Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2010 06:50 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Takže ještě ti to napíšu já... Tyhle rybky co chceš mají úplně jiné nároky na cheimismus vody, tzn. složení. Tlamovec(nevím jaké chceš možná chceš ameriku a potom by jsi je mohl mět spolu, ale pokud chceš africké jezerní cichlidy a je jedno jestli to bidou mbuny a nebo haps ( býložravé-masožravé), tak ti je prostě budou pronásledovat a jak jsem psal mají jiné nároky na vodu. Navíc tlamovci potčbují velké akva, tím myslím aspon 250l, ale to je opravdu minimum. Dál ti musím napsat, že to jsou hejnové ryby a hejno není 3ks. Píšu to takhle, protože jsem tu viděl tlamky v 60l a byly tam 2.....takže chce si to něco přečíst a potom se můžeš pustit do chovu tlamovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 06:29 gringo – Re: Honz
luckyluck ti to napsal docela přesně a jasně a ty se ptáš na to samé znovu. Tak nevím co chceš poradit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 06:15 Muž Honz [7] - Tetry
ale pancéřníčka pandu můžu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 21:18 luckyluck
NO jdew ot otjaký tlamovec, ale z afrických bych ti to nedoporučil.. jde op to, že mají jiné nároky na cemismus vody. Navíc si myslím, že by jim tlamky dali pěkně na zadek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 21:18 R Muž Silent [5949] – Re: Honz
A to se ptáš nebo nám to oznamuješ :-D ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 20:42 Muž Honz [7] - Tetry – panda VS tlamovec
mohl by sem si někdy dýl koupit pancéřníčka pandu a tlamovce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:45 Jana24 – Re: katterinecka
Opravdu mi doporučili Bojovnici a Závojnatku.. že prý ani jedna rybka nepotřebuje vzduchování.. Ted si inzerát dát nemůžu, mám na Neonkách krupičku.. leda, až se mi podaří ji zlikvidovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 21:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jana24
To sis asi spletla, nebo te v obchode tahaji za nos, závojnatka potrebuje vzduchování, mozná sis to spletla s bojovnicí, nebo i jiné labyrintky ho nepotřebují. A že by se k nim zrovna hodili čichavci, to bych taky neřekla hmm Dej si tu inzerát na stránkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 21:05 Jana24 – Re: ustavprochore
Původně jsem kupovala Závojnatku do práce (nepotřebuje vzduchování) a já si ji oblíbila a koupila ji kamarádku a pak mi právě ve Zverimexu doporučili k nim Čichavce.. :( Chtěla jsem závojnatky vrátit, když ještě se v akva neobjevila krupička, ale samozřejmě už se vrátit nedali.. takže takle vznikla právě ta prapodivná kombinace :-(
Asi by to chtěla začít nějak úplně jinak.. jednak nakoupit rostliny, umělé vyhodit, vyvařit kameny a celé to překopat a nějak naložit se závojnatkama.. nikdo ale jezírko nemá.. achjooo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:50 Žena ustavprochore [567] – Re: Jana
Jani, celé to akvárko je špatně poskládané, dávat dohromady rybky s odlišnými nároky (závojnatka je spíš do jezírka nebo do studenovodního akvárka x čichavci mají rádi teploučko x neonky pak zas budou stresované přítomností velkých a pažravých závojnatek) logicky vede jen k problémům. Navíc to akvárko je malé i na ty čichavce, k tomu absence živých rostlin...
Začněte pečlivým prostudováním tohohle:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
Závojnatky zkuste darovat někomu, kdo má jezírko nebo dostatečně velké akvárko, případně vrátit do obchodu. Na čichavce by to fakt chtělo větší a jinak zařízené akvárko. Do doby vyřešení žádné jiné rybky nepřidávejte, navíc teď je tam ta krupička. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jana
všechny ryby vypoští takové látky i jiní živočichové, ve výkalech, problém je v tom že závojnatky nemají moc dokonalé trávení, tak je těchto škodlivých látek mnohem více. Proto pokud bys je opravdu chtěla chovat v akváriu, tak potřebují mnohem víc vody na jednu rybu (i v atlase píší 30 litrů na rybu), kvalitní filtraci a častou výměnu vody. A nejlépe jednodruhovou nádrž. Takže by bylo asi jednodušší dát si tu na ně inzerát a darovat je někomu do jezírka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:18 Jana
Problém je s těmi Závojnatkami nemám je kam dát :( musím je tam nechat..
