Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 21:07 meleri
Me se nekdy pred vanocemi vytrely betty. Mam z nich pouze tri ryby. Zacala jsem je poradne krmit a ted trochu povyrostly.
Co me prekvapuje je jejich barva: maji modre ploutve, ale telo je sede s tremi podelnymi prouzky jako treba u danii. Co je to za forma? Nikde jsem pruhovane bety nevidela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:58 JosefVavra – odchov
Díval jsem se na youtube jak odchovvají betty vietnamci. A super jednoduchý návod s kelímkem z polystyrenu a do lahve samičku u hnízda, samec začal stavět hnízdo a samičku neproháněl ani ho nerušila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.04.2013 20:53 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: Terka
Ahoj, myslím, že by měly mít větší akva, filtr zapnutý nepretržitě. Taky nejsem největší odbornice, ale z toho, co mi řekli zkušení akvaristé, když chceš, aby se vytřeli, měla bys nejdřív dát třeba do té 25L dát nejdřív samce, za týden samičku. On, jak bude sám, bude stavět hnízdo. U mě docela pomáhá, když je chvíli krmím živýma pakomáříma larvama. Jenže mě se teď taky vytřeli a pak z toho nic nebylo. Já tomu nechávám volný průběh, mám akva s tímhle samečkem už několik měsíců a za tu dobu se třel 3x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:00 Terka – chov Betta Splendens
Zdravím Betaře,
Po 2 letech jsem se vrátila k akvaristice. Pořídila jsem si Betáka a samičku. Samec stavěl sice měnší, ale stavěl hnízdo, stále provokoval samičku, Po 3 dnech (na 90% se nevytřeli) vypadala samička skutečně vyčerpaně i přesto že tam měla dost ukrytu. Pořídila jsme nové větší akvarium - 25l s další samičkou (nově s filtrem). Jsou tomu 3-4 dny a sameček nějak stávkuje. Za to samičky se honí. Samec je občas ,,zkrotí´´ a je chvili klid. Jsem si jistá že ta nová beta je samička. Samec prostě nestaví hnízdo, i když je teplota stála 28 stupnů, jsou plouvoucí rostliny, i když je nebo není zapnut filtr. Co s nimi? :) děkuji za případné rady. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 14:28 Žena Roketka [9] - Labyrintky
Zdravím přátele betaře,

mám 54L akvárko, běží už přes rok, krom rostlinek snad všechno funguje dobře, ale...

Beťák se mi teď 2x po sobě vytřel (s odstupem cca 2 měsíců) a pokaždé se na druhý den na hnízdo vykašlal. Zhruba před půl rokem měl mladé, od té doby nic. Co zase dělám špatně? Mají na to klid ve vytíračce (50L), pak samici odlovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.04.2013 15:01 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Josef Vávra
Pricne - chci se trit, podelne - jsem ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 19:42 JosefVavra Re: malyLibor
Taky jsem si všiml že každej den mají samičky jinou barvu. Jednou jsou pruhované příčně a podruhé zase podélně. Znamená to něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2013 19:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Josef Vávra
Klidně nechej obě. Někdy se samec vytře s oběma. Důležité, aby tam měly schovky, aby se měly po vytření kde schovat. Jakmile se po tření sameček přestane věnovat samici a začne se věnovat hnízdu, tak obě odlovíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:58 JosefVavra Re: malyLibor
A mám tam nechat 2 samičky nebo tu jednu dát pryč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2013 18:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Josef Vávra
Neboj, tření bet nepřehlédneš. Je to moc krásná podívaná. Nejdříve sameček samičce imponuje a láká ji pod hnízdo a pak se třou. Trvá to často celý den, divil bych se, kdybys to přehlédl. Po vytření sameček pečuje o hnízdo, doplňuje bubliny a samičku odhání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:42 JosefVavra
Mám tu nyní 3 akvária, kde mám po 2 samičkách a jednom samci. Jeden samec mě to dělal také a i mě jednu samičku ukousal. Ale ty ostatní to nedělají jen se naparují :-)
Ve dvou akváriích téměř v jeden den začli samci pěnovat hnízda. Zatím jsou celkem malá ale pořád rostou. A mě by zajímalo jak vypozoruji kdy jsou již vytřené a nebo jak je vyprovokovat ke tření?

