Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 15:08 Hop Re: anonym
Já to mám tak,že část akva je hustě zarostlé stonkovými rostlinami až k hladině.Hladina se mírně pohybuje,tam kde jsou rostlinky,stojí.Lze využít i plovoucí rostliny.Nejspíš máš slepou hladinu,která vadí především esteticky.Buď zmírníš pohyb hladiny nebo musíš počkat,až se změní podmínky a povlak se přestane dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 14:48 Anonym Re: Hop
Díky, ale to nevím, jak to provést, protože mám teď starosti s vodou. Na hladině se mi dělá jakýsi povlak a nevím, jak se ho zbavit. Jediné co zabírá je filtrování. Když se hladina pohybuje, povlak se mi netvoří... Jak to jen udělat??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 14:45 Hop Re: Jura23
A hladina by měla být co nejklidnější a na hladině nebo u hladiny by měla být rostlinka,ať mu to drží po hromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2007 13:39 Muž Jura23 [6] Re: anonym
Ahoj. Zkus zvýšit teplotu vody na 27-28stupňů a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 13:33 Anonym Re: Hop
:) No a co dělat? Samec si jí vůbec nevšímá a ani trochu se nemá k tomu, aby stavěl hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2007 12:42 Hop Re: anonym
Těhulka těžko!Je plná jiker! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:40 Anonym
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojík, můžete mi poradit? Je tahle samice Betty těhulka? ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 06:37 neo Re: Aneta
Samička se může vytřít už jako 3 cm sám se mi takovýto husarsky kousek povedl :-D Ale ten samec musí být jen o trochu 1-2cm větší než ona ne 3cm samičku a 5cm samce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2007 22:41 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Aneta
Tak 4cm? Ale podstatné spíš je, aby byli pěkně vykrmené a zaplněné jikrama. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2007 18:29 Aneta – Samička bojovnice
Dobrý den,prosím Vás koupila jsem si dvě samičky bojovnic ale jsou ještě mladé,a proto nevím,při jaké velikosti ji můžu dát k samečkovi k vytření.Prosím poradíte mi?Děkuji mockrát. potlesk
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 09:44 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Poppy
Poznat co? U bojovnice musí být smička kulatá, jinak se nevytře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 09:28 Popppy Re: Malapa
Aha,dekuji.A treba da se to nejak poznat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 08:24 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Poppy
Samička bojovnice se zaplní při dobrém krmení třeba už za 14 dní po vytření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 19:17 Poppy – bojovnice
Dobry den,prosim vas,kdyz betta naklade jikry,tak po jake dobe muze klast jikry znova? Dekuji moc. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 17:09 Muž tona13 [1] Re: maliman
Z této debaty musí být trošku soudný akvarista v šoku. Co třeba, že samci labyrintek staví na hladině pěnová hnízda ?!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 20:26 Eejka Re: maliman
Betta ma maximalne jikry. Ty sice muze vypustit, ale dokud je samec neoplodni, stejne z nich nic nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 20:16 maliman Re: Lucik
Já myslel jako ,že když už má jikry v břiše. Tak to jí něco vyprovokovalo(sameček). A teď když jsem s ní nekoupil toho samečka na ,kterýho letěla, jestli ty jikra i tak vypustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 20:15 Lucík Re: maliman
Pokud vim tak bojovnice tehotna byt nemuze neni to zivorodka.....nebo jo?
Radsi si o ni neco precti rybicky.net/atlasryb/bojovnice_p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 20:04 maliman – Těhotná Betta
Co mám dělat když jsem si už s akvaristiky přinesl těhotnou bojovnici??
