Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 16:22 R Muž romant [27987] Re: FD
Tak šla by třeba rybicky.net/atlasryb/heterandrie_trpaslici
rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna , ale s tou cenou to bude asi obdobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 16:07 Muž FD [-4] - Miniakvária – dánia ne
Tak mám asi průšvih všechno jsem začal počítat a pláonvat a vyšlo mi že bych si moch do akva koupit max. 5 dánij protože mi na ně nezbydou peníze takže si rybky musím vybrat znovu tak je ještě nějáký vhodný druh ryby ( ne betta kterou nechci a razborka mikro a bornejská které chci moc ale v akva je nemají a samotné krevetky nechci ) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.07.2013 21:20 R Muž romant [27987] Re: FD
Určitě dánia potřebují schovky, ideál z rostlin, ale taky prostor na plavání, prostě mít možnost se uchýlit do rostlinné houštiny. :-) Nikam nespěchej, až bude akvo založený a osázený rostlinama, tak měň často vodu, lehounce nakrm prázdný akvo suchým krmením, pořiď pomocníky šneky(do dna piskořky, a do vody okružáky a třeba i levatky) a obyvatele nedávej dříve než za 3 týdny a jak před, tak po přidání živočichů měň vodu, budeš si tím eliminovat případný dočasný zvýšený hodnoty N látek.
Edit: Mrkni do těchto vláken. rybicky.net/forum/14530…
rybicky.net/forum/14623
rybicky.net/forum/12781
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 21:20 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: FD
edit už mi nejde a zapoměl jsem dodat že osvětlení mám za každou radu budu vděční děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 21:00 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: romant
A ještějsem si koupil knížkou o nanoakvaristice a tam dánia perlová vyzdvihují že jsou nenáročná ale trochu plachá že jim tam mám dát mnohu a rostlin a pár těch skrýší či něčeho podobného je to pravda? Takže ty krevetky si k nim asi pořídím a které tedy?
A kolik těch galaxy mám 710,- na ryby + rostliny (kolem 200,- možná mémě uvažuji o hodně jávském mechu zbytek asi 3 druhy to něšják vyřešim podle rad) + kořen ( 95,-)+ filtr (asi kolem 300,- s tím jediným si ještě nevím rady)a topítko nepotřebuji možná mi rodiče něco přispějí stačí to???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 20:55 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: romant
děkuji za radu o endlerkách jsem přemíšlel, ale ty v té akva neprodávají takže ty krevaetky a ta prezentace udělám až akva budu mít a to je cca za 2 týdny jinak tento návrh se mi moc líbí asi něco z něj využiju ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2013 18:09 R Muž romant [27987] Re: FD
Ono by se to dalo řešit třeba endlerkama a ke dnu krevetkama, co Ty na to? :) rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova . Když se nepodcení údržba, jak jsem ti již psal, tak nabrousíš ostruhy na tzv. jednodušších rybkách, budou se Ti množit a dělat radost. Ovšem do ničeho nenutím, jenom názor k zamyšlení. ;-)
Edit: Docela bych uvítal Tvojí prezentaci onoho předmětnýho akvária, ať je to jasnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 18:04 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: romant
jo jo to byla jenom doplňující otázka protože mikdo řekl toto: microrasborky + betta. Ale jestli jsou ty galaxy vhodné na to jsem se ptal ale jinak děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 18:01 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: Zab01
Moc děkuji,
vím že galaxy jsou drahé a že se špatně shání ale 50m od domu mám akvaristiku která nabízí více než 400 druhů ryb a galaxy teď mají za 80,- takže kdybych uprosil rodiče tak bych na pár( nemyslím 2ks ) měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 17:57 R Muž romant [27987] Re: FD
Moje odpověď bude stejná jako dopoledne, jednodruhovku, nekombinovat, prostě buď a nebo. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 17:56 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: FD
Pokud se o ně budeš starat správně, tak jo, jinak bych se mrknul klidně i po jiných malých razborách, chce to hejno a galaxy se buď špatně schání a nebo jsou trochu dražší. Zkus nejdřív spíš jeden druh ve více kusech a pak přemejšlej o jiných rybách k nim, uvidíš jestli tam vůbec zbyde místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 17:28 Muž FD [-4] - Miniakvária – razborka galaxy
Zdravím všechny,
Potřeboval bych znovu poradit jestli jsou do začátečnického akva vhodné ty razborky sp. galaxy jinak mě nic nenapadá a když tak mohla by být k nim ta betta splendens děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:45 Muž FD [-4] - Miniakvária – akva velikost
pokusím se to něják zjistit max je 32l ale to snad takový rozdíl není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:42 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: FD
Musíš prvne zjistit tu velikost bez toho se dal nedostanes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:42 Muž geralt [11] Re: FD
tak to je prvá vec, ktorú by si mal vedieť.. podľa toho musíš vyberať filter, svetlo, osadenstvo akvária (počet a veľkosť)

kým to nebudeš vedieť, nikto ti seriózne neporadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:41 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: Annabell
to právě nevím a jinak moc děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:40 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: geralt
taky jsem o tom uvažoval ale moje akva je asi větší( nevím velikost) a navíc ho ještě nemám doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:38 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: FD
Jop mám 20 a 160l no vidíš tak kolik to teda ma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:38 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: Annabell
tvoje akvárium má 20l?! tak to moje je o dost větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:36 Muž geralt [11] Re: FD
20 litrov je na akvárium naozaj málo... riešení je určite viac, iste napíšu aj ďalší a múdrejší či skúsenejší, tak si vyber.. ja by som navrhoval toto:

- za 500 si kúp väčšie akvárium
- dno (štrk) si naber v nejakom potoku a prevar ho
- na filter budeš musieť vyprosiť peniaze od famílie ;-)
- kamarát (alebpo niekto známy v okolí) nech ti daruje nejaké nenáročné rastlinky... každý (takmer)akvarista sa raz za čas zbavuje prebytkov.. s nimi asi dostaneš aj nejakého slimáka
- nechaj to bežať 2-3 týždne (len rastlinky, svetlo a filter)
- dovtedy našetríš na nejaké pávie očká (2 samcov a 4-5 samíc), prípadne ti ich niekto môže darovať
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:36 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: FD
palec tak uvidíš ja bych to viděla na ty krevety ale pokud chces ryby a co ta betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:35 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: Annabell
to jsem právě četl knížku o nano akva a už 3 měsíce studuji na tomto webu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:35 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: Annabell
to vím ale nejsem si jistý tou velikostí akva je možné že je o dostb větší či menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:34 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: FD
Zkus si o nich něco přečíst a akva si v klidu naplánovat potom uvidíš jestli mas místo pro všechno a správné podminky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:33 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: Annabell
no rostlinám moc nerozumím a osvětlení nevim nevim ale je to lineární v podstatě silná zářivka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:32 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: FD
Tetry jsou hejnove a potrebuji prostor pro plavani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:31 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: Annabell
Je fakt že otěch pavích očkách to někdo říká ,ale někdo zase že to tak hrozné není a ty tetry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:31 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: FD
Pokud mas dobre osvětlení a trochu si o těch rostlinách něco prectes tak klidne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:30 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: FD
Pavi očka jsou hodne bordelari to by jsi musel dbát mozné na hygienu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:29 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: Annabell
takže do toho setu jít nemám??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:28 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: Annabell
DĚKUJI Je fakt že tyto ryby jsou sice vhodné ale já bych asi radši bral jinné druh a hlavně nenáročných mikrorasbory jsou prý docela náročné a ty tetry,paví očka,endlerky jsou prý taky vhodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:24 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Mechova koule ok ten anubias by měl byt uchyceny na kořeni nebo kamenu,jinak ty ostatni rostliny jsou uz náročnější hlavne na svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:21 Muž FD [-4] - Miniakvária – DĚKUJI
No mám asi 50m od domu akvaristiku a tam prodávají set rostlin pro nanoakvaria vhodný pro začátečníky je v tom toto : 2x Cladophora aegagrophila - Mechová koule
1x Eleocharis acicularis
1x Glossostigma elatinoides
1x Cryptocoryne wendtii Green
1x Anubias barteri var. nana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:17 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: FD
Do 20l tak krevetky a nejake mini razborky,nebo Bettu.Ale s tema nikam nespechej první nech akva zabehnout.Rostliny jsou dobre rychlerostouci Egeria Densa nebo Růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:15 Muž FD [-4] - Miniakvária – zakládání nanoakvária
Dobrý den asi za měsíc dostanu od kamaráda starší akvárium cca 20l vím že je to málo a už jsem sem jednou psal ,že si chci akva založit ale teď už ho vážně mít budu poraďte mi prosím co tam mám dát za ryby,rostliny, filtr atd. uvažoval jsem asi o 3 pavích očkách a 5 tetra ohnivá je to správně??Světlo mám. Jsem dítě a úplný začátečník jako finanční prostředky mám asi 500,- na ryby + rostliny + filtr topítko nepotřebuji.Dá seto něják zařídit prosím poraďte DĚKUJI :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.06.2013 13:15 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: zmija
Vajíčka levatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 13:06 zmija – Ikry galaxy
Dobrý deň, v mojom krevetkárku mám rasoborky galaxy. Včera som si všimla nejaké ikry nalepené na prednom skle, sú úplne prťavé, takže sa mi ich nepodarilo odfotiť. Je to ako keby veľký priesvitný obal a v ňom je uložených 15 vajíčok. Môže ísť naozaj o ikry rasoboriek galaxy? V akva mám len krevetky, rasoborky, slimáka Brotia pagodula a jednu malú levatku z nejakej rastlinky. Všimla som si aj to, že samček naháňa často samičku ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:24 Žena petulinakk [2016] Re: Designer
No je fakt, že Jana alespon očividně má o své rybičky starost, i když s tím měla asi začít dříve než si je pořídila, ale když už je má a vidí že je něco špatně tak se aspon snaží hledat radu co s tím.