Ale je pravda, že jsem četla, že vypouští dusíkaté látky, což může být jedovaté pro jiné rybky. Měla jsem také Živorodky a ty šly neuvěřitelně po Neonkách, Čichavcích i Závojnatkách a musela jsem je darovat sestře.. takže proto váhám jaké další rybky případně přikoupit, abych nedopadla stejně jako s Živorodkami.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 14:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jana
Taky bych radila dát pryč ty závojnatky a dokup plno rostlin, hlavně živých a žádné plastové ;-) Bude se tam rybkám dařit mnohem líp. Nejdřív je je lepší udělat dobré podmínky v akváriu a až pak přemýšlet o dalších rybkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 14:47 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Jana
Hodilo by sa ich dosť... Povedal by som že sa tam nehodia tie závojnatky. Silne znečisťujú vodu, čo škodí ostatným rybkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 14:43 Jana – Jaké rybky k Čichavcům a Závojnatkám?
Fotka k příspěvku Chtěla bych Vás poprosit o radu.. mám 54l akvárko a v něm 1 pár Čichavcu šedých a zlatých a pak 2 závojnatky a 2 poslední Neonky (umřeli mi:( ) Jaké rybičky by se k těmto hodily?

Děkuji za vaše názory

Jana ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 13:25 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: capko
Ďakujem, konečne som dostal odpoveď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 10:29 Muž capko [40] – Re: RadioactiWe
Môžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 17:12 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
RadioactiWe napsal: Poradil by niekto mne, či môžu byť v jednej nádrži vrčivky trpasličie a samec bojovnice?
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 16:01 Muž capko [40] – Re: tina
Malo by to byť v pohode.Pre istotu si niečo prečítaj o založení aqua a o druhoch rybičiek,ktoré sa spolu znesú a sú nenáročné ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 12:44 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: tina
jen bych nepocitala s tim, ze se mecovky nekdy namnozi, skalary jsou na poter vysazeny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 17:58 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ja mam skalara + 2 cichavcov + mecovku a vychadzaju v pohode :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 17:56 radim – Re: tina
a jak bude akva velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 16:39 tina – pancéříček+skalára+čichavci+mečovky
Zakladám nové akvárko ale nemám zkušenosti se skalárami a čichavci. Chtěla bych je dát společně s pancéříčky a mečovkamy. Nebudou jim ubližovat? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 14:35 MJK – Re: PaDa
Vyhral to pancierniček zelený - píšu: čulá rybka vhodná pre začiatočníkov. Ďakujem za vysvetlenie o hĺbke vody a výške akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 22:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: MJK
50 cm výška, tedy reálná hloubka (dno, mezera od hladiny k vrchu akvárka) kolem 40 cm je pro pancíky úplně bez problémů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 22:11 MJK – Re: PaDa
Ďakujem, počkám. Je to dcérine akvárium, tak to chce mať pestré. Ja však nechcem zbytočne prerybiť a tiež nechcem, aby sa ryby medzi sebou bili. Ona by to ťažko niesla, má 7 rokov. Pancierničkovia ma tiež napadli, ale nie je to príliš hlboké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 21:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: MJK
Akvárium není jen o velikosti, ale také o filtraci, množství rostlin apod., takže na takhle obecnou otázku bez podrobnější prezentace akvárka lze těžko odpovědět. Pokud je akvárko jen dva měsíce v provozu, ještě bych nějakou dobu počkal a myslím, že později by se třeba 5-6 kusů např. dánia malabarského vešlo v pohodě. Nebo nějací pancéřníčci na dno, on je ten repertoár možného opravdu široký ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 14:21 MJK – začiatokníčka
Prosím o radu. Máme 300 l akvárium (120x50x50). Sú v ňom 4 skaláre, párik gurám perleťových, mečovky 3,danio 5, samček "Ramirézka", 2 prísavníky. Môžeme si ešte dokúpiť nejaké rybičky? Nebude to veľa? Akváriu máme 2 mesiace a veľmi váham, nechcem teritoriálne súboje. Na húfovité ryby, napr. tetra červenoústa, sa mi to vidí málo. Menšie ryby ako 5 cm tam dať nemôžeme, skaláre by ich zožrali (jedno danio už pošlo, nechcene som mu poranila plutvu, bolo pomalšie, tak ho spapkali). Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 11:11 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Poradil by niekto mne, či môžu byť v jednej nádrži vrčivky trpasličie a samec bojovnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 19:30 R Muž Silent [5949] – Re: havex77
Na ty je tvá nádrž malá. Tyhle rybky chtějí prostor a místo k plavání, navíc jsou hejnové a poměrně velké. U tvé nádrže je problém s výškou a šířkou. Tyto rozměry jsou s ohledem na soužití kančíků a jiných ryb poměrně malé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 19:24 havex77
