Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 09:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Zab01
Nebo mrkni na moje Bettarko.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 09:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Jestli to chapu spravne, autorovi dotazu jde o to, jak udelat filtraci (proudeni) vody pres vsechny ty kojky. Mels to nejak vyresene a nebo jen vymenami vody? Nebo co plexi v netesnestech samo pusti? A ta skladaci mrizka, mame si predsatavit neco jako hrebeny do sebe zasunute?

Prosim, popis to trosku, take mne to zajima :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zab01
Tak jeden fígl, který jsem používal já v dřevních dobách, kdy jsem ještě s beťáky soutěžil...Není třeba dělat spešl nádrž, co s ní, až tě bety přestanou bavit.
Akvárko veliké plochou, ale nízké, rozdělené skládací mřížkou z plexiskla. V podstatě se dá udělat neskutečné množství kójek. Filtr jsem měl malý, výkonný, motorový. Tam byli ti potencionální borci. Ti ostatní dorůstali v petkách...nejjednoduší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zab01
No to bych asi resil stejne, jako se dela Hamburg filtr, kde je pres jednu stenu akvaria biomolitan. Akorat Ty bys ho mel mezi kazdymi dvemi kojemi a na delku sklo, abys videl skrz a mel dve rady za sebou.
Ovsem kdyby sis udelal police, ten objem akvarii nemusi byt nijak velky, muzes jednoradych naskladat nad sebe celkem dost a mas po problemu, zas tak tezke to nebude, takze to na neco celkem snadno ustavis a lepe jeste ukotvit do zdi, kdyz to bude uzke. Na Bettky nepotrebujes moc vysokou hladinu, takze o nastosovani nad sebe si to primo rika a neplytvas prostorem. Ovsem je fakt, ze to uz pak neni na jedno cerpadlo a jedno topitko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:17 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Jo nějak takhle jsem si to představoval, jen bych potřeboval to potřeboval mít ve 2 řadách v jednom akvárku, takže bych ten molitan raději nacpal na jedno místo větší kus, např do první kóje celé, ale nevím jak zajistit další průtok, aby se tam nevešly ryby, ale aby to stíhalo v klidu protékat. Když to nevyjde, tak budou mít hold kluci kóje 35m dlouhé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 17:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zab01
Vojtěchu zajeď na Mělník do Vivária a uvidíš to v akci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 17:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zab01
Fotka k příspěvku Nemam s tim zkusenost, takze vim houby a nemel bych nic psat smich .

Jen co jsem vymyslel a treba casem zrealizuju. Predstav si dlouhou nadrz, dejme tomu nudli o delce metr a dalsi dva rozmety tak 20cm (plus minus autobus). Do te nudle se vlepi sklicka, ale tak, ze jsou prilepena jen na dno a na celni stenu. Na zadni stenu se udela totez, ale mensi a presne mezi ta skla k celni stene, proste vznikne jakysi meandr. No a ted se vezme biomolitan a jeho obdelniky se nacpou na zdani sklo, oddeli ty jednotlive koje. A kdyz ted zacnes z prvni do posledni koje (servisni) cerpadlem pumpovat vodu, proudi Ti vsemi kojemi a filtr by vuci objemu nemusel byt vubec spatny.

