Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 116 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 20:30 Muž isamik [180]
Pravdu dis Stepane, jsem prvni fazi:) technika neni samospasna!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.04.2007 20:28 Štěpán
Diano, jsi teprve v první fázi "chci akvárium, zatím o tom moc nevím" a v této fázi se člověk hlavně vzdělává, sám si prohlíží rybičky, které se mu líbí, zjišťuje co potřebují atd atd atd...
Akvárium není o "co nejlepších a nejkvalitnějších materiálech", ale o živé přírodě. Krásné fungující akvárium se dá pořídit docela levně. Naopak drahá technika nic nezachrání, když o tom člověk nic neví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 18:29 blek – :-)
Pokud nezáleží na penězích, tak se obrať na Horáce ;-) www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 14:58 numaris
asi budes chtit stejne prefektne akva jako astrid ;-) www.astrid.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 14:54 Diana – nové akvárium
Dobrý den,chtěla bych si pořídit akvárium asi 230l,peníze nehrají roli takže bych byla ráda kdyby jste mi někdo poradil jaké nejlepší materiály pořídit na takové akvarium.Jaké mam zvolit osvětlení,štěrk,rostliny a osádku ryb.Díky:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2007 07:15 STAlk
Super, diky moc vsem .) Sou tady fakt hodni lidi...
Rostliny uz sou objednane, budu informovat o tom jak se
mi to povede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 21:48 Honza – Echinodorus
Já jí mám zasazenou v akváriu. ;-) Uprostřed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 19:27 Lucy – Echinodorus frans stoffles
Moje aktivní máti mi koupila tuhle rostlinu a já vůbec nevim, kam ji mám zasadit!!Help!!!! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 18:20 virus222
Týjo , vy se v tom teda vyznáte . coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2007 18:01 Muž []
Do tvrdé vody se hodí Egeria,hygrophylla,ceratophyllum demersum,Ceratopteris pteroides a jim podobné rychle se množící rostliny.Tyhle většinou odebírají z vody většinu látek, které dělají vodu tvrdší a které vytvářejí vodní kámen.Pokud půjdou tyhle druhy bez problému, je možnost zasadit středně náročné druhy rostlin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 17:45 jardik.cardik
druhy pro začatečníky jsou limnophila,lobelia,nomaphila,malé druhy echinodorus,egeria densa,to jsou asi takove nejjednodušejší a taky higrophilia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 17:39 Stalk – Začátečník - rostlinky
Ahoj, jsem zacatecnik a chci koupit rostlinky do hodne tvrde vody. O rybickach sem zatim moc nepremyslel, zatim to chci zabehnout. Muze mi nekdo poradit jake, popr. jestli se daji objednat z netu a kde?
Predem moc diky :) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 18:39 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Norton® – krycí sklo
Aha, v noci.... Teplota vody je vyšší než v místnosti... Takže krycí sklo zatím zůstává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 12:55 Muž Norton [109] – krycí sklo
Ano, na teplých zářivkách se srážet vlhkost nebude, ovšem když jsou vypnuty, tak ano, zvláště, když je rozdíl teplot vody a okolního, nočního prostředředí větší. Pokud nejsou patice a předřadník zrovna dobře utěsněny, může dojít při ranním startu k jejich poškození, tedy ne zrovna zářivek, ale předřadníku, zejména elektrovického ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 12:42 Štěpán – .
Nemusí. Jenom brání odpařovaní vody. Na teplých zářivkách a předřadníku se voda srážet nebude. Leda bys měla nějaký divoký šplouchající ryby... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 11:25 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Krycí sklo
Ještě mě napadlo - musí být na akvárku krycí sklo, když je tam plastový kryt se zářivkama? To sklo se zapařuje a dost mi připadá, že stíní... Ale zase by se mohla dostat voda k zářivkám...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 12:31 akara123 – Cauky!
