Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 109 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 22:50 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
Stačí vyndat ten vzduchovací nástavec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 22:49 Žena Květa [1] – Re: Haimdol
Ty bublinky vychází právě z toho filtru. Nevím, jak to vypnout. Je tam hadička s ventilem, který podle mě reguluje množství bublinek a mám ho otočený na co nejmíň. A pak tam je těsně nad hlavicí na ovládání rychlosti (nebo množství?) průtoku. A to mám taky nastavený na co nejmenší proud. Pak je v příslušenství na rozstřikování vody - vypadá to jako hřeben. To jsem nezkoušela, řekla bych, že to bude vzduchovat ještě víc. U návodu na filtr nic moc napsaného není. Asi očekávají, že to každý zná... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:41 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
Je to Eheim Aquaball 130. Přivzdušňování doporučuji vypnout. Teď ho není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 19:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
a není to jen tím že je v akvárku nová voda? (může to trvat i několik dní než bublinky zmizí) Ale jestli je to opravdu filtem tak nemusíš vzduchovat vůbec. Dokud tam nejsou ryby tak to není potřeba, a jestli nádrž dost zaroste a nebude přerybněno tak to nebude potřeba ani pak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 19:17 Žena Květa [1] – Re: sollik
Fotka k příspěvku Tak přikládám první fotku. Ještě nemám pozadí, dám tam buď modré nebo černé. Ten kořen bude jinak nakloněn, teď je zatížen kamenem a nevypadá tak pěkně, jak bych ho tam chtěla. Počítám, že za dva týdny už by mohl být v pohodě a upravím ho. Již dva týdny se koupal, ale stejně trochu plave tone
Doufám, že se rostlinky trochu rozrostou ;-)
Trochu mě zaráží filtr. Je to Eheim (nevím typ, nemůžu to nikde najít - byl součástí setu,zataven ve folii - tedy bez krabice), dá se regulovat výkon a vzduchování. Mám ho na nejmenším výkonu i "bublinkování" a mám akva plné malých bublinek. Můj předchodí filtr to nedělal, tam proudila jen voda, žádné bublinky. Je to v pořádku? Bojím se, abych neměla za chvíli řasy...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 08:10 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Květa
Tak doufám, že až budeš mít zasázeno a napuštěno tak se pochlubíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 00:12 Žena Květa [1] – Re: Romy
Jj, snažím se. Však už to promýšlím delší dobu ano
Mám i jedno malé akva, tak holkám slibuju, že půjdou do většího :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 00:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Květa
Hlavně neuspěchat to ostatní,zajetí nádrže,nasazení ryb...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 00:04 Žena Květa [1] – Re: Haimdol
Tak já Vám věřím. ahoj
Už se moc těším na zítřek (no vlastně dnešek), všechno mám připravené i rostlinky jsou doma. hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:36 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
To je v pořádku. Skla jsou na to dimenzovaná. Akvária od MP Eheim jsou obecně velmi kvalitní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:34 Žena Květa [1] – Re: Haimdol
Na fyziku moc nejsem, jde mi o to, že když dám štěrk, kameny, vodu bude to hodně těžké a takto mi připadá, že váha akva bude na skleněné dno hodně tlačit a to je vlastně nějaký ten milimetřík ve vzduchu a ten tlak mi připadá moc velký, aby to spoje jednotlivých skel ustály. Ale zase proč by to tam bylo, kdyby to bylo tak rizikové? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:09 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
Problémy to dělat nebude. Funguje to jako izolační podložka, ale nutné to tam není. Nicméně bych to tam dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:03 Žena Květa [1] – Rám - ano či ne?