Nádržky mají rozměr 30x30x30cm. Je v nich asi 12 cm vody a spousta kytek ale nevzduchuju a jen topím na 27c. Tak snad se mě to povede ale stejně také budu rád za každou radu od někoho zkušeného :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:20 Muž duko1995 [32] Re: kyo
Mam 2 samice. Jednu modrou a jednu bilou. Zkusil sem dat ted tu bilou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 16:57 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: duko1995
Pockala bych mesic.... Je ted pomlacena a urcite se musi dat nejdriv do formy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 14:50 R Muž romant [27987] Re: duko1995
Řekl bych že moc tlačíš na pilu, nechal bych tomu volnej průběh, když na to budou mít podmínky, tak se třít budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 14:45 Žena Jaffi [91] Re: duko1995
Pokud má pásek (proužek) od oka k ocasní ploutvi, je spíše ve stresu a není připravená k páření. Samičky připravené k páření mají proužky svislé (od hřbetu k bříšku) a vystouplé bříško plné jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 09:58 Muž duko1995 [32] Re: Celiny
Normalne pásek od hlavy až po konec. :-)
Dal sem ji do tý pet lahne do akva se samcem. První si ji samec vubec nevšímal ale ted ji trochu začal očumovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 09:26 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: duko1995
Zalezi jestli je pasek vertikalne nebo horizontalne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 09:03 Muž duko1995 [32] Re: Celiny
Samice ma taky bily pasek na sobie. Ale furt se o sobie vubec nezajimaju :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:52 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: duko1995
Dal bych je zpatky do 160. Jakmile bude samice pripravena na treni, udelaji se ji na boku 3 svisle pruhy.Zaatim si priprav tu vytiracku (ukryty) nebo druha verze, vem pet flasku od coly (pruhlednou), urez ji dno a vrch, udelej do ni dirky (tak aby se o ne ryby neporanily), dej ji do vytiracky a do ni samici. Samec ji uvidi ale nedostane se k ni. No a pak uz jen sleduj jestli stavi hnizdo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:43 Muž duko1995 [32] Re: Celiny
No ja sem knemu dal 1 samici. Mam ale 2. No nevim ci sou pripraveny. To sou chyby zacatecnika... Rozkrmul sem je mrrazenou potravou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:34 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: duko1995
Ma tam nejake ukryty? Dej tam treba nejake vetsi kameny, tak aby vytvorili jeskyni kterou se da problout. Dale to chce to hodne rostlin, takovy ruzkatec ponoreny je idealni. Jakmile doroste az na hladinu, bude tvorit oporu pro penove hnizdo. Ja mel 1 samce a 3 samice v 54l a nebyl problem. Jsi si jisty, ze jsou ryby vubec pripravene na treni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:32 Muž duko1995 [32] Re: kyo
Dobre, dekuju moc. Cez noc je necham spolu. Maji tmu, tak doufam ze nic si neudelaji. A zitra ji dam do tej flase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:31 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: duko1995
Uz jsme ti snad rekli, ze je nesmis hned davat ve vytiracce k sobe. Udelej si z pet lahve ten tunel a nech je se vzpamatovat ze stresu, kterymu byli vystaveni pri prenosu do noveho prostredi. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:08 Muž duko1995 [32]
Zdravim dneska sem dal betaka z ze samici do akva uz zabehnuteho 44l a zda se mi ze ji bije ona se schovava a kdyz ji najde chce ji neco udelat a ona utece predtim byli ve apolecenskem akva V 160l a tam se moc nevideli ani se o sebe nezajimali chtel bych je zparit ... prossim o rady skusenejsich dekuju moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 14:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
No budiž...podle mne se páří maximálně živorodky nebo jiní "kopulující" tvorové, na tom se shodnout nemusíme...

O tom, že mají rybky po čtyřech týdnech centimetr i více píšu. A protože v té době plavou ve žrádle, tak prostě ke dnu jít nemusí a nejdou. My zemědělci tomu umíme pomoci...ale to už je technologie výroby, která je tobě jasná a jiným ji vykecávat nemusím... smich To je ta praxe...Ale podle mne si v tom mládí, kdy vstřebávají kyslík celým tělem zvyknou na to, že kyslíkem strádat nebudou a nejsou-li rybky nuceny chodit za žrádlem ke dnu, pak nevidím ve výšce hladiny fakt žádný problém. Prostě tam nejdou.

Pravda citlivou ženskou duši nemám už dlouho... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.02.2013 14:18 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Dnes budu za černou ovci, ale musím ti oponovat i ve druhém vlákně.