Ale jako u mne normalne, jde jen o ideu. Nicmene drahe by to byt nemuselo, nejde o zadny velky objem. A take by se to dalo dat 2x vedle sebe, proud tam a zpet, a hadice by nemusela byt tak dlouha.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 14:25 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, poradí mi někdo, jak je nejlepší rozdělit nádrž pro mladé samce bojovnic? Napojená na 1 čerpadlo a topítko, aby skrz dobře proudila voda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 12:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mumlinko
ne ne samce už ne,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 09:16 Mumlinko Re: půlpy
Ok... :-) Horší bude asi ten přesun... každou chvíli by se to mělo líhnout, tak číhám co se bude dít a zkusím to přelovit. Předpokládám, že i se samcem na pár dní... Tak držte palec hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 01:22 Muž půlpy [2131] Re: Mumlinko
Vzduchování můžeš přiškrtit na hadičce, pokud máš motorek bez regulace, ty škrtítka stojí od pěti korun vejš,tak by neměl být problém ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 01:04 Mumlinko Re: romant
Příprava už byla a nedopadlo to, tak jsem to nechala tak a teď se to stalo neplánovaně a v podstatě i nečekaně... Mám i 7l akva, ale tam je silné vzduchování, takže v podstatě nepoužitelné. A samozřejmě bez ohřívače... přežilo by to tam na nějakou dobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 13:07 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mumlinko
Ta šance je 1:1 000 000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 12:57 R Muž romant [27987] Re: Mumlinko
Základní penzum informací najdeš zde. Osobně bych to nechal osudu a pro příště se lépe připravil a to včetně vhodného krmení potěru. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 12:56 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Mumlinko
Samici prelov šance je malá ale můžeš zkusit prelovit hnízdo do te 30l ale z ni prendej ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 12:51 Mumlinko
Ahojky, jaká je šance, že mi ve společenském akva přežijí mimina betty? Po nezdařilém pokusu o páření, kdy jsem je separovala a samec mi napadl samici jsem je nechala oba v 50l spolu s neonkama a 1ks gold molly. Párkrát samec postavil hnízdo , jednou jsem koukala, že je pokus o páření, ale samec nějak ani nevěděl co má dělat, tak z toho nic nebylo... A zrovna včera jsem koukala, že je opět postavené hnízdo a i samice se tam nějak zdržuje... A dnes po nasvícení baterkou jsem zjistila, že jsou tam i vajíčka... potlesk Samici jsem ani neviděla, snad je ok a samec hlídá hnízdo... Co bude až se to vylíhne? Přes porodničku plod propluje a bojím se, že se nedožije ani 5-ti minut... Mám ještě odchovnu 30l, ale tam jsou gold molly a už dost vyrostlé... co teď? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Petulapd
Ano je to tak, nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:54 Žena Petulapd [4] - Labyrintky – Betta - krmení samce po tření
Je pravda, že se samec, který hlídá hnízdo nemá krmit ? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   29.05.2013 08:33 Muž Glaos [24] - Živorodky – první odchovanec
Fotka k příspěvku Konečně se mi povedlo alespoň odchovat prvního jedince. Má sice jen 2 měsíce ale i to je pro mě úspěch. Musel jsem se tu pochlubit. Už se tam rýsují další samečci. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:22 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Semtex
Přijde mi trochu drobnější samice i susenym(vločky,granule,sušené blechy)mrazene(perloocky,krevetky,patentky,koretky,nitenky,buchanky)
Samec nechce nic jiného než granule:(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Annabell
Tak 5 měsíců je na tření OK, pokud rostl normálně a je pěkně stavěný.
Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:03 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj zase otravuju :-D chci se zeptat jestli je mozné nechat vytrit mého 5mesicniho samce betty se samici jak je mám nejlépe připravit nějak mi nechtějí zrát to co by měli mám uz zkušenosti ten samec je můj odchovanec ale ted se mi nějak nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2013 11:28 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Semtex
A ja ze ma taku nezvycajnu farbu ta jedna ktora ma pruhy :-D
Velmi pekne vam dakujem. Este si musim zohnat artemie a spravit im liaheň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.05.2013 11:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jaffi
Ano, přesně tak, ale u světlých barev, nebo bezbarvých tohle vůbec není.
Dat třít samičku můžeme i nenapruhovanou. Podmínka je, aby byla přibližně stejně velká jaka samec a v dobré kondici.
Většinou se napruhují až ve vytíračce. Tedy ty kde to jde vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.05.2013 09:13 Žena Jaffi [91] Re: Iloveo
Samička připravená ke tření má na sobě svislé pruhy (od hřbetu k bříšku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 16:25 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Ako sa da zistit ze samicka sa chce třít? Lebo mam ich štiry a neviem ktoru mam dat k samcekovi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Iveta
Určitě nic dál s prvním samcem netřít.
Z prvního tření by nic nemuselo zůstat.