Je možné odrodit a odchovat mladý bez samečka?? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2006 09:52 Muž [] Re: solem
Jsou zaplněné. Sal jsem jim tam plovoucí rostliny předtím jsem použil polystyren. Ale hnízdo nevydrželo. Tak teď snad už jo. Teplota 27 stup., filtr molitanový jsem nechal lehce bublat. Akorát samce otravuji samice a on je odhání. Tom
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2006 08:20 solem Re: anonym
Ne nedávej je tam, měli by se ti vytřít v akváriu, zbytečně by jsi riskoval, že by jim podmínky v té 10l nevyhovovali a tím by mohlo dojík k úplnému nezdaru a ještě by to mohlo požkodit samičku. Jsou samičky zaplněné jikrami?(tlusté)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 21:08 Muž [] Re: solem
Díky za radu. 28 stupňů a tu 10 litrovku mám už připravenou. Hnízdo se mu malinko rozbouralo tak bude stavět znova. Nemám je dát do ty 10l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 16:33 solem Re: anonym
Myslím že jsi úplný začátečník a než abys zakládal vytírací nádrž tak radši udělej tohle: Vem tu deseti litrovou nádržku a napust jí ze 2/3 čerstvou vodou a 1/3 vodou z akvária( sloupec vody 10 cm) dej tam nějakou plovoucí rostlinku(třeba jí zatiž) a připrav si nějaké topítko. Betty nech ve velkém akváriu a občas kontroluj to hnízdo, až se tam objeví jikry, neboj to poznáš, tak vem talířek(pokud se necítíš na talířek tak na tvrdo skleničku) a naber jen to hnizdo s těma jikrama a dej ho do té připravené nádržky(tu čerstvou vodu raději převař než jí tam dáš, zbavíš se tak rychleji chlóru, kdyby se náhodou vytřeli třeba už zítra tak ať to není pro ty jikry taková hrůza). Není to ideální způsob, ale myslím že s ohledem na tvé ryby a na to že i malý úspěch bude lepší než kdyby to vůbec nevyšlo tak to udělej tak jak jsem ti řek, já tak poprvé odchoval čichavce modrého.:)

Přidávám osnovu:
1. Hned připrav tu nádržku, ať se co nejvíce orazí voda
2. Průběžně kontroluj hnízdo, hlavně bacha večer a ráno
3. pořemýšlej jak jim tam budeš vzduchovat a topit( musí mít relativně vysokou teplotu)
4.Jakmile uvidíš jikry v hnízdě tak ho přemísti do připravené nádržky, neboj se že propásneš správnou chvíli máš na přemístění nejmíň 24h

Kdykoliv napiš kdyby jsi něco potřeboval, můžeš i na email. Kolik máš stupňů v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 12:17 Muž [] – beta hnízdo
Ahoj mám samce a 2 samice v 50l akva s nima tam mám 2 panceřníčky kropenatý a ancitruce.Samec stavý hnízdo,mohu je nechat s těmi ostatními nebo je mám přelovit do 10l akva "není pozdě když samec staví hnízdo cca. 10cm v rohu akva.Amám je dát obě ty samice do 10l.Díky Tom ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2006 19:01 neo Re: neo
Dnes jsem se vratil z vyletu a kopa malých bett. No doufám že se to bude vyvýjet tím pravým směrem a že se jich co nejvíce dožije dospělosti. hmm hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2006 07:43 neo Re: neo
Vypadá jako jikra s ocasem. Hned po vykulení!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 22:04 Buri Re: neo
Cerstve vyklubanej poter jsou mrnavy nitky. Kterej ale rychle roste, pokud ma vhodne krmeni. Hlavne hodne jemne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 19:24 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: neo
ahoj neo tady je vse napsane www.betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 19:14 neo – dalsi dotaz
A jak jsou asi velké čerstvě vyklubané betty??
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 13:08 Buri Re: neo
Moje betta se vytrela po tydnu a asi trech dnech znova. Celkem fofr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 06:36 neo Re: solsem
A prosímtě za jak dlouho se bude samice schopna zase vytřít??
Jinak samec hlídá jikry opravdu peclivě. mějse a hodně zdaru!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2006 20:56 solem Re: neo
to je jasné.:) Myslím že i poťer to ocení, ale zatím mu bude stačit těch 25l všem, nezapoměň snížit hladinu na 10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2006 19:23 neo Re: solem
No přiznám se mám akvárií víc (tedy malých) 4 akvária z toho 3 jsou prázná. Stačí koupit elementkový filtr(topení mám ještě 2 ks) Přijde mi že když je v každým aku mín rybek, věnuju každé mnohem větší pozornost. Tedy je rozdíl medzi 100 rybama a nebo 4x25 ne?? tone
myslím tím potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2006 19:19 solem Re: neo
Předpokládám že jsis přečetl co sepíše v atlase, jinak ti doporučuju najít, je to tak měsíc co jsme se bavili o výživě potěru labyrintek( tedy i bet) Hlavně odlov samice, já odlovuju i samce, pak to jde špatně, zaveď vzduchování a začni schánět větší nádrž ve 20l 200 rybek nevypipláš.
