Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 01:01 JosefVavra Re: JoKa
Já jsem si udělal z ,mléčného plexi skla rozebíratelné přepážky a mohu si díky tomu udělat v akváriu kolik kojí potřebuji a ještě to filtrovat i vytápět ( každá přepážka je ode dna 5mm a má v sobě mřížku aby mohlo teplo rovnoměrně procházet po celém aq.
Vodu proháním a provzdušňuji 3w čerpadlem které je za molitanem.
Mám nyní naplánované aq pro 75 samců.

150cm x 60 x 30cm a koje budou 10x10x25cm + krycí sklo.
Do každé koje přidám ampulárku vhodné velikosti, která bude fungovat jako čistič a jednou za 3 dny lehce hadičkou odeberu co tam zůstane.
Filtrace 10x10x50cm biomolitanu napojeného na vzduch (centrálně)-
Pet flašky mě příjdou neudržovatelné a nebo tomu bude potřeba věnovat několik hodin + vytápět místnost nebo je dát do vysokého aq které budu vytápět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:32 DREDRA Re: Carnero
Filtr nedávám. To mu se stavěním hnízda zrovna dvakrát nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:30 JoKa Re: Carnero
Jen tak úplně mimochodem (nebo hlavně?), víš co uděláš s mladými? Máš zajetých mnoho alespoň 3l kukaní (píšu kukaní, to nejsou akva), nebo jdeš do pet lahví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:28 Carnero Re: JoKa
Kéž bych se dostal k fázi "jikry" :-D jinak mám molitan, takže jdu do toho. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:22 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Carnero
Ani ne tak na treni jako na odchov, resp. udrzbu (odkalovani detritu, zbytku krmiva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:22 JoKa Re: Carnero
Zapadají ti mezi něj spadlá vajíčka a chudák chlapák je nebude mít jak vydolovat a uhnijí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:21 Carnero Re: Joka
Ten štěrk myslíš že může mít vliv na stavbu hnízda? možná pak až při rozplavání nebo se mýlím?..jsem rád za rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:21 JoKa Re: Carnero
Tak výluh nepřidávej, odstraň dno (pokud máš funkční filtraci) a pak poslechni radu Celinyho

Mozna bych jeste zkusil dolit vice vody, nechat ji 2-3 dny na 25 stupnich a pak snizovat sloupec vody a zvysit teplotu na 28, proste nasimulovat prirodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:17 Carnero Re: Celiny
to jsem taky myslel, prostě je na nějaký čas oddělit. Co se týče toho výluhu, nejraději bych se tomu vyhnuul, jelikož nemám zkušenosti a možná bych nadělal více škody než užitku. Děkuji za zkušenost ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:13 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: JoKa
Mozna bych jeste zkusil dolit vice vody, nechat ji 2-3 dny na 25 stupnich a pak snizovat sloupec vody a zvysit teplotu na 28, proste nasimulovat prirodu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:08 JoKa Re: carnero
Nezeptal ses vůbec blbě, proto jsem nepochyboval o hygieně nádrže a výměnách vody... Ale jak píše Dredra, výměna vody pomůže a štěrk stopro pryč....
Ale fakt myslím, že jim je prostě vedro... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:07 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Carnero
Z vlastni zkusenosti bych ti poradil to docasne prerusit a vytahnout to dno. Ver mi, ze si usetris nervy a cas. Vyluh si udelas jednoduse bud z olsovych sisek, duboveho listi nebo si kup torben primo od rataje. Jen opatrne s davkovani, neco malo se o teto problematice da najit tady na foru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:01 Carnero Re: DREDRA
Taky mi to přijde dlouho, proto se ptám :).. Výluh nevím kde bych sehnal a vodu měním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:59 carnero Re: JoKa
Vidí, reagují na sebe. Samice je plná jiker.. Zkusím co radíš, dík ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:41 DREDRA Re: Carnero
No 3 týdny už je dost,vyměň vodu,přidej výluh. Jo a štěrk ve vytíračce pro bettky je spíš na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:39 JoKa Re: Carnero
Jestli na tu samici vidí, tak bych mu dal ještě čas... Jenom tu teplotu bych ubral, 30 mi připadá dost... Dej jim 26 a na 28 to pomalu vytáhni až na to samotné tření a následný odchov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:33 Carnero
Zdravím, mám pár bett ve vytírací nádrži v půli oddělené sklem (30 stupňů, 15cm hladina, plovoucí rostliny, štěrk, podpora pro hnízdo, krycí sklo) už asi třetí týden. Krmím výhradně patentkou. Přesto samec ještě ani nezačal se stavbou hnízda. Nevíte mi poradit co změnit? nebo to chce jen čas :) díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 00:46 JosefVavra – protogen
Tak jsem odzkoušel protogen a mohu jen doporučit:-) Jeden den jsem dal asi 25 granulek a druhý den 12 granulek a to přímo do akvária , udělala se kolem toho jako by plíseň ale při bližším pohledu to plíseň není a jsou to tisíce něakejch breberek který malejm rybkám moc chutnaj a prvních 6-8 dní není potřeba krmit ( jen přihazovat ty granulky ). Hlavně co jsem zjistil nesmí se v té době měnit voda protože po přidání 1L demi vody všechny ty breberky zmizeli. Naštěstí jsem krmil už 16h starou artemkou a tak jsem o nic nepřišel.

