Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 08:17 Žena Lulito [15] - Cichlidy
Tady na rybičkách se občas zmiňuje že část osazenstva se nasazuje dřív a potom ostatní rybičky. Co to znamená dřív???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 21:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Měsíc na údržbu je u takových čuňátek trochu moc, ale ještě pořád je tady v záloze kvalita vody ze studny, která taky může pěkně lítat.
jediné jisté je, že chybí základy akvaristiky :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 21:55 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Misi6
Vyhubit paví očka, to už je skoro kumšt protože jsem je dokonce viděl i u prasečáku v čističce odpadních vod coby nedobrovolné kontrolory kvality odpadní vody, a to už je co říci!. Nicméně i v akvaristice platí, že v jednoduchosti je síla -k čemu, proboha, ta UV lampa? Jelikož ti rybky postupně umíraly několik měsíců, tipnul bych si jako hlavní příčinu špatné krmení. Čím a jak často krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2013 16:37 Muž Treeman [249] Re: Misi6
Nevím jak dalece ses obeznamoval problematikou založení akva řekl bych že je to nejchoulostivější část a pokud se ti to dle mnohých návodů povede tak by to už mělo fungovat proto by to chtělo začít znovu a v klidu s rozvahou. Chce to trpělivost a čas to je o čem je akvaristika a pak se zadaří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 12:10 amrtin Re: Misi6
Týden je málo,takže si je zjednodušeně řečeno otrávil tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 12:08 R Muž romant [27987] Re: Misi6
Doporučím přečíst si odkazy v tomto vlákně nahoře v tom modrým rámečku, ono všechno chce svoje a je třeba pochopit, jak akvárium funguje a jak se o něj správně starat.
Edit: Vody studniční mívají vyšší tvrdost a je možné, se tam setkat s vyšší hladinou dusičnů(pro akvo méně nebezpečné), ale taky i se zvýšenou hladinou dusitanů(nebezpečné), takže bych používanou vodu nechal buď otestovat laboratoří(doporučuji), nebo vodu otestoval klasickým akvarijním, nejlépe kapkovým testem zvláštěpak na ty dusitany(NO2), mrkni do příslušnýho vlákna kde se o testech pojednává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 11:50 Misi6 – Voda z domácí čističky
Dobrý den,
před rokem jsem si koupil akvarko (200 l) a po týdnu zaběhnutí akvária jsem tam vpustil asi 30 rybiček (panceřníčky, paví oka, black molly, ... živorodky) do 4 měsíců všechny rybky vymřeli.
Další várku rybiček jsem měl od chovatele (známého), ktrerýmu se přemnožili paví oka (dal mi jich cca 50) a opět ta samá pohádka, do 4 měsíců mi vymřeli.
Momentálně je akvárko bez údržby a já bych ho chtěl vypustit a znovu obnovit.
Rybičky samozdřejmě krmím, po měsíci odkaluju + výměna vody, mám od sery vnějsi filtr s UV lampou, vzduchování, rostlinky, ... prostě všechno.
A chci se zeptat, vždy jsem do akvária dával vodu z kohoutku (ze studny) a vždy rybičky vymřeli, teď bych chtěl dát vodu z domácí čističky (od Zepteru).... co myslíte ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:27 buck Re: Miso
hmm , výška substrátu je všude 7 cm, měl jsem to na začátku 5 cm u skla a 9 cm u tapety, ale mýval jsem tam thorakaty a ti rádi ryli, a tak časem se to srovnalo sad .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:12 amrtin Re: buck
Tak ty jsou evidentně vysvícené.Ale já bych řekl,že světlem to nebude,třeba anubiasy by rostly i tak... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:11 Baruda Re: amrtin
ok, díky za radu, dneska to už nejspíš nestihnu, budu hledat na netu zítra...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:10 Muž Miso [470] Re: buck
ja som ti vravel ze ak nespravis prezentaciu budu sa musiet na vsetko pytat ;-), ziarivky vymen, aku mas vysku substratu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:09 amrtin Re: Baruda
Pokus se to odchytit,třeba do skleněnýho zvonu.Takhle malinká pijavice nemůže ničemu uškodit,ale kdyby vyrostla,tak by mohla ohrozit ryby.Ale pijavici poznáš podle pohybů.Opravdu těžko říct co to je (já vím,že vyfotit to jen tak nepůjde :-( ).Zkus se mrknout třeba do wikipedie a hledat takovýhle potvůrky,třeba jí tam najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:08 buck Re: matlala
Jedna je 30w phyllips a druhá je úplně ta první co byla k tomu krytu a svítí už asi 5 roků a ta phyllips 2 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:02 Baruda Re: matlala
no teoreticky by to být mohla, ale těžko říct, je to fakt malilinkatý. Vadí to v tom akvárku a dá se toho nějak zbavit? a co ta hlístice? ta taky vadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: buck
