Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 114 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 10:03 Žena Dinamit [68] – Re: Walker
Si toho prodejce nemůžu rozhádat, bych pak musela jezdit do petcentra někde v centru a to semi zas moc nechce :-D . Nebo čekat na burzu, co mám před barákem :-D

Ono asi když člověk kupuje bílé dno, tak to bude z 90 % vápenec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 08:53 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Dinamit
Pak se vám omlouvám, já negativní zkušenost nemám, a kdybych měl, neváhal bych to prodejci při příští návštěvě oznámit. A hlavně do takové prodejny už nikdy nechodit (po té příští navštěvě :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 08:48 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Sid
Jenže vy víte, co děláte, písek si pak můžete koupit kdekoliv. Ale mnoho akvaristů o písku nic netuší, přečíst si nic nechce a berou to buď na doporučení prodejce, nebo takzvaně "podle ksichtu". Opět se vracím k tomu, co poradit člověku, který toto vlákno začal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 00:45 Žena Dinamit [68] – Re: Walker
mmch, kupovala jsem ho ve specializované akvaristické prodejně s označením akvarijní písek. Prostě takový ten klasický, co maj v každý akvaristice, tušim že po 3 kg..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 23:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Walker
A koupila jste ten štěrk jako akvarijní? On když někdo koupí kdesi v Hornbachu nějaký písek, tak se pak nesmí divit...
S tímto vaším výrokem mám taky problém... :-O
Proč by si poučený akvarista kupoval v Hornbachu "nějaký písek"?! Poučený akvarista si koupí v Hornbachu, (stejně, jako v OBI nebo v kdejaké akvaristice), jenom takový substrát, který splňuje jeho požadavky. :-)
Když jsem naposledy kupoval substrát pro rostlinné akviško, bylo to právě v Hornbachu a nemám důvod "se divit". ;-) Koupil jsem 72kg křemičitého písku o zrnitosti "č. 2", tedy cca 1,6-2,5mm. Jediným problémem byla cena - 3kg balení za 39,-...
Ale co naděláte?! Objednal jsem si tento písek v 10kg balení (lepší cena) přes místní akvaristiku u fy. Plaček, ovšem přes opakované ujišťování dodavatele, že v "příští dodávce zboží" určitě bude i "ten můj" písek, se tak ani po 6 týdnech nestalo! :-|
A co se týče testu, ten považuji za samozřejmý bez ohledu na to, jestli je prodejce svolný nebo nikoli. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 19:27 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Dinamit
A koupila jste ten štěrk jako akvarijní? On když někdo koupí kdesi v Hornbachu nějaký písek, tak se pak nesmí divit.

To Sid: Já samozřejmě na základě své malé zkušenosti (té dobré) netvrdím, že vám někde nemohou prodat špatný písek, ale netuším, jak jinak lépe jej získat. Cedit u Labe z hromad štěrku, jako jsem to dělal před cca 15 lety, nebo kupovat písek s absolutně jiným určením v supermarketu, je podle mého větší riziko, než zajít do specializované prodejny a říct si o akvarijní písek. Pokud je prodejce svolný, lze samozřejmě udělat i test na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 19:10 Žena Dinamit [68] – Re: Sid
Potvrzuji z osobní zkušenosti. Rok jsem měla vápnité dno. Nenapadlo mě to kontrolovat, rostliny vypadaly jakžtakž vpohodě. Teprva při rušení akvária jsem zjistila, že je to čistý vápenec. Byl to býlý "štěrk". Jinak co vím, tak u bílého dna je to téměř vždy vápenec a u těch tmavých to pak bývá OK ;-)

Pozadí je ještě varianta 3D ;-) . Jinak já osobně když už natírat, tak asi obyč. balakrylem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 17:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Walker
...jsem písek z akvaristiky vždy zkoušel až doma a nikdy nebyl problém. Takže předpokládám, že pokud si koupíte akvarijní písek v akvaristice...
Tento výrok považuji za poněkud méně šťastný... :-O
Určitě bych nespoléhal na to, že když koupím "akvarijní písek" v akvaristice, že musí být O.K.!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 16:32 Polux – Re: Yirka
Ale zas az takle ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 16:25 Polux – Re: Bedna75
Jsi z Pardubickeho kraje ? napis odkud ja taky treba ti poradim osobne nebo te dokonce znam :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 16:22 Polux – Re: Yirka
Aha tak to se omlovam nak sem nekoukal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 16:21 Muž Yirka [9126] – Re: Polux
Zákldaní zásady velmi pěkně shrnuli kolegové zde:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

Edit: není to pochopitelně pro Poluxe ale pro Bednu 75.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 16:17 Polux – Re: Bedna75
Knizku o zakladnich vecech akva palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 15:00 Bedna75 – Re: Yirka
díky zkusím tedy koupit tapetu a ještě seženu testy,co ještě nemám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 14:01 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Bedna75
Ohledně pozadí třeba takhle:
www.horacovoakvarium.cz/…

Já jsem písek z akvaristiky vždy zkoušel až doma a nikdy nebyl problém. Takže předpokládám, že pokud si koupíte akvarijní písek v akvaristice... .