Vytknuto před závorku: bojovnice se páří, proč by se, proboha, nepářily. O tom jsme kdysi spolu diskutovali, vím, že tě nepřesvědčím, ale musím to říct veřejně – na formulaci, že se bojovnice páří, není nic chybného.
A logiku přírody u mláďat labyrintek chápu trošku obráceně. V období, které popisuješ, kdy je potěr těsně u hladiny, nemá ten potěr labyrint, neboli dýchá žábrami, resp. žábrami a celým povrchem těla kyslík rozpuštěný ve vodě. Proto logicky musí být těsně u hladiny, protože v teplých stojatých vodách, kde tyhle ryby žijí v přírodě nejčastěji, je kyslíku opravdu málo, nejvíc ho je u hladiny a s každým centimetrem vody jeho koncentrace klesá. Někdy zhruba v tom 4. týdnu věku se mláďatům vyvine funkční labyrint, takže se mohou „osmělit“ a začít se vydávat trošku do hloubky, protože už jim nevadí, že je tam ve vodě málo rozpuštěného kyslíku. A musí pravidelně plavat zpátky k hladině, aby se nadechla. Jak jsou ty rybičky ve 4. týdnu velké? Sotva centimetr, centimetr a půl ty největší. Čím víc plavou, tím víc spotřebují energie. Jistě, dostanou ji zpátky z krmení, pokud ho mají dost a kvalitního. Ale pokud můžou jenom do dvaceti třiceti centimetrů, mají určitě energetický výdej menší, než plavou-li do padesáti šedesáti centimetrů. Takže dogma určitě výška 20 cm není, ale rozhodně nemůže nižší sloupec vody ničemu uškodit, spíš naopak. A ještě musíš připočítat citovou stránku věci – okoralé srdce zemědělcovo si moc nebere (a oko v nádrži s padesáti slitými výtěry – kolik to je, pět tisíc ryb? – ani nezaznamená), když nějaká rybička nevydrží, citlivá ženská duše piplající jeden výtěr zapláče nad každou mrtvolkou.
Jaroslav Hofmann
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 05:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Tak ještě jednou...výška vodního sloupce při odchovu B.splendens žádné opodstatnění nemá. Samozřejmě, že z logiky věci nebudu bety třít ve skalářích nádržích. Nevím proč by výška nádrže neměla přesahovat 20 cm, ani kdo to určil. Ale vím, že se bety nepáří, nýbrž třou. Nevím co vy třete za ludry, které vyčerpává plavání, ale rozhodně jsem nikdy neměl dojem, že by moje bety vyčerpávalo plavání od hladiny ke dnu, pokud je to vzdálenost větší než dvacet cm. No a nakonec - pozorujte dobře váš potěr...pokud tedy nějaký máte mimo teoretických znalostí...když opouští hnízdo...tak v prvních dnech jej samec vrací neustále zpět. Začátek života prožila mláďata téměř mimo vodu v bublinách. Pak pokračují u stěny nádrže, kam je dotáhne hydrostatika. Teprve až mají sílu se odpoutat, jsou to skutečně potěry schopné plavání. Dalších 14 dní neopustí prostor pod hladinou hlouběji než jeden centimetr. A žerou jak kyseliny... smich Protože jsem třel třeba 50 i více párů najednou, tak se použijí nádržky všech rozměrů...tedy od mnou zmiňovaných nejmenších, až po klidně 50 litrové nádrže. Ve všech se chová potěr stejně, je centimetr pod hladinou. Řekl bych, že podobné to bude i v přírodě. Takže ta hydrostatika bude jediný problém, s nímž se potěr při domácím odchovu musí vyrovnat...
