Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 12:16 Muž Lvican [0] Re: Maq
Kořen je z PET centra. Vytáhli ho z akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 12:07 Maq Re: Lvican
Žerou biofilm na tom kořenu. Na tom se jich uživí spousty.
Je ten kořen z dobrého zdroje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 12:07 Andaska Re: Lvican
Po založení se mi levatky taky rozmnožovaly rychle. Po cca 2-3 měsících se jejich počet zredukoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 11:35 MikiG Re: Lvican
Populace levatek ti roste jak píše Tučňák z důvodů dostatku potravy.Až se situace v nádrži změní počet levatek se ustálí.Pokud nebudou mít dostatek potravy ,tak se začne jejich stav přirozeně zmenšovat aniž by jsi musel zasahovat.Navíc levatka je dobrý indikátor problému s vodou v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2019 11:33 Žena tramtra [3202] Re: Lvican
Teď ti ty Levatky dělají službu, nelekej se toho množství. Přidej ne pár ale hodně rychle rostoucích rostlin a snaž se i sbírat upadnuté/odumřelé části rostlin. Hnojení bych taky vysadila, máš tam zásobní substrát, to by mělo stačit. Jestli přidáš rybky, tak postupně, ne moc najednou a krm je hodně málo. Až ti začnou dobře prosperovat kytky, řas ubyde a Levatek taky nebo je budeš postupem času redukovat sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2019 11:12 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Lvican
To vypadá, že máš vlivem substrátu a hnojení v akváriu opravdu hodně živin (zvlášť na to, že tam máš slabší osvětlení). To by mohla být příčina zvýšeného množství řas i po 5 týdnech. Šneci se budou množit, dokud budou mít dostatek potravy. Požerou jen napadené či odumírající listy. Vůbec bych nehnojil a mrknul bych na dusičnany. A zkusil přidat pár rychlerostoucích rostlin, pro lepší zajetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 10:51 Muž Lvican [0] – Levatky - jaký je ideální počet?
Mám dotaz ohledně množství šneků v akváriu. Akvárium mi jede 5 týdnů, zatím pouze rostlinky a Levatky. Postupem času se Levatky rozmnožily tak, že jich jsou v akváriu desítky. Pokud to takhle půjde dále, budou jich brzy stovky. Přitom je vůbec nekrmím. Papají řasy na větvích, sem tam nějaký list dostane zabrat a je prožraný. Kromě hnojiva 1x týdně pro rostlinky do akvária nic nepřidávám. Jak je to s udržitelnosti rozumného počtu Levatek v akvariu? Dělám něco špatně? Brzy bych rád vypustil první rybičky a mám obavu co se bude dít, až budu sypat krmivo. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 12:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: KittyM
Nemáš rozbor vody? Bez toho těžko radit.
Vodárny ho mají na svých stránkách, u studeny by ho měl mít majitel, pokud se voda i pije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 11:58 Maq Re: KittyM
Jsou to opravdu dusitany? Nejsou to dusičnany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 11:39 KittyM – kvalita vody
Tak jdu ještě s jedním dotazem - máme na Nepomucku nějaký problém s obsahem dusitanů v pitných vodách (doufám že píšu dobře - ne z biologického hnojení, ale z anorganického hnojení polí).. Jak to potom v akváriu přirozeně regulovat? Poradí si zeleň?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 10:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KittyM
Co by za tvé zimní teploty dali lidé, kteří chovají rybicky.net/atlasryb/zivorodka_kropenata nebo rybicky.net/atlasryb/skifie_zluta . Oba druhy dají rády zimní teploty 15°C. A určitě se najde víc takových ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 09:23 KittyM Re: afc1886
Díky moc, je to tedy 2:0 pro aquatlantis, zítra ho objednám a snad se brzy pochlubím čerstvě a hustě osázenou nádrží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2019 18:04 R Muž afc1886 [14704] Re: KittyM
Člověk se na něco ptá a rada nikde. ;-)
Za mě www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:02 KittyM Re: Longer01
Moc díky za názorný příklad! Se šneky počítám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:01 KittyM – topení
Hm, proč teď řešit topení? teplota kolem 18st., v zimě to hodně kolísá 15-25 (krbovky v obýváku kde bude akvárko)..Zrovna razborky by měly mít teplotu 25-28, neonky či endlerky 23-27 dle atlasu.. Spíš bych potřebovala porovnat ty dva filtry, chápu že sety jsou o kompromisech, ale vždy je lepší a horší volba..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 16:13 Maq Re: KittyM
KittyM napsala: Zima i v létě, topit musím :)
Sice nepíšeš žádná čísla, ale skoro určitě Ti mohu říct, že pokud v něčem bydlí lidé, tak v akváriu topit nemusíš. Neznám akvarijní rostlinu, která by mi hynula zimou při teplotě 15°C (i nižší, já jsem trochu polárník), a to jsem už vyzkoušel všelijaké potvůrky.