Jako další jsem zkoušel SERA MICRON ( k ničemu i u malejch čichavců).
JBL nobil fluit artemia ( taky k ničemu a to i u čichavců , vždy přežije tak 50% potěru).
Krmení z rybníka nepoužívám kvůli nemocem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2013 15:26 amrtin Re: klaudiee
Tak mezi 54 a 40l zas takový rozdíl neni.Já bych to ještě pár dní takhle nechal,jenom bych rybám měnil vodu.Vydrž,až se plůdek rozplave a spotřebuje váčky.
p.s.:jinak blahopřeju potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 15:23 Žena klaudiee [0] - Labyrintky – Vajíčka betty ve společenském akva
Dobrý den,
Mám malý problém. V 54l akva se mi vytřeli betty, tak jsem odlovila ostatní ryby a teď je tam jen samec. Jikry se už vylíhli, asi tak před 2 hodinami. Ale potřebuji dát ostatní rybky do akva, nemůžou dlouho žít v malé nádržce (asi 40l). Ty prcky nechci taky zabít :-( . Můžu je odlovit? Přežijí to?
Děkuji za odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2013 00:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bettynka
Tak pro ty malé bety je to práškové krmení sice asi na přežití dostačující, ale jestli jim chceš dopřát lepší, najdi si nějakou akvaristiku, kde prodávají mražené krmení a požádej je, aby ti objednali mraženého viřníka (dodavatel AquaMaster a spousta dalších). To je pro malinké betty super potrava. Ještě lepší jsou mikry a další háďátka, ale to už je docela náročné na chov. Pro větší prcky pak mražený cyklop = mražená buchanka a pro dospělé i tu, co sis koupila, je výborným krmením jakákoliv mražená larva. Já preferuju mražené koretry, jiný nedá dopustit na černé komáří larvy a další bude horovat pro patentky. Podle mne je to zhruba na stejné úrovni, mžeš to klidně i střídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 16:17 Bettynka – Malá beťátka
Ahoj mám mladé od betta splendens. Přežilo jich 2O a byli dáni do menšího akvária. Spokojeně si žijou a já jim koupila v akvaristice takové práškové krmení. Myslíte že může být? Jo a ještě v té samé akvar. jsem si koupila za 15 kč malinkou betttu. Už ja malinko vybarvená do modra, ale bříško a hlavičku má ještě šedé. Čím mám nejlépe krmit? stydim