Testy na vodu se mohou hodit, doporučuji pořídt test na dusitany, ph a uhličitanovou tvrdost, pomohou vám ale hlavně při řešení problémů, pokud vše šlape, není nutné každý den vodu měřit a stresovat se kvůli nevhodným hodnotám, to je můj názor. Ze zkušenosti doporučuji zjistit hodnoty vody, která vám teče z kohoutku (např. na webu vodáren) a tomu přizpůsobit ryby a rostliny. Úprava vody je totiž náročná a ne vždy úspěšná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2008 14:00 Muž Yirka [9126] – Re: Bedna75
Walker radí dobře, pokud pozadí-tak lépší než nátěr je tapeta. Testy pro začátek určitě ano, doporučuji Ph, No2,NO3 - tvrdost zjistíš u místního dodavtele H2O. Vzduchování u tak vbelké nádrže je zbytečné. Topítko by mohlo stačit i 200W, pokud je nádrž v normálně vytápěné místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 13:54 Bedna75 – Re: Walker
čím mám natřít pozadí?( barva bude černá)
když koupím písek v akvaristice už je vyhovující nebo mám provést zkoušku?
mám zakoupit testy na vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 13:44 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Bedna75
Dobrý den,

filtrem EHEIM určitě neprohloupíte ani v jednom případě. Osobní zkušenosti najdete ve zdejším fóru. Topítko bych dal o síle 300W, dobrá firma je Atman (z těch levnějších), já mám dobré zkušenosti s Aquael. Odkalovací zvon používám od Tetry a nemohu si stěžovat, pro vás by byl asi ideální ten největší, tj. GC50. Vzduchování nebude třeba, pokud akvárium nepřerybníte a zároveň solidně osázíte rostlinami. Jiná situace bude, pokud byste toužila pro biotopu bez rostlin (např. Malawi). Mým favoritem na pozadí je černá. Buď tapeta, nebo nátěr. Je to ale věc názoru, ryby to podle mého příliš netrápí. Křemičitý písek o zrnitosti 3-5mm pořídíte v každé akvaristice, jen dejte pozor na obsah vápníku (snadný test s octem). Jemnější bílý písek tu lidé dost často nakupují v Hornbachu. Používá se totiž do bazénových filtrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 13:33 Bedna75 – Začínám, prosím o radu!
Dobrý den,objednala jsem si rohovéAQ od fi FARAO objem 340l,řeším filtr-uvažuji o EHEIMU Classic 2215020,EHEIMU ECCO Comfort 2236020 nebo o Fluvalu 405?
nevím jaké topítko?
odkalovací zvon?
vzduchování?
čím natřít poradí(barva bude černá)?
co vím mám vypsané rostlinky pro začátečníky,rybičky také,
dno-zrnitost křemičitého písku 2-5 mm(nevím kde sehnat).
prosím poraďte... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 19:55 Muž Yirka [9126] Re: Fajnxman
Nejlépe je přečíst si nějakou knížku, ale jinak existuje spousta dobrých článků o začátcích zde na webu, doporučuji např: www.horacovoakvarium.cz/… www.horacovoakvarium.cz/… www.moje-akvarium.net/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 19:51 Muž Fajnxman [1] - Rostliny
Ahoj. nemáte nejake zajimave odkazy? Zacinam s akvaristikou, tak potrebuju dobre napady:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 19:06 Lorsson – Re: dado
To je tezke, osvetleni je docela siroke tema a takto radit neni to prave. Najdi si nekde na foru vice informaci ohledne spravneho osvetleni. Silnejsi trubice tezko koupis, v urcite delce se dela urcity vykon. Uvazoval bych na tvem miste o totalni zmene osvetleni, jinem krytu, kam se vejdou delsi trubice. A uvedom si aby te rostlinky alespon trochu prosperovaly, potrebujes 0.5w/l coz v tvem pripade je 250 w . Podivej se na nektere nadrze podobne te tve , myslim litrama, a pozeptej se majitelu na osvetleni. Napr. zde : rybicky.net/nadrz.php… a podivej se na jeho foto krytu. (doufam ze se Soptik nebude zlobit :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 18:52 dado
takze slabe co?a myslite ze by stacilo kupit ak su silnejsie neonove trubice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 18:48 Lorsson – Re: dado
Tak to je skoro no comment :-( . To mas 50w na 500 l , coz po pravde vubec nechapu jak ti muzou rostlinky rust coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 18:26 dado
diky na osvetleni je napisane 25W kolko to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 10:41 Muž Paul Ramon [17] – Re: dado
Škoda, že nevíš údaje o osvětlení...ta informace by se hodila. Přeji ať ti objednané rostlinky dobře rostou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 20:15 Lorsson – Re: dado