Šneci (obyčejní) taky bez problémů. I krevetky mi v tom žijí, ale v tomto jsem začátečník, takže netvrdím, že to tak jde dlouhodobě.
Pokud jde o tropické ryby, pro teploty pod 20°C je samozřejmě výběr omezený. Ale i tak je jich víc, než se zdá. V tomto myslím dobře poradí zrovna Jirka Ščobák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2019 14:16 Muž Longer01 [21] Re: KittyM
Jirka to napsal pěkně. Určitě ze začátku míň druhů kytek. Před necelým rokem jsem zařizoval první akvárium. Pro představu, jak to vypadalo "zarostle" najdeš v prezentaci rybicky.net/fotogalerie.php….
Je tam: 2x šípatkovec odnožující, 5x bahnatka bezstopečná, 3x anubis, 2x Lidwigia repens. V první chvíli jsem si říkal, že se to tam nemůže vejít. Od tý doby jsem tam dal asi 2xtolik kytek, než na začátku.
Za mě doporučuji šneky: okružák, levatka, piskořka - pomáhají s čištěním akvária. Jsou i dobrým ukazatelem, když je něco v nepořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 14:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KittyM
Kolik teplota v zimě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 14:06 KittyM Re: 4Sima
Díky moc za info i za typ na vlákno, budu určitě sledovat.
---
Teď už jen vybrat ten set..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 13:54 KittyM Re: JirkaŠčobák
Zima i v létě, topit musím :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 13:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KittyM
Neřešil bych set. Nejprve bych se zamyslel, jakou mám doma teplotu v zimě a jakou v létě. Spousta živočichů a rostlin funguje při pokojové teplotě. Takže bych nepotřeboval topítko.

Pak bych uvažoval, kam se mi akvárium vejde a nechal si vyrobit na míru přesné do toho prostoru.

Pak, jestli chci rostlinné akva a pokud ano, jaké rostliny. Koupil bych ve velkém množství žádané rostliny a zapl nad nim žárovku se spínačem (víc žárovek/led světel). Hodil bych množství levatek a okružáků.

Pak bych čekal, jestli to roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2019 13:12 Muž 4Sima [1897] Re: KittyM
Určitě na množství rostlin nešetři. Nekupej ale třeba na úvod 15 druhů, kup např. 2 košíčky stejných druhů. Všechny druhy nepůjdou. Avizovaných 15 košíčků by mohlo stačit. Nečekej, že se rostliny rozrostou a pak rozesadíš. Spíš něco odumře. Koukni na vlákno darování přebytků a inzeráty, třeba něco vybereš tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 13:06 Muž Smetany [1226] Re: KittyM
Hodně záleží na tom jaké rostliny (echynodorů se tam moc nevejde) a taky v každém košíčku je jiný počet rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 12:44 KittyM Re: 4Sima
No super, díky :) tyto stránky jsem procházela, ale tahle mi nějak unikla.. A prosím jen čistě orientačně pokud bych objednávala např. zde www.rataj-spk.cz/…# kolik vlastně rostlin na kusy je vlastně dost pro plochu dna 60x30? Všude se jen píše, že jich daj začátečníci vždy málo :) např cca 15ks?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 12:28 Muž 4Sima [1897] Re: KittyM
www.horacovoakvarium.cz/…. Ty stránky doporučuji pročíst ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 12:22 KittyM – akvárium
Ahoj, prokousávám se a prokousávám zdejšími články i diskusemi, už jsem pár rad dostala, ale přijde mi, že čím více vše člověk studuje, tím víc dotazů má.. No to hlavní - pokud byste si měli vybrat mezi těmito dvěma sety (vím, že se doporučuje raději sestravovat, ale opravdu opravdu bych chtěla koupit v setu), který je lepší volba (osvětlení / filtr) www.rataj-spk.cz/… či profizoo.cz/… (dle youtube vypadá provedení leddy velmi propracovaně, ale jestli chápu správně má trochu slabší světlo než Aquatlantis i když možná praktičtější filtr (?), navíc je o 1000,- levnější)..
