Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 07:57 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Glaos
Samičku jsi po výtěru neodlovil?Bude někde vysušená:-(.Nyní mě asi všiuchni ukamenují,ale já odlovuju i samce,a k vylíhnutí dojde také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 07:19 Muž Glaos [24] - Živorodky – Hnizdo
Bre rano panove a damy :) chci se zeptat vcera jak jsme byl a sichte tak se mi vytreli bettky samec hlidal hnizdo jako divej az do 24 00 kdy jem ho pozoroval pak jsem sel spat rano jak jsem vstal tak hnizdo rozbite a vsude po akva jikry z toho asi uz nic nebude ze ? a nejvetsi sranda je ze nemuzu najit samicku :( nikde nelezi a ani neni schovana tedy alespon tam kde je videt :)diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 18:56 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Semtex
Máte také zázemí odchov není ojedné nádrži smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 18:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Míra
Problém je v tom, že málo čtete.
Ono nic se teď neděje, ale samec tam s nimi měl být ještě tak 2-5 dní.
To že vidíte prcky padat ke dnu je v pořádku, kdyby tam byl samec, pomáhal by jim do hnízda.
Prckové jetě nejsou zcela vyvynutí, jsou to spíš ještě takové larvy.
Až je uvidíte normálně plavat a změní barvu z mléčně bíle na průsvitnou, začnete je krmit. A pokud by tam byl samec, odlovil by jste jej.

A kolik pak jich vidíte, hodně? Čím to budete krmit? Máte něco zajištěno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 16:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Míra
Proč jste odlovoval samečka? On je nosí zpátky do hnízda, dokud se nerozplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 14:52 Míra – betky
Ahoj. jdu si za vámi pro radu. Dnes je to třetí den po nakledení jiker. Samici sem hned po nakladení odlovil a samečka dnes. Koukám do akvárka a vidím jak bezvládně malý vylíhlý prcci padají ke dnu. Je to normální nebo jsou mrtví? Musím jim vzduchovat? Prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 20:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Míra
Ono na takovou vytíráčku pro bojovnice není třeba mít nic specíálního..
Thajci je třou v lavoru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 18:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Míra
Tak si přečti místní atlas a budeš vědět víc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 18:05 Míra – betky
Ahoj mam prosbu. Mám společné akvárium a tam mam samečka a 2 samičky betek. Samice jsou narvané jikrama ale samec hnízdo nestaví napadlo mě dát samečka s jednou samicí zvlášť ale nevím jak jim zařídit jiné akva nejvodněji tak aby se mi vytřely. Dík za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:06 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: ola
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:22 Žena ola [31] Re: p7701
Jak získám či vypěstuji to háďátko octové? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:48 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: ola
Strava dobrá. Mužeš doplnit hádátko octové. Berou ho hned po rozplavání.
Tak problem bude někde jinde, když zbyli jen dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:44 Žena ola [31] Re: Semtex
No, když na ně teď koukám, tak asi ten 1cm mají. Tak to možná moc řeším. Fakt je, že proti prckům Black moll to jde pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:35 Žena ola [31] Re: cezarmilan
Dávám jim vylíhlé artemie + Serra Micron. Co ještě jim můžu nabídnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ola
A nevhodná strava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ola
1 cm naroste za dobrých stravovacích podmínek za měsíc.
To že jsou už jen 2 a pomalu rostou vypadá na hladovění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:36 Žena ola [31] – Bettí mimina
Mám dotaz. Když se mi vykulilo hejno prcků Betty, tak jsem pár odlovila a postupně mi zůstaly jen dva kousky. Připadá mi, že rostou strašně pomalu. Je to normální? Za jak dlouho má mít bettí miminko cca 1cm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2012 15:34 Martina Re: Semtex
Ahoj,
už jsem tak udělala. Dneska odpoledne, ještě než jsem udělala ten komín, "to dělali" skoro pořád a už správně tak jak mají, ale ani jedna jikra. Nejde mi ani tak o to odchovat mladý, ale měla jsem spíš strach o ní a proto jsem svolila k tomu, že jim to dovolím. Vždyť já brečím i rybičky co má nemoc, takže představa, že by se jí něco stalo, když jikry nevypustí, mě trápila. Když vím, že se jí nic nestane tak jsem v klidu. Jinak ten sameček je větší než ona. A taky hlavně mockrát děkuju za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.06.2012 14:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Martina
Bojovnice se přes noc netřou.
Vypadá to, že sameček je asi nezkušenný a není náhodou o fous menší jak samička?
Vem PETku a udělěj z ní tzv. "komín" - odstřihneš dno a horní část PETky. Výšku by jsi mělá mít asi o 2cm víc než je hladina vody ve vytíračce. Do komínku dej samičku. Nech je tak do rána a pak samičku vypusť.
I když má samička plno jiker třít se nemusí. Přezrálé jikry samovolně vypustí. Někdy se to z ní sype jak písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 12:34 Martina – Tření Betta splendens
Dobrý den, našel by se tu někdo kdo by mi poradil? Mám Bojovnice pestré a můj sameček už dlouho stavěl hnízdo, neboť měl ve vedlejším akváriu samičku a viděl na ni. Samičce se zaplnilo bříško a plně se mi vybarvila a tak jsem se rozhodla je poprvé dát k sobě a třeba je nechat vytřít. Sameček ji přijmul a o tření se mi několikrát pokoušeli. Včera v noci jsem je jednou viděla dostat se do "sevření", ale samička nevypustila ani jedno vajíčko a také se velice rychle probrala z toho strnulého stavu a odplavala. Pořád samečka láká, on je spíše pasivní a nechává se zlákat. Co se v noci dělo nevím. Dnes samička vypadá stále stejně a stále se snaží třít a občas i sameček, ale příjde mi, že on je už spíše agrasivnější. Ke tření během noci nejspíš nedošlo, neboť na hnízdě není vidět změna. Poradí mi někdo, zda bude samička v pořádku, když vajíčka neuvolní. Mám ji odlovit a vyprdnout se na to? Mám ji tam nechat a nechat je ještě? Prosím poraďte mi někdo. Předem všem moc děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.05.2012 12:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: p7701
Pryč jej dávat nemusíš. Stačí jej hned po vytěru odlovit ale chce to teplejší vodu 28-30st. C aby se potěr rychlo vykulil a přidat Huminy. Ty by měli být ve vodě při každém výtěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 11:49 Muž p7701 [331] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Včera se mi stalo poprvé,že samec žral jikry tak z výtěru neni nic nevadí mám tři výtěry uvidim příště byl to jeho první výtěr jestli mu bude chutnat dál pujde k někomu do koule :-D
Uvidíme je ho škoda třeba si to rozmyslí měl by krásné potomstvo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 16:41 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: LiborSprysl
Asi jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2012 12:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: corydoras©
No jo, to je pravda, tím se chrání i oni sami...ale tak nechte jednu na zkoušku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 10:40 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Semtex
Mě vždy řeknou, že mají svoje chovatele a od cizích neberou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 22:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: corydoras©
To mi povídej, není problém udat ryby do zverimexu, dokonce i někteří žebrají aby sme jim něco dodali...