jestli to nebude tímhle. Co jsou zač ty trubky? 30w tipuju T8 a speciálky, vysvícené. Jak dlouho svítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Baruda
hledej ploštenky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:56 Baruda Re: amrtin
no jedno je jako hlístice, ale ta je oproti tomu 2x větší. je to bílé a fotku asi jen tak nepořídim, je to sotva vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:55 amrtin Re: Baruda
Může to být ledacos,např. pijavice(mě se taky jedna takhle malinká ojevila v rostlinném miniakva a vůbec netušim jak se tam mohla dostat),ale bez fotky to pozná někdo dost těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:52 amrtin Re: buck
pivo A teď vyměň klidně půlku obsahu a dál jak jsem psal. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:51 Baruda – Něco nespecifikovatelného
Ahoj, dneska jsem čistila akvárko a když jsem se tak zadívala na dno, tak jsem si všimla, že tam leze ve šterku nějaké malilinkaté, tak milimetr dlouhé nespecifikovatlné něco. Vypadá to jako nítěnka, ty tam ale dáváme jen zmražené :). Vůbec netušim, co to je a moc se mi to tam nelíbí. Sajrajt tam lijeme pravidelně, tak nevím, co to může být. Nemáte někdo nějakou radu? Hlavně ne, prosim, vypustit akvárko a znova ho sestavit, to by mě asi trefilo. Díky za odpovědi.
Bára
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:50 buck Re: amrtin
Dobrá dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:48 amrtin Re: buck
To je tak trochu chyba - vodu měnit 1/3 klidně obden,dokud nenastane změna k lepšímu a filtr až když přestane mít proud(tzn.se zanese).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:48 buck
o kytkách jsem uvažoval, že skusím ceratophyllum demersum, limnophila sessiliflora, hygrophila polysperma, nebo ještě heteranthera zosterifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:44 buck Re: Jája
Větší fotky nemám, fotit to může jen přes mobil, echinodorusy prý jdou pěstovat i emerzně a vodu čistím jednou za měsíc 1/3 společně s filtrem. S tím železem nevým, protože jsem na internetu četl, že té štetičkové řase se daří s velkým přísunem železe a mě se hodně rozmohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:31 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: buck
Větší fotky nemáš? Ještě bych vyzkoušela nenáročné stonkovky. Pokud nehnojíš, tak bych zkusila přihnojovat a přidávat železo (až zasadíš nové rostliny). Ty echinodory byly emerzní nebo submerzní? Podle mě v tom jede i to nedostatečné osvětlení. A jak často měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:13 buck
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 15:12 buck
Fotka k příspěvku Dno jsem testoval a je ok, ph je 6,3


přidávám fotky a omlouvám se za kvalitu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:48 amrtin Re: buck
A co nějaké parametry vody - hlavně ph?Mě připadá,že bude asi dost do kysela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:46 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: buck
Ještě bych vyzkoušela dno, jestli v něm není vápník - štěrk zalej octem, pokud bublá, vyměň dno. Jinak 60W na 250l je strašně málo. Mech tolik světla nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:17 Muž Miso [470] Re: buck
najlepsie hned, aj s fotkou ak chces poradit, takto sa budeme musiet na vsetko vypytovat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:11 buck Re: Kytka
Budu na tom pracovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:10 buck Re: michalt
svítím dvěma 30W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2013 14:02 Žena Kytka [2146] Re: buck
Chtělo by to založit prezentaci a vyplnit co nejvíce údajů, aby bylo možno co nejlíp poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 14:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: buck
Čím v tom akváriu svítíš a jaký má to osvětlení výkon nebo svítivost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 13:11 buck – enormní růst jávského mechu
Mám celkem velký problém s rostlinami. Nic jiného kromě jávského mechu a spoustu štětičkové řasy mi neroste. Zkoušel jsem anubias barteri a cryptocoryne petchii, které vydrželi tak 2 měsíce a pak echidondrus subalatus, beauty red a rubin narrow leaf, ale ty tak za 3 týdny kompletně zežloutly a opadaly. zkoušel jsem svítiit víc i míň, ale žádné změny. Jediné co mi opravdu roste je ten mech, který každý týden musím kus odstranit.Vodu požívám den odstátou z vodovodu, akvárium má 250 litrů, štěrk je z řeky (nekupovaný) zrnitosti 2-5 mm, v akva jsou 2 péřovci, 5 neonek 25 pancéřníčků zlatopásích a 2 ancistři. Nijak nehnojím a ani nepřidávám CO2, jako dekoraci mám 2 kořeny z rašeliniště. Prosím o radu.