Prosím o radu. Koupila jsem si akv.set MP Eheim aquapro 80. Zítra jsem ho chtěla založit a dneska vyndala z krabice. Je k němu takový plastovo-gumový rám. Tedy je to jen po obvodu dna a uprostřed asi 2cm široký proužek. Když to takto dám na podložku z polystyrenu, je mezi sklem a podložkou mezera. Nějak se mi to nezdá a bojím se, že by s tím mohly být problémy, když sklo není na podložce, ale trochu ve vzduchu. Tak přemýšlím, jestli to má pouze estetický účel nebo je ten rám nutný. Máte s tím někdo zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:54 Žena Kaala [0] – Re: Krkovička
dik za stranku ... a za povzbudenie :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:48 Muž Krkovička [0] – Re: Gabriellka
Gabrielko, já měl 14 někdy před 20 rokama, ale věřím tomu, že máš větší šanci to pobrat než já :) docela srozumitelně je to popsaný tady: planta.aquariana.cz/… sice jsem nepobral všechno, ale alepspoň nějaké věci ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:42 Žena Kaala [0] – Re: vaclav
no... tak zatial sa dari vsetkemu... pri novom prevaracom rezime...a raselinovom... takze snad to tak zostane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:38 Usine – Re: Gabriellka
Tak si pořiď ryby a rostliny které mají tvrdou vodu rádi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:35 Žena Kaala [0] – Re: vaclav
no ja ju prevaram... tak snad to nejako pomaha...a tez pridavam raselinu...vam sa pove zozen si mäksie vodu... ked to proste nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:33 Usine – Re: Gabriellka
KH + pH určují velikost CO2 pokud máš KH 14 a pH třeba 8 = CO2 4mg/l Optimum je něco okolo 25mg/l Takže si sežeň měkčí vodu máš ji hodně tvrdou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:23 Žena Kaala [0] – Re: vaclav
no... mne musite trochu pomoct kym zistim o co tam ide :) ... mam iba 14 a chemia je pre mna spanielska dedina vobec toto vsetko kym pochopim este nejaky ten piatok ubehne.. nevete mi to nejako polopate vysvetlit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:18 Usine – Re: Gabriellka
Vyhledej si Tilmanovu tabulku
maniakva.sweb.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:13 Žena Kaala [0] – Re: vaclav
??? aako to myslite? ze uhlicitanova je priamo umerna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:08 Usine – Re: Gabriellka
Pleteš si celkovou tvrdost s přechodnou GH z KH :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:00 Žena Kaala [0] – Re: stetinka
no ja som si stale myslela ze pH je priamoumerne tvrdosti..ale nie je... moze sa to stat... napriklad moze byt tvrda ale kysla voda... sice tomu nechapem ale udajne sa to da :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:54 Žena stetinka [270]
Tak to je zvláštní, tady jim klesá i pH, mně ne, jen tvrdost, tak to tam musím mít zakopanýho psa někde jinde. I když nechápu, jak toho lze docílit (zůstat na stejném pH ale klesat s tvrdostí) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:49 Žena stetinka [270]
jo, je to tady: pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:48 Žena stetinka [270] – Re: Johan
Mně ten odkaz nějak nefunguje sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:47 Žena Kaala [0] – Re: vaclav
jaj aha... sorry som si ho nevsimla... no hej... ok tak berem ze to je v dgh... ale sak tam vazne pise ze N tak preco ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:45 Usine – Re: Gabriellka
GH v dGH = počet kapek CH : 2
Test pro stanovení celkové tvrdosti /GH/ vody Hardin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:42 Žena Kaala [0] – Re: vaclav
nevem o akom vzorceku je rec.... ale netreba mi chodit na jeho stranku ked to N mam priamo v teste... ktory mam doma a fyzicky som ho drzala v rukach
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:39 Muž Johan [4945] - Rostliny
Krkovička napsal: Z toho co jsem četl se názory na tuto problametiku dost liší. Problém je, že ve spoustech textech se píše, že: "rašelina výrazně snižuje tvrdost" ale neviděl jsem, že by někdo někde psal o reálných výsledcích testu byť domácího. Opravdu ne? Co třeba zde: pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:38 Usine – Re: Gabriellka
Ten vzoreček je z jeho stránek Vidíš tam nějaké N ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:31 Žena Kaala [0] – Re: vaclav
obavam sa ze som nepochopila :) ... to akoze dgh a N jen to iste? lebo na testoch od rataja pise jednotky v N ... to som snad este dobre videla... tak nevem.. inac mam viac ako 20 okolo 22...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:23 Usine – Re: Krkovička
Dobrá je taky přefiltrovaná dešťovka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:19 Muž Krkovička [0] – Re: vaclav
tak já tvrdost vody asi vyřeším nákupem 20L barelu :) Testoval jsem vodu u mámy kam každý týden jezdím a má vodu mnohokrát lepší než já :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:10 Usine – Re: Gabriellka
GH v dGH = počet kapek CH : 2
Nemáš 20 N ale jestli jsi postupovala podle návodu tak máš 20 dGH (GH)