Akvárium bude hustě osázeno s čímž souvisí můj druhý dotaz, není někde jednoduchý blbuvzdorný seznam rostlin vhodných do nově založeného akvária? Nebo dá se zde vyhledat nějaký akvarista dle kraje? Že bych se s ním zkusila domluvit na odprodeji něčeho rychlerostoucího..
Osazenstvo poté, co akvárium zaroste - Hejno Endlerek / razborek bornejských / modrých neonek + hejno pancéřníčků malých, šneci, časem krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:31 Muž vlka [3456] Re: Lvican
Jak píšou kluci, brutálně přidej rostlin. Např. vallisnerky, růžkatec, egerie a plovoučky. Čím víc tím líp. A když po nějaké době dáš rybky, jejich „detrit“ se postará o výživu. Alespoň u mě to zatim funguje. Bez chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2019 20:30 Andaska Re: Lvican
Šneci Ti právě se zajetím akvárka taky pomůžou. Stačí přidat třeba levatky, kružníky nebo okružáky. Zdravé rostlinky jíst nebudou. A když nebudeš pak překrmovat, nebudou se ani přemnožovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.02.2019 20:26 R Muž Anthrax [4788] Re: Lvican
Lvican napsal: Že mi sežerou veškeré listy, přemnoží se a akvaristi se jich prý naopak snaží zbavit.
Hloupost nebo nevědomost.
Edit: Aby bylo jasno, tak mluvím o malých užitečných šnečích (okružáci, levatky, piskořky). Ti zdravé rostliny nežerou. Pokud se přemnoží, tak je to chyba akvaristy protože překrmuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:24 Lvican Re: Cyklohentán
Slimáky žádné nemám. Chtěl jsem šneka v akvaristice a týpek se na mě díval jako na blázna. Nasadit si to dobrovolně do akvária. Že mi sežerou veškeré listy, přemnoží se a akvaristi se jich prý naopak snaží zbavit. Tak nevím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:16 R Muž afc1886 [14704] Re: Lvican
Je to normální, ale chce to hlavně mnohem více rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:14 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Lvican
Je to úplne normálne a nedá sa tomu vyhnúť. Daj tomu čas a zmizne to samé ;-) Slimáky si na tom pochutia. Super že si dal na rady, určite sa vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:12 Lvican – chuchvalce a černé tečky na kmeni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, na začátku týdne jsem na základě vašich rad vyhodil nevhodný substrát, koupil křemičitý písek a vše založil znova. Kytky dostaly pořádně zabrat, doufám, že se z toho dostanou. Dnes jsem si však všiml na kmeni bílých chuchvalců a černých teček. Nevíte, co by to mohlo být? Je to normální a mám to nechat být, že se vše zajede jak má a jen to moc pozoruji? Přikládám fotky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2019 19:40 Muž dimmur [283] Re: Lvican
Kup maximalne jilove koule do dna a vic nedavej.....opravdu je to zbytecne pro zacatecnika.....ja hnojim take jen jednou za rok nekdy za pul temito koulemi do dna a rostlinky ti porostou. Az si vse osahas, tak treba dospejes k tomu, ze budes mit vyzivne dno a podobne, ale treba zustanes u toho co pisu ja ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 19:38 R Muž Anthrax [4788] Re: Lvican
No právě bez zásobního substrátu často nemusíš hnojit vůbec (záleží na vstupní vodě, počtu producentů živin, krmení atd.). Ale když si to akvárko zvykne na kvantum živin z toho substrátu a ty pak dojdou. A pokud je tam nezačneš přidávat, tak to bude pro akvárko celkem skok.