Nechtěla jsem být zlá, ale taky už i malému dítěti (pokud jím Jana je) neuškodí když bude trochu přemýšlet jak a co formulovat.

Takže Jano, k radám níže není moc co dodat, ty živé rosttlinky by to taky určitě chtělo, a v jak velkém akvárku ty neonky vlastně jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 13:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Ale jo, jenze kdyz si predstavim, ze kluk jeste nechodil do skoly a napsal by klidne totez (dnesni deti se uci silene rychle, protoze chteji, jak jinak psat SMS, na facebook, hrat hry...), nejak se mne zmocnila predstava male holcicky, ktera sedi pred sklenenou kouli s vodou, ze ktere jdou bubliny, a v tom litaji Neonky jak v polivce, pricemz chudak kouka a nevi co s tim. Byt ci nebyt? No to asi jeste nezna, tady spis zda ty ryby radeji umlatit ci udusit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.05.2013 13:48 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: lhajek
jestli jí je třeba osm, tak potřebuje poradit a ne vyhrožovat rákoskou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 13:44 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Jenže když vidím jak je napsána ta otázka tak si stejně myslím že Invalida napsal přesněji co potřebuje daleko nutněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2013 13:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: petulinakk
Jo, jeste ji nekdo napiste, kolik mg kysliku ma mit na litr vody, desne ji to pomuze.

Myslim, ze chtela vedet, zda musi nutne vzduchovat. Samozrejme by mela vedet vyrazne vic, precist si alespon zaklady, ale ted muzeme udelat alespon to, ze napiseme:

Vzduchovani nech zapnute stale, at to jemne bubla, proste tak, at to nemicha rybami v akvariu, ale at jsou v klidu a v pohode, proste at jim ten proud nevadi. A pak zacni cist dalsi veci kolem akvaristiky, to je hned ta druha vec, kterou musis udelat, aby Ti ryby vydrzely dele, nez rezane kvetiny ve vaze ;-) .

EDIT: A link taky nezaskodi: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.05.2013 13:08 Žena petulinakk [2016] Re: Jana
Jana napsal: jestí potřebují Neonky kyslík v akvarku

Jano ty nepotřebuješ kyslík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.05.2013 12:02 S Muž invalida [3881] Re: Jana
Začni slabikářem...a najdi si někoho s rákoskou...ale ne tou virtuální hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 11:58 Jana – Neonky a kyslík v akváriji
Dobry den chtěla jsem se zeptat jestí potřebují Neonky kyslík v akvarku když tedkom nemam živí rostliny, a jselí je nějaka doba kdy by se to mělou vypnou aby nezešíleli, nebo to mužu mít celou dobu puštění 24h?. Nemohu nic najít na internetu co potřebuju vědět, pomužete mi. děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.05.2013 00:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Gorgo
dej z akvárka pryč vše krom beťáka a šnečků (teda pokud to nejsou ampulárky, ty taky pryč), protože pro ancíky, neonky ani sekavce ta malá nádrž vůbec není vhodná... pak teprve uvažuj o tom zda beťákovi pořídit kamarádky ;-)

btw, jsi ve špatným tématu, moderátoři přesuňte to prosím kam to patří, díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 22:05 Gorgo – Betta samec,samice?
Zdravím,mám akvo 30l,hlavní pán je tam samec Betty,dále 6krát Tetra neon,2krát Ancistrus,2krát sekavec thajský a dva šneci:)Akvárium je hustě zarostlé (8 druhů rostlin a kořen),zaběhlé asi rok a Betty je tam poslední 4 měsíce...koupil jsem ho ve stáří údajně půl roku,nyní si opakovaně staví hnízdo...mohu k němu vzhledem k osazenstvu a velikosti nádrže pořídit dvě samičky?? Zvažuji chov,uvítám jakékoliv info,děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 12:21 R Muž romant [27987] Re: nikol93
Když odroluješ vláknem k tomu modrýmu pruhu, tak tam jsou uvedený vcelku zásadní odkazy a po přečtení těchto by člověk měl začít chápat co a jak a proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 11:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: nikol93
Já si myslím, že je to špatnou údržbou, nedostatkem rostlin a šíleným přerybněním...

Buď si udělej prezentaci s fotkama, nebo se rozepiš jaké rostliny a ryby v jakých počtech máš, jaky filtr, světlo, případně jestli nějaké to pH, tvrdost, NO2, NO3. Z toho co jsi napsala může každý pouze hádat ve stejném stylu co jsem napsal já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 11:07 nikol93 – růst rybiček
Ahojky lidi,
mám problem po Vánocich jsem si založila 54l akva, dříve jsem měla jen malé 28l, ale vše mi krásně rostlo a dařilo se. Jenže v novém akva mi rybiky vůbec nerostou, a umírají vubec nevim čim to je... Poradili by ste prosím?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=3972