Potěr krmit Artemii, nebo háďátky a pak Artémie. Teď se dá nachytat v přírodě i živé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:08 Iveta – Betta
Ahoj,
tak se mi včera bettky vytřeli :-) Samičku jsem dala do společného akvária,ale vypadá to,že je připravená se třít i ta druhá samička...Chci se zeptat zda se může vytřít do toho samého hnízda co se samec vytřel s tou první samici nebo to mám nechat být?A ještě mě zajímá čím potom krmit potěr...Všude čtu,že artemii...Můžete mi prosím poradit?Samečka jsem měla doma delší dobu,samičky mám týden,takže s chovem začínám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 12:58 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Semtex
Jo jo ale asi nejvíc potreba je dobrý, kvalitní a nadržený páreček bett :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2013 09:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Iloveo
Štěstí..... to je třeba nejvíc.
25st. C muže být pro odchov málo, ale jde to. Bude pravděpodobně málo přeživších jedinců, ale pokud je vše OK tak dolní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 23:10 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Ahojte ja som uplný začiatočník stydim a rada by som vedela ako mam postupovaťa ak chcem mať drobcov betty :) co som sa docitala tak
1. stlpec vody ma byt 10cm
2. voda ma mat teplotu 28stupňov (Može mat aj 25???)
3. Samčeka dám do nádrže na rozmnožovanie večer a až ďalšie ráno pridam samičku, a aj to iba v prípade, že samček postavil hniezdo. Aby mal samček chuť stavať hniezdo, na noc mám dať do malej nádržky vedľa jeho akvária samičku. Ak budú mať očný kontakt, určite to samčeka podnieti stavať hniezdo.
4.po vytretí mám odloviť samičku
5. Asi po 48 hodinách sa z vajíčok vyliahnu malé rybky, no samec ich bude stále držať v hniezde. Po ďalších 2-3 dňoch sa poter rozpláve. To je čas na odlovenie samčeka a poter začnem kŕmiť Artemia Salina.
ČO POTREBUJEM VEDIEŤ EŠTE ABY SOM BOLA USPEŠNÁ A MALA DROPCOV? A HLAVNE BY SOM RADA VEDELA ČI BUDE STAČIŤ AJ 25STUPŇOVÁ VODA.
UZ VOPRED VÁM ĎAKUJEM ZA RADY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 13:59 Lenka Re: Lenka
Tak už dobrý,už na to přišel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 13:41 Lenka Re: Lenka
Prosím pomoooc...Teď pozoruji jak se třou,mám to i natočené,ale jak ze samičky vypadnou jikry,tak sameček je nechá být,padají normálně ke dnu a vůbec si jich nevšímá...Samička to samé,ani je nebaští...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 07:01 Lenka Betta
Tak včera začala stavět hnízdo a dnes ráno je hnízdem zaplněný téměř celé akvárko...Samičku nahání jak divej,ale ta mu pořád utíká...Uvidíme jestli se nechá přemluvit :-)Chci se zeptat,jak dlouho jim může asi trvat než se vytřou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2013 19:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lenka
Ja si jen tak tipnu, ze ty bublinky jen tak samy od sebe nedrzi, ze ten vzduch musi samec trosku obalit nejen cistou vodou, ale i necim co produkuje... Ted je otazka, proc to neprodukuje. Ze by treba strava?