Nemusí to být úplně pod hladinou,klidně i ve strřdní části,hlavně aby nevadily kancům.Přemýšlel jsem nad dániem malabarským hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 18:56 R Muž Silent [5949] – Re: havex77
Většina tetrovitých a kaprovitých se zdržuje ve střední části sloupce. Pokud bys chtěl ryby do horní části nádrže a aby nebyli problémy se soužitím (raději větší velikost ryb) zkus štikovce Aplocheilus lineatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 18:48 havex77
Jen chci nějaké tetrovité, popřípadě kaprovité ryby do horního vodního sloupce,nejlépe hejno.Tak nevím, každopádně nechci živorodky a cichlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 18:45 R Muž Silent [5949] – Re: havex77
Mimo dobu tření by to zas takový problém být neměl. Ovšem v dostatečně velké nádrži. Tvých 135 litrů mi přijde tak akorát pro tyhle kančíky, ale pouze pro ně. Pokud bys tam chtěl ještě hejno parmiček tak soužití asi bez potíží nebude. To ovšem platí pro většinu ryb z vodního sloupce. Snad jedině nějací sumečci, nebo přísavníci by byli tolerováni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 14:04 havex77
prosím,odpovězte zda spolu může být kančík zelenooký a parmička čtyřpruhá? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:44 havex77
Teď mě napadlo,jestli bych tam nemohl dát parmičky čtyřpruhé?Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:28 havex77
já se snažím vybrat z obchodu poblíž,jinde je neseženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:25 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: havex77
Reria jsou prilis mala, takze stejny problem jako pred tim..proto jsem ti navrhoval ty malabarsky, daji se koupit prez 5 cm a jsou to pekne ryby co se drzi spise nahore a neustale plavou, nebudou kance rusit a nebudou k snidani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:21 havex77
no kanci maji tak 7 cm,co danio pruhované
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:20 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: havex77
Pokud jsou tetry dospele a kancici jsou mensi tak bych se toho nebal..ale jestli jsou tetry mlade ryby okolo 3cm a kanci dospeli tak bych to neriskoval, obvzlaste pokud byli chovani sami bez okolni drobotiny. Podle me by z nich byla chutna svaca ;-) Co se tyce neonek tak tam je to to same. Jestli chces nejaky pohyb, zvol nejake vetsi tetry, nebo treba odrostlejsi dania malabarske.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:18 havex77
a co neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:16 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Osobně bych to nedělal,to jsou lepší tetry císařské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:14 havex77 – Kančík a Tetra Královská
Zdravím, mohu dát do mého 135l akva ke 3 kančíkům zelenookým 6 teter královských??Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:05 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Aj mne by ste mohli poradiť tone či sa
1.Beťák hodí k Vrčivkám (vzájomná podobnosť)
2.Mrenky Denisonove a Oryzias latipes [a.k.a. Medaka, Japanese Rice Fish] hodia k Beťákovi (ohrýzanie plutiev hmm )
3.Prásavka thajská hodí k SAE (taktiež podobnosť a údajná agresivita prísaviek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:51 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: roman
Teplota a ph je akorát i když záleží na tom v čem žily předtím.Rostliny si vyber jaké se ti líbí a vhodnost vyřeš v atlase.Pak ti v akvarku samy ukážou,které půjdou nejlépe.Podmínky nejsou vždy stejné.Mi se kvalita růstu rostlin mění při každém zásahu do akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:57 roman
takže aké máte návrhy rastlinky k tým živorodkám? a ešte sa chcem spýtať či môže byť teplota vody 25 stupňov a PH 7?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:35 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Roman
Rozhodně s bojovnicema není problém a v zarostlém akvárku ani s čichavci.A odchovy ve výtěrkách.Bojovnice jsou někdy drzé,ale ryby neloví!A krasavci z mikro akvárií,z velkochovů nejsou většinou moc aktívní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:28 roman
katterinecka napsala: mečovka i plata jsou živorodky ;-)

som ešte laik, som nevedel takže akú rastlinku by si mi odporučil k týmto živorodkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:24 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roman
mečovka i plata jsou živorodky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:17 roman
a čo by si mi poradil namiesto pňbojovnice a čichavca? aby sa to znieslo? ale počul som že bojovnice nemajú problém s inými rybami vo veľkom akva. 250L nevidim problem...ale ty si asi skúsenejší, :-) no a živorodky? aké myslíš..ja som tam živorodky žiadne neuvádzal ..pokiaľ viem. čo teda myslíš???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2935