Ale to už je na jiné téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 19:29 Lvican Re: Anthrax
Píšeš, že pak budeš muset hnojit jinak. Takže hnojit musím? Pokud ano, tak čím a kdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2019 19:20 R Muž Anthrax [4788] Re: Lvican
Nepotřebuješ to. Bakterie tu byly dávno před tím, než je někoho napadlo prodávat v plastové pixle. V akváriu se ti vytvoří tak jako tak. Kytky ti porostou dobře i v písku. Tohle by ti přidělalo spíš starosti než užitek. Nemohl bys např. moc přesazovat kytky. Navíc se to po čase vyčerpá a ty stejně budeš muset hnojit jinak. Zkrátka pokud přesně nevíš co od toho čekat, tak bych do toho nešel...

Snaží se z tebe vytáhnout co nejvíce korun. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 19:19 Lvican – RE:První akvárium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Byl jsem v obchodě pro křemičitý písek. Prodavačka mi ještě nabízela akvarijní zeminu a nitrifikační směs. Nejedná se prý o žádnou chemii, ale jen bakterie. Mám do toho jít? Bude se rostlinkám dařit v akvarijní zemině lépe a pomůžou bakterie ve vodě? Přikládám fotky ať víte o čem mluvím. :-) Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 12:12 R Muž Anthrax [4788] Re: Lvican
Mně se ještě nezdá ten filtr. Je to jen takový honič vody. Nikde žádný objem filtrační hmoty. To bys měl při výběru osádky zohlednit a opravdu si dát bacha na překrmování. Nebo pořídit lepší filtr. :-)
Ať se dílo podaří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 12:00 R Muž afc1886 [14704] Re: Lvican
Zaregistrovat se a založit prezentaci akvária. A potom máme akvaburzu v Ostravě a tam se dá pořídit hodně věcí a nejen koupit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 11:48 Lvican Re: Andaska
Děkuji, dám tedy jen ten písek. Myslel jsem, že je potřeba dát nějaký substrát, aby se kytkám dařilo. Pokud jim stačí jen ten písek, tím lépe. Celé to vypustím, akvárko propláchnu, umyju čistou vodou a založím znova. Anubias má na listech lehký bílý povlak. Stačí, že ho před osazením osprchuju? Je ještě něco co bych měl změnit když už to budu zakládat znova? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:44 Muž Smetany [1226] Re: Lvican
Nemíchat. Mě přišlo volcano dobré protože už ho tam máš tak nevyhodíš celé dno jen tu horní vrstvu ale výběr je na tobě. Ale s těmi pancéřníčky je to pravda. Musel by si ho pár hodin nechat v míchačce aby se zakulatilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:44 R Muž afc1886 [14704] Re: Andaska
Drť je ostrá a ty jsi psal na začátku(aspoň myslím), že chceš pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:43 Andaska Re: Lvican
Já mám tenhle, není ostrý www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 11:40 Andaska Re: Lvican
Proč to chceš kombinovat? Dej buď jen volcano black nebo jen ten křemičitý písek.

Tamča mě předběhla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2019 11:38 Žena tramtra [3202] Re: Lvican
Nemichej to. Buď jen volcano nebo jen křemičitý písek. S volcanem ale nepořizuj pancéřníčky na dno, je hodně ostrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:34 Lvican Re: afc1886, Smetany
Tak míchat nebo nemíchat? Říkal jsem si, že když už to Volcano mám, tak ho properu a nechal bych si ho. Dali byste jej raději na dno a přikrýt pískem nebo promíchat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:20 Andaska Re: Lvican
To už je lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2019 11:14 Muž Smetany [1226] Re: Lvican
Dokup pytlík toho volcana a bude to fajn budeš mít hezké tmavé dno ryby budou barevnější a dobře se do něj sází kytky ten mramor zkus odsát hadicí a ani nebudeš muset měnit celé dno jen tu horní vrstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:03 R Muž afc1886 [14704] Re: Lvican
Může být, ale už to s ničím nemíchej, jako poprvé.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=501