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:00 Žena Kaala [0] – Re: stetinka
mm otazku... mam test od rataja a tam su stupne N... ale gh sa meria aj v DGH ... ako sa preratava??? inac mam cez 20N ... takze vodu pred vymenou prevaram... mate vidiet to mlieko co ostane ked na spodku necham kusok vody s tym vsetkym sajrajtom...takze ako?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 18:23 Žena stetinka [270]
No obarví do žluta, ale řekla bych, že to bledne. Nemám ale stálou zkušenost, zatím to tam mám podruhý. Poprvé jsem hodnoty tvrdosti neměřila, jen pH a to bylo stejný. Mám spíš problém s tím, že ta oda pak nepropouští tolik světla,mám hodně vysoké akva, tak je pak problém s rostlinama, co jsou nižší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 15:41 Muž Krkovička [0] – Re: stetinka
:) hustý a jak moc barví vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 15:35 Žena stetinka [270]
12 a 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 15:25 Muž Krkovička [0] – Re: stetinka
jaké byly výchozí hodnoty vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:32 Žena stetinka [270]
Nedávno jsem to tu někde probírala, přidala jsem Tormec a tvrdost spadla až na gh 8 a kh 4, až jsem se lekla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:19 Muž Krkovička [0] – Re: Johan
Z toho co jsem četl se názory na tuto problametiku dost liší. Problém je, že ve spoustech textech se píše, že: "rašelina výrazně snižuje tvrdost" ale neviděl jsem, že by někdo někde psal o reálných výsledcích testu byť domácího. není tedy nikde ani jestli pomocí rašeliny mohu pohnout tvrdostí 19 na 7, 10 nebo 18,8 X-)
Další věc je, že si myslím, že bude lepší nejdřív akva založit, poznat vlastnosti vody a její "samoúpravy" a pak teprve začít experimenty se změnami :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:15 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Krkovička
Rašelinou toho moc s tvrdostí nezmůžete. Buďte přizpůsobte osazenstvo vodě, nebo jí řeďte. (např. destilkou, nebo dešťovkou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:09 Muž Krkovička [0] – Re: Moucha
Super možnost :) jen s tím asi počkám než načtu více o souvislostech abych tím nějak výrazně neovlivnil kyselost a nezadělal si na větší problémy než je tvrdost ;-)
Jinak teda je to hrozná alchimie papaťála rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Krkovička
pokud pouzijes granulovanou raselinu od Sery tak ta ti vodu nezabarvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:00 Muž Krkovička [0] – Re: hlavson
Hlavsone,
myslíš, že tetra plant complete by byl ok? Filtr mám bohužel zatím vnitří respektive na výběr ze dvou. Eheim aquaball a Eheim pick up. Nedovedu si představit kam bych tam tu rašelinu nacpal
ano
Ta punčocha by snad šla. Nebarví to moc vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 11:23 Muž hlavson [0] – Re: Krkovička
Na úplné dno bych dal nějaký kvalitní substrát, poté písek a kytky se ti budou množit a porostou jak zběsilé ;-) Vodu můžeš změkčit a okyselit přidáním rašeliny do filtru, nebo jen do punčochy a dát jí blízko k sání filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 10:55 Muž Krkovička [0] – Re: Johan
Díky za odpovědi. Příště budu stručnější, snažil jsem se poskytnou maximum informací abych se vyvaroval odpovědí, které vídám často na fŕu typu:"neposkytl si informace, nelze ti poradit"
1. S tou zrnistostí mám radost. Má obava pramenila z toho, že často čtu, že se kytky potřebují na něco uchytit kořenama a bál sem se, že do toho písku jim to půjde špatně
2. Že písek zčerná nevadí, mám koupený černý
potlesk
3. Světlo bych řešit chtěl ale nenašel jsem zatím žádný bezpečný způsob jak do mého krytu přidělat třetí zářivku. (foto krytu v profilu)
4. Tu tvrdost stejně budu muset asi řešit. Zatím to vidím na ředění destilkou - sice drahé ale podle toho co jsem četl nejbezpečnější varianta.

Ještě jednou díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Krkovička
-příště piště dotaz stručněji... (jen taková rada)

1.Tvrdá voda může vadit. Např. citlivější kryptokoryny by měly problémy, ale pro většinu běžně dostupných rostlin to nebude nepřekonatelná překážka. Vyberte si rostliny, které jsou nenáročné a hodně rozšířené. (např. v atlase podle oblíbenosti apod.)
- Rostliny tvrdost ovlivňují - přeci jenom to sou živiny a ony potřebují z něčeho růst. ;-) Ale hlavně snižují alkalitu a to někdy citelně. Ale při pravidelných výměnách vody, které jsou pro zdravý růst rostlin prospěšné, nebude změna tvrdosti patrná.
2. Podle mě je lepší menší zrnitost než větší. V přírodě také nerostou ve štěrku. ;-) Nemusíte se toho bát. Sice někdy začerná, či má větší tendence akumulovat rozkladné plyny, ale to není nic, co by přímo ovlivňovalo kvalitu vody.
3. Lampičkou z boku nesvítit. Nevypadá to hezky a ještě vám budou nakřivo plavat ryby.
-Když nechcete posílit osvětlení, dejte do akvária rostliny, které při této intenzitě osvětlení budou růst.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [109] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=5401