Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 08:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Iveta11
A proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 20:20 Žena Iveta11 [5]
Ahoj nevim jestli muj dotaz patri sem,ale potrebuju znat rady odborniku.jiz mam zabehle klasicke akva 60l neonky,mecovky atd.jsem mirne pokrocili zacatecnik,dnes jsme poridili akva 200l a chtela bych zaridit malawi,mam se do toho pustit jako zacatecnik?co to vse obnasi?za vas nazor a rady budu rada.diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 22:26 R Muž romant [27987] Re: jirakolar
Zkus pana Ryšavého z Plzně. Dohoda o čemkoliv, kvalita, www.akvariateraria.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2012 22:20 Muž lubaan [61] Re: jirakolar
Já mam výbornou zkušenost s Akvaristikou/Sklenářstvím Kechner v Sušici.Vyrábí akvária a celý komplety na zakázku a mají na to perfektní vybavení.Navíc domlouvat s p.Kechnerem cokoliv o akvaristice je radost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 22:06 jirakolar
Zdravím všechny
chci si pořídit nové akva na zakázku našel jsem na netu tuto firmu www.flotis.cz/…. Máte někdo zkušenosti s jejich službama. Popřípadě doporučte. Jihočeský nebo Plzeňský kraj. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 09:16 pukasinek Re: scorpion075
Ano pak sem napsal i tam, a se opravdu rád že tady jsou ochotní lidi co poradí ;-) Jinak během dneška bych rád vyřešil nějakou tu dekoraci a pak ve městě koupil tu knihu a zbytek písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 07:13 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: pukasinek
Máš dobře nastartováno. Všiml jsem si, že si napsal i do hlavního fóra. To byl dobrý tah. Opravdu bych nevěřil kolik lidí ti hned přispěchalo s radou na pomoc. Hlavně romant a jeho pohotové odkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:41 pukasinek Re: scorpion075
Díky moc za shrnutí, samozřejmě na netu hledám, i zde... Jen mi bude chvilku trvat než to do sebe dostanu. Knihu v plánu mám, zítra jedu do mšsta takže určitě pořídím a budu číst. Pokud tedy tybičky vpustit až po 2 týdnech, to je slušný čas na to se něco naučit do začátků. Díky za podporu a vám ať se taky daří! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 19:27 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Sera
Dovolim si poopravit tvůj příspěvek X-)
Vrstva písku: záleží jaký biotop se bude provozovat
Filtrace: bez ohledu na zákal vody, filtr vždy musí běžet non-stop
Teplota: opět záleží na zvoleném biotopu(jaké druhy organismů hodláme pořídit)
Ryby: ideální doba pro vpuštění ryb je po plném rozběhnutí nitrifikačních procesů a celkovému ustálení. Jelikož se to však dá obtížně odhadnout, bývá to obvykle po dvou a více týdnech po založení.
Upravovače vody: V globálu netřeba.
pukasínku - začni četbou některé akvaristické knihy, další informace získáš na internetu a až nabereš základní vědomosti a setkáš se s prvními problémy začni pokládat konkrétní dotazy. Neumim si představit jak tě někdo krok za krokem bude provázet tvými začátky. A pokud se někdo najde, nemusí to být ještě výhra. Neboť co člověk to jiný pohled a názor. Nicméně zdá se, že to myslíš s akvaristikou vážně tak přeji ať se daří a ještě jednou připomínám: studium = úspěch v praxi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 16:49 Muž Ad@m [1051] Re: pukasinek
Vrstva piesku: Vpredu 3-5 cm vzadu 8-10 cm.
Filtrácia: Ak sa Ti kalí voda nechaj ho bežať aj cez noc.
Teplota: Ideálna je od 24C do 26C, teda by som ho nastavil na 26C.
Ryby: Ideálne je po týždni alebo 2.
Upravovače vody: Ak nemáš testy môžeš iba typovať.