Děkuji moc a doufám že mi někdo odpoví. . ahoj
Nadšená Akvaristka Betka :) :) ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 12:11 Biceda – Stavba hnízda u bety
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit. Mam samce a 2 samice ve společném akváriu. Slepil jsem si menší akvárium, že bych chtěl zkusit odchovat male bety.Samce jsem dal do tohoto menšího akvária už asi před 15 dny. A zároveň jsem k němu dal i jednu ze samic, okamžitě začal stavět hnízdo. Toto hnízdo bylo do 10 dnech cca 2cm dlouhé a 1cm široké (přes noc mu skoro pokaždé hnízdo pravděpodobně popraskalo ráno tam měl vždy jen pár bublinek). Samici odháněl od hnízda a utočil na ní. Protože to byla taková ta trhaná samička (nevím jak se jmenuje) nebral jsem zřetel na to že má nějak potrhané ploutve, ale když jsem se na jí podíval poradně zjistil jsem že je ve špatném stavu. Okamžitě jsem jí přendal. Přidal jsem do menšího akvária sklo které toto akvárium rozdělují na 2 není to úplně rozdělené na 2 časti (voda muže protékat z jedné části do druhé je tam asi 2-3 mm prostor mezi sklem a stěnou.(viz foto) Do jedné poloviny jsem dal samce a do druhé jsem dal samičku (tu druhou) samec opět staví hnízdo, ale opět se mu většina hnízda přes noc stratí to hnízdečko je trochu vidět v levo . (Když jsem mu pustil jemné provzdušování, tak hnízdo nechtěl stavět tak má toto provzdušňování vypnuto )
Teplotu vody udržuji 27-29°C. Potřeboval bych nějaké rady co a jak mam dělat abych se dočkal malých bet. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2013 19:12 JoKa Re: Veronika
Souhlas s Amrtinem. První co mě napadlo, po přečtení tvého dotazu, že bych ho jednou donutil s tou druhou samicí a pak už by si třeba nevybíral. Ideálnější by asi bylo přelovit samce jinam (pokud máš tu možnost) a dát k němu tu druhou holku, třeba do komínu z pet lahve, aby jí viděl, ale nemohl ublížit. A až dostaví hnízdo, samičku pustíš. Po tření odebereš samici do původního akva a až bude třeba, přelovíš k nim i samce. Pokud možnost nemáš, musíš dát pryč alespoň tu třecí samici, jinak se bude třít s ní, dokud budou moct...