Ty stránky jsou fakt moc dobrý. Snad jen o té tapetě: ta se lepí zvenku, nejlíp normální izolepou. Jestli Tě ještě něco zajímá, písni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 17:52 Muž [] – začátky
Úplně nejlepší stránky pro začátečníky jsou tady:
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm#zaciname
Najdeš tam vše, co potřebuješ, a kdyby náhodou ne, pan Vajbar ve svých "vzkazech" odpoví na jakýkoliv dotaz. Díky němu mám už 3 měsíce prosperující, nepřerybněné a zarostlé akvárko. ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 16:10 Rybous – rostliny+ryby
no rostlin čím víc tím líp, a u ryb je to zhruba takhle 1cm ryby=1l,z toho vyplývá že tam můžeš mít max. 70cm ryb ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 15:48 petr petřík – Začátečník
Dobrý den. jsem úplný začátečník, ale total. Mám akvárko 70 l. Kolik mám mít rostlinek a kolik rybiček. Jak často je krmit? Jak je to se vzduchem. Mám u akvárka filtr, který je ponořený do vody a voda z něj horem vyvěrá. Mám koupit ještě motůrek a pouštět dovnitř bubliny? Ryby nějak polehávají na dně, nebo jsou těsně pod hladinou. Co s tím. U akvárka je zadní tapeta, jakoby podvodní prostředí, jak se lepí na zadní stranu, venku, nebo dovnitř. Nalezl jsem spousty odkazů, ale všude říkaj něco jinýho, nebo se k těmto věcem nevyjadřují vůbec. ZA ODPOVĚDI DÍKY MOC MOC MOC sad sad coze coze potlesk potlesk sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 12:23 Gerrik – to Roman
Já mám vevnitř molitanový hranol v celku a bez těch klecí. A k čemu je ten bioakvacit? Že bych si ho taky pořídil. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 09:35 Vodník – .
V praze. Jmenuje se to nějak nautilus nebo neptun, nebo tak nějak. Ale je to můj první elektrickej filtr a řekl bych že ten na vzduch. motorek je lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 23:52 rebelka – vodník
Asi jsi ten set v hornbachu nekupoval v ostrave,že?A jinak neviš zda tam ještě budou??Co to bylo za akci?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 19:34 vik-a – akvarko
ja by som sa rozhodla pre to vacsie!!! Pre 54litrove. Je to lepsie pretoze mozes mat viac ryb krajsiu prirodu vo vode.......... ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 17:09 Muž [] – Gerrik
Nevím přesně co je tam za filtr,ale já tam měl nějakej fluval,kde se dá spodem vyndat taková dvoudílná klec s minimolitánkama.Tu klec jsem vyhodil a do toho vnějšího pláště narval dosebe stočené 2 pláty bioakvacitu.takže mě to dole čouhá asi o 5cm.Regulace průtoku na co nejméně a už to tak mám 2roky.Na tu bídu to docela šlape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:29 Gerrik – akva
Koupil jsem ten set taky v OBI a celkem spokojenost. Myslím že dobrá kvalita za dobrou cenu. Otázka jak dlouho vydrží. Myslíte že se dá vyměnit ten molitan ve filtru za něco lepšího? Příp. za co? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:28 Gerrik – akva
Koupil jsem ten set taky v OBI a celkem spokojenost. Myslím že dobrá kvalita za dobrou cenu. Otázka jak dlouho vydrží. Myslíte že se dá vyměnit ten molitan ve filtru za něco lepšího? Příp. za co? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 12:16 Gerrik – akva
Koupil jsem ten set taky v OBI a celkem spokojenost. Myslím že dobrá kvalita za dobrou cenu. Otázka jak dlouho vydrží. Myslíte že se dá vyměnit ten molitan ve filtru za něco lepšího? Příp. za co? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2006 00:08 Muž Jirka [10] – Vodník
Mám síťku(je na ho...):-)a topítko jen 50w. :-D
Jo a koupil jsem ho náhodou,nevěděl jsem,že je v akci,koukám a říkám si za 1400 slušná cena,tak byla povinnost ho koupit smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 10:34 Vodník – .
Sakra, tak Jirka nám je vykoupil. Já si koupil ten v hornbachu za 1800. Není tam ale síťka. Je tam takový tenký podstavec, takže není potřeba podložka. Je to i se zářivkou, nad ní je reflektor. V horku problém není, stačí třeba otevřít tu část krytu kterou se krmí.
A není tam lepidlo na zadní tapetu. Filtrační hmota dost malá, asi to nechce 1 rybu na 3 litry jako mám ve velkým. Topítko je 100W s termostatem. Krmivo nějaký vločkový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 23:14 Muž Jirka [10] – set
Já ho zobnul ten set z obi za 1400,filtr na nic,ale koupím filtrační molitan a přispůsobím ho na něj,zatím tam mám jinej,jinak jsem spokojenej!
Jo pro Bleka,fakt ho měli,ten za 2400 vypadá stejně,podobně,asi jen jiná krabice a výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 22:42 Muž [] – set
K těm setům asi takto.Cílovou skupinou jsou převážně děti,které chtějí mít rybičky a rodiče klid z nízké ceny.Aniž by museli shánět nějaké lepší informace o akvaristice.Design je většinou pěkný,ale na úkor vybavení.Osvětlení je slabé na dobrý růst rostlin,filtrace nedostatečná.Já jsem dostal takovou věc na 84l a musel jsem ihned improvizovat s vnitřním filtrem,aby to alespoň částečně zastalo roli filtru.Jinak proti setům vcelku nic nemám,ale chce to znát trochu problematiku a trošku si to utvořit k obrazu svému.