Jestli jsou ty udaje spravne, tak mas malo CO2, a jeste ho vzduchovanim vyhanis z nadrze. Zlepsil bych svetlo, popremyslel o lepsi filtraci (i kdyz mas cistou vodu), vodu mozna menil casteji nez jednou za mesic, i kdyz samozrejme u tak velkeho akva to neni tak drasticke jako u malych. A neboj se pridat rostlinky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 20:03 dado
To svetlo ma dve neonove trubice,s filtrom som spokojny voda je cista,vodu menim asi raz za mesiac 1/4 vody,to svetlo je slabe skusim o tom porozmyslat parametry vody:ph6,4 kh0 gh3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 19:46 Lorsson – Re: dado
No nechci se hadat ale to osvetleni me prijde opravdu slabe. Jaky mas vykon a pocet zarivek? A pokud mas jen ten Fluval 3 tak si myslim ze ta filtrace neni dostatecna, na tvych 500 l. Zkus o tom popremyslet. Je mozne ze se spojilo vice faktoru ktere maji konecny vliv na kvalitu asimilace rostlinek a jejich prosperovani. Proto ty rasy.. Bohuzel nemas uvedene udaje o hodnotach vody, jak casto ji menis, navic vzduchujes coz rostlinkam az zase tolik nepomaha :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 18:00 dado – Lorsson
Je to vnutorny filter FLUVAL 3 viac onom neviem,to osvetlenie sa zda že je slabe ale je dosť silne lebo rastlina je priamo po svetlom
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 16:41 Muž Paul Ramon [17] – Re: dado
Řekl bych, že problém bude opravdu tvým světlem. Potřebuje hodně světla, aby vypadala hezky červeně a řekl bych svěže. A dále je tu rozdíl - já mám v akva Alternantheru splendidu...
Abych se přiznal :-) pro mě je tato rostlinka tak trochu záhadou - mně rostla i při polovičním světle, ale nevypadala "moc zdravě"...(tato rostlinka je defacto jediná, která mi v akváriu vydržela od samého začátku...ale to není něco, čím bych se chtěl chlubit :-D ). A taky se mi u ní osvědčilo hnojení CO2...(tím ovšem nechci říct, že ti CO2 tuto rostlinu zachrání...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 16:26 Muž Eff [417] - Rostliny
Nebo spíš nedostatkem světla. Tahle kytka je jedna z nejnáročnějších, co se světla týče. Jedna z mála prezentací kde tahle kytka prosperuje je rybicky.net/nadrz.php…
Paula Ramona. Takže neptej se proč neroste, ale zeptej se Paula Ramona proč mu roste palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 16:17 Lorsson – Re: dado
Zrejme tou rasou co mas na listech ;-) Jeste me zarazily dve veci, jestli je foto osvetleni aktualni tak temer 1/3 akva mas ve stinu, a pak na 500 l pouzivas vnitrni filtr? Jaky? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 15:43 dado – Alternanthera cv. Roseafolia
Fotka k příspěvku Ahoj všimol som si že tato rastlinka je dosť zničena neviete čim by to malo byť?Foto:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 21:46 Dalík
Tak poraďte někdo co s těma zas... žábrohlístama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 19:01 Dalík – SOS
Já nejsem žádný starý a zkušený akvarista, a tak jsem přikoupil nějaké rybky v Hornbachu a to bzla fakt blbost, neb jsem si do akvárka zavlekl pravděpodobně nějaké žábrohlísty, nebo vlasovce - soudím podle literatury, ale neměl jsem možnost je prozkoumat pod mikroskopem, tak nevím, která z těch potvor to je. Než jsem pořádně zjistil, co mi vlastně rybky zabíjí, tak jsem vyzkoušel postupně po výměně 1/3 - 1/2 vody snad všechny dostupné preparáty proti parazitům, ale nic nezabralo. Proti těm bestiím by měl zabrat Trichlorfon - 1,5mg/l (obsažený v přípravcích NEGUVON , MASOTEN, nebo SOLDEP), ale není prý v žádném distribučním skladu v ČR.
Co mám dělat???? Poradí mi někdo, nebo se musím smířit s likvidací zbylých ryb???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 16:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kacisek
asi jo, ale někomu se prostě víc líbí koule a ještě s rybou :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 16:45 Kacisek – Re: gošice
Ptám se natuhle rybu z jednoho prostýho důvodu... v kouli není nikdy topení ani filtr, tudiž jsem předpokládala že by mohla v pohodě ještě líp než v kouli žít ve vetším hranatým akvárku. Proto jsem se na ni ptala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 13:54 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Mě by taky zajímalo, proč jsou tam uvozovky? Nechápu proč se ptáš na rybu v kouli, když máš klasický kvádr?