Jaffi: umí se postarat, většinou, ale jedna samice už mi na to pošla. Vyloženě jsem viděl (nevím, jak se ta nemoc jmenuje), ale jak v ní ty vajíčka ztvrdli. Vylovil jsem ji ze dna, s břichem tvrdým jak kámen... Nechci strašit, možná je to vyjímka, ale nebral bych to na lehkou váhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 15:14 amrtin Re: Veronika
Já bych zkusil na chvíli tu první dát pryč - pak mu nic jiného nezbyde :-D
A jestli by se jí něco mohlo stát?Já si myslim že ne,prostě vypustí jikry až je nebude moct udržet a ty holt nikdo neoplodní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.11.2013 15:13 Žena Jaffi [91] Re: Veronika
Není třeba se bát, samičky bet si od jiker umí pomoci samy. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 14:32 Veronika – samička Beta a jikry
Dobrý den, mám otázku na vás, zkušené akvaristy. Máme tři rybičky Bety (1 samec, 2 samice). Samec staví hnízdo v podstatě neustále, s jednou samičkou se třou snad co týden - dva. Druhá samička je novější, máme ji cca 2 měsíce. Teď se jí začaly tvořit také jikry a už má bříško pořádné. Ale samec o ní nejeví vůbec zájem, jen o tu svou první. Nestane se jí nic, když se se samečkem nevytře? Ona se mu vnucuje, ale nic z toho není a břísko se jí za posledních pár dní zvětšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 07:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: klaudiee
Asi není na holky.... :-P ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 20:41 Žena klaudiee [0] - Labyrintky – pěnové hnízdo bojovnice pestré
Dobrý den,
Snažím se rozmnožit bojovnice. Myslím, že dělám všechno správně (Hodně je krmím, teplota je na 27, plovoucí rostliny, hodně úkrytů, vytíračka okolo 10 litrů, vodní sloupec 13cm). Ale samec prostě nechce dělat pěnová hnízda (je to určitě samec), místo toho se snaží nalákat samičku pod některou z rostlin, ale samičce se to nelíbí a ani jí to nezajímá, zkoušela jsem i jinou a to je to samý. Chovám ho v 54l akvárku s dalšíma samičkami. děkuji za odpovědi. Snad nedělám nic špatně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.09.2013 07:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dejv
Většinou zplesniví...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:31 Dejv
Ahoj, vykulí se aj jikry co spadnou z hnízda? Samec je už druhý den nechce sbírat, jen hlídá hnízdo. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 10:36 Pepik Re: LiborSprysl
Právě že ten poslední vrh byl od dvou samic, první pořád nechtěla se třít, tak jsem mu tam dal druhou. S tou se třel okamžitě. Hnízdo měl veliké, tak jsem mu tam nechtěl hrabat a nahánět tu první, tak jsem ji tam nechal. No a k mému překvapení, když skončil s tou druhou, zahnal jí a začal se třít i s tou první. O to víc mě mrzí, že jsem o to přišel. Začínám mít podezření, že můj samec je z nějakého důvodu vyřazený chovný, protože designově vypadá fakt nádherně. No nic, chlapec dostane poslední šanci a pak ho vyřadím taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 04:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepik
Pak to prostě sežral. Takže je varianta, že už to bude žrát pořád, anebo věděl, že z toho nic nebude. Takže třeba blbá vývojová voda...možností je více...neoplozené, samice k ničemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 22:59 Pepik Re: LiborSprysl
Jestli ano, tak je ho tam tak málo, že ho nevidím. Kdysi jsem ho v jednom novém akva měl, takže vím jak vypadá a koukám i po tmě s baterkou a nic nevidím. Takže nálevníka vyloučit nemohu, ale silně o tom pochybuji. To akva je zaběhlé a minulý měsíc jsem v té samé vytíračce vytřel čichavce a bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 22:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepik
A co nálevník? Nebyl? Ten umí potěr labyrintek zlikvidovat během pár hodin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:54 Pepik – Neúspěšný odchov
Zdravím všechny fandy bojovnic. Pokouším se vytřít nádherný, téměř bych řekl ukázkový pár. Mám za sebou dva neúspěšné pokusy. Pokaždé samec postaví hnízdo, je to ďábel, pokreje hnízdem téměř celou hladinu 20l vytíračky, ke tření dojde jak má, samice má vajíček na rozdávání. Po tření jí hned odlovím. Samec se ukázkově stará, lítá "jako blázen" a prská vajíčka zpátky. Potěr se začne kulit, vidím ocásky jak sebou mrdlaj a druhý den je hnízdo prázdné. Po prvním pokusu, jsem se domníval, že mi potěr v noci (při zhasnutém světle) zapadal mezi kamínky štěrku na dně a umlátil se. Tak na druhý pokus dostal vytíračku bez dna a svítil jsem mu nonstop, ovšem k mému obrovskému zklamání (třel se se dvěma samicema, nejdříve s jednou a pak s druhou, čekal jsem krásně barevnou mládež), byl výsledek stejný. Další den ráno hnízdo úplně prázdné. Čím myslíte, že by to mohlo být? To to samec všechno sežral? Podmínky má ideální, tím jsem si jist. Poprvé jsem si říkal, že jsou prvorodiči, že to neumí, ale podruhé za sebou?? Děkuji za všechny názory a rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   10.08.2013 09:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: marinmil
Při zrakové poruše lze použít brýle nebo lupu. Jinak jsou vidět okem... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:42 marinmil
Jak poznám že v pěnovém hnízdě jsou jikry? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 19:47 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kryštof
Ja som to aj tak myslel , nevedel som že existuje aj pri bojovnicách albínová forma coze Takže áno je to len čisto biela :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 19:37 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: sony14
To nevypadá na albína ;) je to jen bílá čistá varieta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 19:12 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky – moje prvéé :)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
Tak podarilo sa mi odchovať prvýkrát bojovníčky (a vlastne všeobecne nejakú rybičku.
Je ich 9 či 10 (som amatér a je to pre potechu, nie pre obchod) + nejaké 3, 4 zakrpatené.
Tých mi je ľúto, ledva majú 1cm, max 2 - jedna z tých prťavých nevie poriadne žrať, asi sa zle vyvinula papuľka :-O.Čítal som že rastú nerovnomerne, no nečakal som až taký kontrast.