No a kvůli snažšímu krmení se nádrže začnou slévat. Bez ohledu na výšku! A přece potěr opět téměř neopouští výšku 4-10 cm pod hladinu. Celou plochu nádrže začíná využívat zhruba po měsíci, a to již má vyvinutý nejen labyrint, ale je také více než centimetrový. Takže zapomeňte teorii o povinné výšce nádrže 20 cm. Je mylná. Podobně to funguje u většiny labyrintek chovaných v českých akváriích. Výjimky jsou...tlamovcové bety a čichavci, malí rájovečci, vrčivky a africké labyrintky...jiné mne snad ani nenapadají :-P :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 18:30 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Výška sloupce vody v odchovu betty má každopádně své opodstatnění!Ne nadarmo se většina chovatelů drží standardních rozměrů vytíracích nádrží a postupů při odchovu.Výška sloupce by neměla přesahovat 20ti centimetrů,je to z důvodu nepřetěžování rybího páru ve sběru jiker při páření a usnadnění následné péče samci o jikry a potěr.Vyšší sloupec vody potěr zbytečně vyčerpává!Samozřejmě,že každý má své postupy,tak jak to komu vyhovuje ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   26.02.2013 09:02 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Presne jak rikate. Vy to v male nadrzce zvládneta jako ten Thajec. Ale já bych to nezvládla a začátečník taky ne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 07:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
Tak si to zkuste v ní, alespoň uvidíte, jak to probíhá... :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 06:29 Muž duko1995 [32] Re: LiborSprysl
Ted nemám po ruce žádnou 12l. Mám jenom 44 l ale jako už zabiehnutou aj z rostlinkama tú používam na odchovnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.02.2013 05:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Myslím, že jste to byla vy, které jsem už psal - přestaňte s tím usnadňováním přístupu potěru k hladině! O výšce vodního sloupce v přírodě rozhodují především ryby, v domácím chovu člověk. V případě vyšší hladiny v nádrži se totiž mladý potěr drží v horní části nádrže -téměř na hladině, aby tu cestu za vzduchem neměl tak dlouhou. Jak stárne, troufá si plavat hlouběji. Životaschopný potěr se vám vykašle na teorie o tom, "jak vysoká by měla být hladina" :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2013 05:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
Já jsem také začínal na třiceti litrech, a končil asi jak ti Thajci v nádržkách 15x10x10, v nichž se před tím třela tria neonek smich Ono záleží hlavně na podmínkách, v kterých bety třete a jak dovedete odhadovat čas. Pak už to jde fakt i v miniprostorech, kde je stabilní teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.02.2013 02:17 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Semtex
Co clovek to zpusob. Ja jim odsaju vodu na prislusnou velikost sloupce vody, az pri tvoreni labyrintu. Nemam rada male nadrze, protoze je tam daleko horsi udrzovani kvality vody. Btw. s temi topitky u takhle mini nadrzi mi vzdycky topitka pretopuji a to i kdyz jsou na tu velikost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 22:00 DREDRA Re: duko1995
Osobně používám vytíračku 12l a zatím se mi osvědčila jako nejideálnější(důvody popsal Semtex).Jinak je potřeba pár dobře a hlavně kvalitně rozkrmit aby se samička poctivě zaplnila a měla chuť ke tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:37 Muž duko1995 [32] – Odchov
Krása idu do teho :-) Musím zehnat akva 15-20 litrové na tú vitíračku, alebo jak ríkate bylo by lepší vietší? :-) Dekuju chovám bojovnice poprvé a dost sem si prečetl ale lepší sú rady z praxe dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2013 18:38 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: kyo
Hlavně jde také o to,že výška vodního sloupce by měla být Tak 15-20cm i míň,protože až se plůdku začne tvořit labyrint,aby se mu usnadnil přístup k hladině.Čím menší nádrž tím lépe se udržuje také hygiena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.02.2013 14:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kyo
Tyhle problémy já nemám.
Když je dobře vybraný pár, není třeba je hlídat.
Hnízdo neponičim nikdy, používám skleněnou fajfku. Pokud pár jiker vypadne, samec se už postará o to oby byli z5. A mladé pak nemusí dlouho nahánět potravu po celé nádrži. Plave jim vždy jen na chňapnutí od nosu.
A teplota, topítko s regulací už zajistí aby nedocházelo k výkyvům teplot.
Ale hlavně jde o to, že tak velká nádrž ma zbytečně vysoký sloupec vody a obzvláš začátečník rád pozoruje tření. Tak pro něj není problém kdykoli samičku odchytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.02.2013 12:54 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Semtex
Moje zkusenosti jsou, ze je to zbytecne slozitejsi. V takhle male nadrzi u toho musis stale byt, aby jsi hlidal, kdy skonci a ihned odlovil samicku, jinak dopadne blede. A i nasledna maniipulace pro vyloveni samce je obtizna, ponicis si hnizdo a vajicka spadnou dolu. A v neposledni rade, neni dobre malicke jeste pak prelovovat do vetsi nadrze. Nejlepsi je mit to rovnou ve velke aspon 60l, kde maji stale prostredi teplotu a zbytecne se s nimi nijak nehybe. Zvlast zacatecnik by teda rozhodne nemel jit do male, uz jenom kvuli tomu castemu cisteni atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.02.2013 05:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kyo
30l je naopak zbytečně moc.