Jinak na obrázcích je v kouli většinou fotografovaná závojnatka, ale koule je pro ní jako pro jinou rybu nevhodná. Na víc by měla být ve společnosti svého druhu, ve větším akvárku. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 13:47 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
Prosím nevíte někdo jak se jmenuje taková ta rybka co je nejčastěji prodávají v kouli?? (bez topení a filtru)

Chystám si založit nové akva, bude to „hranatý“ něco kolem 20l a chtěla bych tam nějakou rybku bez „techniky“.

Voda bude mít tak 15*C tak mi prosím když tak něco doporučte.
Něco už jsem hledala, ale moc rybek na tuhle teplotu není, ale třeba bude mít někdo zkušenost s jinou rybkou která by tuhle teplotu zvládla ve zdravý.
Dík moc za každou radu..
:-)

promiň ale asi jsem slepej,tohle téma sleduju od začátku,tak jako stovky jiných:-)jinak vim že akva bude ''hranatý'':-Dnevim proč ty uvozovky,že by třeba předtucha nadávek,né to je fuk:-) a já že něco vypustim,rozhodně lepši než zakládat nesmyslný téma:-D a přitom stači omrknout třeba atlasspim ;-) X-) a nebo skočit na chat,tak odpovi i 8 letej kluk :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 13:43 Muž Eff [417] - Rostliny
Původně jsem se ptala jak se jmenuje ta ryba co se v KOULI často prodává

Pokud vím, tak takovým tím mediálně zprofanovaným symbolem rybyčky v kouli je závojnatka. Což je samozřejmě přesněj opak toho, co by do koule správně patřilo (rostliny, malí plži, krevetky), ale o to naštěstí v tomto tématu nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 13:38 Kacisek – Re: mch.sokolov
každej normálni člověk se neptá co do koule že?

No bezva tady je vidět jak jsi si to téma pročetl... To že je v názvu koule neunamená co do ní...Původně jsem se ptala jak se jmenuje ta ryba co se v KOULI často prodává... Ale o tom že bych bych si chtěla kouli pořídit tu nebylo ani slovo...
Možmá by to chtělo si to příště pročíst celý než sem něco "vypustíš".... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 12:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kacisek
já bych ho nezatracoval, zkus tam dát kytky.. a uvidíš jak dál.. a klidně i toho karase, pustit do rybníka ho můžeš vždy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 12:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Lucianetta
tak pro karase to je bez topení a filtrace mnohem lepší než pro tebou jmenované
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 12:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mch.sokolov
ale to neznamená, že v phodě nemůže víc vyrůst. ale to bylo jen k zamyšlení, jaké ryby se v akváriích nacházej. tak nic no, když myslíte že 6cm rybka do 15l akva nepatří, když běžně žije a rozmnožuje se v tůňích které vymraj a vysichaj..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 12:29 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: johan
no myslim že karas a Acantopsis choirorhynchos je celkem rozdil:-O on to je spiš had,ted sem to googlil a nikde sem nenašel větši velikost jak 20-30 cm takže do toho mrakovo akva jedna tahle rybka nic nenadělá:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 12:24 Kacisek
No na to že jsem se chtěla jen na něco zeptat se tu strhla pěkná mela....

Tak už to neřeště.... ;-)

Akvárko zařizovat nebudu... Mě totiž jedno leží doma ve sklepě tak jsem ho chtěla nějak využít, ale nechci zase znovu kupovat topení a filtr.... Tak jsem chtěla jen něco co by mohlo žít bez ničeho... ale vzdávám to, podle vašich reakcí usuzuju že to fakt nebyl nejlepší nápad... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 12:11 Žena Lucianetta [43]
johan: a proč prostě místo takovýho NEPŘIROZENÝHO "řešení" nenabídneš řešení daleko lepší: miniakvárko? Tak krevetky, nebo miniaturní rybky :o) Corydoras pygmaeus,Boraras urophthalmoides, Boraras maculatus, Poecilia wingei - endleri, Heterandria formosa,... je pro ně daleko přirozenější žít v miniakváriu, než pro karase či kapry!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 12:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Koukám,že někteří mají snahu podrazit rybku jen pro to,aby se jim vešla do nádržky. rozzureny Není lepší si utvořit klub bonsají a nechat akvaristiku plavat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 11:41 Žena Somali [98]
Já teda nevím, ale obecně chovatelství jakýchkoli zvířat by mělo být především o tom vytvořit těm zvířatům CO NEJPŘIROZENĚJŠÍ podmínky k životu...
Edit: a pokud ryba v PŘIROZENÝCH podmínkách dorůstá například 40 cm, tak její chov v 20ti litrech teda rozhodně přirozený není...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [114] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=5651