Ps: Ti péřovci tam jsou jen na chvíli, za cca týden je budu přemisťovat a vyměním je za 80 mladých pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 20:22 Žena pompin [0] - Miniakvária – Žížala?
Dneska jsem v akváriu narazila na žížalu, skutečně tak vypadala, prostě růžová žížala, akorád žijící pod vodou. Včera jsem si z akva burzy přivezla několik rostlinek, takže nejspíš z nich. Taky mi dnes uhynuli tři krevetky, všechny tři jeden druh Japonici. Dvě nové a jedna tři roky stará. Mám tam ještě drápatečku a krevetku moluckou. Může nějak ten úhyn souviset s tou žížalou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 13:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TerezaP
To bych se vic bal, ze se v tom ty zivorodky zabiji samy tim co produkuji, ten objem je hodne maly. Muzes to obcas stahnout z hladiny ubrouskem (pouzival jsem klidne i noviny), polozis, stahnes, treba i na nekolikrat. A zivorodky Te te slepe hladiny mohou taky zbavit samy od sebe ;) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 13:07 Žena TerezaP [5]
tak já mám malinké akvárko, čistý objem 3l, mám to jen jako odchovničku pro živorodky. Ale trošku se bojím, aby jim to neškodilo ten povlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 13:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TerezaP
Slepou hladinu jsem nedavno mel kratce po zalozeni u noveho akvarka. A uz se mi zdalo, ze to trva moc dlouho, tak jsem to vyresil takhle:
rybicky.net/clanky/1219-diy-skimmer
Po osmi mesicich provozu toho akvarka to tam uz mam zbytecne, akvarko nejak sedlo a slepa hladina se netvori ani kdyz hladina klesne pod uroven toho skimmeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 11:56 Muž Yirka [9126] Re: TerezaP
Najdi si tu vlákno na téma "slepá hladina", dočteš se vše potřebné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 11:45 Žena TerezaP [5] – povlak na hladině
zdravím, na hladině akvárka se mi udělal takový povlak, jakoby škraloup, napohled je průhledný ale když tam sáhnu, tak je bílý. Nevíte co to může být a jak se toho zbavit? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 09:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
zkus si to a uvidíš, trvá to cca měsíc, než si kytky zvyknou na nový rytmus. Asi proto, že nemají hodinky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 09:00 Muž dudak [1885] Re: Bankai
tyhle marsilky s oblibou pokládají listy na hladinu a nic moc s tím neuděláš ať máš vodní sloupec vysoký jak chces, mrkni se do atlasu na Marsilea, tipoval bych quadrifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 06:09 Muž Bankai [22] – Foto
Fotka k příspěvku Přikládám foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 06:07 Muž Bankai [22] – Marsilea crenata
Ahoj. Potreboval bych poradit. Tato květina mi vyrazila k hladině jak šílená. Jak to mám uděla, abych měl čtyřlístek pod hladinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2013 14:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Kdo z modernich akvaristu by mohl neslyset. Kolik akvarii tady ma komin? To se pamatuje samo :) .

Myslim si, ze se to u kazdeho akvaria opravdu musi zkusit co to chce, co se jeste da, a pracovat s tim. Kdyz ne jinak, tak to doladit svetlem, kdyz vic experimentalne, pak hnojenim a pridavani CO2 a buhvi cim jeste, at je svetlo pro rostliny opet limitujicim faktorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 13:52 amrtin Re: Designer
Má v kapse hodinky :-D :-D .
Já svítím hlavním světlem:6:15-11:00,pak polední pauza a 13:00-22:40.Noční světlo svítí 6:00-23:00.Už to praktikuji skoro 3/4 roku a výsledek je zde:
rybicky.net/nadrze/18191 Kytky rostou jak zběsilý a ryby si taky nestěžují X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 13:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Dobry namet na pokus ;-) . Ale jak ona to muze vedet predem, to si to pamatuje od vcerejska? A ja si tak liboval, ze to mam tak dobre, ze se zavira ctvrt hodiny pred zhasnutim :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
to že se kytky začnou zavírat není tím, že už jim stačilo, ale tím, že se ti za chvíli vypne světlo, zkus nastavit jinak časovač a kytka se začne zavírat v jinou dobu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:42 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Designer
Já koukám na Eustralis stellata,to je taky celkem rychlé

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=3782