Nech sa darí ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 20:12 pukasinek – Pár otázek do začátku - jak na to
Ahoj, předem se omlouvám že zakládám téma v podstatě o věcech, které jsem letmo zahlédl v sekci Pro začátečníky, ale rád bych tu měl svoje téma a zeptal se na pár otázek. Před dvěma dny jsem si domů přinesl akvárko (rozměr cca 60x40, když bude potřeba přesně, změřím). Prozatím jsem na dno nasypal křemičitý písek (koupeno v OBI v akvarijních potřebách) a tady mám první dotaz - kolik zhruba doporučujete dát na dno? Dostal jsem filtr s molitanem, je to značka Aquel, momentálně ho mám zapnutý pořád, ale přes noc ho vypínám a jak sem se tady dočetl, začala mi mlhovatět hladina, ponechám tedy filtr zapnutý i přes noc. Dále mám topítko s termostatem a prozatím se teplota drží (není automaticky sepnuté pořád). Co se týče druhu ryb, nevím co pro mě má připraveno, říkal že něco vybere. Po jaké době mohu dát rybky do akvárka a je nutná úprava vody speciálními upravovači vody? Díky moc předem za zodpovězení mých otázek a přeji hodně zdaru, stejně tak doufám, že se povede i mě. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:55 Gem – Parmicka ctyrpruha
A nemuze to byt z vody Jako na pr. Z vimeny vody nebo neceho takoveho?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 20:51 Muž Lada22 [28] Re: Gem
Cerveny cumak a ostatne vice do cervena byvaji samecci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 20:39 Gem – Parmicka ctyrpruha
Dobry den ja bych se potreboval zeptat jestli neco znamena u (parmicek ctyrpruhych ) ze maji cerveny cumak (nos). Je to nejaky prizrak neceho ???