25l nádržka - veľa egérie, machová gulička, nejaká hygrphila a neskôr pridaná aj riccia.
Filter, ohrievač. Tie rasltinky spravia veľmi veľa, určite odporúčam hustú odchovničku.

Nekŕmil som artémiou, len mrazeným cyklopom a vločkovým pre poter(JBL novobaby)a tekutým krmivom obsahujúcim artémiu(JBL Nobil fluid), potom vločkové a granulky a už keď troška podrástli tak začali dostávať mrazené patentky. Majú už cca necelé 3 mesiace. V každom prípade ak budem robiť ďalší odchov (náhodou) určite tu artémku zabezpečím isto ich viac prežije + rýchlejší zdravší rast).

Naučil som ich len žrať , svetové, keď prídem domov tak hneď všetky nasáčkované v rohu a čakajú na papanicu smich.
pridávam foto najväčšej , najkrajšej a bielej :-D .

PS: inak to prvé a druhé môžu byť samci?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2013 06:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jaffi
Spíš platí - je to kus od kusu...Měl jsem samce, kteří zvládali velmi dospělé herky už v sedmi, osmi měsících. Ale byli to urostlí kousci. Jak u lidí...někteří si vrznou prvně ve 14, jiní zůstanou nepolíbení po zbytek života... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.08.2013 20:03 Žena Jaffi [91] Re: Tommy1996
Na těchto stránkách akvaencyklopedie.webnode.cz/… jsem se dočetla toto: Pohlavní dospělosti dovrší v 6 měsících, ale ke tření dáváme ryby starší jednoho roku.

Na amerických stránkách jsem o samicích četla pouze to, že u pohlavně zralé samice se objeví vertikální pruhy. Pokud má pruhy horizontální značí to pohlavní nezralost, případně podřízenou pozici a neochotu k páření.

O samcích jsem nenašla nic (což ovšem neznamená, že to tam není :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 17:28 Muž Tommy1996 [0] – Stáří rybek
Zdravím,takhle jsem si dneska pročítal na internetu(i zde) články o rozmnožování Bettek ale nedozvěděl jsem se od kolika let,měsíců je můžeme připravovat ke tření. Jestli je to klasický,jeden rok nebo jak to je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 10:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tereza
Pritelkyne donesla prckum tohle:
www.akvarista.cz/…
a muzu rict, ze to bastily male Ramirezky, u kterych jsem se bal, zda si vubec neco "umeleho" vezmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 10:29 R Muž romant [27987] Re: Tereza
Pokud už jsou rozkrmený nějakou prachovu potravou, tak určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 10:05 Tereza
Tak a malé rybky jsou na světě a dala jsem pryč samce od rybek. Mohu krmit ty male rybky normalnim suchym krmivem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 18:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Kojky byly dírkované a vskutku jak pán pochopil, zasunuté do sebe jako hřeben ;-) ;-) smich tudíž motorový filtr to ufiltroval docela bez problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 12:38 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Fajn, díky všem za rady, zkusím to nějak zkombinovat a uvidíme co z toho vznikne, zatím mám ještě čas než to vyroste :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 10:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Semtex
Koukam, koukam, a tam to proudi jen temi netesnostmi mezi skly?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=451