Později si dávej hlavně pozor na to období kdy se jim vytváří labyrint(4 týdny po vytření) musíš je zase začít krmit jemnou potravou jinak o ně přijdeš, rostlinku tam nějakou měj, ale ne moc, kdysi mi to docela zarostlo a měl jsem z toho jednoho velikého čichavce, všechny ostatní v té džungli vylovil, ale nějaká rostlinka ti pomůže s rovnováhou, bacha na překrmění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2006 16:59 neo – Betty
Ahoj ve spolek. Konečně jsem sehnal 2 samice betty. Hned po 2 dnech se mi ve 22l akvárku vytřeli. No problém je že s výtěrem bojovnic nemám žádné skušenosti, chtěl bych vás tedy poprosit o nějaké ty rady a tipy. Všem předem děkuji!!! :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2006 10:08 neo Re: Buri
A pamatuj: Potěr je třeba třídit protože roste nestejnoměrně a starší brácha ti klidne sežere mladší ségru, Dále je třeba krmit velmi jemnou potravou jako jsou trepky. Další věc je že kolem 4 týdnu života jsou obzvláště nachylní k zadávení jelikož jim v té dobe dorůstá přídavný dýchací orgán-labirint. Hodne uspechu!! ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2006 07:59 Buri Re: Buri
Tak doma uz byl vykulenek poter, koupil maly akva 12l mensi nemeli a motorek od atmana 7500. Poter jsme prelovil pomoci nizke sklenky a ted uz plave v sam. Udajne pomoci kelimku nebo sirsi plitke slenice se da prelovit cele penove hnizdo aniz by se rozpadlo. Ted uz jen budu cekat co se vyklube z poteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:50 Buri Re: Ka-i
Me take ne, vcera se kousek hnizda oddelil tak jsem ho zkusil priblizit k puvodnimu a neslo mi to dost dobre oddelat ze sterky kterou jsem to delal. Navic si myslim ze bych prisel o hodne jiker. Necham je vyulit a pak je premistim.
Edit: No tak vsem dekuji za rady. Cas se naplnil jedu koupit mikro akva a kompresorek.
Jeste jednou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:47 Ka-i Re: Roman
Mě se to přelovování hnízda nazdá. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:20 Roman Re: Buri
Samce nech dokud se nevykulí.Jinak to ostatní najdou a sežerou.Pokud si koupíš to menší aqa tak není na škodu udělt pokus odebrání celého hnízda přímo do ty menší nádržky.Opatrně to tam vsuneš a podebereš.Hlavně nedělat nějaké vlny a víry.Jak se zachová samec nevím.Ale přijde mě to šetrnější než to vylíhniuté lovit do sítě či fajfky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:18 Buri Re: Vesnach
Jo s karantenou mas pravdu. Mas typ na vzduchovaci komresor? u mne to v nadrzi obstaravaji kvetiny a starej je nefunkcni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:17 Žena Vesnach [56] Re: Buri
Tahle je dobra! Urcite lepsi, nez tu co ma pepe, protoze ta nema drzatka a kdyz v ni byly malinky rybicky, plavala na hladine a bourala do sten a rybky vzdycky vydesila, takze jsem ji pripevnila perkem do vlasu. ahoj
Edit: Neo ma jinak ale pravdu! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:14 neo Re: Buri
Ja bych byl pro male akva 1) Je levnejsí
2)následovne se dá použít jako karanténa potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:11 Buri Re: Ka-i
Ted je rozhodne necham tam kde jsou jen jeste odlovim samca. Po vykuleni je asi zkusim premistit, doufam ze budu v tu dobu doma.
Jeste mi napiste nazot na tu odchovnu, nebo na malou nadrz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:05 neo Re: Ka-i
Ale ja myslel a napsal až se VYKULí :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:04 Ka-i Re: neo
Těžko je vylovíš i s pěnovým hnízdem.Akorát bys ho rozbil a nic by z toho nebylo.Asi ti nezbude nic jiného,než si sehnat nějakou další nádrž a dát tam ty ostatní obyvatle akva(pokud teda radši nenecháš potěr napospas) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:03 Buri Re: neo
Diky za radu, jeste ted jsem koukal na www.akvarista.cz/…
Co toto? Vzduchovaci motorek je kaput.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:01 neo Re: Buri
Kup si 10l nádrž za 100kč a každý den vymen sklenicku vody. Nemusí být ani odstátá. Mírně vzduchuj. Takže jen nádrž bez techniky a beze štěrku, ti bude stačit. Ja v takovém akvu mám 50 minigupek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 14:58 Buri Re: neo
Odlovit je pomoci sitky muzu ale jak jsem psal nemam dalsi nadrz, mam koupit nejaky odchovnicky a nechat je ve spolecne nadrzi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 14:56 neo Re: Buri
Po vykulení je ihned odlov a krm je extrémne jemnou potravou obzvlášt v období 4 týdnů kdy se jim vytváří labyrint. Často se potěr zadáví velkym soustem a je nutné ho třídit podle velikosti. Krmit mužeš např. trepkami palec palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [33] 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=1601