Maji to nejake parmicky na fotkach na teto strance

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:41 Muž petr78 [0]
To bylo myšleno na start potom je jich v plánu 8 pokud bude vše OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:39 Muž wassup [7] Re: romant
Pravda, toho jsem si před odesláním nevšiml. Viděl jsem v příspěvku petra78 číslo 3 a jak už by je tam házel, tak mi jich bylo trošku líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:36 Muž petr78 [0]
Donesl jsem si na rostlině asi jednoho okružáka tak ho tam asi dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:35 R Muž romant [27987] Re: petr78
Toto dno odzkoušený s piskořkama nemám, ale nezaznamenal jsem, že by si na to někdo stěžoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:33 R Muž romant [27987] Re: wassup
No vždyť já taky doporučuji 6 kousků, ale děleno dvěma, po týdnu přidávaný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:32 Muž petr78 [0]
Piškorky ryjí ve dně a to mám od Rataje Profi Soil nebude to problém, aby mi pak ten liapor neplaval na hladině tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:30 Muž wassup [7] Re: petr78
Doporučil bych těch teter ohnivých víc než 3, chovají se pak úplně jinak. Mám jich teď sedm a oproti dřívějším čtyřem lítají po celé nádržce a téměř se neschovávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2012 22:20 R Muž romant [27987] Re: petr78
Počkej tři týdny, to bude lepší. Můžeš třeba nasadit nějakýho šneka(ky), piskořky, okružáky, to budou dobrý předskokani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:18 Muž petr78 [0]
Jasně takže 3 tetry, ale kdy? Mám počkat týden od založení nebo ještě délší dobu? Vím, že jsem otravnej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2012 22:09 R Muž romant [27987] Re: petr78
Já osobně bych to akvárko nechal po zaběhnutí zabydlet nějakou živorodkou, živorodkama, kterou posléze třeba někomu možno darovat a teprve potom bych dával ty tetry a otíky, ale i s těma tetrama by to šlo. Určitě to chce často měnit vodu, tak aby po přidání novejch rybek i když bude akvárko zaběhnutý, nedocházelo k jednorázovým zvyšováním N látek. Dávat po částech, třeba 3 a za další týden další 3 kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 22:03 Muž petr78 [0]
Další bych chtěl tetru ohnivou byla by to vhodná startovací rybka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2012 21:50 R Muž romant [27987] Re: petr78
Do novýho akva bych otíky nedával. Nejdříve bych tam dal nějakou jinou startovací rybku, aby akvárko zabydlela a až tak za měsíc ty otíky. Upravovat vodu nějakejma huminovejma látkama to můžeš, to není na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 21:43 Muž petr78 [0]
děkuji provedu. Jen mám ještě jeden dotaz akva mám 23l čistý objem, na zajíždění jsem dal startovací bakterie do filtru (Tetra EX400) pro urychlení jsem přidal i vodu přefiltrovanou z hlíny,filtruji přes rašelinu a budu měnit 1/3 vody ob den. Jaké hodnoty musí mít voda pro vpuštění 3 otocinclusů ? Nebo je mám vpustit postupně ? Snažím se v akvarku dosáhnout černé vody. Vodu mám měnit jen odstátou nebo ji mám upravovat nějakým přípravkem na tak aby měla parametry dle aktuální vody v akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bublifuk
navíc má jen 6,6litrů, to druhý 30, to je velkej rozdíl. Ale kdybys chtěla ušetřit tak je nejlepší poskládat si akvárko sama, koupit zvlášť nádrž, osvětlení, filtr, topítko... a budeš mít jistotu že je vše vyhovující
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2012 17:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bublifuk
spíš to druhý, kdo by chtěl mít doma takovou plastovou vobludu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:52 Bublifuk – akvárium pro bettu
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které akvárium byste mi pro samečka betty doporučili? www.akva-tera.cz/… nebo shop.miga.cz/… ?? děkuju za odpověď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:23 Muž jiriicz [0] Re: bichir
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:26 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: bichir
tu skús nejaké rastliny. rybicky.net/forum/s2
info a rady venované tejto problematike
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:23 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: bichir
skús popozerat niektoré témy aj tu.. rybicky.net/forum/p30
a taktiež tu rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Tris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:15 Muž bichir [0] – Rosliné akva
Zdravím :-) chtěl bych jsi založit rostliné akvárium 120L .Ale nevím jaké osvětlení nebo jestli má být nějaký speciálné substrát....četl jsem spoustu článku ale radši dám na zkušené akvaristy.Příjmu každou radu popřípadě jaké rostliny jse hodí do akária apod. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:51 R Muž romant [27987] Re: Lucky005
Ano to čtení je někdy problém. hmm Tento dotaz na osvětlení jsem nepoložil, takže chybka bude někde jinde. :) Já těm co o pomoc žádají většinou poskytuji ty odkazy, který je dobrý si přešíst a dodatečnými dotazy je již nezahrnuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:46 Muž Lucky005 [197] Re: romant
taky obdivuji tu vasi trpelivost. Ale vse ma sve meze, prijde vam normalni, kdyz cloveku na zacatku napisete odkazy kde zacit studovat a za par hodin prijde s otazkou jestli 18W je dostatek na 90l? Tohle uz je na me moc. Mozna to fakt precetl, ale moc si z toho nevzal, ale treba se pletu a on z tech komentaru a chyb ve sve prezentaci pouci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2011 19:42 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: romant
Díky stydim Jj číst nikoho nedonutíš to je pravda, je na každém jestli o svém koníčku chce něco vědět aby z něj měl radost, nebo bude každou chvíly brečet že to nefunguje a nakonec s akvaristikou skončí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:35 R Muž romant [27987] Re: Bob66
Vždycky na něco zapomenu. :) Velmi dobře a uceleně zpracované, za to máš palec ode mě. Tak teď už jenom, aby to chtěl taky někdo číst. X-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2011 19:29 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: speedysek
Právě pro takové je zde mimo odkazů od romanta palec i tohle ;-) rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2011 18:09 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: HaDaS
Romant má opravdu velkou trpělivost, mohl by být skvělým učitelem (pokud jím tedy už není ;-) ). Já to vzdal a na podobné dotazy reaguji zřídka...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   07.11.2011 17:51 HaDaS Re: romant
Nepatří to romantovi, ale připadalo mi jako vhodné navázat na jeho doporučení. Patří mu můj OBDIV a jeho TRPĚLIVOST. Mně obojí pomalu dochází a doporučuji tuto četbu : rybicky.net/clanky/786-tezka-prace-redaktora-aneb-rak
OT, ale ne tak docela : Ach jo, už vím proč se někteří neúčastní těchto diskusí. Někdy mi připadá, že dnešní generace je trochu háklivá na to, když jim někdo chce poradit, a neshoduje se to s jejich všesvětovým moudrem. Vždy mám dojem, že když se jich někdo v dobré víře na něco zeptá, tak jsou hned naježení. Ptám se proč? Odpověď mi je však zřejmá. Mladí, mám Vás rád, ale chtěl bych Vás poprosit o trochu respektu a pokory, vždyť i Vy budete jednou moudřejší a zjistíte, že vše nevíte a je lepší někdy naslouchat.
End of part one :-D :-D :-D . Doufám, že mne neodradíte, a budu v diskuzích pokračovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   07.11.2011 16:51 R Muž romant [27987] Re: speedysek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 16:48 Žena maru [49] Re: speedysek
nestresuj, už se stalo. být tebou, tak ted(co nejdřív) alespon koupím dostatek rostlin, a až za pár dní třeba párek pavích oček, aby pomohly s rozjetím akvárka. je možný, že neonky to nepřežijou, ale to se stane si myslím každýmu kdo začíná, že sem tam něco uhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 16:34 speedysek
Co si dělám podle sebe? Světlo nevím jak pořešit, protože mám i další výdaje než hned dát 2000,- za nové světlo, tohle je si myslím zatím dostatečné.