Na vytření stačí 12l.
Thajci nechávají vytřít Betty dokonce v lavorku který má tak nanejvýš 5l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.02.2013 18:17 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: michalDVD
Nebo to mohli být samci to se zas stalo mě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.02.2013 18:15 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Michaldvd
30l je na vytiracku malo, ja mam 60l. Za dalsi... nez tam samicku bezdecne hodis, musis mu ji dlouho ukazovat. Ja jsem si udelala z 2l pet lahve takovy tunel, ktery ponorim do akvaria a v nem necham samici. Samec si na ni postupne zvyka a ma motivaci stavet hnizdo, az za dva, tri dny - dle sympatii samec uz nebude utocne kolem ni plavat a budou se chtit parit. Samici se udelaji dva pruhy od shora dolu - to znamena, chci se parit. Ted je nejdriv vyleci od ran a pak to za mesic zkus uz podle navodu, na netu jich je spousty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.02.2013 17:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Michaldvd
Problém bude v tom, že si zřejmě nic o odchovu nečetl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 17:34 Muž Michaldvd [45] - Asie
Už asi 2 mesiace chovám jedného samčeka v 30L akváriu, pekné osadené. Mám tam mnoho úkrytov a plávajúce rastlinky. Pred cca týždňom som kúpil 2 samičky za účelom odchovu a umiestnil ich do druhého akvária. Neskôr som dal jednu samičku na skúšku ku samčekovi, lenže ten ju začal po pár hodinách doslova trhať. Musel som ju vybrať lebo by to určite neprežila. Dnes po 3 dňoch kedy bol sám som mu skúsil dať druhú samičku, no tá dopadla ešte horšie, celú ju okúsal :-( V čom môže byť problém? Nepáčia sa mu samičky? Ďakujem za reakcie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:16 meleri
Ahoj, chtela jsem se jen pochlubit, ze moje vylihnute bety uz maji pres centimetr. A mam zrejme jednoho samecka a dve samicky. Samecek uz zacina mit krasne modre ploutve, tak bude asi po otci! Uz se tesim, jak budou plavatve velkem akva, ale pred breznem to bohuzel nebude...
Mam jen strach, ze mi sezerou v unoru male krevetky, ktere by se mely uz brzo vylihnout.
Ale jsou to krasne rybky, mam je rada, a nikomu je zanic nedam, jen to musi vydrzet dokud nezalozim tech 120L ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 21:19 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: p7701
Pokud chceme,aby se Beta splendens udržela v dobré kondici co možná nejdéle,je zapotřebí navodit životní podmínky její domovině.Je důležité udržovat Ph ideální je Ph7,tvrdost vody měkká až středně tvrdá a stálou teplotu.Tyto podmínky ovlivnůjí zdravotní stav ryby..jsou prevencí proti bakteriálním a virovým nákazám,třepení ploutví atd..Správnými hodnotami též podpoříme rozmnožovací pud a maximální úspěšnost výtěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2013 10:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: p7701
Přiznám se, že se mi nechce do tohoto tématu vstupovat, ale vůbec nevěřím tomu, že by tvrdost vody neměla vliv na tření a odchov bet...dokonce na něj má vliv i pH...nějakých pár tisícovek jsem těchto rybek odchoval...ale třeba to někomu jde i jinak... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2013 09:09 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: malyLibor
Samozřejmě vím co máš na mysli. Ale pro splendens platí toto. Nikdy jsem nepozoroval že by tvrdost vody měla vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.01.2013 08:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: p7701
Jen bych trošku upřesnil - tvrdost vody možná nemá takový vliv na chov a odchov Betta splendens. Toto téma je o nich. Ale pro ostatní druhy bet může mít tvrdost vody velký význam, některé druhy bet ve tvrdé vodě nelze chovat. Ale to je jen takový dodatek k tomu, co jsi napsal pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2013 08:34 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: meleri
Dá se říct že ano. Betty jsou velmi nádherné ryby. Pro úspěšný odchov je třeba přispůsobit vybavení. To znamená mít separace na samce. Po druhém měsíci je třeba je separovat pro rychlý růst z nádrže na třídění, nebot ryby rostou nestejnoměrně. Líhen na artemii atd. Pak je nádhera se dívat jaké barevné variace s toho můžou být. A co pak s nima? Jednoduché inzerce,burzy,zverimexy. Nemusíš mít strach z toho že bys nevěděla co s nima. Tak at se ti daří palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=601