Pokud ale chce někdo mít alespoň nějaké prosperující rostliny,tak bych se vyvaroval krytu s 15W zářivkou na 50l vody.Se dvěma zářivkami by to už šlo. Filtraci nemá smysl v tomto případě komentovat.Je vždy špatná tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 22:28 Muž [] – azalka
Z jiných diskuzí vím, že problém setů je i to, že nemají krycí sklo a pokud mají ještě vnitřní filtry, tak v horkých letních dnech se pod nízkým krytem hrozně přehřívají a voda je horká, skoro jako rybí polívka. Pak si tam zoufalci navrtávají větrací otvory a dokonce montují větráky z PC. Tohle je prý nedomyšlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 21:43 Žena azalka [38] – kvalita setů
Chci jen upozornit na odpozorovanou kvalitu části obsahu setů, nabízených v hobby-marketech - konkrétně, co jsem dnes viděla v Hornbachu:
Plánuju pořídit aqárko 100x40x50 cm, takže jsem se soustředila na nabídku tohoto formátu. Co je zjevné - v setu se nabízí výrobky zahraniční, bez garance a zhotovené z tenšího skla, než je doporučených 8 mm (vyjma dražších setů JUWELL). To je poznat při porovnání se samostanými aqárii. Takže bacha na to!
Co se týče aqárií menších rozměrů, tam asi není takový problém. Je na každém, jak se rozhodne, ale dá se vybrat.
S kryty je to horší - jen malý procento výrobců uspořádáním výlisku umožňuje přidání dalších svítidel.
Takže to pořádně prohlídněte, než zaplatíte. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 21:39 Žena azalka [38] – set mají v Hornbachu
Přestaňte se hádat, co do setů dávají a jak je to naprd!
Tady mám odkaz ze dneška z Hornbachu Brno - je to podobnej (nebo úplně stejnej) set, jako nabízí v akci v OBI:
http://rybicky.net/k/forum/296.jpg
a tady je "detail" popisu a ceny:
http://rybicky.net/k/forum/297.jpg
Nevím, jestli je v akci, ale cena platí, takže kdo je rozhodnutej pořídit toto, máte šanci. Teda doufám, že nabídky nejsou regionální.
Fotky odpovídají kvalitě snímků z mobilu, takže trochu fantazie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:41 Vodník – cena
Představ si že ti stačí na 54l 15W osvětlení. Koukni se na ceny a dej odkaz na netu na osvětlení, sklo, filtr, síťku, topítko, krmivo a tapetu dohromady za 1400. Chtěl bych vidět kde by to bylo levnějc. Pokud ti 15W nestačí, tak to nevezmeš, to je jednoduchý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:34 Vodník – .
Srovnávat nový a starý je blbost, to je jasný že starý věci jsou levnější. Taky nechodím nakupovat do sekáče i když něco určitě vypadá jako nové. U starších min. není záruka že to neteče a taky to může být hodně špinavý, od vodního kamene.
Ale ten set už neměli dlouho před tím než ta akce končila, takže nevím proč tahle debata pokračuje :)
Možná koupím to v hornb. za 1800, dnes jdu kouknout jestli maj porodničku, tak na něj kouknu. Až si budu pořizovat to 1500l (kdoví jestli) tak si set určitě nekoupím :)
A 240ku jsem si set nekupoval a pc taky ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 13:05 blek – cena
nahoře je záložka inzerce a tam je například:
25.09.2006 08:44 | mahy | nabídka: technika | Jihočeský kraj | mahy.jh@seznam.cz | Tel: 606871789 |
Prodám akvária 75x30x30,8ks.Cena za kus 150kč,za vše 1000kč.

tvoje pečlivost při čtení příspěvků rad a návodu je tady známá, tak jen připomínám svou první reakci:
blek
set
Sety se nakupují kvůli výhodné ceně, ale to že si kupující nemusí lámat hlavu přemýšlením a šoupat podrážky při shánění vhodných komponentů.
Cena setů je značně přemrštěná. 13.10.06
16:08
to je asi tvůj případ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 12:25 Vodník – .