Někdy toho chtějí tolik, že musíme odmítat, prostě nejsou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 18:34 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: p7701
Ale oni je nechtěj ani zadarmo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 18:31 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: corydoras
Přesně tak. Burzy internet ve zverimexu ti stejně moc nedaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 18:26 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: p7701
Taky bych zkusil odchov Bett, ale nevím, kam bych pak dal mladý, ve zverimexech je nechtějí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:57 Muž p7701 [331] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takhle odchovám já v paneláku :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 12:58 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: LiborSprysl
Já netvrdím, že se mají dát ke tření obě dvě samice, ale že když jí tam nechá napořád samotnou, jen se samcem tak ji usmrtí!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 05:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: corydoras©
Jak Semtex píše...takové nesmysly jako tření se dvěma samicemi ani nezkoušejte...může zabít obě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.05.2012 14:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kacka142
Zajímalo by mne, kde se píše o tom, že se do tření mají dát 2 samičky???

Myslím že ve slovech Chov a Odchov je velký rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   15.05.2012 13:33 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: kacka142
Zkus to, když se to nepovede, tak tam dej zpět i tu druhou samici, aby ji neuhnal k smrti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:27 Žena kacka142 [5] Re: Semtex
Takže doporučujete jednu samici odlovit? Mám tam dvě protože se píše v atlasu že je to tak lepší....
Pokud jde o to potěr už jsem jednou měla akorát mi ho asi po 14 dnech samec sežral protože jsem ho boužel neměla kam odlovit a naivně jsem si myslela že se potěr někam schová....Tentokrát ho už mám kam pak odlovit a myslím že odchov zvládnu (četla jsem o tom už dost článků) a pokud budu mít nějaký problém ano pak se budu ptát protože si myslím že od toho fórum je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.05.2012 12:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – https://sites.google.com/site/sziakvarium
Nejúžasnější na odchovu Bojovnic je to, že nikdy nevíte, (minimálně v posledních letech) co vám z toho vypadne. Myslím tím teď barvy, tvary ploutví, ale i jak už se někomu párkrát stalo, v potěru byli jen samé samičky.
Ale ty barvy to je asi největší napínák. Měli jsme samce i samici žluté a hádejte kolik potěru zežloutlo? Ani jedna, a to jich bylo asi 50 kousků.
Nebo naše poslední odchovy, jsou tam barvy od červené, modré, bezbarvé strakaté, žluté i černé a měděné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 12:24 R Muž romant [27987] Re: Semtex
Naprosto s Tebou souhlasím. X-) Rozhodně jsem nechtěl poukazovat na jednoduchost odchovu, z toho mě snad nepodezíráš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 12:03 Muž MrHu [300] Re: Semtex
Viděl bych to podobně...:-) Já jsem si ze zvědavosti jeden odchov vyzkoušel...a je to vážně super, odchovat si tyhle krásný ryby sám...jen to neni zas tak jednoduchý jak se může zdát...pokud si neni člověk jistej tim, že chce odchovávat, že na to má zařízení a že to zvládne, tak nemá smysl řešit tření a pěnový hnízda...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.05.2012 11:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romant
Ano, živá strava dělá divy, ale pokud budou pohromadě víc jak dvě ryby dané do tření, tak úspěch je ve hvězdách..
A co potom, když se vytření zadaří a potěr se začne líhnout? To bude zas vyptávání jak to odchovat?