Nevim, fakt jen sedlackej pristup, proc brambory nerostou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 18:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lenka
Předpokládám, že krycí sko je..... Jinak to tu máš řešené opakovaně. Takže se nezlob ale s tím čtením z tvé strany slavné nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 09:17 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Lenka
Tak jestli ma u sebe poprve samici, tak je nezkuseny...ono se to casem podari, jen tomu dej cas:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 07:52 Lenka Re: romant
Nezlob se na mě,ale o chovu Bett jsem si přečetla,pročítala jsem i tady forum...Jen mě prostě zajímalo proč mu tam ty bublinky nedrží a hned praskají...To je vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2013 07:42 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Jdeš na to stylem "hup na krávu už je tele". ;-) Chce to čas, sledovat a mít trpělivost. Když budou ty správný podmínky, tak se jistě zadaří. :) Určitě si o odchovu bet něco nastuduj, ono od toho "chtít" k "mít" je docela daleko. ano Když pročtěš toto vlákno, tak jistě informačně strádat nebudeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 07:15 Lenka
Zdravím,prosím moc o pomoc :-) Včera jsem si domů dovezla 2samičky Betty,samečka už doma máme :-) Samozřejmě zájem o samičky je veliký,tancuje před němi jak divej :-) Ale...Dnes ráno jsem vstala,pozorovala jsem akvárko a viděla jsem jak jedna ze samiček mrská ocáskem a najednou vypustila jikry,ale druhá samice a paví očka je sežrali :-( Tak jsem okamžitě ,,nastartovala´´ menší akvárium,přendala jsem samičku i samce do něj,zvýšila teplotu na 30°C...Samiček se snaží dělat hnízdo,ale nějak mu to nejde,vypustí bublinku,ale ta mu hned praskne :-( Dala jsem jim tam i polystyren,kytek a kamení tam mají dost,aby se mohla samička schovat...Nevíte proč mu to hnízdo nejde?Švagrová má bettu samečka v bettariu a ten dělá hnízdo sám od sebe,aniž by měl poblíž samičku a i když mu vymění vodu,tak po chvilce tam má hnízdo zase a mu to krásně drží,jen tomu našemu ňoumovi ne :-( Já chci malé betta miminka :-D Všem moc děkuji za jakékoliv rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.05.2013 12:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Eliška
O čistotu se bát netřeba. Filtr stačí pustit až po té co se prckové rozplavou. Filtr by měl být raději bublifuk a jen jemné líné proudění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 12:53 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Eliška
Dej tam normalni bublifuk s vystupem trubky nad hladinu. To, ze rozbijes hnizdo nevadi, ale dej si pozor at poter neubijes bublinama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 11:59 Eliška – Dotaz pro čištění s potěrem
Dobrý den, mám, pro mě velmi důležitý, dotaz. V mém akvárku za chvíli budou vylíhlí mladí prckové Beťťáků, akvárko má cca 10 l a sloupec vody mám na 12 cm, teplota je 28 °C. Ale mám strach o čistotu a to je můj dotaz. Jak mám udržet vodu čistou a pro život v ní umožnitelnou, když nesmím teď filtrovat, když jsem to zkusila, hnízdo se ničilo, potom jen jemně vzduchovat. Mám strach, aby tam vůbec přežili ti malí. Děkuji !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 05:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jaffi
Potvrdí a dokonce nejen v případě bet...Dovedou to samice ancistrusů, vytřou se spolu dvě samice cichlid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:23 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: lojzalojzovic
To asi ne, on jikry oplodnuje, kdyz ji drzi v sevreni. Dokonce jde poznat co je voda a co ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:15 Muž lojzalojzovic [327] Re: Celiny
Sakra zas decka nebudou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2013 20:37 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: lojzalojzovic
Potvrzuji a rekl bych, ze je to i bezne. Ja mel tri samice a 1 samce v 54l, samec posel starim, do burzy cca mesic, tak jsem tam nechal pouze ty samice (pravidelny vyter samice/tyden), zaplnene samice nemely boyfrienda tak jikry samovolne vypoustely a navzajem si je poziraly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2013 20:11 Žena Jaffi [91] Re: lojzalojzovic
Četla jsem, že samice dokáže jikry samovolně vypudit. Snad to potvrdí i zkušení akvaristi. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:00 Muž lojzalojzovic [327] – jikry
Mám dotaz. ;-) Dcera mi tvrdí že pozorovala bojovnici jak trousí jikry. Samec na ni kašle. Občas ji prožene ale hnízdo nestaví. Je možné že samice vysype jikry sama od sebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:28 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Jitulka
Liqumin je dobrý.Můžeš přidávat i vařený žloutek.Nejlepší je samozřejmě čerstvě vylíhlá artemie.Později i suché krmení Sera micron,nebo rozdrtit mraženou žábronožku.Krmit aspoň dvakrát denně a nespotřebované krmivo hned odsát tenkou hadičkou od vzduchování.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=501