Ano, všechno jsem postupně četl, a budu čekat 2-3týdny než se mi akvárium zajede.

Neonky mi koupila mamka, protože ta tomu nerozumí, tka mi chtěla udělat radost at tam mám nějaké ryby. Tak co snima mám dělat? spláchnout do záchoda?

Pokud Tě to tak šíleně zajímá, tak mi je 19náct ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 16:23 Muž Lucky005 [197] Re: speedysek
vidim ze uz jsi to rozjel, jeste si poradne neporesil svetlo, ale hlavne ze uz ti tam plavou 3 neonky co? rybicky.net/nadrze/13697
cituji
:) Dále, když se ted podívám do akvária, jsou stěny akvária a rostliny pokryté miliony bublinek. Nejspíš to jsou ty dusičnany?
:) Nejsem si jist, jestli jsem koupil dobře filtr je to TetraTec IN600 plus. Zdá se mi že nedává dost kyslíku, myslíte si že je dobrý?

cetl jsi vubec neco tady na foru nebo clanky o zakladani akvaria? Chces, aby ti lidi pomahali, ale delas si to podle sebe ze?

muzu se zeptat kolik je ti let?

PS nestresuj lidem se to libi a to je hlavni
tlamikdivišov
7.11.2011 16:19 no ze je to tvoje 1 akvarium tak je to fakt dobry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.11.2011 02:02 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: speedysek
Tipnu si: jedná se o jednu T8 zářivku (klasická"tlustá") o délce 59 cm čili o výkonu 18 W.
Pro dobrý růst rostlin je potřebná watáž minimálně 0,30W/l, optimální je asi tak 0,50 W/l (pokud bys nevolil opravdu náročné rostliny na světlo, ty chtějí ještě víc). Tudíž na dobré osvětlení 90-ti litrového akvária potřebuješ řádově kolem 40-ti W (+-5W podle druhů rostlin, kterými chceš akvárko osadit.
Pokud se tedy nepletu v odhadu tvého stávajícího světla, tak jeho intenzitu musíš minimálně zdvojnásobit. Možná bys to mohl vyřešit pouhým přidáním reflektoru ale pokud by rostliny nerostly, počítej s přidáním další zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 23:17 Muž souky [592] - Rostliny
moje věštecká koule říká že ne hmm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 22:23 speedysek
Fotka k příspěvku Prosím, to světlo jak tam mám, myslíte že je dostatečné? Díky!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 17:55 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: speedysek
Ten atman jsem měl i já, je dost tichý, teda pokud ti nevadí vibrace.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=5051