Za 2400 ho měli nezlevněnej, ta cena v akci byla 1400. Osvětlení 15w říkám že stačí, protože je výška 30cm - písek, takže sloupec vody tak 20 cm(max 25). Za 8-9 kč ho možná někdo vyrobí, ale musel bych ke sklenáři, čekat na něj a ještě kdoví jestli, asi znáš levnýho sklenáře. 54 l se prodávaj spíš tak za 500-600 a to osvětlení stojí na miga 920.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 12:12 blek – set
Akvária z 8mm skla stojí na zakázku okolo 8-9 Kč za litr. V inzerci se pohybují za polovic.
Vše ostatní co bývá v tzv. setu je téměř vždy k ničemu. Zoufalé filtry, nekvalitní topítka, kryt u kterého je nemožné doinstalovat dostatečné osvětlení atd.
Každý kdo set koupí a u akvaristiky vydrží ti řekne, že by to už nikdy neudělal.
Vzhledem k tomu, že za cenu toho setu mi vyrobil sklenář 320 litrové akvárium, cenovou výhodnost opravdu nevidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 11:53 Vodník – .
Asi tohle
http://shop.miga.cz/product_info.php?path=242_34_268&product=54333

Ale ještě v hornbachu měli asi za 1800 54 litrů. Sice jiná značka než byla na tom obrázku obi ale asi stejná kombinace. Tak jsetli máš hornbach blíž, zajeď tam.
Ale už je to holt o 400 dražší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 11:37 Žena azalka [38] – sety po X-té
Vodník - a co to bylo za výrobce netušíš?
blek - obecně jsou sety asi dražší, ale když je zvýhodněná cena....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 10:41 Vodník – Nechoď tam
Já byl v obi v sobotu. Řekli že už je nemá ani výrobce a tak už nebudou. Ale měli set kterej vypadal úplně stejně, myslím že to byl on, za 2400. Takže se asi snažili nalákat lidi na hodně nízkou cenu a dali tam pár kusů po kterých se hned zaprášilo......
to blek: Sety jsou dražší, 240ku jsem si poskládal, ale tenhle byl opravdu hodně levnej, stačí si to spočítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 22:39 Muž [] – obi metla lidstva
Takže dnes již druhá návštěva obi běhěm2dnů a vzhledem k tomu,že ho mám od domu skoro30km,tak mě to už prudí rozzureny Řekli,že sety ještě nedorazili,jako ta druhá várka.A to prý už měli dorazit 10.10.!!!!Tak jsem tam zanechala nezavaznou objednavku a až dorazi,jedno mi podrží.Tak nejpozději do14dnů se mi prý ozvou... potlesk UVIDIME rozzureny pápá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 16:08 blek – set
Sety se nakupují kvůli výhodné ceně, ale to že si kupující nemusí lámat hlavu přemýšlením a šoupat podrážky při shánění vhodných komponentů.
Cena setů je značně přemrštěná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 16:04 Žena azalka [38] – vodník
Jasně, sety kupujou lidi kvůli výhodné nabídce, jak jinak. Ale tady byla debata spíš o tom, jestli je lepší koupit předchystanej set, kterej nemá optimální vybavení nebo pořizovat všechny věci jednotlivě. Tak si sice můžeš poskládat nesrovnatelně lepší komplet, ale pro začátečníka je podlě mě moc složitý trefit optimum. I v nabízených setech jsou rozdíly, proto jsem uvedla srovnání mezi obím a hornbachovým setem (zatím čistě vizuální porovnání).
Myslím si, že je ideální pořídit vhodnej set (samozřejmě si počkat na akci v hobby-marketu) a ten následně vytunit. :)
Počkáme, s čím rebelka přijde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 13:40 Vodník – azalka
Ano, mercedes je taky hezčí než oktávka a trochu dražší. Tady se bavíme o výhodnosti.
Myslím že za 1400 koupíš jen kryt a sklo 54l. Ty ostatní věci tam máš vlastně zadara.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 13:13 Muž [] – azalce
Azalko,ještě nevím nic o těch setech z obi,protože když jsem tam byla včera,tak neměli žádný a prý mají dovézt dnes další,tak tam zase poženu :-( A už tam jsou na ně prý dokonce i objednávky,tak nevím co to je za akci ne ne Okouknu to a napíšu co a jak,ju? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 12:48 Žena azalka [38] – 2 horác
Díky za tip, to si zapíšu za ušiska. palec Zatím mi přerybnění nehrozí a ráno jsou potvůrky dycky někde zašitý spíš ve spodní části nádrže. (Beťáka nepočítám, ten spí na filtru.)
Radši mi řekněte, jak jsou na tom ty sety z OBI. Protože v Hornbachu jsem viděla hezčí, lepší a na pohled kvalitnější. Taky byly dražší.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [116] 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=5751