit i jinak než koupí naprosto nevhodných ryb, které strčíš do mrňavýho akvárka, aby ti prokázaly dobrou službu a "šežraly šneky" a nehledět na jejich potřeby. Tyhle ryby do akvaria pod 200 litrů nepatří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 18:38 Muž Yirka [9135] Re: pancernicek
Za prvé, ještě jsem neviděl, aby se rybkám podařilo zlikvidovat šneky do posledního, nehledě k tomu, že jsou šneci ne které si netroufnou nebo kteří se dokáží "schovat".
Za druhé, pochopitelně je třeba si jich pořídit počet přiměřený situaci a velikosti nádrže a pak s nimi počítats dospělou velikostí.
I ve volné přírodě žijí všichni v určité rovnováze a tu je jim třeba vytvářet i doma. Pokud se podaří, žije si nádrž svým vlastním životem.
Určitě je lepší postupovat přes predátory než cpát do vody chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 10:37 pancernicek Re: datura
Já je tam mám kvůli šnekům aby je sežrali. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 21:03 Žena datura [104] Re: pancernicek
A víš kolika centimetrů dorůstaj mřenky nádherné?:-) Správně by se měla ryba vejít na délku nádrže aspoň 10x, takže až trochu povyrostou, budeš jim muset koupit nové akvárko nebo je dát pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 19:02 marek Re: pancernicek
mne sa betty vytreli normalne v spolocenskom :) a ked sa zacali rodit hned so ich vyberal , a samcek sa o ikry staral znamenite :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 18:48 pancernicek Re: Joecz
Mám akva 18 litrů, tak kdyby se mi všichni rozmnožily, tak je dám tam. Do té 42 litrů a chci koupit bettakovi 2 samice. Ale u toho bettaka jsou 2 mřenky nadherne aby vyžrali šneky. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 22:38 Joecz Re: pancernicek
Vytřou se, ale potěr doroste těžko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 21:34 pancernicek Re: datura
No byli by sami v 42 litrů . ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:46 Žena datura [104] Re: pancernicek
Vytřou se až budou pohlavně dospělé. Ale nepočítej s tím, že je vytřeš jako trio ve společné nádrži.
Musíš mít vytíračku, odchovnu a rozplavávací nádrž pro odrostlý potěr (lze spojit v jedno;-) )
Zrovna mám mladé, jestli bys chtěl podrobnější info, napiš mi SZ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:23 marek Re: pancéřníček
Vytru sa ti jak budu chciet ino ;-) Aby boli aj pekne odporucam ti krmivo tetra betta. Ked som ho zacal davat ja tak sa mi po 2 tyzdnoch vytreli. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 19:35 pancernicek – betta
Zdravim mám bettu v akvárku 42 litrů (je tam samec a je tam sám) a tak bych mu tam chtěl koupit 2 samice. Akorát bych chtěl vědět za jak dlouho se mi vytřou? Nebo jestli se mi vůbec vytřou. Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:20 Žena datura [104] Re: Bigles
Jo, tak s tím jsem já i můj přítel totálně pohořeli :-D fakt - mě se teda Micron hodí tak maximálně na přikrmování artémky. ale můžu doporučit Liquimin, ten na ně zabral stoprocentně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 13:11 bigles Re: marek
Já použil-micron prachové krmivo od SERA a funguje to.Koupil jsem ho normálně v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 10:53 Joecz Re: marek
Jo propogen je dobrej. Mě se taky osvědčil, ale jen tak na první týden. Pak to chce artemku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 22:21 AlexX Re: marek
já osobě je zkoušim odkrmit liqiminem a zatim se daří už jsou jim 3 týdny rájovci se povedly, ještě chci nasadit protogen a vypěstovat si nálevníky to se taky u rájovců osvěčilo
www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 19:49 R Muž Mrakoplash [1776] Re: marek
Mladé rybky po rozplavání začínají vyhledávat a lovit potravu. V prvních dnech by měly být krmeny nejmenším prachovým krmením a to několikrát denně. Nejvhodnější je krmení živou potravou: vířníky (Rotatoria) a naupliemi buchanek (Cyclopidae). Po několika málo dnech je možné přejít na nauplie žábronožky solné (Artemia salina). Jako náhrada může posloužit natvrdo uvařený vaječný žloutek protlačený čajovým sítkem nebo umělé krmivo pro potěr. Přečkají-li první dny, je další chov bezproblémový a s vydatnou stravou mladé rybky velmi rychle rostou. Krmíme "ad libitum", tedy kolik snědí. betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 19:43 marek – s cim mam krmit male betty?
Prosim pomozte , dnes sa mi vyliahli betty , maju cca 1mm , a neviem s cim ich mam krmit, poradte mi prosim .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 17:54 lensam
no tak už sa vytierali tak 4. krát. z toho prvého nebolo nič, z toho druhého 1 ryba a z 3. okolo 30 schopných. zo 4. ešte neviem. ryby sa vytierajú asi tak každý 10. deň coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 21:38 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Ondra
14l akva, topítko (teplota o 2-3 stupně víc než v společenkým)náka rostlina v květináči, ukryty pro samičku, komínek do kterýho dáš samičku pak ješte samečka a někdo dáva ješte vzduchování já ho dávam až po vytření niči hnízdo ahoj a ješte kricí sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 20:47 Žena Alena.sv [89] Re: Ondra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 19:28 Ondra – bojovnice pestrá
Prosím vás mám dotaz, jak se dají rozmnožit a jak jsou potřeba pro ni velká akvárka???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 12:43 Joecz Re: iblik
Pak zprůhlední do vykulení to trvá 24 - 36 hodin, je to závislé na teplotě vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 21:25 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: lensam
No já ani nevim, ale vím že jsou bílé a pak nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 20:05 lensam Re: iblik
Ale ikry sú oplodnené keď zožltnú nie? S tými v mojom akva sa dlho nič nedialo tak som mu to zrušil. Teraz sa asi chystajú odznova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 22:04 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: lensam
Tech 24 hodin je orientální zaleží i na teplotě a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 19:36 lensam – beta ikry
Samec sa stará o ikry ale vyzerajú neoplodnené. Sú len biele. Majú sa vyliahnuť do 24h, ale nič sa nedeje. Čo mám potom urobiť? Ikry vyloviť? Samec pre ne vôbec neje. Prosím radu skúsených :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 08:48 Kamekh Re: dzuny
Mno kdyby třeba na hnízdo bylo špatně vidět, tak to taky poznáte. Samička zeštíhlí a bude se držet od hnízda dál, aby nedostala výprask od samečka. Navíc o jikry není třeba se nijak zvlášť starat. No a po rozplavání, když už je třeba odlovit i samečka to poznáte zcela jistě. Potěr není zas tak malý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 12:24 dzuny Re: bucliik
Tak asi zatím nic :-( Budu sledovat dál. Děkuji za radu love

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=1401