Většina lidí si tu myslí, že je to jen tak samo od sebe, že se to nějak udělá. Ale pokud si dřív než něco začnou chtít odchovávat nenastudují do detailů, tak sou předem odsouzeni k neuspěchu a zklamání, které asi i od dalších pokusů odradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 11:43 R Muž romant [27987] Re: kacka142
Ano, je to přesně tak jednoduché, jak píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 11:38 Žena kacka142 [5] Re: LiborSprysl
Děkuji za radu :)To mě nenapadlo... A to myslíte normálně je nalovím v sudu propláchnu a můžu jim je dát? Nebo s nimi mám ještě něco udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.05.2012 19:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: kacka142
Krmte živými komářími larvami...sexuální apetit stoupá přímo raketově po tomto žrádle.Edit: Teď mne napadlo - abyste to nepřehnala, betty jsou veleprasata, která se umí tohodle přežrat do skutečného prasknutí! Nikdy neví kdy mají dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 17:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: corydoras©
v tom to neí.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 15:51 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: kacka142
jestli máš možnost, tak mu tam zkus dát jinou samici a uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 11:07 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kacka142
Co se dá dělat?

Napřed bych si o tom něco přečetl, stačí tady v atlase, nebo i v tomto vlákně.

Podélné pruhy jsou běžné zbarvení. Pokud má samička ochotu ke tření, má pruhy příčné, silné. Ale en ty tmavší barvy, u světlích bohužel nejsou žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 10:58 Žena kacka142 [5] – Jak podpořit tření?
Chtěla bych se zeptat mám samce a 2 samice betty. Samec už několikrát stavěl hnízdo a pořád nic :( chvilku ho má vždycky postavené pak ho "zruší" nebo nevím prostě zmizí a postaví ho zas jinde. Teplotu jsem měla na 26 a teď jsem jí dala na 27, někde jsem se dočetla že za to může třeba vzduchování - mám molitanový filtr takže jsem ho ztlumila na minimum (více v prezentaci). Obě samice mají vodorovné pruhy a jedna má i tu "bílou tečku" dole a myslím si že už má i větší bříško. Co se dá ještě víc udělat abych je podpořila v tření? Mám odlovit tu samici co nemá "tu tečku"?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.04.2012 15:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: katsim
Tohle je " FÓRUM " což znamená, že odpověď přijde, až si tvůj dotaz přečte někdo, kdo o tom něco ví.
Nesedí tu lídé jen tak, aby hned reagovali na tvoje dotazy. Pokud jsi chtěla vědět odpověď hned, měla jsi si se pokusit o vyhledání informací sama a nečekat až se někdo ozve.

Pokud jde o ten tvůj dotaz: pokud sameček samičku po tření odhání, je třeba jí odlovit, protože se už třít nebudou a samec by pravděpodobně v malém prostoru samičku ubil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.04.2012 15:14 katsim Re: katsim
Tak nakonec se začali rvát a rozehnali hnízdo po celý hladině. Děkuju, že jste mi dali "rady". tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 14:41 katsim – tření
Začali se mi třít betty a samička vypustila tak max 20 jiker. Ještě je plná, ale zdá se mi, že jí sameček odhání od hnízda. Myslíte, že se ještě budou třít? Ještě jsem neměla zkušenost s třením bojovnic a tak děkuji za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 07:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Tu nejjemnější artémii je třeba zdůraznit, první týden jsem krmil trepkou a nutno pžiznat, že se žádný potěr nikdy nezadávil. Což se v případě některých značek artémie stávalo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=901